Auta na baterky - má to budoucnost?

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #75 kdy: 29. 08. 2019, 14:32:47 »
Akorát z ekologického hlediska jsou soláry i baterky dost mňamka.

v místě těžby. Většina lithia se těží v solných jezerech v poušti, kde nikdo nežije. Spalovací motory kouří lidem pod nosem.

To je trochu porovnávání jablek s hruškama (výroba baterek x provoz spalovacího motoru). Myslel jsem to z hlediska výroby, pak následná likvidace... věci jako těžba lithia v (ne)obydlených oblastech jsem sem tahat nechtěl.



Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #77 kdy: 29. 08. 2019, 14:44:55 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.
Gréta je nejlepší.

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #78 kdy: 29. 08. 2019, 14:56:06 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

Takže bez člověka by klimatických změn nebylo?

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #79 kdy: 29. 08. 2019, 15:04:30 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

nakolik za to může CO2, nakolik methan, nebo nějaká jiná látka ( možná tajně vypouštěná za tímto účelem? ), tam nepanuje shoda. Podle vědců je možné zemi poměrně snadno ochladit sprejováním stratosféry nějakým svinstvem https://www.livescience.com/64183-solar-dimming-air-spray-climate-change-cost.html . Určitě je technicky možné zemi podobným způsobem oteplovat.


Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #80 kdy: 29. 08. 2019, 15:10:14 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

Takže bez člověka by klimatických změn nebylo?

Proč se na to ptáš mě? Já jen popisuju vizi elektromobility, která je dle mého odhadu velmi pravděpodobná. A to na základě intuitivní analýzy médií a porovnáváním s podobnými případy z minulosti.
Gréta je nejlepší.

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #81 kdy: 29. 08. 2019, 15:19:24 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

Takže bez člověka by klimatických změn nebylo?

Proč se na to ptáš mě? Já jen popisuju vizi elektromobility, která je dle mého odhadu velmi pravděpodobná.

Ptám se tebe, protože tu něco vydáváš za fakta.

Celosvětově se tento fakt akceptuje, (...)

Toto není popis vize elektromobility, ale konstatování o nějakém faktu.

A to na základě intuitivní analýzy médií a porovnáváním s podobnými případy z minulosti.

Kterými podobnými případy z minulosti? My už v minulosti, jak ty říkáš, způsobili globální oteplování?

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #82 kdy: 29. 08. 2019, 15:22:15 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

nakolik za to může CO2, nakolik methan, nebo nějaká jiná látka ( možná tajně vypouštěná za tímto účelem? ), tam nepanuje shoda. Podle vědců je možné zemi poměrně snadno ochladit sprejováním stratosféry nějakým svinstvem https://www.livescience.com/64183-solar-dimming-air-spray-climate-change-cost.html . Určitě je technicky možné zemi podobným způsobem oteplovat.

Ten článek je ukrutný blábol, lehce jsem si to prolétl a předpokládám že chtějí vypouštět SO2 :-p Což byla v minulosti jedna z příčin tzv. kyselých dešťů a kterážto sloučenina se s velkým úspěchem odstraňuje v elektrárnách řádově v milionech tun/rok. Takže je dokonce možné, že za momentální oteplování může odsíření elektráren :-)
Gréta je nejlepší.

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #83 kdy: 29. 08. 2019, 15:23:33 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

Hmmm...

dovolím si nesouhlasit - média, politici a menšina společnosti s "faktem" nahoře souhlasí. Ten zbytek mlčí a pokud nemlčí je označen za zaprodance, fašistu, vraha dětí a/nebo pedofila. Popřípadě je efektivně zneškodněn jinak...

* Že probíhají klimatické změny - to už několik miliard let.
* Že se globálně otepluje - možná (tedy v 70-tých letech se globálně ochlazovalo), ale žekněme, že posledních 20 let se otepluje, možná i posledních 200 let, ale otepluje se posledních 200 000 let? Nevím...
* Že na "oteplování" může CO2 - mno, to je přinejlepším hypotéza (CO2 jako jeden z mnoha faktorů a nejspíše minoritní), přinejhorším .... politikum na vytažení peněz

A moje otázka - jaká je ideální teplota Země? Nebo, proč "panuje přesvědčení", že současný trend je špatný? Co když ideální průměrná teplota je o +5 C vyšší?

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #84 kdy: 29. 08. 2019, 15:28:21 »
Ten článek je ukrutný blábol, lehce jsem si to prolétl a předpokládám že chtějí vypouštět SO2 :-p Což byla v minulosti jedna z příčin tzv. kyselých dešťů a kterážto sloučenina se s velkým úspěchem odstraňuje v elektrárnách řádově v milionech tun/rok. Takže je dokonce možné, že za momentální oteplování může odsíření elektráren :-)

SO2 ve stratosféře zůstane roky, je to hlavní příčina tzv sopečné zimy. Elektrárny to vypouštěly do nízkých vrstev atmosféry, po krátké době to vypršelo
« Poslední změna: 29. 08. 2019, 15:31:25 od gill »

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #85 kdy: 29. 08. 2019, 15:35:56 »
Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.

Takže bez člověka by klimatických změn nebylo?

Proč se na to ptáš mě? Já jen popisuju vizi elektromobility, která je dle mého odhadu velmi pravděpodobná.

Ptám se tebe, protože tu něco vydáváš za fakta.

Celosvětově se tento fakt akceptuje, (...)

Toto není popis vize elektromobility, ale konstatování o nějakém faktu.

A to na základě intuitivní analýzy médií a porovnáváním s podobnými případy z minulosti.

Kterými podobnými případy z minulosti? My už v minulosti, jak ty říkáš, způsobili globální oteplování?

Já tady za fakta nic nevydávám, přečti si noviny, poslechni si Grétu. Většina publikujících vědců, celebrit i politiků má za to, že tyto klimatické změny způsobil člověk. To je ten fakt.

Příkladem je každý případ, kdy vědecká obec deklaruje nějaký, pro člověka nepříjemný, závěr  následně akceptovaný jako fakt víceméně celosvětově:

Škodlivost alkoholu -> vysoké daně všude
DDT -> Celosvětový zákaz
Cigarety -> Daně + plíživý zákaz
Emise aut -> Postupná, zpřísňující se regulace
Roundup -> schyluje se k zákazu
Freony ve sprejích -> celosvětový zákaz
Chladiva do ledniček -> celosvětový zákaz určitých skupin

A předpokládám, že to bude stejně i s těmi fosilními zdroji. Buď budou drahé (daně), anebo přímo zakázané...
Gréta je nejlepší.

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #86 kdy: 29. 08. 2019, 15:45:03 »
Ten článek je ukrutný blábol, lehce jsem si to prolétl a předpokládám že chtějí vypouštět SO2 :-p Což byla v minulosti jedna z příčin tzv. kyselých dešťů a kterážto sloučenina se s velkým úspěchem odstraňuje v elektrárnách řádově v milionech tun/rok. Takže je dokonce možné, že za momentální oteplování může odsíření elektráren :-)

SO2 ve stratosféře zůstane roky, je to hlavní příčina tzv sopečné zimy. Elektrárny to vypouštěly do nízkých vrstev atmosféry, po krátké době to vypršelo

Stejně je to dle mého názoru nesmysl... Ale pokud zajistí, aby ten SO2 neragoval s ozonem a tím pádem jsme si neničili ozonovou vrstvu a doslova nezasírali atmosféru...
« Poslední změna: 29. 08. 2019, 15:50:35 od PajaH »
Gréta je nejlepší.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #87 kdy: 29. 08. 2019, 15:52:37 »
Ten článek je ukrutný blábol, lehce jsem si to prolétl a předpokládám že chtějí vypouštět SO2 :-p Což byla v minulosti jedna z příčin tzv. kyselých dešťů a kterážto sloučenina se s velkým úspěchem odstraňuje v elektrárnách řádově v milionech tun/rok. Takže je dokonce možné, že za momentální oteplování může odsíření elektráren :-)

SO2 ve stratosféře zůstane roky, je to hlavní příčina tzv sopečné zimy. Elektrárny to vypouštěly do nízkých vrstev atmosféry, po krátké době to vypršelo

Stejně je to dle mého názoru nesmysl... Ale pokud zajistí, aby ten SO2 neragoval s ozonem a tím pádem jsme si neničili ozonovou vrstvu a doslova nezasírali stratosféru...

možná je to jen záminka ke sprejování něčeho jiného.

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #88 kdy: 29. 08. 2019, 16:04:03 »
Ten článek je ukrutný blábol, lehce jsem si to prolétl a předpokládám že chtějí vypouštět SO2 :-p Což byla v minulosti jedna z příčin tzv. kyselých dešťů a kterážto sloučenina se s velkým úspěchem odstraňuje v elektrárnách řádově v milionech tun/rok. Takže je dokonce možné, že za momentální oteplování může odsíření elektráren :-)

SO2 ve stratosféře zůstane roky, je to hlavní příčina tzv sopečné zimy. Elektrárny to vypouštěly do nízkých vrstev atmosféry, po krátké době to vypršelo

Stejně je to dle mého názoru nesmysl... Ale pokud zajistí, aby ten SO2 neragoval s ozonem a tím pádem jsme si neničili ozonovou vrstvu a doslova nezasírali stratosféru...

možná je to jen záminka ke sprejování něčeho jiného.

Proti sprejování "něčeho jiného" doporučují určité internetové zdroje mít na stole položenou epoxidovou pyramidu se zalitými měděnými šponami. Ale v tomto se neangažuji, uvedené nepraktikuji, takže potřebné informace nechť si najde zájemce sám.
Gréta je nejlepší.

Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« Odpověď #89 kdy: 29. 08. 2019, 16:06:36 »
Já tady za fakta nic nevydávám, přečti si noviny, poslechni si Grétu.

Jistě, proto píšeš

Celosvětově se tento fakt akceptuje, (...)

Jaký fakt?

Že klimatické změny, potažmo globální oteplování, způsobil člověk vypouštěním CO2 (= spalováním fosilních zdrojů) do ovzduší.


Většina publikujících vědců, celebrit i politiků má za to, že tyto klimatické změny způsobil člověk.

Možná tak většina levičáků. Pokud je argument "domnělá většina to tvrdí", tak potom se těžko argumentuje. :)