Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #15 kdy: 03. 12. 2020, 18:10:44 »
si myslim že balíček se nestáh protože jedna wifi karta neni připojená k accesspointu a druhá je v monitor módu ;) ale nemyslim si že aktuální verze wpa_supplicanta by měla na tendlete problém nějakej vliv :o :o btw scannovat dostupný sítě de i bez přepnutí karty do monitor módu

nóó ve třetím vobrázku to nadává na blbej klíč......  :o :-\
jiný lidi/zařízení se k tomudle ap připojej??
koukni jestli toje fakt obyč WPA1/WPA2 jak jako radí koudelka
Kód: [Vybrat]
sudo iwlist wlan1 scan bez grepu a kouknout na ty zabezpečení u tý stanice nebo
Kód: [Vybrat]
nmcli dev wifi
jestli se mužeš dostat k routeru tak by asi bylo nejlepší pokračovat tam a kouknout jak je jakoby wifi nastavená. zkontroluj jestli jeto teda fakt jako tamta WPA2 jestli tam neni ten zmiňovanej mac filter jestli neni nastavenej nějakej ověřovací certifikát třeba nebo už nevim :o :o

Pokud tedy bych tam měl doplnit slovo „Přítomno“, které mi to vypsalo na příkazovém řádku jako KeyContent, tak mám problém s diakritikou. Nedokážu napsat ř a í. Máte prosím někdo radu???
Otevři si notepad , heslo naťukej tam a zkopíruj do přihlášení. Tak ověříš i nastavení klávesnice

zkuz v routeru zadat to wifi heslo znova je možný že tam třeba někdo napsal něco jako 'honzašváb' coby si jako moh router interpretovat různejma divnejma způsobama (heslo musej bejt jenom ascii tisknutelný znaky a min 8 znaků dlouhý) nebo někdo při zadávání zapoměl že má přepnutou klávesnici do eng a strčil tam vomylem 'honyasvab' :o :o

nóó a pokuď si seš heslem jistej na 100000000000% a nemáš 'fyzickej přístup' k routeru tak zkuz vodposlechnout mac adresy zařízení co se tam připojujou a svou překrejt a připojit se až tam to druhý zařízení nebude. toje jenom jakoby taková malá poznámečka pod čarou ještě k tomu mac filteru kdyby náhodou ;D ;D ;) ;)

joa ještě jedna poznámka :) text z terminálu mužeš zkopírovat tak že když ho voznačíš tak nemáčkneš ctrl+c ale ctrl+shift+c :D ;) stejně pro paste ctrl+shift+v
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆


Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #16 kdy: 03. 12. 2020, 18:16:59 »
Myslím, že "Přítomno" není heslo, ale jen nějaký bug ve woknech, kdy je přeložena jen část výstupu. Viz předchozí řádek s "Present".
tvl to by tak jako klidně mohlo bejt :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #17 kdy: 03. 12. 2020, 20:55:58 »
Ono to tak bude, stejně tak je vcelku jasný, že ta wifi není jeho ;-)

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #18 kdy: 03. 12. 2020, 21:47:15 »
Ono to tak bude, stejně tak je vcelku jasný, že ta wifi není jeho ;-)
Asi už to chápu, účet, pod kterým je karel přihlášen do widlí není “Honzovo” a tudíž na místě klíče je jen “present”. Ale jen dedukce, zitra to zkusim.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #19 kdy: 04. 12. 2020, 07:03:39 »
Děkuju za reakce, postupně si vše projdu a zkusím vše jak mi radíte. Internet mám externí (USB router), tak se připojit zkusím externě, ale nevím jak to pojme Kali.


Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #20 kdy: 04. 12. 2020, 12:28:24 »
Ono to tak bude, stejně tak je vcelku jasný, že ta wifi není jeho ;-)
Asi už to chápu, účet, pod kterým je karel přihlášen do widlí není “Honzovo” a tudíž na místě klíče je jen “present”. Ale jen dedukce, zitra to zkusim.
Přesně, podle mě ten řádek říká jen to, že klíč někde má, nikoli klíč jako takový.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #21 kdy: 04. 12. 2020, 13:14:46 »
Děkuju za reakce, postupně si vše projdu a zkusím vše jak mi radíte. Internet mám externí (USB router), tak se připojit zkusím externě, ale nevím jak to pojme Kali.
možná taky jako napiš coto je za router :o :o výrobce jakej model/typ :o :o
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #22 kdy: 07. 12. 2020, 18:33:25 »
Jedná se o router nabízený společností Nordic Telecom "Přenosný 4G (LTE) USB modem typ: D-Link DWM-222" a samozřejmě Kali o něm nemá ani tušení. Nevíte jak jej v Kali zprovoznit?? Chtěl jsem zkusit postup pro wpa_supplicant.
:-(

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #23 kdy: 07. 12. 2020, 20:49:46 »
Jedná se o router nabízený společností Nordic Telecom "Přenosný 4G (LTE) USB modem typ: D-Link DWM-222" a samozřejmě Kali o něm nemá ani tušení. Nevíte jak jej v Kali zprovoznit?? Chtěl jsem zkusit postup pro wpa_supplicant.
:-(

našla sem k tomu lte modemu dva návody

hele první
akorátže vtý ukázce je ubuntu 12.10 noa to je jakože dost pravěk takže ten návod asi jako nebude uplně chytrý spouštět :o :o
i tak zkuz ten modem mountnout jak ukazujou v prvních krocích návodu a vytáhnout z něj ten *.tar.gz a hoď někam na net ať se na to mužem dyštak kouknout co to jako dělá :o :o normálně to nejde na jejich stránkách nikde najít :o :-\

druhej hele
to je sice jakoby pro raspberry ale si myslim žeby to nemuselo ničemu vadit a tendleten návod zkus spíš než ten první :) ;)

akorát to tomu modemu nejspíš jako nepřiřadí /dev/ttyUSB1 ale nevim :o :o koukni třeba do dmesg po tom co strčíš do usbčka coto tam napiše nebo porovnej výpis složky /dev předtim a potom :D ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #24 kdy: 07. 12. 2020, 20:58:58 »
S tím USB routrem to teda bude fakt zajímavý.....já slyšel, že není moc pro Kali. A teď jsem byl zprávou přesvědčen.
Ale odbočím....zkusil jsem jen monitoring sítí v okolí. Mám dotaz jak je možné, že se mi KaliLinux pro konkrétní síť ukázal WPA-handshake při zadaném příkazu pouze pro vypsání okolních sítí a uživatelů…?? Nepovažuje KaliLinux, že jsem k síti připojen?? Je to síť, kterou jsem používal, ale momentálně k ní nejsem připojen a dohledávám příčinu. Přikládám obrázky.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #25 kdy: 07. 12. 2020, 21:13:49 »
Je velmi pravděpodobné, že to po připojení vyrobí sériák (nebo několik), na kterých bude odpovídat na AT příkazy a půjde přes něj vytočit PPP spojení.

1) dmesg

2) screen /dev/ttyXXX a zkusit AT příkazy

3) https://jenda.hrach.eu/w/3g

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #26 kdy: 07. 12. 2020, 21:16:19 »
Mám dotaz jak je možné, že se mi KaliLinux pro konkrétní síť ukázal WPA-handshake při zadaném příkazu pouze pro vypsání okolních sítí a uživatelů…??
Možnosti:
1) Je to cizí handshake.
2) Jsi k ní připojen, nebo se o to alespoň snažíš, a nevíš o tom.
3) Netuším co tohle políčko v airodumpu znamená. Máš ten handshake nahraný? Se do něj podívej…

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #27 kdy: 08. 12. 2020, 08:27:19 »
je to handshake sítě, kterou jsem používal a je nadále v provozu, ale windowsy mi hlásí chybu během připojení, jak jsem uváděl výše.

vnc

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #28 kdy: 08. 12. 2020, 09:43:26 »
ten spravny prikaz ve windows ma na konci jeste parametr key=clear, tedy:
c:\>netsh wlan show profile name="název_wifi" key=clear

Pak to zobrazi i heslo.


Myslím, že "Přítomno" není heslo, ale jen nějaký bug ve woknech, kdy je přeložena jen část výstupu. Viz předchozí řádek s "Present".
tvl to by tak jako klidně mohlo bejt :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #29 kdy: 08. 12. 2020, 13:00:36 »
Tento příkaz jsem již použil a výsledkem bylo viz. příloha.... :-(