Kam jako programátor po 50 letech?

Re:Kam jako programátor po 50 letech?
« Odpověď #30 kdy: 12. 03. 2021, 08:47:36 »

Já mám spíš strach trošku o tělesnou stránku. Už teď jako čtyřicátník mám docela problém sedět 2-3 hodiny u pc (neřeknu celý pracovní den). Záda, migrény a tak. A to se snažím trochu sportovat, běhat, prokládat den většími přestávkami... Asi pozdě. Bojím se, že v 60 budu "odepsaný" z tohoto důvodu (i když nabídky na údržbu té enterprise aplikace s oracle databází pořád budou chodit)

Já si nemyslím, že 40tka by měla být problém vydržet u PC 2-3 hodiny, řekl bych, že problém může být zcela jinde...

Nedávno jsem měnil grafickou kartu a s tím se mi rozhodily i barvy na monitoru a musím říct, že než jsem je spravil, tak ty 4 dny byly docela peklo, oči mě bolely, později i lehce hlava. Takže bych hledal vinu na špatné ergonomii (od špatného sezení, zápěstí u klávesnice/myši, ...) nebo ještě pravděpodobněji špatný monitor, špatné barvy, nebo více časté problikávání, které dělá problém spoustě lidí (kamarád kvůli tomu i vracel notebook). Tudíž by nebylo od věci třeba povyzkoušet pár monitorů :)

Vím jak to myslíte, ale u mne jde spíš o to, že jsem přeháněl čas strávený u počítače (hodně přesčasů, večery, někdy víkend) a upozadil pohyb. Začal jsem to řešit, až když přišly akutní problémy (hodně silné bolesti hlavy několikrát týdně, záda...), to jsem začal chodit na rehabilitace, občas sportovat..  Ono ti "mladí", kteří u toho prosedí dvanáctku a overclokují to tunou kafe (nebo něčím modernějším) jedou na dluh. A ten si jednou tělo vybere (uf, tak teď mluvím jako ta moralizující kategorie "starochů" :))

Flicker mi vadí, mám monitory bez toho.

Snažím se sedět ergo, i když se občas přistihnu v pozici zkrouceného hada.
Ale jak říkal kolega, aktivní lezec a cyklista, je jedno, jak člověk sedí, když tu pozici mění a prokládá to sportem. Něco na tom možná bude.

Ale s tímhle jsem zklouznul k offtopic lehce, šlo spíš o technologie, pracovní zaměření a tak... ale zdraví s tím "senironím" věkem také souvisí :)
« Poslední změna: 12. 03. 2021, 08:49:32 od premekv »


Re:Kam jako programátor po 50 letech?
« Odpověď #31 kdy: 12. 03. 2021, 17:38:32 »

Ale jak říkal kolega, aktivní lezec a cyklista, je jedno, jak člověk sedí, když tu pozici mění a prokládá to sportem. Něco na tom možná bude.


Me prijde ze nejdulezitejsi je nabrat nejakou svalovou hmotu. Ja jsem treba mel problemy se zady uz na vejsce. Furt jsem sedel - ve skole, v praci, v hospode. Po skole jsem docela zmenil zivotni styl, nabral nejaky svaly, a co uplynulo cca 10 let se citim fyzicky urcite lepe. Taky bych rekl ze mi je tedka jedno jak se v kresle kroutim. A zrovna to lezeni mi prijde jako skvelej balanc k programovani. Ale neni mi jeste 50 tak kdo vi jak to bude potom...

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam jako programátor po 50 letech?
« Odpověď #32 kdy: 12. 03. 2021, 23:17:10 »
Ja mam uz tiez vyssi vek: 50+. Az do korony som viedol celkom aktivny zivot, 5x v tyzdni po praci som kazdy vecer maval nejaky trening - taekwondo, judo. Cez vikendy som este chodil behat alebo do posilky alebo plavarne. Obcas ma nieco bolelo napr, svalovica, modriny, par krat som si aj natiahol alebo natrhol sval, ze som musel rehabilitovat len na plavarni a v posilke, ale to som pokladal za dobru zdravu bolest. Bolo to super a bol som stastny. Potom prisla Korona a o vsetko toto ma pripravila. V podstate jedine co sa da dnes robit je chodit behat, pripadne bicyklovat. Ostatne ti zmrdi vsetko zrusili a zavreli aj ked to absolutne nepomaha. Vsetko mohlo dalej fungovat v nejakom obmedzenom rezime. Takyto zivot ako je teraz je katastrofa.

Re:Kam jako programátor po 50 letech?
« Odpověď #33 kdy: 13. 03. 2021, 21:38:59 »
Ja mam uz tiez vyssi vek: 50+. Az do korony som viedol celkom aktivny zivot, 5x v tyzdni po praci som kazdy vecer maval nejaky trening - taekwondo, judo. Cez vikendy som este chodil behat alebo do posilky alebo plavarne. Obcas ma nieco bolelo napr, svalovica, modriny, par krat som si aj natiahol alebo natrhol sval, ze som musel rehabilitovat len na plavarni a v posilke, ale to som pokladal za dobru zdravu bolest. Bolo to super a bol som stastny. Potom prisla Korona a o vsetko toto ma pripravila. V podstate jedine co sa da dnes robit je chodit behat, pripadne bicyklovat. Ostatne ti zmrdi vsetko zrusili a zavreli aj ked to absolutne nepomaha. Vsetko mohlo dalej fungovat v nejakom obmedzenom rezime. Takyto zivot ako je teraz je katastrofa.
Je to jak říkáš. A navíc se možná některé naše společenské kontakty už neobnoví.
Ale na kole je taky fajn. Ber co je a užij si to. Je to jen o vnitřním nastavení.
Off topic? Ale ne, i zde jsme komunita.
« Poslední změna: 13. 03. 2021, 21:43:09 od FKoudelka »

Re:Kam jako programátor po 50 letech?
« Odpověď #34 kdy: 14. 03. 2021, 09:42:57 »
no co .. když se dožiješ padesátky tak budeš po těch letech strávených sezením u počítače 12 dioptrií na každým voku a budeš pidlivokej ;D , no a taky budeš mít křečový žíly a karpální syndrom a taky bolavý záda, hemeroidy a problémy s prostatou ... takže jak vidíš neni vo co stát a stejně 40 let je v průmyslu chápáno jako hranice nevzdělavatelnosti a po 50tce ti začne měknout mozek a nastupuje počáteční demence, budeš plešatej a budeš mít velkej pupek ...možná najdeš práci jako učitel na základce nebo jako skladník ... takže jak vidíš vubec se nemusíš strachovat o budoucnost .... tvoje budoucnost bude skvělá ...