reklama

Rozšíření wi-fi sítě v RD a zahradě

robac

Re:Rozšíření wi-fi sítě v RD a zahradě
« Odpověď #30 kdy: 03. 10. 2019, 09:31:59 »
Cloud key je fajn ale není nutnost. Pokud máš zbytečných 2.5K (za stareou jedničku dvojka stoji snad cca 5K) tak rozhodně bych si to pořídil. Controllery pro win i linux  najdeš zde : https://www.ui.com/download/unifi/

Pokud to rozpocet dovoli, tak bych ho rozhodne doporucil CloudKey. Da se nainstalovat i na PC (ale pevna IP, chybejici logy atp.)...

reklama

« Odpověď #31 kdy: 03. 10. 2019, 09:32:49 »
Taky bych doporučil nemixovat řady, mají pro ně udělaný ucelený eco systém kde máš mraky nastavení a s každým dalším produktem to zvyšuje funcionalitu a užitečné výstupy a statistiky. USG se neboj, celé je to koncipované tak aby to bylo funkční a ověřené na mnoha řešeních od jednotek kusů po stovky AP. Navíc to má neustálý vývoj a aktualizaci, rozšiřování a vylepšování toho co to umí. Statistiky a výstupy jsou ukládané a zobrazované přes SW co běží na KEY nebo jinde jako aplikace, tedy když restartuješ přicházíš o záznam ( zůstává jen konfigurace) to je hlavní výhoda KEY.

robac

« Odpověď #32 kdy: 03. 10. 2019, 09:33:56 »
Rád bych odpověděl ale už jsem to neměl přes rok v ruce. Jen si pamatuji že pokud tam nebyl USG  tak tam byly položky které šli aktivovat pouze pokud máš USG. Pro lidi co nemají rádi CLI tak je unifi asi nejlepší co jsem viděl ( jasně potřebuješ znalosti jak funguje síť, ale to pokaždé) Navíc se to dá ovládat i přes CLI.
OK, ja uz s tim take dlouho nedelal (a s USG nikdy), tak me to jen zajimalo...

« Odpověď #33 kdy: 03. 10. 2019, 17:13:30 »
Pánové, díky všem za cenné rady a poznatky! Teoreticky mám všechny prvky poskládané, teď to jen zrealizovat.

Super, že se je na koho obrátit :)

« Odpověď #34 kdy: 04. 10. 2019, 08:44:07 »
osobne mam doma vše od Mikrotiku

1x main switch
4x AP

Pokroje to RD o 220m2 obytne plochy + nutne okolí baraku (zahrada, pergola, terasa)

Vse hozene do CapsMan a jsem nadmiru spokojeny, rekl bych ze je to i levnejsi variana a hlavne funkcni ...
Když chceš, dokážeš vše!

reklama

« Odpověď #35 kdy: 04. 10. 2019, 13:18:02 »
rekl bych ze je to i levnejsi variana a hlavne funkcni ...

Ok Ubiqity je totiž nefunkční a proto je to oblíbené :-D

reklama