Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #30 kdy: 09. 12. 2020, 10:15:30 »
Tak já ti to teda prozradím, i když ta wifi neni tvoje..!!!

Celý problém je v tom, že cmd nemáš spuštěn s opravněním Administratora. (Ted odzkoušeno....)

Takže Start>cmd>spustit jako spravce> netsh wlan show profile name="název_wifi" key=clear

Pak uvidis čistý klíč.

A nehrab se v cizích sítích, když tomu nerozumíš!!!!


Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #31 kdy: 09. 12. 2020, 19:16:07 »
Odpověď pro "meldax" uživatele: Tento postup jako správce jsem používal a ukazuje to to co momentálně vyplním za údaje o síti.....takže díky za prozrazení :-)
Nicméně jsem ozkoušel postup dle odkazu uživatelky "Vrána diskuze", viz. "zkuz toho wpa supplicanta s tim debuggingem zapnutým jak jako radí jenda jestli to blbne i pod linuxem :o :o s blbnutím v linuxu ti tady spíš poradíme než s win ;D ;)
návod hele
vyrobíme si config s wifi klíčem"
Po čase jsem se ale dostal dle postupu jinam, než asi potřebuju. ;-) Kde jsem co pokazil?? Přikládám fotky.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #32 kdy: 09. 12. 2020, 23:11:17 »
Po čase jsem se ale dostal dle postupu jinam, než asi potřebuju. ;-) Kde jsem co pokazil?? Přikládám fotky.
Promiň, ale pokazil jsi to, že zjevně vůbec netušíš, co děláš. Tohle není triviální a prostě se nikam neposuneš pokud se nezavřeš na rok bokem s Linux - Dokumentační projekt a podobnou literaturou (instalační návody na Arch, Gentoo a Debian pomocí debootstrapu byly taky fajn).

Namátkou:

nečteš, co ti to píše. apt selhalo na resolvnutí jména (ale wpa_supplicant už máš, byť starý, takže to nebylo nutně potřeba). supplicant ti jasně píše, že 4-Way handshake failed a že PSK je asi incorrect. Pokud tomu nevěříš, tak si musíš handshake nahrát, otevřít ve Wiresharku, prostudovat si dokumentaci toho jak WPA2 funguje a ladit to. A pustit wpa_supplicant s -vvv.

netušíš jak funguje parsování příkazů v shellu. Co očekáváš že se stane když zadáš do shellu "scan_ssid = 1"?

používáš ifconfig, který je na Linuxu zastaralý a nefunguje (byť naštěstí zrovna v tomhle konkrétním případě snad jo)

text kopíruj jako text (pokud ho z toho počítače nedokážeš dostat, vezmi to jako první cvičení, co bys měl jednoznačně dokázat) nebo přinejhorším screenshoty, fotky na fórech každého jenom štvou

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #33 kdy: 10. 12. 2020, 15:53:08 »
při vodlaďování nepouštěj toho supplicanta s parametrem -B protože to dělá že běží napozadí noa nejde si číst co z něj jakoby leze :o :o
to -vvv stojí za vvyzkoušení možná :o :o

a jestli to neni tvoje wifi tak si myslim že stojí za vověření jestli to heslo fakt jako furt sedí a nikdo ho nezměnil takže asi jako zachytávat packety s těma handshakema a zkusit lousknout hele třeba návod ;D ;)
misto slovníku stačí na to vověření jenom to honzovo heslo
........................................
zkus nad tim přemejšlet jakože kareltomáš je něco jako takovej tvuj remote shell na počítači kterej ty vopravuješ/ potřebuješ připojit k netu ;D ;D ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #34 kdy: 17. 12. 2020, 18:39:42 »
Mám prosím dotaz jaktože mi automaticky při příkazu na výpis sítí v okolí, naskočí i WPA hanshake sítě, ke které jsem byl připojen, než byl vyměněn router a nyní k dané síti nejsem připojen, neboť nevím heslo. Přesto se k této síti notebook "hlásí", jakože s ní je spojen...????


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #35 kdy: 18. 12. 2020, 01:03:28 »
Mám prosím dotaz jaktože mi automaticky při příkazu na výpis sítí v okolí, naskočí i WPA hanshake sítě
Protože máš v systému nějaký proces, nějaký network manager (tipuji NetworkManager), který sleduje okolní sítě a pokud nějakou pozná, tak se k ní hned snaží připojit. A již ti bylo porazeno, že pokud chceš cokoli byť i jen trochu lowlevel debugovat, tak máš všechny tyhle automatické procesy zrušit a připojovat se ručně wpa_supplicantem.

nyní k dané síti nejsem připojen, neboť nevím heslo. Přesto se k této síti notebook "hlásí", jakože s ní je spojen...????
Pravděpodobně je hlásítko hloupé a nerozlišuje různé fáze/stavy připojování. Pro více informací je nutné zjistit, o jaké hlásítko se jedná, a prostudovat jeho log, dokumentaci, případně zdroják.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #36 kdy: 18. 12. 2020, 22:29:24 »
Mám prosím dotaz jaktože mi automaticky při příkazu na výpis sítí v okolí, naskočí i WPA hanshake sítě
Protože máš v systému nějaký proces, nějaký network manager (tipuji NetworkManager), který sleduje okolní sítě a pokud nějakou pozná, tak se k ní hned snaží připojit. A již ti bylo porazeno, že pokud chceš cokoli byť i jen trochu lowlevel debugovat, tak máš všechny tyhle automatické procesy zrušit a připojovat se ručně wpa_supplicantem.

nyní k dané síti nejsem připojen, neboť nevím heslo. Přesto se k této síti notebook "hlásí", jakože s ní je spojen...????
Pravděpodobně je hlásítko hloupé a nerozlišuje různé fáze/stavy připojování. Pro více informací je nutné zjistit, o jaké hlásítko se jedná, a prostudovat jeho log, dokumentaci, případně zdroják.
Je pravděpodobné, že hlásítko nelže, NB je připojen , to  jen OP furt chce zjistit heslo z jiného profilu.
To jestli je fakt připojen jde snadno poznat přes cmd a ipconfig, jestli ta síť dá DHCP nebo ne . Pak bych se zaměřil na default GW , tedy ten wifi router a zkusil admin a nějaká hesla.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #37 kdy: 18. 12. 2020, 22:37:00 »
Mám prosím dotaz jaktože mi automaticky při příkazu na výpis sítí v okolí, naskočí i WPA hanshake sítě
Protože máš v systému nějaký proces, nějaký network manager (tipuji NetworkManager), který sleduje okolní sítě a pokud nějakou pozná, tak se k ní hned snaží připojit. A již ti bylo porazeno, že pokud chceš cokoli byť i jen trochu lowlevel debugovat, tak máš všechny tyhle automatické procesy zrušit a připojovat se ručně wpa_supplicantem.

nyní k dané síti nejsem připojen, neboť nevím heslo. Přesto se k této síti notebook "hlásí", jakože s ní je spojen...????
Pravděpodobně je hlásítko hloupé a nerozlišuje různé fáze/stavy připojování. Pro více informací je nutné zjistit, o jaké hlásítko se jedná, a prostudovat jeho log, dokumentaci, případně zdroják.
Je pravděpodobné, že hlásítko nelže, NB je připojen , to  jen OP furt chce zjistit heslo z jiného profilu.
To jestli je fakt připojen jde snadno poznat přes cmd a ipconfig, jestli ta síť dá DHCP nebo ne . Pak bych se zaměřil na default GW , tedy ten wifi router a zkusil admin a nějaká hesla.
Pardon , mluvím o Win 10.