Hledám skutečně svobodný eshop

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #30 kdy: 16. 03. 2021, 21:29:39 »
Prej "konkurenceschopnost". pritom je cely tohle EU dotacni svinstvo jen o tom uspesnym brat vic a pak to davat tem kteri umi jen vypsat zadost a dat uplatek na spravnem miste. Ale holt moznost volby zda-li vystoupit nam nikdo neda (kdyz jsme hlasovali o vstupu tak to byl uplne jiny spolek), pry jsou plebs moc hloupi, ze to musi resit odporníci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #31 kdy: 16. 03. 2021, 23:47:45 »
cely tohle EU dotacni svinstvo
Neházejme to na EU. O dotace žádají ČEŠTÍ žadatelé a schvalují je především ČEŠTÍ úředníci.

Oni se před tím jmenovali netdevelo s.r.o., proto mi to našlo menší počet dotací.

Celkem mě to zajímá za co se takové dotace vyplácí. Zřejmě na tom Hlídači státu nejsou celé dotační smlouvy, ale v jedné z posledních dotací z roku 2017 se píše:
- projektNazev: Aplikace ShopSys pro zahraniční implementační partnery @cs
- částka 1 937 919 Kč
1.) cedr:etapaNazev: Sběr podkladů a oddělování modulů @cs
-- zajišťování podkladů, výzkumná činnost, tvorba zadávací dokumentace, provádění studií, konzultace s odborníky - nastavení procesů pro vývoj aplikace - návrh a výběr cílové architektury - umožnění přidat k entitě novou vlastnost - retrospektiva první etapy a úprava architektury dle dosavadních zkušeností - oddělování administrace - oddělení modulu cenotvorby - podpora modularity v administraci (nové pole či prvky výpisů) - sběr podkladů pro komunitní portál a konzultace s odborníky @cs
2.) cedr:etapaNazev: Dokončení a ladění @cs
-- oddělování zbylých modulů - ladění výkonnosti - laděn dle poznatků komunity a partnerů - tvorba dokumentace @cs
3.) cedr:etapaNazev: Rozšiřování frameworku, oddělování modulů, rozjetí portálů @cs
-- oddělování modulů objednávka, košík a zákazníci - vytvoření základu komunitního portálu - komunikace a spolupráce s partnerskými firmami - oddělení modulů kategorie, sklady, hledání a filtrování - tvorba dokumentace pro portál - provoz portálu - validace fungování pomocí implementace prvního projektu a ladění dle těchto zkušeností @cs

Byla to dotace v programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Asi by bylo spravedlivé, aby podobnou dotaci dostala každá firma, která na svém eshopovém frameworku provádí podobné práce (inovace) a zaměstnává podobný počet zaměstnanců (aby se ty dotace vrátily alespoň z daní zaměstnanců, když je firma ve ztrátě).

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #32 kdy: 17. 03. 2021, 07:41:18 »
pry jsou plebs moc hloupi, ze to musi resit odporníci

Každý, kdo je pro vystoupení z EU, je méně vzdělaný, negramotný, se stěží dokončeným středoškolským vzděláním, nízkopříjmový a stojící na okraji společnosti. Naopak pro setrvání v EU jsou docenti, profesoři, umělci, elita národa, bohatí, krásní a jejich hovínka voní po fialkách, navíc jsou tak dobrá, že jimi mohou krmit ostatní.

To je prostě manipualce sviňáků, kteří si myslí, že demokracie je překonaná, že o všem nejlépe rozhodně kovaný soudruh z nějakého humanitního oboru. Vždyť studoval někdy i pět let, aby mohl za ostatní myslet a rozhodovat, co je pro ně dobré. Když na to má titul, tak může kázat ne?

Neházejme to na EU.
Ale s EU se to rozmohlo, zlodějina se vyměnila za dotační podvod, stala se z toho norma.
Nebo chceš říct, že když TY si půjdeš zažádat o několikamilionové dotace, že ze státu taky dokážeš vytáhnout necelých dvacet mega?

Mimochodem, ta dotace 57k straně zelených - takhle se kupují místa na kandidátkách.
Když chceš být na kandidátce na dobrém místě, u menších stran to stojí právě ~50k.
Kdybych se nebál, že se naštvu, mrkl bych se, jestli to nebylo pár měsíců před volbami a pak na kandidátku.

A napadá mě, když někdo má tolik peněz, že může dotovat politické strany, jestli je správné, aby žádal o dotace  ;D

L..

  • ****
  • 309
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #33 kdy: 17. 03. 2021, 09:00:16 »
cely tohle EU dotacni svinstvo
Neházejme to na EU. O dotace žádají ČEŠTÍ žadatelé a schvalují je především ČEŠTÍ úředníci.

Holt jednodušší lidi potřebují mít jasného nepřítele, kterého mohou nenávidět a svalovat na něj vinu za všechny špatnosti světa. Nebo alespoň za většinu. Takové detaily, jako že EU dotace Babišovi stopla, zatímco čeští úředníci je dál proplácí s absurdními argumentacemi jako "dospěli jsme k názoru, že se na nás ten zákon nevztahuje", to už nepobírají. Ostatně, zrovna před pár dny si Babiš poslal pár miliard do svých firem a firem kámošů jako "odškodné za COVID". A EU s tím nemá do činění vůbec nic.


Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #34 kdy: 17. 03. 2021, 10:43:50 »
EU s tim ma to docineni, ze tahle dotacni zverstva roztaci. A je uplne jedno jakemu soukromemu subjektu ty penize pristanou. podpora "konkurenceschopnosti" = likvidace konkurence ktera se treba snazi inovace investovat z vlastniho. Uz sam princip dotaci soukromym subjektum z verejnych financi vytvari silne korupcni prostredi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #35 kdy: 17. 03. 2021, 10:47:08 »
To co tady řešíme není o EU, ale o dotacích. Konkrétně dotacích na eshopový framework. To jestli budou dotace ve větší nebo menší míře rozhodneme ve volbách (národních i evropských) podle toho jestli budeme volit levicovější nebo pravicovější ideje. Je to na nás a to tady na Rootu teď nevyřešíme.

Problém o kterém jsme začali diskutovat je problém nejasné specifikace pro dotaci. Třeba u dotace na zateplení baráku (Zelená úsporám) jsou jednoznačně popsány podmínky vyplacení dotace a dá se objektivně zkontrolovat zda byl cíl dotace splněn. U dotace na eshopový framework si nedokážu představit jak státní úředník hodnotí zda inovace bylo dosaženo.

Druhý problém této dotace může být rovný přístup. Vybavuje se mi David Grudl, který si stěžoval jak je těžné ufinanancovat Nette. Když dáváme dotace firmám na "eshopový" framework, tak neměli bychom podle rovného přístupu dát i pár mega Davidovi za "obecný" framework? No a pokud bychom se bavili jen o dotacích na "eshopový" framework, tak by na ně měli mít nárok všechny české firmy, které pronajímají nebo vytvářejí eshopy? Protože všechny tyto firmy potřebuji framework a 99% z nich by tvrdilo, že i jejich framework je inovační a zvýší konkurenceschopnost :)

A napadá mě, když někdo má tolik peněz, že může dotovat politické strany, jestli je správné, aby žádal o dotace  ;D
Souhlasím. Vůbec bych se nezlobil kdyby vznikl zákon, který zakazuje firmám, které dostaly dotaci příspívat politickým stranám. Ale pak bychom museli diskutovat (né tady na Rootu) jestli by se tento zákaz neměl vztahovat i na jednotlivce, kteří dostali kotlíkovou dotaci.
« Poslední změna: 17. 03. 2021, 10:52:03 od LarryLin »

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #36 kdy: 17. 03. 2021, 11:03:09 »
Problém o kterém jsme začali diskutovat je problém nejasné specifikace pro dotaci.

To je samozřejmě systémový problém a naráží i na obecný nezájem voličů o veřejný život. U spousty věcí existuje základní míra důvěry mezi občanem a státem. Daň odvádíme na základě přiznání, a kromě formální a namátkové kontroly se na podvod nedá přijít.

Stát už dlouhodobě tlačí na to, aby se zlepšovala ta formální stránka kontrol. Zavádějí se různé další výkazy (EET), kontroluje automaticky se křížově (kontrolní hlášení DPH) apod. Tím se značně zužuje prostor pro prvoplánové podvody, obvykle je už nemůže páchat jednotlivec, ale musí se zapojit víc subjektů (pak funguje částečná seberegulace ze strachu z trestů pro organizované skupiny).

Stát ale selhává v kontrolách skutečného stavu. To, že dotaci odsouhlasil a případně i odkontroloval, neznamená, že proběhla v pořádku. Proběhlá kontrola pouze konstatuje, že tady a teď nebyl podvod odhalen, ale nedává žádný "certifikát" na to, že za týden na nečistotu nepřijdou.

Občan selhává v tom, že si nechává líbit buzeraci, která ve skutečnosti nevede k omezení velkých podvodů, ale ničí malé. Občan selhává v tom, že nevykonává veřejnou kontrolu - politik je zvolením nedotknutelný a necítí odpovědnost za výsledky. Dokonce je volen i opakovaně.

Neházel bych to ani na EU, ani na dotace jako takové. Lidem jednou dojde, že stát jsme my všichni a že my všichni se máme zajímat o to, jestli dotace pomáhá nebo nepomáhá, a snažil se ovlivnit a sám kontrolovat to rozdělování.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #37 kdy: 17. 03. 2021, 11:28:09 »
...
 Lidem jednou dojde, že stát jsme my všichni a že my všichni se máme zajímat o to, jestli dotace pomáhá nebo nepomáhá, a snažil se ovlivnit a sám kontrolovat to rozdělování.

Na to bych si uplne nevsadil.

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #38 kdy: 17. 03. 2021, 11:39:42 »
Na to bych si uplne nevsadil.

Taky to u nás vidím jako obtížné. Bohužel, zajímat se o své okolí a o stát je považováno za špiclování a udavačství. Je to hluboce zakořeněné v několika generacích. Mezi občanskou bdělostí a udavačstvím je jeden zásadní rozdíl: udavač se angažuje jen, aby někomu ublížil a zavděčil se. Angažovaný člověk v tom vidí především ochranu před zneužíváním práva - protože jedině to se dlouhodobě projeví pozitivně.

Jenže čtyřicet let sviňského systému, kdy stál občan proti státu (co si jednotlivec neurval sám, to se nijak pozitivně neprojevilo), se nedá z hlav vymazat. Lidem nejde ani vysvětlit, že daňový výběr je nejvíc závislý na nejpočetnější skupině těch méně bohatých (chudí u nás v pravém slova smyslu nejsou) - a paradoxně masy volí politiku, která jim z kapes vytáhne co nejvíc, s vidinou, že po přerozdělení (asi nějak zázračně) vznikne víc.

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #39 kdy: 17. 03. 2021, 12:10:30 »
Angažovaný člověk v tom vidí především ochranu před zneužíváním práva - protože jedině to se dlouhodobě projeví pozitivně.

Ve Švýcarsku jsou lidé tak angažovaní, že ti soused jde prohledávat popelnici, jestli jsi vytřídil odpad.
V Německu jsou lidé tak angažovaní, že když nesouhlasíš se státní politikou, vyhodí tě z práce, nebo ti seberou děti.
V Norsku jsou lidé tak angažovaní, že když dítě plácneš po zadku, že zlobilo, večer k tobě přijede sociálka a BEZ SOUDU ti je odeberou a dají někomu jinému.

V ČR jsou lidé tak angažovaní, že když hodíš na FB příspěvek, angažovaný občan tě okamžitě udá.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/fotografie-s-rasistickym-podtextem-radim-fiala-spd-facebook.A210316_151941_domaci_kop

V ČR jsou lidé tak angažovaní, že PČR nahlašují každý sebeblbější příspěvek na zpravodajských serverech.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tvrdy-trest-za-schvalovani-terorismu-na-internetu-muz-dostal-sest-let-vezeni-40354135

- Blbý příspěvek: 6 let brutál basa (bez možnosti propuštění na 2/3)
- Za zchození člověka do kolejiště: 3.5 roku
- Za brutální znásilnění na poli: méně než rok
....

Angažovanost... ::)

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #40 kdy: 17. 03. 2021, 12:28:12 »
...

To první jsou excesy, které najdete v jakémkoliv uspořádání. Nevymizí, ani když uspořádání změníte.
To druhé je hodnocení závažnosti činů, které je vždy subjektivní a vyvíjí se v nás i v justici. Nenajdete pět lidí, kteří by se shodli u trestů na tom, jak posuzovat míru potřebu ochrany společnosti vůči možnosti nápravy. Nenajdete ani pět lidí, kteří by se shodli na tom, jestli trest má plnit jen odstrašovací funkci, nebo i naplňovat potřeby společnosti po pomstě. Evropské právo neuznává potřebu msty, hledí jen na nápravu, zahlazení škod a odrazení od páchání trestných činů. Mimo jiné se ví, že u afektivně (pudově) spáchaných TČ odstrašovací funkce nefunguje.

Nenechal bych si rušit spánek, že žádný systém nefunguje ideálně bezchybně, hleděl bych na to trochu s odstupem.

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #41 kdy: 17. 03. 2021, 13:09:40 »

Obhajujete neobhajitelné a ještě k tomu argumenty, které jsou zvrácené.
Stejně byste mohl hájit skutky a činy třetí říše, že to bylo pár excesů, že se vlastně nikdo neshodne, jak to udělat správně a podobně. Rozmělnit excesy, přejít je, ukázat pozitivní přínos...

A vy jako fakt věříte tomu, co jste napsal?

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #42 kdy: 17. 03. 2021, 13:17:14 »

Podle mě si do mých slov domýšlíte něco, co v nich není. Jestli jste to pochopil tak, že bych excesy neřešil, tak to jste pochopil špatně. Excesy se naopak řeší s ještě vyšší intenzitou.

Co jsem napsal bylo to, že systém jako celek nemůžete hodnotit podle excesů.

V Třetí říši nemělo zlo formu excesů, ale kořenilo ze systému jako takového.

PanVP

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #43 kdy: 17. 03. 2021, 13:27:30 »
kořenilo ze systému jako takového.

Jako třeba rozkrádání, dotačních podvodů, klientelismu a papalášství?

Re:Hledám skutečně svobodný eshop
« Odpověď #44 kdy: 17. 03. 2021, 13:29:37 »
Jako třeba rozkrádání, dotačních podvodů, klientelismu a papalášství?

To je "výsada" jen některých zřízení?