Rozšíření wi-fi sítě v RD a zahradě

Re:Rozšíření wi-fi sítě v RD a zahradě
« Odpověď #45 kdy: 12. 05. 2020, 11:10:22 »
Ahoj všichni, jakožto autor prvního příspěvku považuji za slušnost poskytnout zpětnou informaci, jak celý projekt pokrytí wifi signálem dopadl. Zabralo to sice nějaký čas, ale už je konečně hotovo.

Díky, budu se tím inspirovat!


Re:Rozšíření wi-fi sítě v RD a zahradě
« Odpověď #46 kdy: 12. 05. 2020, 11:25:18 »
Jak se to chova, kdyz se clovek pohybuje po prostoru? Zvlada notebook/telefon prechazet bez vypadku signalu mezi jednotlivymi pristupovymi body?

Diky

Ano, z me zkusenosti prechazeni mezi jednotlivymi AP je bez vypadku. Provozuji tri mista s vicero AP od Ubuquiti, konkretne AP AC Pro (2,4 a 5) a AP LR (jen 2,4). Vse funguje tak jak ma.  :)

Re:Rozšíření wi-fi sítě v RD a zahradě
« Odpověď #47 kdy: 12. 05. 2020, 20:31:43 »
Jak se to chova, kdyz se clovek pohybuje po prostoru? Zvlada notebook/telefon prechazet bez vypadku signalu mezi jednotlivymi pristupovymi body?

Jede to bez výpadku, přepne až po nějaké chvíli, když signál oslabí, ale přepne, což je důležité. A SSID pro 2,4 i 5 GHz máme sloučené pod jením jménem. Zkoušel jsem se dostat k bodu, kdy to při přechodu mezi mesh úplně vypne, ale nepodařilo se mi - za což jsem rád.

1) Unifi key (alespon 1. generace) neni asi uplne povedene. Daval bych si pozor i na vypadky proudu, protoze jsem cetl, ze pri nekorektnim vypnuti dochazi ke korupci MongoDB a pak je Unifi controller nefunkci -> jedina cesta obnova ze zalohy. Rozhodne doporucuji v dohledne dobe odmigrovat na neco jineho. Me dobre slouzi ARM deska s dockerem, kde Unifi controller spokojene bezi.

Souhlas, Cloud Key mě zklamal. Mám na mysli ne-spolehlivost, kterou jsem už uváděl. U aktualizací fw na dálku mě vždy mrazí a čekám jak to dopadne. Navíc minimálně jedenkrát do měsíce v dané lokalitě vypínají el.proud, takže nezbylo, než NAS a switch se zapojeným konrolerem zálohovat přes UPS. Časem tam pořídím něco, co tenhle krám nahradí.

2) Unifi USG asi neni spatne zarizeni, ale za danou cenu toho moc neumi a po HW strance je slabe. Pokud clovek bude chtit nejake specificke nastaveni, tak se musi rucne editovat konfiguracni soubory pres SSH. Coz bohuzel neni uplne trivialni. Nejakou dobu jsem pouzival Turris Omnia, ale ta me take nenadchla. Takze po kratsi prestavce (zpusobene Turrisem) jsem se vratil k pfSense, ktere je mnohem schopnejsi a existuje k nemu spousta dokumentace, clanku a videi. Ale chapu, ze mit vse v na jednom miste je pohodlne na spravu.

No rodiče tam měli postarší TP-Link, který by to taky uroutoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro USG, už jen ze zvědavosti, jak se to celé bude chovat. Vzhledem k tomu, že RD obývají dva důchodci a síť využíváme hlavně při návštěvách a každodenních zálohách ze čtyř IP na NAS, tak výkon USG je zatím dostačující. Ale IPTV tam v HD frčí na dvou televizích 24/7 Oni jsou to sice důchodci, ale totálně závislí na multimediích :) Já musím vyseknout poklonu jihočeskému providerovi Starnet, který do takové díry (je to dokonce osada, ne obec) zvládá pojítkem přitáhnout 50 Mbps. Mazec! Uvidíme, jak se tohle železo bude chovat dál. Časem připojíme IP kamery a nějaké IoT prvky.
« Poslední změna: 12. 05. 2020, 20:37:18 od latrik »