Doporučte programovací jazyk pro Windows

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #495 kdy: 02. 04. 2020, 15:20:35 »
:D ;D :o ::)

tohle vlakno je brutalni poctenicko.

 :-\ :'( ::)
Tohle vlákno se brzo propadne do pekla, protože něco tak hloupého zemský povrch neunese :)
Zajímalo by mne, jestli třeba zubaři mají někde diskusi o špachtli do pusy. Dřevěná nebo plastová ? Toť kardinální otázka.
Zubaři mají všichni kvalitní vzdělání, mezi nimi se odpad, co s bídou dodělal ZŠ, nenajde ;)

Zase si pleteš vzdělání s papírem?  ::)


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #496 kdy: 02. 04. 2020, 15:21:38 »
:D ;D :o ::)

tohle vlakno je brutalni poctenicko.

 :-\ :'( ::)
Tohle vlákno se brzo propadne do pekla, protože něco tak hloupého zemský povrch neunese :)
Zajímalo by mne, jestli třeba zubaři mají někde diskusi o špachtli do pusy. Dřevěná nebo plastová ? Toť kardinální otázka.
Zubaři mají všichni kvalitní vzdělání, mezi nimi se odpad, co s bídou dodělal ZŠ, nenajde ;)
To není o vzdělání, to je o egu.
Možná, ale ego v kombinaci s Dunning-Krugerovým efektem vede k tomu, co je tady na fóru. Kdyby bylo fórum jen pro absolventy VŠ, tak to k blití nebude a diskuse by byla přínosná, nebo aspoň slušná.

Ink

  • *****
  • 653
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #497 kdy: 02. 04. 2020, 15:27:18 »
Možná, ale ego v kombinaci s Dunning-Krugerovým efektem vede k tomu, co je tady na fóru. Kdyby bylo fórum jen pro absolventy VŠ, tak to k blití nebude a diskuse by byla přínosná, nebo aspoň slušná.

No, Idrisi, vzhledem k tomu, že jsem absolvoval VŠ s titulem Ing., si snad mohu dovolit říct, že si s tím svým vzděláním (či papírem) docela fandíš a děláš z něj zbytečný fetiš. Nejagresivnější a nejtrapnější účastník tohoto vlákna o sobě tvrdí, že VŠ vzdělání má a víš co? Já mu to klidně i věřím! Zamindrákovaných asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #498 kdy: 02. 04. 2020, 16:47:40 »
Možná, ale ego v kombinaci s Dunning-Krugerovým efektem vede k tomu, co je tady na fóru. Kdyby bylo fórum jen pro absolventy VŠ, tak to k blití nebude a diskuse by byla přínosná, nebo aspoň slušná.
tvrdí, že VŠ vzdělání má
Tak tvrdit může. Jak taky můžu tvrdit, že mám na Floridě vilu s bazénem a v garáži vedle sebe Porsche a Corvettu. Akorát nevím, proč bych to dělal.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #499 kdy: 02. 04. 2020, 16:52:04 »
asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.
To je možné, ale aspoň by nepsali vyložené kraviny z odborného hlediska.


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #500 kdy: 02. 04. 2020, 17:20:25 »
asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.
To je možné, ale aspoň by nepsali vyložené kraviny z odborného hlediska.

Ty si to fakt myslíš, co?  :o

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #501 kdy: 02. 04. 2020, 17:30:25 »
asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.
To je možné, ale aspoň by nepsali vyložené kraviny z odborného hlediska.

Ty si to fakt myslíš, co?  :o

Tak víš jak. Jedna věc je mít názor, klidně debilní. Další věc je bejt drsnej, nebo neurvalej. Ale demagogie kterou tu někteří provozujou je na mě už fakt moc. Je to děsně otravný.

Osobně to považuju za neduh nemoderovaných diskusí. Kdokoliv může přijít, a napsat cokoliv. Zlo/nekvalita je vždycky silnější.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #502 kdy: 02. 04. 2020, 17:42:06 »
asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.
To je možné, ale aspoň by nepsali vyložené kraviny z odborného hlediska.

Ty si to fakt myslíš, co?  :o

Tak víš jak. Jedna věc je mít názor, klidně debilní. Další věc je bejt drsnej, nebo neurvalej. Ale demagogie kterou tu někteří provozujou je na mě už fakt moc. Je to děsně otravný.

To je pravda, ale pořád jde takové lidi ingorovat. A nebo to prostě vyvrátit a zbytečně se nehádat. Ono asi není náhodou, že po svém posledním přešlapu, ten softwarový inženýr mlčí.

Osobně to považuju za neduh nemoderovaných diskusí.


Ale fórum moderované je...

Kdokoliv může přijít, a napsat cokoliv. Zlo/nekvalita je vždycky silnější.

Jo, jenže filtrace by taky moc nepomohla. Nakonec by to skončilo třeba tak, že by tu byla parta pseudoelitářů typu Idris, kteří by se vzájemně ve své velikosti plácali po ramenou a ostatním nadávali do odpadu. To si člověk nevybere. :)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #503 kdy: 02. 04. 2020, 17:55:10 »
asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.
To je možné, ale aspoň by nepsali vyložené kraviny z odborného hlediska.

Ty si to fakt myslíš, co?  :o

Tak víš jak. Jedna věc je mít názor, klidně debilní. Další věc je bejt drsnej, nebo neurvalej. Ale demagogie kterou tu někteří provozujou je na mě už fakt moc. Je to děsně otravný.

To je pravda, ale pořád jde takové lidi ingorovat. A nebo to prostě vyvrátit a zbytečně se nehádat.
Demagogie nejde vyvrátit. Ale jinak souhlas. Nemá smysl, protože z toho nic užitečného nevzejde.


Osobně to považuju za neduh nemoderovaných diskusí.


Ale fórum moderované je...

Fakt?  ???


Kdokoliv může přijít, a napsat cokoliv. Zlo/nekvalita je vždycky silnější.
Jo, jenže filtrace by taky moc nepomohla. Nakonec by to skončilo třeba tak, že by tu byla parta pseudoelitářů typu Idris, kteří by se vzájemně ve své velikosti plácali po ramenou a ostatním nadávali do odpadu. To si člověk nevybere. :)

Možná. Můžeš mít pravdu. Nejsem schopen posoudit. Z builder.cz jsem měl dobrou zkušenost. Nevím, zda tam byli elitáři, ale když se někdo zeptal, tak dostal erudovanou a funkční odpověď.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #504 kdy: 02. 04. 2020, 18:24:37 »
Nevím, zda tam byli elitáři, ale když se někdo zeptal, tak dostal erudovanou a funkční odpověď.
Ono nejde o “elitu” (ať tím trollové myslí cokoliv), ale o 1) znalosti a 2) slušnost. Když je fórum plné nesmyslů a nadávek, tak je o ničem a přínos je nula. Normální člověk se chce ideálně něco nového dozvědět, to mu ale to bahno lezoucí z trollů znemožní. Možná to bez tvrdé moderace nejde, nevím, třeba Stackoverflow nebo Reddit si obsah hlídají.

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #505 kdy: 02. 04. 2020, 18:29:05 »
:D ;D :o ::)

tohle vlakno je brutalni poctenicko.

 :-\ :'( ::)
Tohle vlákno se brzo propadne do pekla, protože něco tak hloupého zemský povrch neunese :)
Zajímalo by mne, jestli třeba zubaři mají někde diskusi o špachtli do pusy. Dřevěná nebo plastová ? Toť kardinální otázka.
Zubaři mají všichni kvalitní vzdělání, mezi nimi se odpad, co s bídou dodělal ZŠ, nenajde ;)

Ano, vzdělání mají kvalitní, ale výsledky mnohdy mizerné.
No a už jste teda nějak rozsekli ? Jestli Python nebo Java, dynamické nebo statické typování a ty mapy, nebo o čem je tu teď řeč ?

Něco takového rozsekávat je z principu nesmysl. Já to vidím tak, že preference programovacího jazyka je dána způsobem myšlení člověka. Je to jako preference politické strany. Z nějakého prostředí vzejdeš a to tě (zde)formuje tak, že už jinak myslet nedokážeš. Změna myšlení je těžká věc, mnozí to nedokážou ani když za to zaplatí životem. Takže tu máme spoustu staticky myslících programátorů, kteří čelí čím dál větší konkurenci ze strany dynamických jazyků, se kterými si nerozumí a rozumět nemohou. Jejich nika aplikačního programování se jim třeba přesouvá na web, kde vládne Javascript. I do dalších oblastí dynamické jazyky pronikají, jim se zmenšuje jejich teritorium, začínají být přežití a je na ně vyvíjen tlak, aby začaly používat ty krásné nové mladé a v ledasčem i blbé dynamické jazyky. To je podobné jako s mnohými frustrovanými důchodci, které nikdo nepotřebuje, protože svět se mění příliš rychle a jejich zkušenosti jsou zbytečné, nikdo o ně nestojí a tomu novému zase nerozumí oni. Takže chápu, že si vylévají svou zlost a nadávají všem okolo, i když se u toho zesměšňují pro vlastní neschopnost.

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #506 kdy: 02. 04. 2020, 18:41:42 »
asociálů s červeným diplomem by se našlo také asi víc než dost.
To je možné, ale aspoň by nepsali vyložené kraviny z odborného hlediska.

Ty si to fakt myslíš, co?  :o

Tak víš jak. Jedna věc je mít názor, klidně debilní. Další věc je bejt drsnej, nebo neurvalej. Ale demagogie kterou tu někteří provozujou je na mě už fakt moc. Je to děsně otravný.

Osobně to považuju za neduh nemoderovaných diskusí. Kdokoliv může přijít, a napsat cokoliv. Zlo/nekvalita je vždycky silnější.
A co ti brání chodit jen do těch moderovaných? Je zajímavý, jak tady neustále naříkáš a přitom jsi ukázkový samolibý troll :-). Ani by mě nepřekvapilo, že ta tzv. demagogie je sebeklam, kterým si obhajuješ svou neschopnost argumentovat proti nepohodlným názorům, nedej bože i faktům. Označit něco nepohodlného za demagogii je běžná úniková reakce, je to způsob jak se vyhnout o tom přemýšlet, je to způsob sebeobrany mozku před změnou myšlení. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, říkal jeden nevzdělaný prezident. Ten současný, vzdělaný, mluví jinak. Tolik můj příspěvek k nesmyslné adoraci vzdělání.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #507 kdy: 02. 04. 2020, 19:27:37 »
Myslím, že se témata jako tohle vždy zvrhnou a člověk se z nich většinou nic kloudného nedozví nebo dozví, ale informace jsou ztracené ve velkém množství šumu, protože tady chybí nějaká sekce "zábava", kde by takové žabo-myší války mezi Pythonisty a Javisty mohly probíhat bez moderování a témata mimo "zábavu" by mohly být přísněji moderované.

Taky mám dojem, že tady témata vznikají hodně nasilu jako kdyby měl zakládání témat někdo v pracovní náplni. Kdysi jsem se s podobným názorem setkal i na Ábíčku, prý si tady Rooťáci povídají sami pro sebe. Tak jak to je, jsou tady opravdu nějací "placení" nebo "na revanš" aktivisti? :)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #508 kdy: 02. 04. 2020, 21:03:35 »
Nevím, zda tam byli elitáři, ale když se někdo zeptal, tak dostal erudovanou a funkční odpověď.
Ono nejde o “elitu” (ať tím trollové myslí cokoliv), ale o 1) znalosti a 2) slušnost. Když je fórum plné nesmyslů a nadávek, tak je o ničem a přínos je nula. Normální člověk se chce ideálně něco nového dozvědět, to mu ale to bahno lezoucí z trollů znemožní. Možná to bez tvrdé moderace nejde, nevím, třeba Stackoverflow nebo Reddit si obsah hlídají.

Tak nějak. Já třeba nadávky a aroganci dokážu přežvejkat, když je to vykoupený hodnotou. V opačném případě bahno je dobrý popis.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #509 kdy: 03. 04. 2020, 10:55:02 »
Něco takového rozsekávat je z principu nesmysl. Já to vidím tak, že preference programovacího jazyka je dána způsobem myšlení člověka. Je to jako preference politické strany. Z nějakého prostředí vzejdeš a to tě (zde)formuje tak, že už jinak myslet nedokážeš. Změna myšlení je těžká věc, mnozí to nedokážou ani když za to zaplatí životem. Takže tu máme spoustu staticky myslících programátorů, kteří čelí čím dál větší konkurenci ze strany dynamických jazyků, se kterými si nerozumí a rozumět nemohou. Jejich nika aplikačního programování se jim třeba přesouvá na web, kde vládne Javascript. I do dalších oblastí dynamické jazyky pronikají, jim se zmenšuje jejich teritorium, začínají být přežití a je na ně vyvíjen tlak, aby začaly používat ty krásné nové mladé a v ledasčem i blbé dynamické jazyky. To je podobné jako s mnohými frustrovanými důchodci, které nikdo nepotřebuje, protože svět se mění příliš rychle a jejich zkušenosti jsou zbytečné, nikdo o ně nestojí a tomu novému zase nerozumí oni. Takže chápu, že si vylévají svou zlost a nadávají všem okolo, i když se u toho zesměšňují pro vlastní neschopnost.

V branzi se pohybuju dlouha leta.
Borlivy rozvoj Computer Science skonicl nekdy kolem roku 2000, neberte me presne za slovo s tim rokem, hranice neni ostra, tim myslim realne nasazeni, koncepty a akademicke implementace byly mnohem driv, streba Smalltalk.
Branze se stabilizovala, stejne jak uz nikdo nevymysli nic prevratneho v pripade vyroby oceli nebo vyroby aut se spalovacimi motory. A dokud vsichni pojedeme na Von Numannovych pocitacich, bude to tak i nadale, zmeni to az fundamentalni zmena zakladu, v pripade aut je to napr. elektromobil.
Od roku 2000 jsem v branzi zaznamenal tyto dilci zmeny:
1. snizeni tlaku na optimalizaci programu, HW je levny, programator drahy
2. paralelizace, kazdy telefon ma dneska osmijadro
3. cloud a microservices
4. Big data a machine learning - to je ale trochu jiny sport bokem
5. Obrovsky kvantitativni rozmach IT, IT je naprosto vsude, je potreba o rad vice IT pracovniku, a z hlediska IQ bell curve jejich IQ a schopnosti v prumeru silne klesaji.

Posledni paty bod ma IMHO na branzi nejvetsi dopad.
Vznika fenomen, ktery jsem si pojmenoval "milenialni jasavy blb" (dale MJB) 

MJB je presvedcen, ze preference jazyka je cosi na zpusob volby politicke strany. Ja si myslim, ze je lepsi vymontovat na aute dekl olejoveho filtru gola orechem 27, nez to ozvykavat instalaterskym hasakem, tedy zvolit vhodny nastroj pro dane pouziti. Osobne pouzivam nejcasteji Javu a Python, Javu pro urdzovatelne veci s delsim zivotnim cyklem, Python pro jednoucelove udelatka.

Dopad fenomenu MJB je celkovy dumbing-down branze.
Treba WSDL web services. WSDL umoznuje elegantne definovat semantickou konzistenci uz na urovni transportu. Dejte definovat WSDL nejakemu MJB, vysledkem je shluk String<0..n>. A cely smysl WSDL jde do zadi, pak je samozrejme lepsi pouzivat REST/JSON, odpada WSDL rezie a vysledek je stejny. WSDL je kvuli celkovemu dumbigu branze mrtva technologie.
Nebo zde probirana dichotomie staticke vs dynamicke typovani. MJB se naucil Python a na zaklade pouceni od panu Dunninga a Krugera timto pozral salamounovo hovno. Me osobne sice neni jasne, jako ma vyhodu v pripade funkce vypoctu obsahu rectangle(a,b) predat "a" jako string a "b" jako byte array a pak to jak u debilu na dvorku uvnitr funkce kontrolovat, kdo a co mi to vlastne poslal, ale budiz. MJB je presvedcen, ze je toto velika vyhoda. Duvodem je to cituji "krásné nové mladé". Nove jako Python, co je starsi nez java a co je funkcni obdobou starickeho Perlu. A proto, ze je to takova obri vyhoda, proto ze do Pythonu dobastuje typinkg module a vznikl Typescript.

MJB je presvedcen, ze odpor proti dumbing-down je cosi ve stylu frustrovanych duchdcu. Ale kdeze, ja milerad svihnu javou o schody, kdyz vznikne _NECO_LEPSIHO_!!! A ze ve vyhledu (mluvim o pragmatickych mainstream jazycich) nic neni, mozna snad nekdy .Net Core. OMG, vydavat nechut psani long-lifecycle propramy v bastlu, kde se privatni metody znackujou prefixem "__", a atributy objektu se generuji v ramci konstruktoru, za zhrzene duchodce, boze rozboze.

MJB ma obecne velice maly rozhled, duvedem je mmj i nynejsi silny tlak na vysledky. Rychle to upras pomoci cut'n'paste ze Stack Overflow, hlavne si o te technologii nic necti, to zdrzuje. Pouzij technoligii, kterou Google vrati jako prvni, tzv. SEO driven development. A protoze se pise rok 2016 a vsude se pise o Elasticsearch, naser to jako DB backend a vymysli si vlastni notaci pro zapis IPv6 adresnich rozsahu (to vsechno jem realne zazil) A ze Postgres ma nativni podporu pro IPv6? Google ho jako prvni nedal.

Dumbing-down branze je vseobecny. Branzi zmitaj poryvy mody.
Treba Elasticsearch, kdosi vzal Apache Lucene, obalil cluster enginem a voila, mame selmostroj na vsechno. Umi to velice dobre fulltext. Tim to hasne, vsechno ostatni (minimalne v opensource variante) stoji za vylizperdel. Granularita opravneni smesna, zabezpeceni nulove, backup a restore komedie, konsistence dat da li vube bozi. Integrace s BI okolim miziva JDBC/ODBC neumime (nebo mozna uz jo, roky jsem ten bastl nevidel)
Ale neni potreba definovat DB strukturu, neni potreba se nic naucit napr. normalni formy, co tam naseru, to se mi mozna vrati. Pro dumbed-down MJB prvni volba. Myslim, ze autor Elasticsearch byl sam fascinovan tim, kam vsude se jeho fulltext search engine (v teto oblasti velice kvalitni nastroj) dostal.

Nebo InfluxDB, obdobny pripad. Luxusni nastroj na time-series, vsechno ostatni z obecneho DB phledu za vylizperdel

A tak treba Zabbix po letech experimentovani s elastic a influx nasadil TimescaleDB, coz je extenze do Postgresu, ktera umi time series sice hur nez Influx, ale ten Postgres okolo resi problemy, na ktee elastic i influx z vysky kali.

Nebo monitorovaci nastroje, vyvoj sel od prosteho logovani se searchem, pres nastroje s deduplikaci typu Micromuse/Omnibus  ke statickym modelum sveta typu Zabbix a dale k modelovani ISO/OSI networks vcetne automaticne root cause analyzy ve stylu EMC Smarts. Pak prisly microservices, tam staticky model udelat nejde, proto prisel Prometheus, technologicky je to navrat do roku 1998 na uroven Micromuse/Omnibus, ale to je spravne, v pripade microservices to jinak nejde.
Pak prijdu na meeting, tam nejaky MJB zacne mektat, proc ze maji ve firme na dohled Cisca drahy EMC Smarts (technologickou spicku), proc to nenahradime Prometheem zadara, je to, opet pouziji citaci: "krásné nové mladé ". Triple facepalm je malo.

Nebo golang, jedine, co stoji za zminku je snadne pouziti korutin primo podporovanych jazykem, v jinych jazycich nutno pouzivat externi knihovnu, popr. je to mene vykonne. Zbytek golangu stoji za vylizperdel. Ale je to tak primitivni, ze gibbon (a tedy i MJB) se to nauzi za odpoledne, takze prvni volba. Opet stejna prisnicka jako u elasticu a influxu, jedna se o niche nastroj pro specificke pouziti (konkrekte Google to ma na svoje microservicy v cloudu), v ramci MJB SEO driven developmentu to zacnem srat vsade.

A tak je to se vsim. Pojdme znovu vynalezat kolo, bude "krásné nové mladé".