Hledám skutečně svobodný eshop

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #45 kdy: 17. 03. 2021, 13:59:09 »
To je "výsada" jen některých zřízení?

Zase jsme u toho, stejně můžete hájit cokoliv.
Je to špatné = ale to všechno!
Je to drahé = ale to všechno!
Krade se = ale to všude!
Lidé dostávají za blbosti kruté tresty = a kde NE PANE?
Zločinci dostávají za hnusárny směšné tresty = tak to víte, tak je to všude!
Lékem je občanský aktivismus, udej koho můžeš a naše EU bude vzkvétat jako nikdy!!!!

Pro vaše vlastní dobro doufám, že to děláte schválně, děláte si srandu a nic z toho jste nemyslel vážně.  ???


Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #46 kdy: 17. 03. 2021, 14:13:30 »

Opět dovozujete špatně.
Pokud něco nefunguje v žádném systému, pak se s tím nedá bojovat změnou systému.
Jediné, co může fungovat je angažovanost občana (nikoliv aktivismus, jak se snažíte podsouvat).

Co se týče směšných trestů - inu, vidíme, co dělá s psychikou rok omezení kvůli covidu. Mně třeba tříletý trest v base nepřijde příliš krátký. Pokud svojí délkou už nenapravuje, není žádný účel někoho věznit. Pro ochranu společnosti lze dělat i efektivnější věci, než umístit pod zámek. Máte s tím jedině výdaje a problém se objeví nebo neobjeví po propuštění. Bazální touha po pomstě nefunguje - ostatně, sám jste se otřel Třetí říši, která se snažila vytvořit systém na nízkých lidských pudech (a nefungovala).

Právo a spravedlnost konvergují dlouhodobě, i když se krátkodobě rozcházejí. Snahy o zkratkovitá řešení fungují přesně opačně - krátkodobě zaberou s velkou efektivitou, ale dlouhodobě se dostaví negativní efekty. Hezkým studijním podkladem jsou USA. Mají vyvinutou demokracii i právní systém, ale na trest nahlížejí víc způsobem, který se Vám (jestli správně chápu) líbí víc. Bohužel, výsledky mají tristní. Společnost a části sídel jsou ostře rozděleny na bohaté a bezpečné a na chudé a nebezpečné; celková kriminalita je značně vyšší, než v Evropě, i přes dlouholeté, životní a hrdelní tresty.

Zkuste mi dát možná příklad země, kde máte pocit, že to dělají lépe a efektivněji. Pak můžeme třeba najít společnou řeč. Nenajdeme ji v diskusi o možnostech, které prokazatelně nefungují.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #47 kdy: 17. 03. 2021, 14:36:59 »
Mně třeba tříletý trest v base nepřijde příliš krátký.

Řekl bych, že jádro problému netkví v tom, jestli jsou tři roky hodně nebo málo, ale abzch vyšel z toho, co tu padlo (neřeším, jestli to je pravda nebo ne): Za znásilnění dostanete rok a za schvalování terorismu 6 let. To je trochu na hlavu. Ono teda vůbec je na hlavu, že je trestný čin cokoliv schvalovat nebo popírat - každý má právo mít svůj názor a cokoliv schválit nebo popřít (čímž ale neříkám nabádat) a nanejvýš je možné si o něm pomyslet cosi nelichotivého, ale nikoliv ho za to zavřít.

JaaSt

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #48 kdy: 17. 03. 2021, 14:51:10 »
Teď tu máme dvě diskuze v jednom, tak nejdřív k jedničce. Četl jsem si to asi 3x, ale pořád jsem nedokázal pochopit, co je to ten svobodný eshop. Nebo spíš mi z toho vychází, že nejsvobodnější je si to nechat někde naprogramovat komerčně, dostat zdrojáky a tradá. Jestli to ještě autor čte tady, to by mě zajímalo. Jsem z toho jelen.

K druhé diskuzi čistě jen vsuvka, přihřeju si polívčičku jako fanoušek Tvořivé společnosti sem vsunu odkaz na 8 osnov:  https://allatraunites.com/cs/8-osnov-tvorive-spolecnosti
K tématu je to tak, že to mimo jiné staví na odpovědnosti za svůj život i za to co dělám ve funkci (čili kdo má funkci, má odpovědnost za realizaci toho, k čemu je určen, nemá moc nad životem jiných lidí) a hledání cesty jak dělat věci odkrytě, aby se eliminovala korupce a další neplechy, prostě kde je světlo se švábům nelíbí. Podle mě, když se to spojí (odpovědnost a odkrytost), eliminuje to docela hodně věcí z dotací a věcí okolo. Jak je vidět na hlídači státu, něco se sice odkrývá, ale samo o sobě to nestačí. Angažovanost, shazovaná často skoro nadávkou "aktivismus", je nutná podle mě, hlavně v tom smyslu, že je to lepší než čekat, až někdo za mě něco vyřeší.
Odpovědnost za svoje činy ve funkci by taky prospěla, co se týká trestů a podobně.
(konec vsuvky nesouvisející se svobodným eshopem)

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #49 kdy: 17. 03. 2021, 14:52:18 »

Mně to zas tak nelogické nepřijde. Schvalování terorismu je uvědomělý proces, který vyústí ve formulování myšlenky. Tu myšlenku můžete říct kamarádovi u piva, nebo si vybrat prostředek, kterým se šíří masově. Všechno to jsou kroky, u kterých je jasné, že dlouho zrály, formovaly se a vyústily. Je jen málo možností pro přihlédnutí k polehčující okolnosti - nejedná se o zkratkovité chování, maximálně může soud přihlédnout k nízkému věku. Smýšlení nelze vyléčit, ale lze ochránit společnost před hromadným šířením bludů.

Proti tomu, znásilnění bývá obvykle zkratkovité, někdy podpořené alkoholem, někdy situací. Ve chvíli, kdy je předpoklad, že násilník získává na své provinění náhled a lze pracovat na tom, aby se to neopakovalo, pak dostačuje i kratší trest v kombinaci s další odbornou pomocí. Rozhodně je pro zbytek společnosti lepší, když je násilník dva roky v base a dalších pět let dochází k sexuologovi, psychologovi, ..., než když po sedmi letech vyleze a jde si vybít frustrace na další oběti. Výsledky různých přístupů lze zhodnotit statisticky, z jednotlivého případu a jednotlivé recidivy nevyplývá vůbec nic.

Já chápu, že je pro lidi těžko skousnutelné představit si znásilněnou dceru, manželku, kamarádku a proti tomu si představit rádoby neškodný příspěvek na internetu. Jako otec bych taky raději takové příspěvky četl od rána do večera, než aby mi někdo znásilnil dítě. To je z pohledu jednotlivce. Z pohledu společnosti to vyhodnocení dopadá někdy - a v některých konkrétních případech - opačně.


Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #50 kdy: 17. 03. 2021, 14:57:15 »
Odpovědnost za svoje činy ve funkci by taky prospěla, co se týká trestů a podobně.

V praxi se špatně hledá. Jsou zprávy, jak zvráceně začala fungovat finanční správa. Koho trestat? Úředníka, který ve výsledku podepisuje rozhodnutí? Nadřízeného, který na něj tlačí? Ředitelství finanční správy, které vydává metodické pokyny za hranou zákona, a které musí úředník poslouchat (a může doplnit ještě svoji kreativitu)? Ministra financí, které takové prostředí přiživuje?

Všude v civilizovaném světě funguje hlavně politická odpovědnost. Po podobných průšvizích končí ministr a/či ředitelé odborů. U nás neskončí (lidé to nevyžadují), v "nejlepším" případě je taková osoba deponována na stejně kvalitní, ale méně viditelné místo.

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #51 kdy: 17. 03. 2021, 15:51:35 »
neřeším, jestli to je pravda nebo ne

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-znasilneni-u-litomeric-dostal-african-dva-roky-vezeni/r~e2d908aea64511eab1110cc47ab5f122/

Dva roky = má nárok nechat se na polovině pustit = rok efektivně.
6 let = je to delší než čtyři roky = žádné propuštění na půlce se nekoná = efektivně 5-6 let.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tvrdy-trest-za-schvalovani-terorismu-na-internetu-muz-dostal-sest-let-vezeni-40354135

A za SKUTEČNOU PODPORU = posílání peněz = 3 roky...(A opět ho pustí na půlce.)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/islamsky-stat-cesko-penize.A200429_204104_domaci_rik

Tolik k tomu, jak to tu vypadá....
« Poslední změna: 17. 03. 2021, 15:55:20 od PanVP »

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #52 kdy: 17. 03. 2021, 16:04:14 »
Tolik k tomu, jak to tu vypadá....
V podstatě je to diskuze, která sem vůbec nepatří (dotace pro framework na eshopy by ještě k tématu byla), ale když už jsi rozjel diskuzi na téma "Jak je to u nás všechno na ho.no", tak bys měl odpovědět na Miroslavovu otázku: "Zkuste mi dát možná příklad země, kde máte pocit, že to dělají lépe a efektivněji."

Pak bychom se možná mohli i vrátit k tématu jestli v dané zemi také vyplácejí dotace na vývoj frameworků pro eshop.  ;)

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #53 kdy: 17. 03. 2021, 19:21:28 »
neřeším, jestli to je pravda nebo ne

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-znasilneni-u-litomeric-dostal-african-dva-roky-vezeni/r~e2d908aea64511eab1110cc47ab5f122/

Dva roky = má nárok nechat se na polovině pustit = rok efektivně.
6 let = je to delší než čtyři roky = žádné propuštění na půlce se nekoná = efektivně 5-6 let.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tvrdy-trest-za-schvalovani-terorismu-na-internetu-muz-dostal-sest-let-vezeni-40354135

A za SKUTEČNOU PODPORU = posílání peněz = 3 roky...(A opět ho pustí na půlce.)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/islamsky-stat-cesko-penize.A200429_204104_domaci_rik

Tolik k tomu, jak to tu vypadá....
Klasická demagogická lež. Stačí si otevřít ten článek a začít číst. Dva roky dostal proto, že nebyl plně příčetný. Po roce ho nepustí, protože má nařízenu ústavní léčbu.

Co tam máte dalšího, pane nahnědlý...

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #54 kdy: 17. 03. 2021, 19:31:14 »
Tolik k tomu, jak to tu vypadá....
V podstatě je to diskuze, která sem vůbec nepatří (dotace pro framework na eshopy by ještě k tématu byla), ale když už jsi rozjel diskuzi na téma "Jak je to u nás všechno na ho.no", tak bys měl odpovědět na Miroslavovu otázku: "Zkuste mi dát možná příklad země, kde máte pocit, že to dělají lépe a efektivněji."

Pak bychom se možná mohli i vrátit k tématu jestli v dané zemi také vyplácejí dotace na vývoj frameworků pro eshop.  ;)

Shopsys je z Ostravy. Mám pocit, že jsem tam i školil. V Ostravě dost firem dostává dotaci jen z důvodu toho, že to je Ostrava, a že se tam utlumuje důlní a hutní činnost, a snaží se přejít na něco jiného. Dost dotací tam dostaly i jiné firmy. Dotace dostávají všichni - v USA i taková firma jako Boeing (v dobách, kdy byla silně zisková). IT vzniklo díky dotacím - bez dotací by neexistovaly mikroprocesory, SQL, relační databáze, první programovací jazyky, ... Prakticky veškerý výzkum v IT v 70 a 80 letech byl placený z peněz amerických daňových poplatníků - jen to šlo různými kanály - NASA, US Army, ...
« Poslední změna: 17. 03. 2021, 19:32:54 od Pavel Stěhule »

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #55 kdy: 17. 03. 2021, 19:39:41 »
Tolik k tomu, jak to tu vypadá....
V podstatě je to diskuze, která sem vůbec nepatří (dotace pro framework na eshopy by ještě k tématu byla), ale když už jsi rozjel diskuzi na téma "Jak je to u nás všechno na ho.no", tak bys měl odpovědět na Miroslavovu otázku: "Zkuste mi dát možná příklad země, kde máte pocit, že to dělají lépe a efektivněji."

Pak bychom se možná mohli i vrátit k tématu jestli v dané zemi také vyplácejí dotace na vývoj frameworků pro eshop.  ;)

Shopsys je z Ostravy. Mám pocit, že jsem tam i školil. V Ostravě dost firem dostává dotaci jen z důvodu toho, že to je Ostrava, a že se tam utlumuje důlní a hutní činnost, a snaží se přejít na něco jiného. Dost dotací tam dostaly i jiné firmy. Dotace dostávají všichni - v USA i taková firma jako Boeing (v dobách, kdy byla silně zisková). IT vzniklo díky dotacím - bez dotací by neexistovaly mikroprocesory, SQL, relační databáze, první programovací jazyky, ... Prakticky veškerý výzkum v IT v 70 a 80 letech byl placený z peněz amerických daňových poplatníků - jen to šlo různými kanály - NASA, US Army, ...

Bez dotací by neexistovat ani internet a ani web - to jsou všechno buďto vojenské nebo výzkumné technologie, kdy drtivou část nákladů platili daňoví poplatníci.

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #56 kdy: 17. 03. 2021, 19:45:35 »
pane nahnědlý...

Říkáš starýmu židovi, že je nahnědlý? Tak to musíš být festovní komoušská hlava...

A tohle je tady v zemi standard.
Za znásilnění se tu dávají běžněji podmínky.


Nemá smysl s ním diskutovat, hned vytáhne vlajku EU...

Dotace nejsou řešení. JEN do vzdělávání a výzkumu, tam mají smysl. Dokonce se vrátí!

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #57 kdy: 17. 03. 2021, 19:59:45 »
Dotace nejsou řešení. JEN do vzdělávání a výzkumu, tam mají smysl. Dokonce se vrátí!

Některé dotace jsou jen jiná forma sociální podpory - asi nikdo nechce z Ostravy druhý Detroit. Problém je, že bez dotací vám chca nechca klesá konkurenceschopnost - určitě jsem pro omezení dotací, ale muselo by to platit pro všechny. Pokud dotuje Čína, musí dotovat USA, a věřte mi, že tam se dotuje jak o život - přez vojenský rozpočet. Stejně tak Izrael, A tudíž musí dotovat i EU. Samozřejmě, že dotace nejsou spravedlivé, ale život není spravedlivý, a není spravedlivý ani bez dotací. Je to krysí závod - nikdo nevyhraje, ale rozhodně nechcete zůstat poslední.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #58 kdy: 17. 03. 2021, 20:25:31 »
Tolik k tomu, jak to tu vypadá....
Pak bychom se možná mohli i vrátit k tématu jestli v dané zemi také vyplácejí dotace na vývoj frameworků pro eshop.  ;)
Shopsys je z Ostravy. Mám pocit, že jsem tam i školil. V Ostravě dost firem dostává dotaci jen z důvodu toho, že to je Ostrava, a že se tam utlumuje důlní a hutní činnost, a snaží se přejít na něco jiného. Dost dotací tam dostaly i jiné firmy. Dotace dostávají všichni - v USA i taková firma jako Boeing (v dobách, kdy byla silně zisková). IT vzniklo díky dotacím - bez dotací by neexistovaly mikroprocesory, SQL, relační databáze, první programovací jazyky, ... Prakticky veškerý výzkum v IT v 70 a 80 letech byl placený z peněz amerických daňových poplatníků - jen to šlo různými kanály - NASA, US Army, ...
O tom asi nikdo nepochybuje, že dotace v Ostravě dostaly "i jiné" firmy, ale pak by dotace (podle pravidla rovnosti) neměly dostat "i jiné" firmy, ale "všechny" firmy (minimálně v Ostravě), které programují eshopový framework a přispívá to k jejich konkurenceschopnosti. Mám z tvých slov chápat, že jsi pro státní dotace do frameworků?

A nechejme stranou naprosto specializované frameworky pro Boeing, Airbus, NASA, armádu nebo nejnovější IT frameworky na umělou inteligenci tvořené třeba na univerzitní půdě. Řeč je o, v dnešní době běžném, frameworku pro tvorbu eshopů, případně do toho můžeme zahrnout obecně frameworky pro tvorbu webů.

Parlamentní volby se nám kvapem blíží, tak proč si neujasnit do čeho budeme chtít jako daňoví poplatníci investovat další 4 roky :)
Já bych raději investoval o level výš, např. do té umělé inteligence.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #59 kdy: 17. 03. 2021, 20:26:59 »
A tohle je tady v zemi standard.
Za znásilnění se tu dávají běžněji podmínky.

Za prvé, standard to není. Za druhé, u sexuálně motivovaných TČ se běžně dává přednost nařízení léčby, než delikventa držet za mřížemi bez ní. To totiž není k ničemu, akorát po (delších) letech vyjde ven a velmi hrozí recidiva. Sice se tím ukojí Vaše touha po oku za oko, zubu za zub, ale společnosti to neprospěje.

Trochu (ještě víc) odbočím. Často si všímám, že někteří lidé přesně preferují trest jako formu pomsty společnosti delikventovi. A zároveň pak jsou schopni mluvit o muslimech s opovržením - a to právě kvůli tomu, že islámské země praktikují takováto pravidla. Je to taková zvláštní schizofrenie, kritizovat to, co zároveň kritizuji, že nemám. Bohužel, nejen zločinci, ale i voliči někdy fungují na nízkých pudech a nedovolují, aby jim mozek komplikoval rozhodování.

Dotace nejsou řešení. JEN do vzdělávání a výzkumu, tam mají smysl. Dokonce se vrátí!

Účel dotací není, aby se vrátily. Na to by stačil investor.
Obvykle se od nich očekává i něco dalšího. Podpora určitého regionu, boj s nezaměstnaností, zlepšení infrastruktury, nebo také nastartování zájmu o určitý směr či obor. Bez dotací bychom dál pálili staré škrpály ve starých kotlích. Bez dotací by elektromobilita nedostala ani šanci... K diskusi jsou parametry dotací, ale ne jejich samotná existence.