Hledám skutečně svobodný eshop

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #90 kdy: 19. 03. 2021, 13:31:59 »
Nene, ono to tak vypadá, ale internet používáme všichni.

Tohle neberu za argument, to by platilo pro kdeco. V době vytváření Arpanetu nemohla být o využití sítí masou vůbec řeč.


SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #91 kdy: 19. 03. 2021, 13:35:53 »
...a pak těsně před vánoci se musel rozpočet vyčerpat, takže nebyl čas nákup a na nějaké systematické investování. V podstatě první půl rok máte jen příslib financí, na druhou stranu, to co nevyčerpáte nebo ušetříte si nemůžete převést do příštího roku...

Za tohle patří někomu zlámat hnáty. Tohle pravidlo vyčerpání peněz do konce roku vedlo k obrovskému mrhání, když se něco stavělo jen proto, aby se nemusely peníze vracet.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #92 kdy: 19. 03. 2021, 14:42:19 »
...a pak těsně před vánoci se musel rozpočet vyčerpat, takže nebyl čas nákup a na nějaké systematické investování. V podstatě první půl rok máte jen příslib financí, na druhou stranu, to co nevyčerpáte nebo ušetříte si nemůžete převést do příštího roku...

Za tohle patří někomu zlámat hnáty. Tohle pravidlo vyčerpání peněz do konce roku vedlo k obrovskému mrhání, když se něco stavělo jen proto, aby se nemusely peníze vracet.

Nejen to.... kdo nevycerpa tak evidentne tolik nepotrebuje a proto dostane pristi rok automaticky min. A jeste pojeb proc vubec tolik chtel kdyz to stejne neumi utratit.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #93 kdy: 05. 04. 2021, 11:33:57 »
Já chvílema studuju architekturu a zdrojáky Shopsysu a vypadá to hodně dobře. Zatím jsem na začátku, ještě jsem nestihl porovnat, jak narozdíl od nás řeší některé zapeklité věci např. s parametry, více úrovní variant a podobně.
Každopádně snad tyhle řešení postavené na známých frameworcích upozadí ty ostatní ecommerce řešení s vlastním systémem a odpadne nutnost učit se jejich kód.
Nevím, jestli to platí i dnes, ale Wordpress byla docela prasárna s funkcema v šablonách. Až se někdy divim, jak ho Wordpressáci dokážou ohnout na cokoliv a jsou s nim spokojený. Já se už nedokážu představit vývoj bez MVC a ORM. Přijde mi to dost produktivnější a do budoucna udržitelný.

Každopádně Shopsys je zdarma jen do určitého obratu, takže by tu možná byl prostor udělat něco podobného 100% svobodného a rovnou tím podpořit Nette.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #94 kdy: 05. 04. 2021, 18:16:40 »
Zatím jsem na začátku, ještě jsem nestihl porovnat, jak narozdíl od nás řeší některé zapeklité věci např. s parametry, více úrovní variant a podobně.
Řeší to tak jak to řešilo tisíce programátorů před nimi. Varianty v eshopu se dají řešit několika způsoby, ale je to pořád na jedno brdo.

Každopádně snad tyhle řešení postavené na známých frameworcích upozadí ty ostatní ecommerce řešení s vlastním systémem
I PrestaShop využívá framework Symfony - https://build.prestashop.com/news/prestashop-1-7-and-symfony/

Každopádně Shopsys je zdarma jen do určitého obratu, takže by tu možná byl prostor udělat něco podobného 100% svobodného a rovnou tím podpořit Nette.
Shopsys je komerční produkt. Autorská práva k němu drží Shopsys s.r.o. takže se o žádném svobodném SW nedá hovořit. Nemá silnou komunitu, kde by ti vždy někdo poradil s problémem, takže ve výsledku budeš muset případné problémy řešit ve své režii. Pokud si myslíš, že vedle Prestashopu, Magenta a spousty dalších e-commerce opensource řešení je tady prostor udělat další, tak klidně se do toho pusť, ale pokud ho založíš na Nette, tak tím budeš mít mnohem menší komunitu než kdybys to postavil na zmiňovaném Symfony. A bez komunity z toho budeš mít jen další One Man Show.


oss

  • ***
  • 243
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #95 kdy: 07. 04. 2021, 07:53:16 »
Po precitani celej diskusie clovek zisti, ze skutocne slobodny eschop moze vzniknut len v komunizme.