Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #30 kdy: 11. 07. 2020, 11:04:24 »
"Normalni clovek proste nemuze byt milionar."
Normální ve smyslu průměrný jistě ne, ale 10K/personday (“manday” OSN zakazuje používat, možná jsi binární/ternární...) je celkem málo a kdo na to pár let po studiích IT nedosáhne, selhal na celé čáře.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #31 kdy: 11. 07. 2020, 11:06:40 »
Asi takovato chasnicka logika si myslet, ze programatori se maji ku*va dobre.
Jenom ti dobří, a těch je jak šafránu.

tralala5

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #32 kdy: 11. 07. 2020, 11:09:15 »
mam 9000 na PERSONday, robim z hornych uhrov na zaprdenej dedine full remote do Australie a zivotne naklady mam asi 5000 mesacne ked sa snazim .... kto nerobi v tejto dobe full remote to posral

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #33 kdy: 11. 07. 2020, 11:12:09 »
mam 9000 na PERSONday, robim z hornych uhrov na zaprdenej dedine full remote do Australie a zivotne naklady mam asi 5000 mesacne ked sa snazim .... kto nerobi v tejto dobe full remote to posral
Bydlet na dědině je ve všech ohledech lepší než ve velkoměstě, zvlášť na Slovensku, které má výjimečně krásnou přírodu.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #34 kdy: 11. 07. 2020, 11:15:21 »
Jeste nekdo rozporuje, ze normalni clovek nemuze byt milionar, kdyz vas tu hned prachaci programatori zacali opravovat, ze kvuli posahane lgbt se nema pouzivat Manday, ale Personday?  :D

Hele, Tralala, a nema to co delas takovou jednu nevyhodu, ze ti v te tvoji vesnici chce pravidelnde dat v sobotu vecer nekdo pres drzku? A kdyz delas full remote s cizojazycnyma lidma z jine kultury, tzn. si prakticky 8h denne uplne sam, nemas zadne kolegy se kteryma bysis zasel na pivo atp., nepozorujes na sobe nejake patologicke zmeny?
« Poslední změna: 11. 07. 2020, 11:20:40 od PetrK »


Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #35 kdy: 11. 07. 2020, 11:54:11 »
Jména si notoricky nepamatuju, ale třeba v podstatě každá, do které investoval Hoffmann.
Já zas vůbec nesleduju, kdo do čeho v našem malým rybníčku investuje a ani nevím, kdo je Hoffmann. Tak zkus třeba ty čtyři firmy popsat - ideálně tak, aby se podle toho popisu daly vygooglovat. Co je jejich produkt? Jak je velký tým a z jakých lidí se skládá? Co je na té práci "ueberzajimavé"? A kolik teda běžně platí?

mam 9000 na PERSONday, robim z hornych uhrov na zaprdenej dedine full remote do Australie a zivotne naklady mam asi 5000 mesacne ked sa snazim .... kto nerobi v tejto dobe full remote to posral
Přesně tak. Připočíst si ke mzdě ten výdělek z arbitráže cenové hladiny a obrovskou cenu benefitu krásného životního prostředí, to je podle mě ten pravý "vysoký příjem". Překvapuje mě, že si to tak málo lidí myslí.

Hele, Tralala, a nema to co delas takovou jednu nevyhodu, ze ti v te tvoji vesnici chce pravidelnde dat v sobotu vecer nekdo pres drzku? A kdyz delas full remote s cizojazycnyma lidma z jine kultury, tzn. si prakticky 8h denne uplne sam, nemas zadne kolegy se kteryma bysis zasel na pivo atp., nepozorujes na sobe nejake patologicke zmeny?
To jsou takový představy, cos nabral spíš někde z filmu, ne? Nebo možná z týdenního pobytu u babičky, když ti bylo šestnáct, ne? Pokud je ti přes třicet, tak bys byl asi trochu na hlavu, kdyby ses pral. Není důvod. A jedna z věcí, které se na vesnici fakt bát nemusíš, je, že bys byl sám. To je problém spíš ve městě :)

Opět konkrétní příklad z mýho života: včera jsem potkal před barákem Jeníčka, co provozuje hospodu, říkal, že má zítra akci "hamburgery". Paráda! Je to dobrej kuchař, su zvědavej, co vykouzlí. Původně jsme měli v plánu si dát večer panáka se sousedem, takže teď si před tím ještě dáme hambáč v hospodě a pokecáme i s někým jiným, páč tam nejspíš bude půl vesnice. To se mi hodí, potřebuju sledovat, jestli místní zelináři už teda mají ty kedlubny, nebo budou až za týden. Doufám, že se moc nezbořím, páč v neděli bude v hospodě mrtvo, tak se chci za Jeníčkem stavit probrat recept na domácí paštiku.

Takže asi tak, co se samoty týče :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #36 kdy: 11. 07. 2020, 12:12:42 »
Jména si notoricky nepamatuju, ale třeba v podstatě každá, do které investoval Hoffmann.
Já zas vůbec nesleduju, kdo do čeho v našem malým rybníčku investuje a ani nevím, kdo je Hoffmann.
To chápu, v tom se člověk musí pohybovat. Z fleku se mi vybavuje brněnská firma s vlastní platformou pro crypto trading, pak NLP v Brně nebo space firma, jejíž přístroje používá ESA při vesmírných misích. Nepřekvapivě se to točí kolem malé skupiny lidí, co se navzájem znají a spolupracují — já o těch firmách vím přes osobní známosti s některými z nich. O těchto firmách/lidech občas píší i celostátní média (zkratkovitě, ale sem tam nějaký rozhovor stojí za přečtení). Jestli dělat na vesmírné misi není überzajímavé, tak nevím, co už. Nejlepší na tom je, že berou každého, kdo je dobrý a umí slušně česky a anglicky, plat pak začíná na 100K.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #37 kdy: 11. 07. 2020, 12:15:14 »
Takže asi tak, co se samoty týče :)

A uz Jenicek a vesnice vi, ze jsi ajtak a o kolik vice penez mas nez maji oni? Zatimco oni musi makat pod zhnoucim sluncem den co den a ty si jen cely den sedis na zidli a jen cumis do monitoru? Nebo si te zatim spise jen tak otukujou? A uz se za tebou Jenicek na oplatku za pastiku stavil se svym PC, abys mu ho odviroval? A jestli jo a tys ho poslal dopr*, nevadi Jenickovi jaky si strasny namyslenec a snob? A nevadi Jenickovym kamosum, ze si o sobe myslis ze si neco vic? :D
« Poslední změna: 11. 07. 2020, 12:17:52 od PetrK »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #38 kdy: 11. 07. 2020, 12:16:31 »
Jména si notoricky nepamatuju, ale třeba v podstatě každá, do které investoval Hoffmann.
Já zas vůbec nesleduju, kdo do čeho v našem malým rybníčku investuje a ani nevím, kdo je Hoffmann. Tak zkus třeba ty čtyři firmy popsat - ideálně tak, aby se podle toho popisu daly vygooglovat. Co je jejich produkt? Jak je velký tým a z jakých lidí se skládá? Co je na té práci "ueberzajimavé"? A kolik teda běžně platí?

mam 9000 na PERSONday, robim z hornych uhrov na zaprdenej dedine full remote do Australie a zivotne naklady mam asi 5000 mesacne ked sa snazim .... kto nerobi v tejto dobe full remote to posral
Přesně tak. Připočíst si ke mzdě ten výdělek z arbitráže cenové hladiny a obrovskou cenu benefitu krásného životního prostředí, to je podle mě ten pravý "vysoký příjem". Překvapuje mě, že si to tak málo lidí myslí.

Hele, Tralala, a nema to co delas takovou jednu nevyhodu, ze ti v te tvoji vesnici chce pravidelnde dat v sobotu vecer nekdo pres drzku? A kdyz delas full remote s cizojazycnyma lidma z jine kultury, tzn. si prakticky 8h denne uplne sam, nemas zadne kolegy se kteryma bysis zasel na pivo atp., nepozorujes na sobe nejake patologicke zmeny?
To jsou takový představy, cos nabral spíš někde z filmu, ne? Nebo možná z týdenního pobytu u babičky, když ti bylo šestnáct, ne? Pokud je ti přes třicet, tak bys byl asi trochu na hlavu, kdyby ses pral. Není důvod. A jedna z věcí, které se na vesnici fakt bát nemusíš, je, že bys byl sám. To je problém spíš ve městě :)

Opět konkrétní příklad z mýho života: včera jsem potkal před barákem Jeníčka, co provozuje hospodu, říkal, že má zítra akci "hamburgery". Paráda! Je to dobrej kuchař, su zvědavej, co vykouzlí. Původně jsme měli v plánu si dát večer panáka se sousedem, takže teď si před tím ještě dáme hambáč v hospodě a pokecáme i s někým jiným, páč tam nejspíš bude půl vesnice. To se mi hodí, potřebuju sledovat, jestli místní zelináři už teda mají ty kedlubny, nebo budou až za týden. Doufám, že se moc nezbořím, páč v neděli bude v hospodě mrtvo, tak se chci za Jeníčkem stavit probrat recept na domácí paštiku.

Takže asi tak, co se samoty týče :)
“Su zvědavej” je velmi zajímavá kombinace. Takhle mluvíš normálně? ÚJČ by tě určitě rád použil jako exemplář pro bádání.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #39 kdy: 11. 07. 2020, 13:14:59 »
A uz Jenicek a vesnice vi, ze jsi ajtak a o kolik vice penez mas nez maji oni? Zatimco oni musi makat pod zhnoucim sluncem den co den a ty si jen cely den sedis na zidli a jen cumis do monitoru? Nebo si te zatim spise jen tak otukujou? A uz se za tebou Jenicek na oplatku za pastiku stavil se svym PC, abys mu ho odviroval? A jestli jo a tys ho poslal dopr*, nevadi Jenickovi jaky si strasny namyslenec a snob? A nevadi Jenickovym kamosum, ze si o sobe myslis ze si neco vic? :D
Hele, ty máš asi nějaký hodně zkreslený představy, protože se ptáš úplně mimózně. Jo, ví, že su ajťák, to bylo první, co se o mně dozvěděli. Kolik mám peněz? Pracují pod žhnoucím sluncem? WTF?! To si jako myslíš, že na vesnici všichni ráno o pěti nasednou do jednoho autobusu a jedou do jediné fabriky široko daleko? Takhle to bylo za komunistů, dneska to, vypadá úplně jinak, kámo :) Jeden jezdí do Brna a má asi o něco málo míň než já, druhej má stavební firmu a vydělává určitě minimálně dvojnásobek, třetí má pilu, pátej je vysokej manažer nebo majitel něčeho celostátního a má obrovskej ranč s koněma, ovcema a lamama (jo, má vlastní lamy, nejspíš jenom tak pro zábavu). Ajťák absolutně nikoho nezajímá, seš úplně mimo.

Jo, právě teď jsem se vrátil z jedné neočekávané pomoci s PC. Protože toho člověka mám rád a taky mi se spoustou věcí pomohl. Jinak to ale ze zásay nedělám, nemám problém říct "ne" a nikdy se mi nestalo, že by to někdo nepochopil. Prostě to nedělám. Chirurg ti taky nepůjde brousit paty, ale řekne ti, ať si zajdeš na pedikúru. Je prostě vidět, že vůbec nevíš o čem mluvíš (to je naprosto bez urážky, není na tom nic špatnýho, prostě máš mimozní představy o prostředí, ve kterým se nepohybuješ, to je úplne v poho).
« Poslední změna: 11. 07. 2020, 13:17:36 od Mirek Prýmek »

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #40 kdy: 11. 07. 2020, 13:15:40 »
“Su zvědavej” je velmi zajímavá kombinace. Takhle mluvíš normálně? ÚJČ by tě určitě rád použil jako exemplář pro bádání.
To není vůbec zajímavý, to je standardní brněnština.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #41 kdy: 11. 07. 2020, 13:27:11 »
A uz Jenicek a vesnice vi, ze jsi ajtak a o kolik vice penez mas nez maji oni? Zatimco oni musi makat pod zhnoucim sluncem den co den a ty si jen cely den sedis na zidli a jen cumis do monitoru? Nebo si te zatim spise jen tak otukujou? A uz se za tebou Jenicek na oplatku za pastiku stavil se svym PC, abys mu ho odviroval? A jestli jo a tys ho poslal dopr*, nevadi Jenickovi jaky si strasny namyslenec a snob? A nevadi Jenickovym kamosum, ze si o sobe myslis ze si neco vic? :D
Hele, ty máš asi nějaký hodně zkreslený představy, protože se ptáš úplně mimózně. Jo, ví, že su ajťák, to bylo první, co se o mně dozvěděli. Kolik mám peněz? Pracují pod žhnoucím sluncem? WTF?! To si jako myslíš, že na vesnici všichni ráno o pěti nasednou do jednoho autobusu a jedou do jediné fabriky široko daleko? Takhle to bylo za komunistů, dneska to, vypadá úplně jinak, kámo :) Jeden jezdí do Brna a má asi o něco málo míň než já, druhej má stavební firmu a vydělává určitě minimálně dvojnásobek, třetí má pilu, pátej je vysokej manažer nebo majitel něčeho celostátního a má obrovskej ranč s koněma, ovcema a lamama (jo, má vlastní lamy, nejspíš jenom tak pro zábavu). Ajťák absolutně nikoho nezajímá, seš úplně mimo.

Jo, právě teď jsem se vrátil z jedné neočekávané pomoci s PC. Protože toho člověka mám rád a taky mi se spoustou věcí pomohl. Jinak to ale ze zásay nedělám, nemám problém říct "ne" a nikdy se mi nestalo, že by to někdo nepochopil. Prostě to nedělám. Chirurg ti taky nepůjde brousit paty, ale řekne ti, ať si zajdeš na pedikúru. Je prostě vidět, že vůbec nevíš o čem mluvíš (to je naprosto bez urážky, není na tom nic špatnýho, prostě máš mimozní představy o prostředí, ve kterým se nepohybuješ, to je úplne v poho).
Klasická post rat race idyla. K tomu dospěje asi každý a rozdíl je jen, jak vysoko byl osobní životní vrchol.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #42 kdy: 11. 07. 2020, 13:28:12 »
“Su zvědavej” je velmi zajímavá kombinace. Takhle mluvíš normálně? ÚJČ by tě určitě rád použil jako exemplář pro bádání.
To není vůbec zajímavý, to je standardní brněnština.
OK, asi se neshodneme na sémantice slova “standardní” :)

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #43 kdy: 11. 07. 2020, 13:40:38 »
Klasická post rat race idyla. K tomu dospěje asi každý a rozdíl je jen, jak vysoko byl osobní životní vrchol.
Jj, fakt si to užívám. Když už má člověk věk na to, aby měl trochu srovnaný životní hodnoty, jalově netouží po věcech, na který nemá, a začne si úplně přirozeně a nenásilně užívat normální radosti normálního života, jako třeba sledování, jak si kos a rehek vyjasňují, kdo je tady doma, co víc by mohl chtít? Dvojnásobnou mzdu? Proč? Co bych s těma penězma dělal? Měl o metr větší televizi nebo o pár tisíc lumenů svítivější projektor? Hm, fakt cool, bro :)

OK, asi se neshodneme na sémantice slova “standardní” :)
Ale to fakt je standardní brněnština. Nižší vrstvy nebo víc na venkov by použily výraznější "to su teda zvědavééé, jak to bóchne". Střední třída má jazyk posunutej spíš ke standardní obecné češtině, resp. moravštině, takže spíš "to su zvědavej, jak to bouchne", s plytčejší, míň výraznou intonací.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #44 kdy: 11. 07. 2020, 13:44:27 »
Klasická post rat race idyla. K tomu dospěje asi každý a rozdíl je jen, jak vysoko byl osobní životní vrchol.
Jj, fakt si to užívám. Když už má člověk věk na to, aby měl trochu srovnaný životní hodnoty, jalově netouží po věcech, na který nemá, a začne si úplně přirozeně a nenásilně užívat normální radosti normálního života, jako třeba sledování, jak si kos a rehek vyjasňují, kdo je tady doma, co víc by mohl chtít? Dvojnásobnou mzdu? Proč? Co bych s těma penězma dělal?
Mohl bys přispívat na dobročinné účely, potřebných je po světě víc než dost.