Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #15 kdy: 30. 11. 2020, 14:46:24 »
...a chce se mi dodat že vtom žijem právě kuli různejm takovejm línejm pasivním lidem kterejm toje prostě všecko volný a uplně pitomě věřej že tendle trend už nebude nikam pokračovat :( :(

V podstatě se s tímto dá souhlasit, ale obecně je to o hlouposti. Vždy mi to připomene tohle: https://krabice.wordpress.com/2016/06/27/uzivatele-v-dobe-strojoveho-zpracovani-dat-lini-jako-hadi-a-tupi-jako-holubice/


SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #16 kdy: 30. 11. 2020, 14:50:32 »
Presne tak. Nebo proste jednoduse dej prvni skupinu webu a vyzkousej. Kdyz smart hub pujde, zkus zablokovat dalsi. Za hodinu mas hotovo a budes vedet, ktere nevadi.
Vzdy vyzkousej vsechny aplikace, ktere pouzivas.

To jde, akorát tolik oblíbené blokování DNS se mi moc nezdá - 1. se adresa dá získat i odjinud, 2. může být v cache, 3. některá spojení vůbec nemusejí používat DNS.
Takže: Zkoušet ano, ale blokovat především IP.

hechj

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #17 kdy: 30. 11. 2020, 17:09:01 »
Vykook: vy jste cíťa. To přirovnání k veganům mě uráží. Ale máte pravdu. Opravdu ten žert nebyl k tématu. 😆

jouda2

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #18 kdy: 30. 11. 2020, 19:07:25 »
To jde, akorát tolik oblíbené blokování DNS se mi moc nezdá - 1. se adresa dá získat i odjinud, 2. může být v cache, 3. některá spojení vůbec nemusejí používat DNS.
Takže: Zkoušet ano, ale blokovat především IP.
Pak už spíš ne blokovat, ale radši whitelistovat. Ale i tak se zase dostaneme k tomu že v době cloudové není IP filtr až taková výhra, takže to chce nějakou správnou kombinaci, což si myslím je dost nad možnosti tazatele. Pak bych to DNS považoval za takové relativně hodně hudby za málo peněz, nebo jak říkají lékaři, lék první volby.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #19 kdy: 01. 12. 2020, 08:32:53 »
Tak tak, DNS filtr je o hodně lepší, než nic. S dalšími kroky prudce narůstá náročnost implementace, údržby a řešení problémů a přitom stejně prudce klesá pravděpodobnost toho, že vůbec budou potřeba a něco zastaví (v domácím prostředí). Navíc, pokud OP chce, aby mu fungovalo Youtube, tak musí mít povolený přístup na Google. A co si matně pamatuju, viděl jsem nějaké útoky, které pro komunikaci používaly služby od Google právě proto, aby se obešly všelijaké firemní firewally a alarmy.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #20 kdy: 01. 12. 2020, 12:18:58 »
Vykook: vy jste cíťa. To přirovnání k veganům mě uráží. Ale máte pravdu. Opravdu ten žert nebyl k tématu. 😆
pravdu nema, to ze nekdo na otazku "Jake je nejzdravejsi maso?" odpovi "Zadne" je k tematu, ze s tim nejakej masozrout  ma problem je jen jeho problem ;-)

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #21 kdy: 01. 12. 2020, 20:45:39 »
...za výrobcem, otevřít support ticket a prudit je s dotazama co se kam a proč připojuje.
Chytrou televizi? Koupil jsem si LG 42LB65OV, sat tuner, wifi, aplikace. Připravila mne o iluze, nervy a pár měsíců života. Na support.cz šlo asi 20 e-mailů, zpět přišly takové ty odpovědi-neodpovědi. Vzdal jsem to, dal jí babičce, pouští si tam ČT1-3, Šlágr a rádio dechovku.
Je to tak. Buďto tu telku berte jak je, nebo jděte do open řešení.

robac

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #22 kdy: 01. 12. 2020, 22:36:29 »
pravdu nema, to ze nekdo na otazku "Jake je nejzdravejsi maso?" odpovi "Zadne" je k tematu, ze s tim nejakej masozrout  ma problem je jen jeho problem ;-)
:o :o :o
Místo původního tvrzení vymyslíte něco, co původní pisatel vůbec nepsal a na tom ukazujete, že nemá pravdu? Dobrý práce...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #23 kdy: 01. 12. 2020, 23:19:37 »
pravdu nema, to ze nekdo na otazku "Jake je nejzdravejsi maso?" odpovi "Zadne" je k tematu, ze s tim nejakej masozrout  ma problem je jen jeho problem ;-)
:o :o :o
Místo původního tvrzení vymyslíte něco, co původní pisatel vůbec nepsal a na tom ukazujete, že nemá pravdu? Dobrý práce...
pokud ti to nedoslo napoprve, zkus cist a/nebo chapat znovu ;-) slo o tohle:

Navrhuji vyhodit telku. Nemám ji už 15 let a pohoda. Nechybí mi
NEvlastníci televize jsou úplně stejný jako vegani. Nikdo se jich neptal, není to vůbec přínosné k tématu, ale stejně vám to nedá a musíte se o tu informaci podělit. Takže ještě jednou: NIKOHO TO NEZAJÍMÁ!
[...]

jouda2

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #24 kdy: 02. 12. 2020, 02:30:17 »
Je to tak. Buďto tu telku berte jak je, nebo jděte do open řešení.
No, jestli se dožijeme ePrivacy v použitelné podobě, tak by tu potom ještě jedna možnost byla, možná i reálně fungující díky strachu velkých výrobců z digitální daně v EU, chci říci pokuty.

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #25 kdy: 02. 12. 2020, 10:43:33 »
Navrhuji vyhodit telku. Nemám ji už 15 let a pohoda. Nechybí mi
NEvlastníci televize jsou úplně stejný jako vegani. Nikdo se jich neptal, není to vůbec přínosné k tématu, ale stejně vám to nedá a musíte se o tu informaci podělit. Takže ještě jednou: NIKOHO TO NEZAJÍMÁ!

Treba me to dost zajima, taky uvazuju ze bych se ji zbavil...

kek1

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #26 kdy: 02. 12. 2020, 11:26:50 »
Vim ze to asi neni idealni reseni, ale zapojit do hdmi nejakou chytrou krabicku, a chytry OS nepouzivat.
Nevim jestli samsung tlaci reklamy i do nejakeho overlaye pres hdmi, ale u LG mi staci nesouhlasit s zadnym zpracovanim dat v menu(a odpojit od wifi), a pouzivat shield.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #27 kdy: 02. 12. 2020, 11:55:16 »
Vim ze to asi neni idealni reseni, ale zapojit do hdmi nejakou chytrou krabicku, a chytry OS nepouzivat.
Nevim jestli samsung tlaci reklamy i do nejakeho overlaye pres hdmi, ale u LG mi staci nesouhlasit s zadnym zpracovanim dat v menu(a odpojit od wifi), a pouzivat shield.

Presne tak. Chytra televize stejne drive nebo pozdeji zastara, vyrobce ji prestane podporovat a nepujdou na ni nove aplikace. Nejjednodusi je chytra krabicka pripojena pres HDMI. Krabicka se da upgradovat snadno.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #28 kdy: 02. 12. 2020, 16:57:31 »
Vlastní krabička je pochopitelně koncepčním bezpečným řešením, ale jedna věc by někomu mohla chybět - HbbTv. Jejich obsah stojí u komerčních stanic v ČR za <|>, ale u ČT se mi osobně jeví jako velmi zajímavý (právě zde je vidět rozdíl mezi komerční a veřejnou TV). Hledal jsem, zda neexistuje nějaký doplněk do Kodi, ale nic takového jsem nenašel.

Re:Chytrá televize se vysype, když zabanuji domény
« Odpověď #29 kdy: 02. 12. 2020, 18:12:57 »
Pripojuju se ke kolegum co doporucuji HDMI reseni do vlastni krabicky - udelal jsem tohle reseni rodicum par let zpet a funguji ke spokojenosti - je to i mensi opruz psat na bezdratove klavesnici nez na ovladaci k TV cokoliv do youtube a pres urcity plugin do firefoxu (viz doporucene extensions) to obchazi i reklamy na youtube coz je prijemne.

Abych tu paranoju poslal o level vyse - je potreba nejak resit Ethernet pres HDMI? Resp. jak si byt jist, ze se ta TV nesnazi dostat na Internet pres to HDMI? Predpokladam, ze pokud nic nenakonfiguruju, tak typicke Linux distro neudela nejaky pokoutny automaticky bridge?
https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#HDMI_Ethernet_and_Audio_Return_Channel

100% workaround je pouzit HDMI kabel v1.3 a starsi ale to zase neumi 4k :(