Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #15 kdy: 23. 10. 2019, 17:24:11 »
A jaky ma ten typek prostredky k sikane?
Kdyz dam vypoved tak co? Bude mi vyhrozovat, ze me vyhodi?
Nevim proc to resis. Dej v klidu vypoved a namaz si ho na chleba....

Btw. Kdysi jsem mel kolegu dokonce (PetrK by sedelo) a ten mel podobny napady. Pak taky nejakej cas pobyval v Bohnicich. Nebylo to kvuli chlastu nebo malovani, ale porad mel stihu, ze ho nekdo sikanuje....


Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #16 kdy: 23. 10. 2019, 18:00:27 »
protože schwarz.
tohle nema s cernou barvou a nemcinou v podstate nic spolecneho(krome uplne historickeho puvodu toho jmena...). https://cs.wikipedia.org/wiki/Švarc_systém

Mimochodem EU je nastavena tak, ze zamestnanec ma brutalni vyhody oproti zamestnavateli. Je to zamestnavatel kdo je umyslne oslabovan (protoze je povazovan za silnejsi stranu vztahu). Mas moznost marodit, mas moznost treba mit dite atd. Pokud ses koste (tazatel evidentne je) tak se na dohode domluvis v pohode. Pokud jsi dulezity tak se domluvite rozumne a bez šikany jedne ci druhe strany na normalnim predani prace nejakemu nastupci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #17 kdy: 23. 10. 2019, 18:16:29 »
protože schwarz.
tohle nema s cernou barvou a nemcinou v podstate nic spolecneho(krome uplne historickeho puvodu toho jmena...). https://cs.wikipedia.org/wiki/Švarc_systém

Mimochodem EU je nastavena tak, ze zamestnanec ma brutalni vyhody oproti zamestnavateli. Je to zamestnavatel kdo je umyslne oslabovan (protoze je povazovan za silnejsi stranu vztahu). Mas moznost marodit, mas moznost treba mit dite atd. Pokud ses koste (tazatel evidentne je) tak se na dohode domluvis v pohode. Pokud jsi dulezity tak se domluvite rozumne a bez šikany jedne ci druhe strany na normalnim predani prace nejakemu nastupci.

Ale co to tu porad pindate, tady je rec o tom, kdyz nic predavat nikomu nechces, kdyz se chces sebrat a proste odejit, kdy chces zamestnavatele umyslne poskodit, kdyz se chces proste POMSTIT! Kapis to?

Tady zase nekteri maji dlouhe vedeni, ach jo...

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #18 kdy: 23. 10. 2019, 18:56:17 »
To je takový problém si to v práci "odsedět"?

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #19 kdy: 23. 10. 2019, 20:10:18 »
Hod sa na maroda a v pohode. Alebo nechod do prace. Niekto tu uz v podobnej diskusii v minulosti pisal, ze nemaju sancu vyhrat sud za nahradu skody. Jednoducho zamestnavatel ma byt pripraveny aj na situacie, ked zamestnanec nepride.


Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #20 kdy: 24. 10. 2019, 09:35:29 »
Ale co to tu porad pindate, tady je rec o tom, kdyz nic predavat nikomu nechces, kdyz se chces sebrat a proste odejit, kdy chces zamestnavatele umyslne poskodit, kdyz se chces proste POMSTIT! Kapis to?

Tady zase nekteri maji dlouhe vedeni, ach jo...
Nekapis. Takove veci se neslucuji s moji moralkou. Ja jsem naprosto dobrovolne podepsal nejakou pracovni smlouvu a pokud se nedohodneme jinak tak mi prijde normalni ji dodrzet. Jestli ses takovy koště, ze chces delat to co pises tak jen bacha aby te tady nekdo neprokoukl, stal by ses nezamestnatelnym v rozumne firme.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #21 kdy: 24. 10. 2019, 09:37:05 »
Alebo nechod do prace. Niekto tu uz v podobnej diskusii v minulosti pisal, ze nemaju sancu vyhrat sud za nahradu skody.
tak to pozor, na takovouto radu bych si uplne nevsazel s ohledem na justici v CR. uz jen ty problemy a tahani se po soudech...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #22 kdy: 24. 10. 2019, 09:55:30 »
Chtelo by to zvolit nejakou zlatou stredni cestu. Nejaky jiny napad? Co nejaky kanadsky zertik?

Tak můžeš například po vykonání velké potřeby na wc párkrát nespláchnout a argumentovat tím, že šetříš vodou

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #23 kdy: 24. 10. 2019, 10:06:26 »
Mam otazku co je to cerveny paragraf? To ako vazne v Cesku existuje nieaka databaza zamestnancov s historiou? Alebo sa venujes tak specifickim veciam ze to robia dokopy 3 ludia v CZ a teda kazdy kazdeho pozna? Neviem si celkom dobre predstavit ze a hlavne ako by sa moj zamestnavatel dostal k informaciam s mojej starej firmy.

K dohode resp. vypovednej lehote. Za moju karieru som nikdy neodchadzal zo dna na den. Vzdy to bola vec dohody v style odovzdaj robotu a docerpaj dovolenku potom si volny. Si treba uvedomit ze len blazon by platil 2 mesiace cloveka ktoreho nema sancu prinutit k aktivite

Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #24 kdy: 24. 10. 2019, 10:28:49 »
Ale co to tu porad pindate, tady je rec o tom, kdyz nic predavat nikomu nechces, kdyz se chces sebrat a proste odejit, kdy chces zamestnavatele umyslne poskodit, kdyz se chces proste POMSTIT! Kapis to?

Tady zase nekteri maji dlouhe vedeni, ach jo...
Takže ho chceš poškodit (způsobit újmu), ale vyváznout z toho bez jakéhokoliv trestu? To je úplně jednoduché, namaluj v kanclu ten supr symbol, nespláchni, opij vrátného, pár lidem dej facku a pak uteč do Ruska. Poškození, pomsta, to je jak ve školce, ty vole...

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #25 kdy: 24. 10. 2019, 10:41:03 »
omg

Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #26 kdy: 24. 10. 2019, 10:52:05 »
Takže ho chceš poškodit (způsobit újmu), ale vyváznout z toho bez jakéhokoliv trestu? To je úplně jednoduché, namaluj v kanclu ten supr symbol, nespláchni, opij vrátného, pár lidem dej facku a pak uteč do Ruska. Poškození, pomsta, to je jak ve školce, ty vole...

Ideálně by měl utéct někam, kde nebude spojení. Aby nás to na fóru dál neoblažoval...

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #27 kdy: 24. 10. 2019, 11:24:43 »
neuctiveho chovani managementu
ktery sikanuje sve podrizene
Já jsem nikdy normální zaměstnaneckou smlouvu neměl, takže se zeptám úplně idiotsky: jestliže už mám podanou výpověď, jak mě někdo může šikanovat, nota bene pokud se rozhodnu, že si to nenechám líbit?

Mně přijde (jak říkám, nemám s tím žádnou zkušenost), že v tu chvíli jsou všechna esa v ruce zaměstnance. Může se nekonečně flákat, libovolné zevlování zdůvodnit tím, že přemýšlí o tom, jak by nejlíp úkol splnil, "náhodou" sem tam zapomene na nějakou důležitou schůzku... Neriskuje vůbec nic. Jenom si musí dát pozor, aby to jeho zevlování bylo pod hranicí "závažného" porušení pracovní kázně.

Daleko větší fedry bych měl z toho, být v takové situaci zaměstnavatel než zaměstnanec...

Ja, jakozto zamestnanec, chci mi pravo
Žádné právo nevzniká tím, že něco chceš. Právo vzniká tím, že ho protistrana uznává (typicky jako svou povinnost) nebo někdo silnější garantuje a je připraven vynutit (typicky stát).

Vyřvávat, že něco chceš, a válet se po zemi, dokud ti to někdo nedá, to dělají děti tak kolem 4 let. Pak zjistí, že nejsou na světě samy a dokonce nejsou ani středobodem vesmíru.

a taky se domnivam, ze ho z vule bozi mam, abych v urcitych situacich mohl odejit OKAMZITE
Z vůle Boží máš svobodu to udělat. Ovšem musíš být připraven nést konsekvence, protože je tady ten stát, který je připraven vynucovat práva zaměstnavatele. Rozhodnutí je na tobě.

zamestnava a vydruze kretena obecneho
Mám dlouhodobou zkušenost, že pokud má někdo takovýto náhled, je chyba většinou na jeho straně. Nějak domluvit se dá prakticky vždycky a s každým. Pokud se nechovám jako čtyřleté děcko.

Udelame nejaky brainstorming, jak z toho ven a jak ten stupidni zakonik prace vobechcat.
Jak říká klasik: dojal jste mě, že jste zůstal Čechem

Uzavřít nějakou smlouvu a pak hledat způsob, jak ji obechcat, to je fakt k zblití.
« Poslední změna: 24. 10. 2019, 11:28:38 od Mirek Prýmek »

f-k-r

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zakonna vypovedni lhuta a umyslne delani potizi
« Odpověď #28 kdy: 24. 10. 2019, 11:47:44 »
Dobrovolně jsi podepsal zaměstnaneckou smlouvu a tím se zavázal k jejímu dodržení včetně Zákoníku práce a výpovědních lhůt.

A já mám možnost sjednat si se zaměstnavatelem výpovědní lhůtu ze své strany kratší než 2 měsíce? AFAIK ne. A pracovat jinak než zaměstnanec nemůžu, protože úřad řekne "švarc" a všem dá pokuty a zruší to.

A to je dobře. Pokud by taková možnost byla, zaměstnavatel by ji v naprosté většině případů automaticky použil. Takhle to mají zařízeno v USA, odpoledne šéf řekne "od zítřka nechoď" a je to.

Re:Zákonná výpovědní lhůta a úmyslné dělání potíží
« Odpověď #29 kdy: 24. 10. 2019, 13:17:48 »
...
Udelame nejaky brainstorming, jak z toho ven a jak ten stupidni zakonik prace vobechcat.
...

To je mor současné doby. Tolik lidí chce někoho nebo něco vobechcat. A pak se strašně diví, když někdo vobechce je.

Navíc je to říznuté komplexem méněcennosti. Takové to typické "já chci, ale je pro mne mnohem důležitější, aby nebylo poznat, že chci". Zdravý dospělý člověk by tam prostě došel a narovinu řekl: "Jdu pryč. Zítra už nepřijdu, tak jak to uděláme?" Jenže vy místo toho vymýšlíte jak to vobechcat, ale hlavně aby nebylo zjevné, že se to snažíte vobechcat.

Než diskusní fórum to raději zkuste psychoterapii. Jinak skončíte jako vystresovaná troska, co se bude budit ze sna hrůzou, že se někdo dozví, co jste udělal. Potřebujete pomoci získat sebevědomí a odvahu jít si za svým. V tomhle konkrétním případě totiž není potřeba nic vobechcávat, prostě doneste písemně že končíte a už nepřijdete. Budou křičet a vyhrožovat, poškrtají vám dovolenou a nakonec pošlou výpověď pro hrubé porušení pracovní kázně. Škodu po vás vymáhat nebudou, protože by museli prokázat, že vznikla vaším zaviněním. Což je dost těžké, zvláště pokud máte důkaz, že věděli, že nedojdete. Navíc vymáhaná škoda je limitovaná tuším na čtyřnásobek vašeho platu. Víc leda v trestním řízení. A konečně: většina zaměstnavatelů raději svolí s dohodou. To byste musel narazit na podobně psychicky narušeného vedoucího, jako jste vy - tedy někoho, kdo by vás chtěl vobechcat tak moc, jak moc vy chcete vobechcat jeho.