Internet přes LTE - jak zesílit příjem

Re:Internet přes LTE - jak zesílit příjem
« Odpověď #30 kdy: 15. 02. 2021, 10:44:35 »
Ziju v Rakouku, ale obcas jsem v CR na chalupe rodicu partnerky - take v lese, signal temer zadny. Ale je to u hranic s Rakouskem, tak jsem zkusil MikroTik LHG kit (https://www.i4wifi.cz/cs/211278-mikrotik-routerboard-lhg-lte-kit-2-3-4g-lte-modem-17dbi-sim-slot-lan-l3) a mam stabilni net se svoji Rakouskou SIMkou (Drei), vetsinou jede plnych 30Mbps down stream, coz je muj limit.


Jigdo

Re:Internet přes LTE - jak zesílit příjem
« Odpověď #31 kdy: 15. 02. 2021, 22:16:34 »
Kdysi na starch telefonech Nokia byla moznost se chytit specifickeho kanalu (prave v miste kde nebyl signal) aby to neskakalo zbytecne mezi jinyma BTSkama ........

Frekvenční plánování a na ně navázaný management sítě je pro mě španělská ves. Váhám, nakolik by v dnešních sítích mělo smysl, snažit se chytit na konkrétní kanál...

Především jsem tuhle možnost nikde v dokumentaci dnešních 3G/4G modemů neviděl. Ani možnost, chytit se na konkrétní Cell ID.

Obvykle je k dispozici možnost, nastavit masku podporovaných frekvenčních pásem, a/nebo pořadí priorit, podle kterých se modem snaží chytat na různé RAN technologie (4G/3G/2G).

On se totiž modem nechytá automaticky na nejsilnější signál/pásmo, které ve vzduchu vidí, ale z množiny viditelných pásem se chytá na to, které mu síť doporučí - obvykle s ohledem na vytížení různých pásmech. Takže se může zejm. ve městech naschvál chytat na vyšší frekvenční pásma s horší kvalitou signálu, namísto aby se chytil band 20 = 800 MHz, které mívá nejsilnější signál.

Ja myslim ze kluci z gsmweb.cz Vam urcite pomuzou, pokud by jste mnel zajem :)

Takze jak se tak divam slo to i u telefonu se Symbian S60 3rd ty byly myslim ze jen do 3G:
http://gsmweb.cz/pav/fieldtest/

Tady pro stare Nokia:
http://gsmweb.cz/clanky/clanek.php?id=57

Asi by mozna stalo za to oslovit MikroTik jestli nemaji neco takoveho jako "Fieldtest" "Netmonitor" etc. v tom jejich Router OS. 
Bohuzel zadne LTE zarizeni od MikroTiku nevlastnim takze nemuzu otestovat, ale treba z CLI bude mozne delat i pokrocilejsi nastaveni?

Co tam vlastne je za LTE modem v tech jejich zarizenich.

Co si vzpominam tak treba kdyz uvedli Jollu na trh spousta veci v tom jejich Sailfish OS chybela, a treba neco jako NetMonitor
https://together.jolla.com/question/14082/netmonitorfield-test-for-jolla/
tam nedodelali, protoze nemohli kvuli dodavateli radiove casti ......NDA ....