Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #45 kdy: 24. 10. 2019, 20:41:06 »
greenlinuxguru: Já blázna jako nadřízeného zažil. Ale protože nejsem taky blázen, řešil jsem to jako člověk a neměl jsem potřebu se mstít někomu, kdo zaměstnává nemocného člověka. Civilizovaně jsem podal výpověď, ústně jsem sdělil důvody a pak "zapomněl úplně všechno, co jsem se kdy zaučil". Blázen chvilku vyskakoval jak čertík z krabičky, a když zjistil, že na mě nemůže, tak dal pokoj. V novém zaměstnání jsem se spolu s vedoucím tomuhle zasmál, protože - světe div se - mu onen blázen nebyl neznámý.

Promiň, ale přijde mi od tebe a ostatních tady, že odsuzujete člověka ve složité životní situaci, s kterou si není schopen poradit, v principu už neví kudy kam, nejraději by se stáhnul a ustoupil, ale neví už jak jinak než projevením agrese, to spíše vůči sobě jako posledního zoufalého činu.

Přijdete mi tu kluci jak banda kr*ténů, kteří stojí pod barákem, koukají na sebevraha na římse a řvou "skoč blbe".

Kam vás to asi tak řadí?


Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #46 kdy: 24. 10. 2019, 21:36:09 »
Právě naopak, říkáme mu, ať neskáče  ;)

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #47 kdy: 24. 10. 2019, 21:50:22 »

Promiň, ale přijde mi od tebe a ostatních tady, že odsuzujete člověka ve složité životní situaci, s kterou si není schopen poradit, v principu už neví kudy kam, nejraději by se stáhnul a ustoupil, ale neví už jak jinak než projevením agrese, to spíše vůči sobě jako posledního zoufalého činu.

Přijdete mi tu kluci jak banda kr*ténů, kteří stojí pod barákem, koukají na sebevraha na římse a řvou "skoč blbe".

Kam vás to asi tak řadí?

Proč by skákal, stačí podat výpověď a je to. Pokud se bojí ji podat, výpověď je jednostranný právní akt a stačí ji poslat poštou, jak má vypadat je možný jednoduše najít na webu.

Když už to přirovnáváš, tak on se ptá jak skočit a my mu radíme vklidu sejít po schodech.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #48 kdy: 24. 10. 2019, 22:32:49 »
Dobrovolně jsi podepsal zaměstnaneckou smlouvu a tím se zavázal k jejímu dodržení včetně Zákoníku práce a výpovědních lhůt.

A já mám možnost sjednat si se zaměstnavatelem výpovědní lhůtu ze své strany kratší než 2 měsíce? AFAIK ne. A pracovat jinak než zaměstnanec nemůžu, protože úřad řekne "švarc" a všem dá pokuty a zruší to.

A to je dobře. Pokud by taková možnost byla, zaměstnavatel by ji v naprosté většině případů automaticky použil. Takhle to mají zařízeno v USA, odpoledne šéf řekne "od zítřka nechoď" a je to.

Hovořili jsme o výpovědní lhůtě při pokusu o ukončení ze strany zaměstnance. Tj. aby mohl zaměstnanec říct „za týden už nepřijdu“, nikoli aby mohl zaměstnavatel říct „za týden už nechoď“.

Všimni si, že už teď jsou tyto lhůty rozdílné (2 vs. 3 měsíce).

Nekapis. Takove veci se neslucuji s moji moralkou. Ja jsem naprosto dobrovolne podepsal nejakou pracovni smlouvu

Stále nebyla vypořádána moje námitka, že smlouvu, kterou nám nadiktoval stát, a jiné způsoby výkonu práce postihuje, podle mě nelze považovat za dobrovolnou.

Zdravý dospělý člověk by tam prostě došel a narovinu řekl: "Jdu pryč. Zítra už nepřijdu, tak jak to uděláme?"

Třeba to už zkusil a bylo mu řečeno, že přijít prostě musí. V dnešní době jsou firmy v oblasti IT naprosto zoufalé z nedostatku schopných lidí a snaží se je donutit pro ně pracovat všemi možnými způsoby.

Zakon na to mysli, konkretne na to sluzi 2-mesacna skusobna doba, vtedy mozes odist hned. Za ten cas by si mal zistit ako to vo firme funguje, ake su tam vztahy a ci tam chces zostat.

Ty jsi nikdy neviděl, že by se změnil šéf?

A jaký to má efekt, když jsem ve výpovědi? On nadává, já na něj koukám a usmívám se, protože právě myslím na pandy.

Já třeba teď nastupuju na HPP a řeším, že jakmile jednou pojedu na služební cestu, tak mě pak nejspíš budou moci nutit na další služební cesty. I v té dvouměsíční výpovědní lhůtě. Je to tak?

Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #49 kdy: 24. 10. 2019, 22:54:19 »
_Jenda, ty mi pripadáš tiež nejaký precitlivený.

Třeba to už zkusil a bylo mu řečeno, že přijít prostě musí. V dnešní době jsou firmy v oblasti IT naprosto zoufalé z nedostatku schopných lidí a snaží se je donutit pro ně pracovat všemi možnými způsoby.

A vysvetlíš mi, ako takého človeka dokážeš "donutit pro ně pracovat všemi možnými způsoby"?!? Ako hovorí staré príslovie: "Môžeš koňa priviesť k vode, ale nedokážeš ho prinútiť, aby sa napil.". Nejako nadmerne nútiť odchádzajúceho zamestnanca k práci (s výnimkou odovzdania rozrobenej práce nasledovníkovi) má zmysel len pre pomstychtivého nadriadeného, ale nie pre firmu ako takú, lebo takýto donútený zamestnanec v lepšom prípade exkremento urobí, v horšom bude prácu sabotovať. V najhoršom naimplementuje do softvéru alebo niekam na server nejakú časovanú bombu.

Já třeba teď nastupuju na HPP a řeším, že jakmile jednou pojedu na služební cestu, tak mě pak nejspíš budou moci nutit na další služební cesty. I v té dvouměsíční výpovědní lhůtě. Je to tak?

Ak je toto pre teba zásadný problém, tak tam radšej nenastupuj vôbec.
Ale odhliadnuc od toho, poslať takto naprudeného zamestnanca vo výpovednej dobe na služobku môže len šialenec. Na rozdiel od houno robenia v zasmradenej kancelárii by tu taký mohol spôsobiť ešte väčšie škody. V lepšom prípade bude na služobke chodiť po bordeloch namiesto pracovných stretnutí...


Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #50 kdy: 24. 10. 2019, 22:55:41 »
Stále nebyla vypořádána moje námitka, že smlouvu, kterou nám nadiktoval stát, a jiné způsoby výkonu práce postihuje, podle mě nelze považovat za dobrovolnou.
Co to je za nesmysl? Můžeš mít vlastní firmu, můžeš být akcionář, můžeš dělat na živnost, nemusíš vůbec pracovat a můžeš si potřebné potraviny třeba vypěstovat nebo vyžebrat.

Jediné, co nesmíš, je vykonávat de facto závislou činnost a maskovat ji jako de iure obchodní vztah. V praktické rovině to znamená, že si koupíš vlastní počítač, pracuješ doma nebo jednou za rok uděláš nějaký menší melouch pro někoho jinýho.

Jistě, z hlediska dneska módní filosofie "středobodem vesmíru jsem já", je ta smlouva "nedobrovolná". Smiř se s tím, že tak už holt náš svět funguje, že společnost tě občas donutí něco dělat nebo nedělat. Mě třeba děsně sere, že si nemůžu zplodit vlastní dítě a pak si ho dát k večeři. Nechápu, kdo dal státu právo mi to zakazovat. Ale je to holt tak, smířil jsem se s tím.

Já třeba teď nastupuju na HPP a řeším, že jakmile jednou pojedu na služební cestu, tak mě pak nejspíš budou moci nutit na další služební cesty. I v té dvouměsíční výpovědní lhůtě. Je to tak?
Velice pochybuju, že by se odmítnutí služební cesty, řekněme z rodinných důvodů, mohlo brát jako "hrubé porušení pracovní kázně", pokud nemá ve smlouvě explicitně řečeno, že na služebku musí jet kdykoli.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #51 kdy: 24. 10. 2019, 23:16:16 »
Můžeš mít vlastní firmu
Jako jednomužné s.r.o.? OK, beru, i když mám matný pocit, že s tím byly také nějaké problémy.

můžeš být akcionář, [...], nemusíš vůbec pracovat a můžeš si potřebné potraviny třeba vypěstovat nebo vyžebrat.
Jo, to dává smysl k tématu. [/irony]

V praktické rovině to znamená, že si koupíš vlastní počítač, pracuješ doma nebo jednou za rok uděláš nějaký menší melouch pro někoho jinýho.
Tak hlavně že tohle žádné „obchcávání“ zákonů které se tu kritizuje není.

Mě třeba děsně sere, že si nemůžu zplodit vlastní dítě a pak si ho dát k večeři. Nechápu, kdo dal státu právo mi to zakazovat. Ale je to holt tak, smířil jsem se s tím.
Tak taky bys pro takový případ nepoužil slova dobrovolné/nedobrovolné a následně z toho něco nevyvozoval, ne?

Velice pochybuju, že by se odmítnutí služební cesty, řekněme z rodinných důvodů, mohlo brát jako "hrubé porušení pracovní kázně"
Hm, zajímavé, co jsou rodinné důvody a jak se prokazují? Já jsem teda čerpal z toho, že jsem dal do gůglu "odmítnutí pracovní cesty" a proklikal si prvních pár odkazů, a přišlo mi to jako dost smůla. (OK, nikdo tam tedy většinou neřešil, jestli je to hrubé porušení pracovní kázně a co z toho plyne)

A vysvetlíš mi, ako takého človeka dokážeš "donutit pro ně pracovat všemi možnými způsoby"?!?
Um, psychickým nátlakem? Taky se to tu v diskuzi řeší. Ne každý je odolný jako ty (nebo si to alespoň myslíš).

Na rozdiel od houno robenia v zasmradenej kancelárii by tu taký mohol spôsobiť ešte väčšie škody.
Škodu (úmyslně způsobenou) mu dáš zaplatit, ne?
« Poslední změna: 24. 10. 2019, 23:17:50 od _Jenda »

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #52 kdy: 24. 10. 2019, 23:21:22 »
Zaprve, ja pod psychopatem nedelam. Ani jsem to nikde netvrdil, to jste mi prisoudili vy. Uz jsem to zazil v jedne firme v Hradci a vyresil jsem to vcelku v klidu. Mimochodem to byl clovek, ktery se vyzival v terorizovani nekterych lidi. Management si ho tam vydrzoval a omlouval jeho chovani, a to i pres to, ze o nem vedel. Bylo to proto, protoze jim castecne vyhovovalo to, ze buzeruje lidi kolem sebe a taky to, ze byl vlastne vcelku dobry programator.

Tzn. takovyto management je plne zodpovedny za chovani dotycneho a vzhledem k tomu, ze dotycny je v podstate nemocny, tak dle meho nazoru nese management vetsi vinu nez on, ze mu jeste ke vsemu jeho chovani pomahali ospravedlnovat, takze on v nem pokracoval.

Rikam, ze kdyby se mi to jako zamestnanci stalo priste, tak to hodlam uz resit okamzitym odchodem, a to ze dvou duvodu. Prvni je ten, ze bych nechtel pod takovym clovekem stravit ani minutu navic. Druhy je ten, ze v zadnem pripade nehodlam jen tak tise odklepat vypovedni lhutu, chci danou firmu a mangement po zasluze poskodit. Nevim proc bych mel stahovat ocas a odbyt si tam dalsi 2 mesice proto, protoze mi to prikazuje stat.

Tak a ted co se zakona tyce. Stve me, ze muzu byt zalovan za zpusobenou skodu predcasnym odchodem. Kdyz se ja sam budu nevhodne chovat, muzu dostat vypoved na hodinu, a zadnou skodu po zamestnavateli vymahat nemuzu. Tak jak je mozne, ze to muze takto fungovat naopak.

Mame nejakou smlouvu a zakony. Ale nad vsemi smlouvami a zakony stoji ustava a s ni listina zakladnich prav a svobod. Ja tvrdim, ze v teto veci je zakon neproporcionalne na strane zamestnavatele. Podle zakona jsou jen 2 duvody, kdy muze zamestnanec dat okamzitou vypoved, a to jsou zdravotni duvody a nevyplaceni vyplaty. Jak je mozne, ze tam chybi 3 opodstatneny duvod k podani okamzite vypovedi: zamestnavatel porusuje prava jednotlivce.

Dam priklad. Zamestnavatel bude vyzadovat prescasy ktere prekracuji zakonnou mez. (doufam ze si to tu zase nejaci blbeckove neprelozi, ze MI nekdo nerizuje prescasy mimo zakonou mez) Nejaky manager si to bude vynucovat. V ten moment ja kozto zamestnanec chci mit pravo podat okamzitou vypoved, protoze firma vuci me porusuje zakonnik prace.

Podobne pripad s psychopatem. Pokud firma umyslne vydrzuje psychopata, ktery me bude terorizovat, chci mit pravo podat okamzitou vypoved, protoze firma porusuje prinejmensim listinu zakladnich prav a svobod.

Kdyz se ja budu chovat vulgarne a s despektem ke svemu nadrizenemu, tak me v te firme muzou vyhodit. A ja zadnou nahradu skody nedostanu. Jak je mozne, ze stat nedava zamestnanci pravo podat okamzitou vypoved v pripade, kdyz se nadrizeny bude chovat vulgarne a k despektem k zamestnanci?

Takze, protoze je tato cast zakoniku prace v podstate debilni a jsem presvedcem ze i  protiustavni, necitim zadnou moralni zodpovednost tento zakon o vypovedni lhute v urcitych situacich dodrzovat. Coz ovsem neznamena, ze se necham tahat po soudech  :P
« Poslední změna: 24. 10. 2019, 23:24:46 od PetrK »

Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #53 kdy: 24. 10. 2019, 23:32:25 »
Jo, to dává smysl k tématu. [/irony]
To nevím, jestli k tématu, ale byla to reakce na tvoje "jiné způsoby výkonu práce postihuje". To prostě není pravda. Způsobů výkonu práce, resp. obecněji obživy, je bambilion. Nikdo tě nenutí být zaměstancem. Ale pokud jím chceš být, musíš holt hrát podle pravidel. Tak to na světě chodí.

Tak hlavně že tohle žádné „obchcávání“ zákonů které se tu kritizuje není.
Není, protože prostě žádná přirozená hranice mezi "echt závislou činností" a "echt nezávislou činností" neexistuje. Je to kontinuum. Takže aby ten vztah byl "dostatečně" obchodní, je potřeba, aby měl alespoň pár znaků. A mezi náma: velmi málo znaků. Takže jestli někdo brečí, že ho stát nutí být zaměstnancem, tak podle mýho je to buď ignorant, slaboch, tlučhuba nebo mileniál. Nebo všechno dohromady.

Spolupráce podle obchodního práva je v IT tak běžná, že pro to máme i oficiální slovo: "kontraktor". A nešpitá se někde v podloubích mezi vekslákama. Úplně normálně se používá i ve velkých korporacích.

Hm, zajímavé, co jsou rodinné důvody a jak se prokazují?
Ale on by nic neprokazoval. Probíhalo by to prostě takhle:

"šikanátor": příští týden pojedeš na služebku do Kazachstánu.
"šikanovaný": bohužel, omlouvám se, ale teď opravdu nemůžu, mám teď složitou rodinnou situaci.

Myslíš, že firma bude "šikanovaného" ve výpodovědní lhůtě nějak dál popotahovat? Já si to teda neumím představit.

Um, psychickým nátlakem? Taky se to tu v diskuzi řeší. Ne každý je odolný jako ty (nebo si to alespoň myslíš).
Jakýkoli nátlak můžeš dělat jenom na někoho, na koho máš nějakou páku. Na zaměstnance ve výpovědi nemáš páku vůbec žádnou. Pokud teda nejsi vyloženě zločinec a nemáš v plánu mu třeba do kapsy strčit pytlíček s fetem a zavolat na něj policii...

Škodu (úmyslně způsobenou) mu dáš zaplatit, ne?
To bys mu prvně musel u soudu prokázat zavinění. Hodně štěstí.

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #54 kdy: 24. 10. 2019, 23:45:24 »
chci danou firmu a mangement po zasluze poskodit.
Tak zrovna ty by sis za tyhle kecy zasloužil, aby ti to poškození někdo prokázal a pořádně napálil.

Mame nejakou smlouvu a zakony. Ale nad vsemi smlouvami a zakony stoji ustava a s ni listina zakladnich prav a svobod.
Máš nezpochybnitelnou možnost se svých Ústavou hájených práv u Ústavního soudu domáhat. Ovšem argument "všichni jsou na mě zlý a já to chci jinak" asi úplně neuspěje.

Dam priklad. Zamestnavatel bude vyzadovat prescasy ktere prekracuji zakonnou mez. (doufam ze si to tu zase nejaci blbeckove neprelozi, ze MI nekdo nerizuje prescasy mimo zakonou mez) Nejaky manager si to bude vynucovat. V ten moment ja kozto zamestnanec chci mit pravo podat okamzitou vypoved, protoze firma vuci me porusuje zakonnik prace.
Ne, v ten moment ty řekneš "sorry, ale tenhle přesčas už po mně chtít nemůžete, je to proti zákoníku práce" a jdeš místo přesčasu domů. Tohle je tvoje právo.

Že po tobě chce někdo něco, co mu zákon zakazuje, ti nedává právo mu vypálit kancelář a znásilnit manželku, protože ti to tak přijde spravedlivý.

Takze, protoze je tato cast zakoniku prace v podstate debilni a jsem presvedcem ze i  protiustavni, necitim zadnou moralni zodpovednost tento zakon o vypovedni lhute v urcitych situacich dodrzovat. Coz ovsem neznamena, ze se necham tahat po soudech  :P
Hm. Tak doufej, že někomu jinýmu nepřijde debilní, že lidi s takovýmahle kecama jako ty není dovoleno na potkání střílet a že nedojde k pocitu, že nemá žádnou morální povinnost ten zákaz ctít.

Mimochodem, z každýho tvýho dalšího příspěvku začíná být jasnější, že to s tím "šikanátorem" nebude tak horký a chyba nejspíš nebude jenom na jeho straně...
« Poslední změna: 24. 10. 2019, 23:47:01 od Mirek Prýmek »

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #55 kdy: 25. 10. 2019, 00:02:19 »
Dam priklad. Zamestnavatel bude vyzadovat prescasy ktere prekracuji zakonnou mez. (doufam ze si to tu zase nejaci blbeckove neprelozi, ze MI nekdo nerizuje prescasy mimo zakonou mez) Nejaky manager si to bude vynucovat. V ten moment ja kozto zamestnanec chci mit pravo podat okamzitou vypoved, protoze firma vuci me porusuje zakonnik prace.
Ne, v ten moment ty řekneš "sorry, ale tenhle přesčas už po mně chtít nemůžete, je to proti zákoníku práce" a jdeš místo přesčasu domů. Tohle je tvoje právo.

Že po tobě chce někdo něco, co mu zákon zakazuje, ti nedává právo mu vypálit kancelář a znásilnit manželku, protože ti to tak přijde spravedlivý.

Takze, protoze je tato cast zakoniku prace v podstate debilni a jsem presvedcem ze i  protiustavni, necitim zadnou moralni zodpovednost tento zakon o vypovedni lhute v urcitych situacich dodrzovat. Coz ovsem neznamena, ze se necham tahat po soudech  :P
Hm. Tak doufej, že někomu jinýmu nepřijde debilní, že lidi s takovýmahle kecama jako ty není dovoleno na potkání střílet a že nedojde k pocitu, že nemá žádnou morální povinnost ten zákaz ctít.

Mimochodem, z každýho tvýho dalšího příspěvku začíná být jasnější, že to s tím "šikanátorem" nebude tak horký a chyba nejspíš nebude jenom na jeho straně...

Ty me jeste priste chtej strilet a povazuj me za moralni odpad, kdyz ani nedokazes rozlisovat mezi spravedlnosti vuci zumpoidni firme a znasilennim manzelky. Naprosty moralni odpad jsi tady ty.

Jsou v nasi zemi lidi, a jsou dobre ze tady jsou, kteri byli vyznamenani za to, ze v prubehu komunisticke diktatury vrazdili STBaky, kdyz utikali za svobodou. Ty by jsi v te dobre zrejme dokazal mit jen stazene pulky a delat, jak ti zakon poruci.

Rekni mi, ty tak dodrzujes zakon proto, ze jsi tak velky umirneny poctivec, nebo proto, ze jsi takova ajtacka sralbotka a nic jineho ti nezbyva?
« Poslední změna: 25. 10. 2019, 00:05:00 od PetrK »

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #56 kdy: 25. 10. 2019, 00:07:34 »
Není, protože prostě žádná přirozená hranice mezi "echt závislou činností" a "echt nezávislou činností" neexistuje. Je to kontinuum. Takže aby ten vztah byl "dostatečně" obchodní, je potřeba, aby měl alespoň pár znaků. A mezi náma: velmi málo znaků. Takže jestli někdo brečí, že ho stát nutí být zaměstnancem, tak podle mýho je to buď ignorant, slaboch, tlučhuba nebo mileniál. Nebo všechno dohromady.
Proč se tedy „švarc“ vůbec řeší, když je tak jednoduché udělat to tak, aby to bylo legální? (i když uznávám, že třeba mezi kamarády v IT „dělá na IČO“ každej druhej a o žádných oplétačkách, natož pak postihu, jsem neslyšel)

Myslíš, že firma bude "šikanovaného" ve výpodovědní lhůtě nějak dál popotahovat? Já si to teda neumím představit.
Nevím, neprobíhalo by „nedostavení se na služebku“ v podstatě stejně jako když by ve výpovědní lhůtě přestal chodit do práce?

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #57 kdy: 25. 10. 2019, 00:39:55 »
Ty me jeste priste chtej strilet a povazuj me za moralni odpad, kdyz ani nedokazes rozlisovat mezi spravedlnosti vuci zumpoidni firme a znasilennim manzelky. Naprosty moralni odpad jsi tady ty.
No, bohužel je vidět, že jsi nepochopil princip argumentace https://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_absurdum

Přiznáš-li sobě právo rozhodovat o tom, kdo je "žumpoidní", a zároveň i možnost svévolně volit prostředky "odplaty", neexistuje důvod, proč by stejné právo neměl mít i někdo jiný. Který by pak měl například právo považovat za žumpu tebe a za oprávněné tvoje zabití.

Jsou v nasi zemi lidi, a jsou dobre ze tady jsou, kteri byli vyznamenani za to, ze v prubehu komunisticke diktatury vrazdili STBaky, kdyz utikali za svobodou. Ty by jsi v te dobre zrejme dokazal mit jen stazene pulky a delat, jak ti zakon poruci.

Rekni mi, ty tak dodrzujes zakon proto, ze jsi tak velky umirneny poctivec, nebo proto, ze jsi takova ajtacka sralbotka a nic jineho ti nezbyva?
Věř mi, že debatu přirozené vs. pozitivní právo jsem absolvoval už mockrát. A rozhodně ji nehodlám vést tady a teď :)

Dovolím si tě upozornit jenom na ty zásadnější chyby:

1. Pokud upozorňuju na nebezpečí přehnaného důrazu na přirozené právo, tak to ze mě ještě nedělá zarputilého zastánce pozitivního práva. Tohle je častá chyba a můžu tě ujistit, že "argument" "no jasně, ty bys ochotně plnil komunistické/nacistické zákony" jsem už na svoji adresu slyšel mnohokrát. Je úplně mimo.

2. Pokud už někde má přirozené právo celkem neoddiskutovatelnou roli, pak v tom všem mají hodně význam pojmy jako je "zodpovědnost", "svědomí", "výhrada svědomí", "nezcizitelná práva" apod. Rozhodně ne pojmy jako "šikanátor", "žumpoidní" a už vůbec ne "pomsta".

3. Dost zásadní roli v tom všem taky hraje otázka legitimity státu/právního systému. Například porovnávat morální právo na ozbrojený odpor proti nacistickému režimu a proti současnému režimu může jenom pitomec. Nebo zdatný demagog (protože demagogii tohodle ražení hodně lidí neumí demaskovat).
« Poslední změna: 25. 10. 2019, 00:42:02 od Mirek Prýmek »

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #58 kdy: 25. 10. 2019, 00:49:35 »
Jo ale ještě tohle musím komentovat:

a povazuj me za moralni odpad
To jsem neřekl a docela pochybuju, že bych to komukoli kdykoli takhle řekl.

Já bych ti jenom přál, aby ti na to tvoje "já chci svoje právo" někdo pěkně tvrdě opáčil "tady máš svou povinnost a makej!" Přijde mi, že by ti to prospělo.

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #59 kdy: 25. 10. 2019, 00:52:22 »
Například porovnávat morální právo
Oprava: tady mělo být "srovnávat".