Doporučení IT střední

LittleDingo

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #15 kdy: 10. 01. 2019, 02:32:30 »
Ječná je nejlepší a zároveň i nejhorší, recenze nelžou. Studoval jsem tam.
Záleží z jakého úhlu školu hodnotíš. Jestli jako puberťák co chce odmaturovat z něčeho a chce zažít fakt srandu, tak se dostaneš při nejlepším do 2. ročníku (v prváku nás nastoupilo 32, ve třeťáku nás bylo 12 a spojovali nás s jinou třídou...po té nás bylo ve čtvrťáku cca 24 a 2/5 neodmaturovali do teď). Na chodbách školy máš i fotografie bývalých tříd, na některých je i 8 žáků včetně profesora (ze 4. ročníku). :D Pokud se chceš ale něco naučit, máš tu možnost právě tam. Někteří profesoři jsou opravdu na vysoký úrovni, samozřejmě se najde i opak (většinou na ty nejméně potřebný předměty, takže ok). Procházka růžovým sadem to ale opravdu nebude, nějaký jizvy to na tobě nechá až skončíš (především vzpomínky které nikdy nevymažeš - to ti ani Muži v černém nepomůžou). V čem je škola opravdu super je hlavně přístup profesorů a jídelna. Z větší části jsou pro každou srandu a o tom vypovídá i stránka kde jsem správcem -> https://www.facebook.com/j3cnam3m3snewoff/ . Jediný na co si dej ze všeho největší majzl je Límová (učí vysokoškolskou matematiku - jede vlastní osnovy, škola jí nezastaví - doslova). Neuvidíš, neuvěříš.
Když tak se ptej tady nebo přímo na fb (zmiň se, že si odsud).
Good luck  8)


JardaA

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #16 kdy: 10. 01. 2019, 06:11:44 »
Ječná je nejlepší a zároveň i nejhorší, recenze nelžou. Studoval jsem tam.
Záleží z jakého úhlu školu hodnotíš. Jestli jako puberťák co chce odmaturovat z něčeho a chce zažít fakt srandu, tak se dostaneš při nejlepším do 2. ročníku (v prváku nás nastoupilo 32, ve třeťáku nás bylo 12 a spojovali nás s jinou třídou...po té nás bylo ve čtvrťáku cca 24 a 2/5 neodmaturovali do teď). Na chodbách školy máš i fotografie bývalých tříd, na některých je i 8 žáků včetně profesora (ze 4. ročníku). :D Pokud se chceš ale něco naučit, máš tu možnost právě tam. Někteří profesoři jsou opravdu na vysoký úrovni, samozřejmě se najde i opak (většinou na ty nejméně potřebný předměty, takže ok). Procházka růžovým sadem to ale opravdu nebude, nějaký jizvy to na tobě nechá až skončíš (především vzpomínky které nikdy nevymažeš - to ti ani Muži v černém nepomůžou). V čem je škola opravdu super je hlavně přístup profesorů a jídelna. Z větší části jsou pro každou srandu a o tom vypovídá i stránka kde jsem správcem -> https://www.facebook.com/j3cnam3m3snewoff/ . Jediný na co si dej ze všeho největší majzl je Límová (učí vysokoškolskou matematiku - jede vlastní osnovy, škola jí nezastaví - doslova). Neuvidíš, neuvěříš.
Když tak se ptej tady nebo přímo na fb (zmiň se, že si odsud).
Good luck  8)

Není špatné dozvědět se, že takové školy pořád existují.

Re:doporučení IT střední
« Odpověď #17 kdy: 10. 01. 2019, 07:09:16 »
No já měl to bouřlivé období právě na střední(gympl)  :D. Na výšce to bylo samý párek a dávali nám takový záhul, že na nějaké blbosti ani nebyl čas  :-\.

Jestli se dobre ucis a budes pokracovat na vs tak vem gympl. Ziskas obecne znalosti a dobre si zasuk.s se studentkama. Kdyz budes k technice tak na vs to dozenes.

Jestli se ucis hur tak vem prumyslovku idealne zamerenou na nejakou automatizaci. Stejne te nauci jen zaklady a ma to budoucnost.

A hlavne vyber skolu daleko abys tam zustaval prez tyden ... opet kvuli holkam.

Na stredni jeste zustan u rodicu, takze jdi kde to mas blizko. Kdyz se budes dobre venovat technickym predmetum, tak po maturite uz muzes od rodicu dale do brna, prahy, vetsiho mesta na vysku a tam se vyblbnes. Na stredni si uzivej kamarady, prvni lasky, hrani s kompama. Chlastacky a sukacky si nech az na vysku do ciziho mesta :-)

StudentSPSEJECNA

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #18 kdy: 10. 01. 2019, 07:44:45 »
Zrovna sedím na hodině v tebou zmiňované škole a abych řekl pravdu nikdy jsem si víc nepřál smrt než za tyhle poslední 4 roky.Veškerou radost a ambice ze mě tahle škola a tenhle učitelský sbor s průměrem věku 60 úplně vyytáhli. Každý den se modlím za svojí smrt nebo za smrt jednoho z učitelů, který mě nabádá abych se více snažil v nematuritních předmětěch.Rozhodně bych radši šel na obchodku a dělal hovno protože tady chcípám a každej den mě bolí na srdci jak moc debilní jsem.

StudentSPSEJECNA

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #19 kdy: 10. 01. 2019, 07:54:17 »
Ještě přikládám trailer vytvořený na jedné z hodin PAP. Video obsahuje skutečné záběry studentů.
https://www.youtube.com/watch?v=QtxGNn94vOw


Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #20 kdy: 10. 01. 2019, 08:03:33 »
Jednoznacne gympel. Ale tazky gympel - tam ta pripravia na to ucit sa, budes vediet kvalitne cudzi jazyk, kvalitne matematiku. Informatiku tam tiez budete mat  ale pokial si spravny IT geek tak uz davno budes vediet viac ako ten ucitel, ktory Ta bude ucit. Na akukolvek inu strednu ako na gympel chodia lempli, ktorym sa nechce ucit. To je holy fakt. Ak si prirodzene inteligentny tak v priemere ti staci venovat studiu tak hodinku denne a nebudes mat problem. Budes doma, klidopido s rodicmi venovat sa konickom, kompom, kamosom.. Potom pojdes na VS a budes len sledovat ako sa vsetci "absolventi technickych skol" trapia a po prvom rocniku ich polovica vyleti. Ty budes vklude, lebo uz budes nauceny ucit sa. Mozno sa trochu vytrapis na nejakych elektro predmetoch, ale to je cele.  True story.

LittleDingo

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #21 kdy: 10. 01. 2019, 08:11:44 »
Zrovna sedím na hodině v tebou zmiňované škole a abych řekl pravdu nikdy jsem si víc nepřál smrt než za tyhle poslední 4 roky.Veškerou radost a ambice ze mě tahle škola a tenhle učitelský sbor s průměrem věku 60 úplně vyytáhli. Každý den se modlím za svojí smrt nebo za smrt jednoho z učitelů, který mě nabádá abych se více snažil v nematuritních předmětěch.Rozhodně bych radši šel na obchodku a dělal hovno protože tady chcípám a každej den mě bolí na srdci jak moc debilní jsem.

Nevím, na jakým si oboru ale když se chýlilo k maturitě, neměl jsem s žádným profesorem problém ohledně domluvy, pokud se jednalo o nematuritní předmět krom zmiňované Límové. Dokonce jsem si mohl vzít svaťák o 14 dní dřív (většině třídním profesorům je jedno, že si píšeš omluvenky sám pokud ti je 18+). Tudíž s tvojí reakcí souhlasím ale ne s tvým přístupem, tady je vidět, že obor tě vůbec nebere.
Ještě jsem chtěl zmínit, v čem je škola opravdu TOP, tak je angličtina (pokud neschytáš opět Límovou, její výslovnost je jako Sobotky (https://www.youtube.com/watch?v=K13njP5RdXw).

xxx

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #22 kdy: 10. 01. 2019, 08:17:47 »
Výhodou gymnaziálního vzdělávání je to, že jde o _typicky_ sociálně prestižnější záležitost, tudíž mívá motivovanější studenty (Praha je tedy dost specifická), takže můžeš být motivovanější větší konkurencí ve třídě (speciálně důležité právě v MAT). Naučit se základy dvou cizích jazyků (jakože pořádně) je věc, která se, podle mého názoru, vyrovná běžné průmyslovce. Všeobecný přehled je podceňovaný, protože ti umožní v praxi nacházet souvislosti na místech, kde bys to nečekal a vůbec zjednodušuje praktický život.

Čas na IT si můžeš najít stejně, záleží na tvých preferencích.

Samozřejmě, pokud po té průmce toužíš a nemáš z gymplu dobrý pocit, jdi do toho. Konkrétní bohužel neumím doporučit, hlavně jděte na dny otevřených dveří a mrkni se na učitele předmětů, co tě zajímají a zkus ze studentů vytáhnout, co dělají. Všude se snaží věšet bulíky na nos. Chvíli jsem to dělal, tak vím o čem mluvím :-).

Najít vhodnou vzdělávací instituci je mor, doufám, že s dětmi budu v nějaké zadeki a nebudu to muset řešit.
Hodně štěstí a ať tě škola baví.

LittleDingo

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #23 kdy: 10. 01. 2019, 08:23:28 »
Jednoznacne gympel. Ale tazky gympel - tam ta pripravia na to ucit sa, budes vediet kvalitne cudzi jazyk, kvalitne matematiku. Informatiku tam tiez budete mat  ale pokial si spravny IT geek tak uz davno budes vediet viac ako ten ucitel, ktory Ta bude ucit. Na akukolvek inu strednu ako na gympel chodia lempli, ktorym sa nechce ucit. To je holy fakt. Ak si prirodzene inteligentny tak v priemere ti staci venovat studiu tak hodinku denne a nebudes mat problem. Budes doma, klidopido s rodicmi venovat sa konickom, kompom, kamosom.. Potom pojdes na VS a budes len sledovat ako sa vsetci "absolventi technickych skol" trapia a po prvom rocniku ich polovica vyleti. Ty budes vklude, lebo uz budes nauceny ucit sa. Mozno sa trochu vytrapis na nejakych elektro predmetoch, ale to je cele.  True story.

Kvalitní cizí jazyk, kvalitní matika je přesně na téhle škole. Informatika na gymplu určitě nebude dobrá což už zmiňovali někteří před tebou. "Na akukolvek inu strednu ako na gympel chodia lempli, ktorym sa nechce ucit." záleží jak to bereš. Jestli píšeš o slovenských školách tak se vůbec nedivím. Mám hodně kolegů Slováků a všichni šli za studiem sem, neznám jedinýho Čecha, co by šel studovat na SK. :D Mimochodem, z vlastní zkušenosti. Kdykoliv se mě někdo zeptal jakou SŠ jsem studoval a řekl jsem Ječnou, tak měli zásek a čuměli na mě jak na debila (oprávněně)...následovalo jejich hodnocení, jak je škola prestižní, těžká, kolik lidí odtamtud vylítlo atd. Ta škola má neskutečný jméno a máš daleko větší šanci, že tě přijmou do firmy než s gymplem (pokud neberu v potaz že bys nešel na VŠ). Opět ze zkušenosti. Na pohovor mě vzali jen kvůli týhle škole, jinak hledali vysokoškoláky a tím jsem rozhodně nebyl.
S čím s tebou opět souhlasím tak to, že můžeš být doma a máš víc času na sebe. Rozvrh na střední škole je opravdu supr. V 7:30 začínáš, v 14:00 (tak nějak) končíš, pomalu každý den. Občas odpoledka která se dá zatáhnout (nebo jít do hospody která je hned nad školou a pak jít zpět [občas jsme tam potkali i profesory]). To jsme furt dělali před tělákem :D pak byla sranda hrát fotbal po 5 pivech.

DalsiStudentSPSEJECNA

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #24 kdy: 10. 01. 2019, 08:23:46 »
Tato škola je rozhodně super. Škola ti v každém ročníku vytvoří zábavný challenge v podobě jednoho předmětu, ze kterýho jsi rád že projdeš. 1. ročník to býva elektrotechnika, 2. ročník chemie, 3. ročník počítačové systémy a sítě, kde ti učitel dá ročníkovou práci kterou nemáš šanci udělat pokud neumíš pracovat s raspberry pi a to tě nikdo na tyhle škole nenaučí. Nic se ale nevyrovna challengi ve 4 čtvrtém ročníku kdy na řadu přijde programovaní. Za zmínku ale stojí i databaze kde se pomalu nedá projít z teorie. Zase ale jsem si nikdy nemyslel že se tolik naučím. Na této škole jsem pochytil hodně užitečných skillů jako např. ubaleni brka nebo dělaní edibles abych se ve škole nenudil. Dále jsem se dozvěděl že nekteré drogy nejsou až tak špatné a některé se dají i slušně smíchat. Jediný co mě mrzí, že o holku jsem nezavadil ani nepamatuju. Vlastně naposled na základce.

Tomáš Chour

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #25 kdy: 10. 01. 2019, 08:50:01 »
Čau čau,

Jsem absolvent SPŠE Ječná z roku 2017, takže ti můžu dát svůj pohled na tu školu (objektivní názor nelze od nikoho získat). Nevím, na jaký chceš obor, já byl na IT. Ta škola ti fakt hodně dá, ale i hodně vezme.
Začnu tím, co ti nedá, nebo co ti vezme. Na škole je 95% kluků v takové dost zvláštní sociální bublině, která ti postupem času může začít lézt na mozek. Tomuhle můžeš zabránit tím, že se budeš dost stýkat i s lidmi, co nechoděj na tuto školu. Pokud se však budeš převážně stýkat pouze s lidma ze školy, tak očekávej, že až z ní vylezeš, tak se budeš muset naučit zas normálně komunikovat s holkama a také s lidma, kteří nejsou technicky zaměření. Další negativní věc je, že na škole je spousta starých učitelů, zejména v elektrotechnice a číslicové technice, ale co tak sleduji, tak to se teď postupně zlepšuje.
Ale přejdu k pozitivům. Po technické stránce je to jedna z nejlepších škol v Praze (ať si každej vychvaluje SSŠVT jak chce, ale většina lidí odtamtud, co jsem potkal (at už na vejšce nebo v práci) byla nepoužitelná). Za ty 4 roky získáš základy elektra, čtení technických dokumentů, programování a dost dalších věcí. Zaměřím se více na programování. Za tu dobu, kdy do tebe budou 4 roky hustit víceméně ty stejné základy se chtíc nechtíc dostaneš do fáze, kdy se nejenom budeš pamatovat syntaxe (což je nepodstatné), ale hlavně pochopíš tu logiku a začneš nad tím jinak přemýšlet, což je strašně důležité a nedá se to naučit za nějaké 2 semestry na výšce a pokud půjdeš na nějakou IT vysokou (FEL, FIT, FIS(tam jsem teď já)), tak budeš strašně napřed před všema gymplákama, kteří si se svou biologií a ostatními obecnými předměty mohou vytřít zadek. Také na pracovním trhu budeš mnohem více atraktivní (hned jako čerstvý vysokoškolák se v klidu dostaneš na pozici, která je určená pro absolventy bakalářského studia). Ale jak říkám, nejdůležitější a nejcenější  věc, co ti to dá je technické myšlení.
Takže se rozhodni, jestli obětuješ 4 roky sociálního života na to aby ses dostal o 4 roky dopředu po profesní stránce.
Jinak lidi tam jsou fajn, ale nesmíš bejt moc divnej a velkej nerd, protože pak tam jede trošku šikana :D
Přeju hodně štěstí ať už se rozhodneš jakkoliv.

balki

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #26 kdy: 10. 01. 2019, 08:54:12 »
Informatika na gymplu určitě nebude dobrá což už zmiňovali někteří před tebou...

Ja som chodil na Gymnazium Jura Hronca v Bratislave a tam sme mali velmi kvalitnu informatiku. Prakticky vdaka tomu som mal na vysokej vela predmetov tak povediac skoro zadarmo. Lebo som uz vedel z gympla. Aj matematika aj fyzika tam bola na dobrej urovni, co na priemyslovkach nebyva pravidlom. A jazyky som sa tam tiez slusne naucil. ( Aj ked niektori tvrdia, ze jazyky su inde lepsie ). Jedine ze kabliky krimplovat a pajkovat doposial neviem, to tam mali niektori len ako hobby :)

Neviem, ako to je dnes, ale predkladam tuto skolu na zvazenie. Nevyhodou je, ze v tej stvrti je velky stavebny ruch kvoli nasim Bratislavskym brailness stavebnym developerom.

LittleDingo

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #27 kdy: 10. 01. 2019, 08:58:53 »
Informatika na gymplu určitě nebude dobrá což už zmiňovali někteří před tebou...

Ja som chodil na Gymnazium Jura Hronca v Bratislave a tam sme mali velmi kvalitnu informatiku. Prakticky vdaka tomu som mal na vysokej vela predmetov tak povediac skoro zadarmo. Lebo som uz vedel z gympla. Aj matematika aj fyzika tam bola na dobrej urovni, co na priemyslovkach nebyva pravidlom. A jazyky som sa tam tiez slusne naucil. ( Aj ked niektori tvrdia, ze jazyky su inde lepsie ). Jedine ze kabliky krimplovat a pajkovat doposial neviem, to tam mali niektori len ako hobby :)

Neviem, ako to je dnes, ale predkladam tuto skolu na zvazenie. Nevyhodou je, ze v tej stvrti je velky stavebny ruch kvoli nasim Bratislavskym brailness stavebnym developerom.

Díky za objasnění. :)

S Tomáš Chour souhlasím, hezké upřímné hodnocení. :) :D

Ramirez

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #28 kdy: 10. 01. 2019, 10:54:40 »
Jednoznacne gympel. Ale tazky gympel - tam ta pripravia na to ucit sa, budes vediet kvalitne cudzi jazyk, kvalitne matematiku. Informatiku tam tiez budete mat  ale pokial si spravny IT geek tak uz davno budes vediet viac ako ten ucitel, ktory Ta bude ucit. Na akukolvek inu strednu ako na gympel chodia lempli, ktorym sa nechce ucit. To je holy fakt. Ak si prirodzene inteligentny tak v priemere ti staci venovat studiu tak hodinku denne a nebudes mat problem. Budes doma, klidopido s rodicmi venovat sa konickom, kompom, kamosom.. Potom pojdes na VS a budes len sledovat ako sa vsetci "absolventi technickych skol" trapia a po prvom rocniku ich polovica vyleti. Ty budes vklude, lebo uz budes nauceny ucit sa. Mozno sa trochu vytrapis na nejakych elektro predmetoch, ale to je cele.  True story.
Podepisuju, stejna story ...

oko

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #29 kdy: 10. 01. 2019, 11:03:31 »
"Další negativní věc je, že na škole je spousta starých učitelů, zejména v elektrotechnice a číslicové technice, ale co tak sleduji, tak to se teď postupně zlepšuje."

Ale zase to muze byt tak, ze ti stari ucitele jsou dobri a ostrileni pardalove a cloveka muzou naucit
old school veci jako assembler, (ja uz jsem stary dedek a hral jsem si s opravdovym analogovym pocitacem kondiky, odpory, oscilator) analog, fortran, stare technologie na kterych jde pochopit co a jak.