Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2

Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« kdy: 29. 11. 2020, 14:37:29 »
Ahoj, mám dotaz ohledně připojení, kde došlo ke změně, z WPA-PSK na WPA2-PSK, jestli je možnost pomocí nějakého příkazu v KaliLinux dohledat=vygenerovat požadovaný „Klíč“…??? Heslo i BSSID zůstalo stejné. Máte prosím někdo radu?

A pokud do příkazového řádku Windows „cmd“ napíšu : „C:\Users\x>netsh wlan show profile name=Honzovo“, tak mi to napíše i zabezpečovací klíč, ale ten mi to neschvaluje/nepřijme.
« Poslední změna: 29. 11. 2020, 16:06:28 od Petr Krčmář »


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2020, 17:44:11 »
Jsem zagooglil a přijde mi, že způsob derivace klíče je stejný. wpa_passphrase(8 ) taky zdá se nerozlišuje mezi WPA a WPA2.
Citace
ten mi to neschvaluje/nepřijme
Co to znamená? Nezadáváš ho doufám místo hesla, že ne? Edit: ten příkaz ukazuje heslo nebo výsledek PBKDF? (Windows neznám)

Ideální by bylo připojit se wpa_supplicantem s parametrem -d, ono ti to řekne, co je blbě. A taky si to nasimulovat, tj. vygenerovat si PSK a spustit si APčko s WPA a WPA2 a zkusit jestli se se stejným PSK připojíš.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2020, 21:34:20 »
v kontextu jinejch tvejch dotazů ;D ;D
jestli to jako neni tvuj router tak je možný že tam někdo zapnul mac address filter ;D ;D ;) ;)

to modrý dialogový vokýnko sice piše že chce 'klíč zabezpečení sítě' ale voni tim myslej heslo ktý wifi tam se asi jako nemá strkat ten klíč. win je pro bfu ty nemaj šajn že třeba něco jako pbkdf existuje a gui windows je tomu logicky uzpůsobený a je potřeba nad tim takle přemejšlet :D ;)

zkus se připojit k wifi z kali/linuxu je možný že ten problém je jakoby jenom něco čistě windowsovýho ;)
.............
Co to znamená? Nezadáváš ho doufám místo hesla, že ne? Edit: ten příkaz ukazuje heslo nebo výsledek PBKDF? (Windows neznám)
..............
příkaz vypiše heslo asi hele :o :o
Citace
Do příkazového řádku napište příkaz »netsh wlan show profile name="název_wifi" key=clear«. Doplňte název WiFi sítě, pro kterou chcete heslo zjistit a stiskněte [Enter]. Příkaz vypíše podrobné informace o WiFi uložené ve Windows. V části Security settings je položka Key Content, kde si můžeme přečíst heslo k WiFi.
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #3 kdy: 01. 12. 2020, 06:54:56 »
Díky za reakce, do přílohy dávám screen příkazu „cmd“, který, když tam napíšu to dané slovo „Přítomno“, které mi příkazový řádek ukazuje, tak mi jej nebere.
Uživatelka Vrána mě navedla na dotaz, zda-li je možno blokovat MAC adresy, když kdokoliv přijde, tak se napojí. Přeci MAC adresa je identická pro každý „přístroj“, nebo se pletu??
„zkus se připojit k wifi z kali/linuxu je možný že ten problém je jakoby jenom něco čistě windowsovýho“ == teď jsi mě doporučila, co jsem již zkoušel, ale dělám snad někde chybu….???? Resp. mám to zkusit nějakým příkazovým řádkem?? (příp. youtube video, pokud pošleš ;-)). Pokud totiž myslíš klasické připojení ikonami a vyplněním hesla, tak to taky nebere jako správné.
A ještě pro upřesnění, nemohu se připojit na Win10, ani na Win7. :-(

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #4 kdy: 01. 12. 2020, 17:43:48 »
Díky za reakce, do přílohy dávám screen příkazu „cmd“, který, když tam napíšu to dané slovo „Přítomno“, které mi příkazový řádek ukazuje, tak mi jej nebere.......................
..............

nemělo by bejt wifi heslo složený jenom z ascii vypsatelnejch znaků hele?? :o :o

........ Resp. mám to zkusit nějakým příkazovým řádkem?? (příp. youtube video, pokud pošleš ;-)). Pokud totiž myslíš klasické připojení ikonami a vyplněním hesla, tak to taky nebere jako správné.
..........
zkuz toho wpa supplicanta s tim debuggingem zapnutým jak jako radí jenda jestli to blbne i pod linuxem :o :o s blbnutím v linuxu ti tady spíš poradíme než s win ;D ;)

návod hele
vyrobíme si config s wifi klíčem
Kód: [Vybrat]
wpa_passphrase nazev_essid heslo > /home/kareltomas/wpa_sup.confpříkazem
Kód: [Vybrat]
ip a si zistíme méno wifi interface

vypnem network manager kterej tam teďko pravděpodobně asi jakoby běží a překážel by tamtomu supplikantoj (až vypneš supplicanta tak network managera zase mužeš zapnout jako sudo systemctl start NetworkManager)
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl disable NetworkManager
připojíme k wifi s tim -d jakože debug parametrem aby to vypsalo do terminálu všecko co je špatně
Kód: [Vybrat]
sudo wpa_supplicant -c /home/kareltomas/wpa_sup.conf -i nejakaWifiInterface -da tady by to jako teďko mělo někde v terminálu na něco zanadávat snad :o :o

pokavaď ne mužem si ještě v dalším vokýnku terminálu vyškemrat od dhcp ip adresu
Kód: [Vybrat]
sudo dhclientnoa zkusit třeba něco pingnout jestli sme došli až sem ping www.root.cz
wpa_supplicant zustává běžet v tom terminálu mužeš ho vypnout třeba máčknutím ctrl+c v tom vokýnku

...................
Uživatelka Vrána mě navedla na dotaz, zda-li je možno blokovat MAC adresy, když kdokoliv přijde, tak se napojí. Přeci MAC adresa je identická pro každý „přístroj“, nebo se pletu??
........
každý zařízení má hardwarově danou nějakou pevnou unikátní mac adresu vod výrobce a tamten mac address filter v routeru funguje jako nějakej takovej whitelist povolenejch zařízení :)
takový zajímavý je že z mac adresy de odhadnout výrobce toho zařízení protože to maj nějak rozdělený mezi sebou ty čísla aby nevyráběli stroje se stejnou mac hele :o ;)

neni to vubec ani zdaleka neprůstřelný mac adresu zařízení de podvrhnout třeba macchangerem hele návod ale aspoň by už útočík musel nějakou tu adresu znát/mit vyšmírovanou třeba tim airodumpem ale furt jeto aspoň nějaká překážka v cestě :) ;) btw pokud to chceš zavíst tak je určitě dobrý mit na routru zapnutou wifi pro hosty kde ten whitelist nebude jinak se ztoho ukonfiguruješ ;D ;D ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆


Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #5 kdy: 02. 12. 2020, 06:49:23 »
Pokud tedy bych tam měl doplnit slovo „Přítomno“, které mi to vypsalo na příkazovém řádku jako KeyContent, tak mám problém s diakritikou. Nedokážu napsat ř a í. Máte prosím někdo radu???

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #6 kdy: 02. 12. 2020, 07:01:14 »
Ozkouším, díky za rady a odkazy.  :) ;)

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #7 kdy: 02. 12. 2020, 16:56:56 »
moc se vomlouvám mam tam chybku v předchozím komentu :o :o
prosim o edit :o :o
misto 'sudo systemctl disable NetworkManager' má bejt pochopytelně 'sudo systemctl stop NetworkManager' :o :o :o :o
disable dělá že deaktivuje automatický zapínání služby.................
jestli si to jakoby už použil v nějakým svým systemu tak zadej 'sudo systemctl enable NetworkManager'
ještě jednou promiň ;D
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #8 kdy: 02. 12. 2020, 19:26:09 »
jo a eště mask a unmask

už to tu bylo řečeno po fragmentech, ale celkem užitečný je oneliner (pozor na babišismus <() nejde v sh)
wpa_supplicant  -Dnl80211 -iwlan0 -c <(wpa_passphrase "ssid" "Heslo")


mac adresa by měla jít měnit přes ethtool nebo ip link set wlan0 address ac:ed...:99, akorát je potřeba dávat pozor na nějaké důležité bity na začátku se speciálním významem, takže buď to nastudovat nebo neměnit první bajt MAC adresy
« Poslední změna: 02. 12. 2020, 19:29:13 od Hamparle »

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #9 kdy: 03. 12. 2020, 07:01:45 »
Tak jsem zkoušel tvořit wpa_supplicant, ale možná první chyba byla, že si Kali nestáhl potřebná data , jak je na obrázku. Jinak jsem vše nafotil. Ale někde jsem asi dělal chybu…??? Přikládám fotky pro ujasnění, nebo připomínky chytrých hlav.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #10 kdy: 03. 12. 2020, 09:24:10 »
Ahoj, mám dotaz ohledně připojení, kde došlo ke změně, z WPA-PSK na WPA2-PSK, jestli je možnost pomocí nějakého příkazu v KaliLinux dohledat=vygenerovat požadovaný „Klíč“…??? Heslo i BSSID zůstalo stejné. Máte prosím někdo radu?

A pokud do příkazového řádku Windows „cmd“ napíšu : „C:\Users\x>netsh wlan show profile name=Honzovo“, tak mi to napíše i zabezpečovací klíč, ale ten mi to neschvaluje/nepřijme.
Ahoj, nevím co přesně řešíš, ale jestli jen to že sis ustřihl wifi, tak se na router připoj kabelem  a heslo zadej znovu. Jestli ani to nepomůže, dej ho do továrního nastavení a začni znovu.
Taky je možné vyzkoušet zda jsi tam nenechal puštěný WEP. Zkus ho nastavit jako metodu. Pin bude někde napsaný na routeru.
« Poslední změna: 03. 12. 2020, 09:29:27 od FKoudelka »

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #11 kdy: 03. 12. 2020, 09:26:02 »
Pokud tedy bych tam měl doplnit slovo „Přítomno“, které mi to vypsalo na příkazovém řádku jako KeyContent, tak mám problém s diakritikou. Nedokážu napsat ř a í. Máte prosím někdo radu???
Otevři si notepad , heslo naťukej tam a zkopíruj do přihlášení. Tak ověříš i nastavení klávesnice

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #12 kdy: 03. 12. 2020, 09:27:20 »
Jsem zagooglil a přijde mi, že způsob derivace klíče je stejný. wpa_passphrase(8 ) taky zdá se nerozlišuje mezi WPA a WPA2.
Citace
ten mi to neschvaluje/nepřijme
Co to znamená? Nezadáváš ho doufám místo hesla, že ne? Edit: ten příkaz ukazuje heslo nebo výsledek PBKDF? (Windows neznám)

Ideální by bylo připojit se wpa_supplicantem s parametrem -d, ono ti to řekne, co je blbě. A taky si to nasimulovat, tj. vygenerovat si PSK a spustit si APčko s WPA a WPA2 a zkusit jestli se se stejným PSK připojíš.
Heslo ve fulltextu.

Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #13 kdy: 03. 12. 2020, 09:30:50 »
Ahoj, mám dotaz ohledně připojení, kde došlo ke změně, z WPA-PSK na WPA2-PSK, jestli je možnost pomocí nějakého příkazu v KaliLinux dohledat=vygenerovat požadovaný „Klíč“…??? Heslo i BSSID zůstalo stejné. Máte prosím někdo radu?

A pokud do příkazového řádku Windows „cmd“ napíšu : „C:\Users\x>netsh wlan show profile name=Honzovo“, tak mi to napíše i zabezpečovací klíč, ale ten mi to neschvaluje/nepřijme.
Ahoj, nevím co přesně řešíš, ale jestli jen to že sis ustřihl wifi, tak se na router připoj kabelem  a heslo zadej znovu. Jestli ani to nepomůže, dej ho do továrního nastavení a začni znovu.
Taky je možné vyzkoušet zda jsi tam nenechal puštěný WEP. Zkus ho nastavit jako metodu. Pin bude někde napsaný na routeru.
* metodu pro přihlášení v klientovi.

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Klíč k Wi-Fi po přechodu na WPA2
« Odpověď #14 kdy: 03. 12. 2020, 18:09:23 »
Myslím, že "Přítomno" není heslo, ale jen nějaký bug ve woknech, kdy je přeložena jen část výstupu. Viz předchozí řádek s "Present".