Přechod na magistra na FIT ČVUT

Syu-

Re:Přechod na magistra na FIT ČVUT
« Odpověď #15 kdy: 17. 03. 2021, 09:04:22 »
ísť z FIS VŠE na FIT ČVUT je ... ehm .. tak trochu samovražda. Tie školy sú náročnosťou a obsahovou náplňou úplne niekde inde. Netvrdím, že sa to nedá zvládnuť. Možno na to aj máš. Ale treba byť realista a uvedomiť si, že tam krv potia aj mnohí bc absolventi FITu natož absolvent VŠE, ktorý by navyše musel dobiehať učivo z bakalára a programovanie (ak si tomu nedával viac než na úrovni školských projektov). Treba to dobre zvážiť, FIT nie je ľahká škola.

Citace
bych chtěl po absolutoriu na nějakých 10 let vypadnout za hranice, nejlépe někam do USA.
Ak chceš ísť do USA, tak FIT ČVUT je ti úplne zbytočný. Diplom ti tam nik neuzná a rozhodovať budú iba tvoje skilly. Okrem toho, získať legálne prácu v USA je samo o sebe problém. A ak by si nakoniec zostal v ČR, tak väčšinu firiem aj tak nezaujíma akú školu si študoval.


Re:Přechod na magistra na FIT ČVUT
« Odpověď #16 kdy: 17. 03. 2021, 22:11:40 »
Díky všem, co se ozvali, hodně mi to pomohlo mi to vytyčit si další směr.

V jiné diskuzi jsem četl zajímavý názor, že jako první pokus by si měl člověk zvolit jakýkoliv obor, a v případě že ho vylejou, přejít jinam, ale kalkulovat s šancemi. Nakonec jsem své šance zvážil. Myslím si, že programovat umím celkem obstojně, ale oproti odpadlíkům z FITu, co pak přešli na FIS, jsem pořád ještě o něco níž. A pokud vyhodili je, jakou tam mám šanci já. Nejhorší by na tom pro mě byl fakt, že v případě chybného rozhodnutí by mě museli rodiče živit o rok-dva dýl, a ačkoliv si vydělávám značnou část peněz sám, je mi to vůči nim fakt blbé. A taky z VŠ nechci vyjít jako důchodce :D


Nakonec mám v plánu zůstat na VŠE FIS i na magistra, a vystudovat obor Informační systémy a technologie se specializací Vývoj informačních systémů. Procházel jsem studijní plány, a na magistru už se naštěstí učí čistě technologické věci, dokonce je tam i poměrně dost předmětů zaměřených na vývoj, práci s daty a databázemi, a volný čas, který získám lehčím studiem, věnovat samostudiu. K tomu ještě dobře zaměřit bakalářku a diplomovku, něco do čeho dám tělo i duši, tak snad ze mě nevyleze takový lempl.
« Poslední změna: 17. 03. 2021, 22:13:12 od vaclavjochim »