Doporučte programovací jazyk pro Windows

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #30 kdy: 20. 02. 2020, 22:43:25 »
ANSI sekvence ESC25l vam nefunguje?
Asi nefunguje :(

Tak jsem to všechno stáhl a nainstaloval, vytvořil jsem nový projekt ve Visual Studio 2019 a v Test.cs mám

using System;

Kód: [Vybrat]
namespace Test
{
          class Program
          {
                    private static void Main()
                    {
                              Console.WriteLine("Hello World!");
                    }
          }
}

Nikde nevidím, že bych volal tu třídu, jak to, že to funguje?

PS: C# funkce neumí? Nemůžu to najít. Díky
« Poslední změna: 20. 02. 2020, 22:47:45 od petr_bures »


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #31 kdy: 20. 02. 2020, 23:02:49 »
Nebylo by opravdu lepší začít s něčím lehčím a menším?

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #32 kdy: 20. 02. 2020, 23:19:34 »
Nebylo by opravdu lepší začít s něčím lehčím a menším?
Zkusím pokračovat s tím C++, tam aspoň dokážu něco napsat. Tohle má sice doku česky ale žádné základy co je co tam nepopisují.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #33 kdy: 20. 02. 2020, 23:24:14 »
Nebylo by opravdu lepší začít s něčím lehčím a menším?
Zkusím pokračovat s tím C++, tam aspoň dokážu něco napsat. Tohle má sice doku česky ale žádné základy co je co tam nepopisují.

To je rozumná volba. cppreference je vynikající zdroj a angličtina je dnes důležitá.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #34 kdy: 21. 02. 2020, 00:19:19 »
Nebylo by opravdu lepší začít s něčím lehčím a menším?
Zkusím pokračovat s tím C++, tam aspoň dokážu něco napsat. Tohle má sice doku česky ale žádné základy co je co tam nepopisují.
Nebo, jak tu někdo zmiňoval, Go.


qelurg

  • ****
  • 377
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #35 kdy: 21. 02. 2020, 06:15:55 »
Já doporučuji Python, jednoduchý, efektivní, všude dostupný.

Nevím co máš za problém s odsazováním, standard jsou 4 mezery. Můj oblíbený zlozvyk je psát celý program prakticky do jednoho souboru, takže mé python soubory běžně dosahují desítek tisíc řádek. Umožňuje mi to folding ve vimu a je pro mě pohodlnější otvírat foldy a pohybovat se mezi nimi, než mezi soubory. Ani u těchto obřích souborů nemám sebemenší problém s orientací v kódu a odsazení.

Ale umím si představit, že někdo má. Přičítal bych to špatně strukturovanému kódu - délka řádku, velikost/granulita funkcí, počet parametrů, počet zanořených bloků atd. A o tom to přesně je. Povinné odsazování v Pythonu má edukativní charakter. Má člověka naučit odsazovat a správně strukturovat kód. Ony ty pravidla formátování kódu jsou mezi různými jazyky dost podobné, ale Python si je víc vynucuje. Takže pro začátečníka je užitečné se s tím poprat, nasměruje ho to správným směrem. Výsledkem bude přehlednější a snáze pochopitelnější kód, což velmi silně koreluje s jeho kvalitou a počtem chyb.

qelurg

  • ****
  • 377
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #36 kdy: 21. 02. 2020, 06:35:08 »

Podívej se znovu na ten Python, to odsazování má smysl v každém jazyce.

Tohle je nejvetsi pitomost co jsem kdy v nejakem jazyku potkal. Odsazeni zalezi na tabulatoru, mezerach a pod.
Pocitat mezeri jestli ten kod patri do jednoho bloku odsazeni nebo ne je zdrojem "super chyb".

Michani mezer a tabelatoru = prasacky kod.

Nutnost pocitani mezer a preference pocitani zavorek = prasacky kod.

Vymezovani bloku kodu pomoci zavorek je pro cloveka neprehledne, proto se pouziva odsazovani i u jazyku, ktere ho k vymezeni bloku nepotrebuji. Pokud je kod dobre napsany, je to videt na prvni pohled bez nutnosti cokoliv pocitat. Zdrojem superchyb neni odsazovani, ale neprehledny kod, jde to za autorem kodu.

Karmelos

  • *****
  • 1 013
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #37 kdy: 21. 02. 2020, 07:13:38 »
Tak jsem to všechno stáhl a nainstaloval, vytvořil jsem nový projekt ve Visual Studio 2019 a v Test.cs mám

using System;

Kód: [Vybrat]
namespace Test
{
          class Program
          {
                    private static void Main()
                    {
                              Console.WriteLine("Hello World!");
                    }
          }
}

Nikde nevidím, že bych volal tu třídu, jak to, že to funguje?

PS: C# funkce neumí? Nemůžu to najít. Díky

Takhle vypada "Hello World" v Pythonu:

Kód: [Vybrat]
print ("Hello World")
Kdyz si nainstalujete nejake inteligentni IDE, tak vam tabelator v kodu vlozi patricny pocet mezer.
Doporucuji spyder anebo pycharm.

Velmi davno bych doporucil Pascal, pak mozna ciste C - jsou na to pekne knizky od p. Herouta. Ale ted s internetem je asi nejjednodussi ten Python. Na internetu lze najit priklady snad skoro na vsechno....
Gréta je nejlepší.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #38 kdy: 21. 02. 2020, 07:26:57 »
F#

Funkcionální, ale stále pragmatický.

qelurg

  • ****
  • 377
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #39 kdy: 21. 02. 2020, 08:55:04 »
Takhle vypada "Hello World" v Pythonu:
Kód: [Vybrat]
print ("Hello World")
Kdyz si nainstalujete nejake inteligentni IDE, tak vam tabelator v kodu vlozi patricny pocet mezer.
Doporucuji spyder anebo pycharm.
Inteligentní ide i samo odsazuje a některé ide dokonce i ukazují odsazení kódu pomocí vertikálních tečkovaných čar. Mně to tedy ruší a vypínám to, ale někomu by to mohlo pomoci.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #40 kdy: 21. 02. 2020, 09:56:51 »
Doporucuju na male veci python, pokud nebude postacovat tak Javu nebo C#.

A hlavne HNED ZACIT POUZIVAT TEZKOTONAZNI IDE, primo na miru jazyka a dat aspon odpoledne tomu se to IDE radne naucit. Pro python PyCharm, pro Javu Eclipse nebo IntelliJ.
A rovnou zacit pouzivat rozumne practices, takze python3 s virtualenvem, PIPem, Javu s Mavenem. Oboje s GITem (GIThubem). IDE vetsinu tehle veci udela za tebe.

Tady spousta potroubku mekta o "ukecane jave" (a pravdepodobne se to pokousej psat ve VIMu), coz je pri pouziti slusneho IDE naopak obrovska vyhoda.
Kod je samopopisny, chape ho i laik, boilerplate vygeneruje IDE. Treba pro vyrobeni beanu staci napsat seznam atributu (a i ten si generuju VIMem), pak dam vygenerovat getter.setter. toString(), atrribute constructor, copy constructor.

Spousteni BAT se snaz vyhnout. Pokud potrebujes delat neco na admin urovni, pouzij Ansible, je to jednoduchy nastroj na nauceni.
Kdyz budes bastlit systemem quick and dirty, vrati se ti to a stejne nakonec skoncis u nejake podobne sady rozumnych nastroju, ktere jsem vyjmenoval vyse.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #41 kdy: 21. 02. 2020, 09:58:35 »
Já doporučuji Python, jednoduchý, efektivní, všude dostupný.

Nevím co máš za problém s odsazováním, standard jsou 4 mezery. Můj oblíbený zlozvyk je psát celý program prakticky do jednoho souboru, takže mé python soubory běžně dosahují desítek tisíc řádek. Umožňuje mi to folding ve vimu a je pro mě pohodlnější otvírat foldy a pohybovat se mezi nimi, než mezi soubory. Ani u těchto obřích souborů nemám sebemenší problém s orientací v kódu a odsazení.


Boze, ty to vidis ...

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #42 kdy: 21. 02. 2020, 10:02:06 »

Podívej se znovu na ten Python, to odsazování má smysl v každém jazyce.

Tohle je nejvetsi pitomost co jsem kdy v nejakem jazyku potkal. Odsazeni zalezi na tabulatoru, mezerach a pod.
Pocitat mezeri jestli ten kod patri do jednoho bloku odsazeni nebo ne je zdrojem "super chyb".

Michani mezer a tabelatoru = prasacky kod.

Nutnost pocitani mezer a preference pocitani zavorek = prasacky kod.

Vymezovani bloku kodu pomoci zavorek je pro cloveka neprehledne, proto se pouziva odsazovani i u jazyku, ktere ho k vymezeni bloku nepotrebuji. Pokud je kod dobre napsany, je to videt na prvni pohled bez nutnosti cokoliv pocitat. Zdrojem superchyb neni odsazovani, ale neprehledny kod, jde to za autorem kodu.

Ehm, o PEP8 (https://pypi.org/project/pep8/) a jeho linteru, ktery je primo zabudovany to PyCharmu jsi uz slysel?
Ten PyCharm ma i autoformatter, co to do PEP8 struktury prekope samocinne...


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #43 kdy: 21. 02. 2020, 10:10:39 »
A hlavne HNED ZACIT POUZIVAT TEZKOTONAZNI IDE, primo na miru jazyka a dat aspon odpoledne tomu se to IDE radne naucit. Pro python PyCharm, pro Javu Eclipse nebo IntelliJ.
A rovnou zacit pouzivat rozumne practices, takze python3 s virtualenvem, PIPem, Javu s Mavenem. Oboje s GITem (GIThubem). IDE vetsinu tehle veci udela za tebe.

Tady spousta potroubku mekta o "ukecane jave" (a pravdepodobne se to pokousej psat ve VIMu), coz je pri pouziti slusneho IDE naopak obrovska vyhoda.
Kod je samopopisny, chape ho i laik, boilerplate vygeneruje IDE. Treba pro vyrobeni beanu staci napsat seznam atributu (a i ten si generuju VIMem), pak dam vygenerovat getter.setter. toString(), atrribute constructor, copy constructor.

Spousteni BAT se snaz vyhnout. Pokud potrebujes delat neco na admin urovni, pouzij Ansible, je to jednoduchy nastroj na nauceni.
Kdyz budes bastlit systemem quick and dirty, vrati se ti to a stejne nakonec skoncis u nejake podobne sady rozumnych nastroju, ktere jsem vyjmenoval vyse.

Gratuluji k popsání nejhoršího postupu pro začátečníka.  :)

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #44 kdy: 21. 02. 2020, 10:26:28 »
A hlavne HNED ZACIT POUZIVAT TEZKOTONAZNI IDE, primo na miru jazyka a dat aspon odpoledne tomu se to IDE radne naucit. Pro python PyCharm, pro Javu Eclipse nebo IntelliJ.
A rovnou zacit pouzivat rozumne practices, takze python3 s virtualenvem, PIPem, Javu s Mavenem. Oboje s GITem (GIThubem). IDE vetsinu tehle veci udela za tebe.

Tady spousta potroubku mekta o "ukecane jave" (a pravdepodobne se to pokousej psat ve VIMu), coz je pri pouziti slusneho IDE naopak obrovska vyhoda.
Kod je samopopisny, chape ho i laik, boilerplate vygeneruje IDE. Treba pro vyrobeni beanu staci napsat seznam atributu (a i ten si generuju VIMem), pak dam vygenerovat getter.setter. toString(), atrribute constructor, copy constructor.

Spousteni BAT se snaz vyhnout. Pokud potrebujes delat neco na admin urovni, pouzij Ansible, je to jednoduchy nastroj na nauceni.
Kdyz budes bastlit systemem quick and dirty, vrati se ti to a stejne nakonec skoncis u nejake podobne sady rozumnych nastroju, ktere jsem vyjmenoval vyse.

Gratuluji k popsání nejhoršího postupu pro začátečníka.  :)

Osobne jsem nikdy nepochopil princip, proc se ma zacatecnik ucit slepe ulicky, ktere pak pracne zahazuje a zbavuje se zlozvyku.
Apropos, ja delam v pythonu teprve chvili, a zacinal jsem rouvnou pythonem3, pres PyCharm s virtualenvem, vsecko objektove a rovnou do packages.