reklama

Doporučení IT střední

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #45 kdy: 25. 03. 2019, 17:53:13 »
Ono je uplne jedno jakou stredni. Stejne to chce vysokou. Stredoskolaci vydelaaji vyrqzne min a jsou radi tam max za 80k kdyz se snazi ... .

Delam za dvakrat tolik a stredni jsem dal s odrenyma usima... Matika za 4, fyzika 2, programovani za 1,anglina 1, nemcina 4(ale domluvim se:),spanelstina 2. Literatura bohuzel taky za 1(k nevelke radosti hateru zde kde budu humanitni dropout) nebot mam nejaky technicky nepouzitelny humanitni zaklad z rodiny.

Je fakt ze IT zaklady jsem mel uz nekdy od 7-8mi let na ZS - basic,asembler, naky primitivni zapojeni. V ty dobe jsem si byl snad schopen i pamatovat pametovou mapu C64... Co cloveku posune hodne plat dopredu je jazyk + predchozi odborna znalost IT. Na VS byla jazykova vybavenost zejmena lidi z prumek naprosto tragicka az jsem se za ne pred vybornymi profesory stydel - meli jsme prednasky i s materialy v AJ, nekde byly v labech i stary osciloskopy s nemeckymi navody:-P. Jen snaha nestaci a ciste jazyk je taky k nicemu. Je treba mit motivaci a k oboru vztah.

Zadna oficialni skola mi nikdy v mem oboru znalostmi nepomohla. Maximalne na stredni jsem byl rad ze mne ucitele moc nebuzerovali a mohl jsem jit svou cestou.VS zas ze s nemotivovanymi analytiky resici neexistujici problemy a zlutymi auty SPT/ceskeho telecomu opevujici zastarale technologie nechci mit nic spolecneho.

reklama

Re:Doporučení IT střední
« Odpověď #46 kdy: 14. 12. 2019, 13:56:32 »
Sice je tohle téma už téměř rok staré, ale podělím se o názor na Ječnou která se tu diskutovala.

Já na ní studoval hybridní elektro-IT obor v letech 2010-2014 a poté jsem šel na Aplikovanou Informatiku na VŠE FIS, kde teď dodělávám inženýrskej titul na stejné fakultě. Je to teda už nějakej ten pátek co sem tam studoval, ale Mandík se pak stal ředitelem tak to mohlo jít jen k lepšímu.

Nicméně k věci...
Pokuď chcete mít jistou maturitu a užít si klidné 4 roky studentského života, tak je Ječná jasná volba. Ta škola není těžká, nebudete se nonstop učit. Stačí si psát poznámky a mrknout na ně den před testem a máte nejhůř za 3. Tu školu opravdu nedá jenom trotl co na to totálně kašle. A po škole není problém jít na kteroukoliv vejšku včetně ČVUT.

Profesně mě Ječná naučila relační databáze a hlavně myslet jako programátor což je to nejdůležitější. Ono je jedno v čem člověk programuje, ten styl je stejnej, liší se jen syntaxe. Když jsem pak přišel na VŠE, tak jsem rovnou od prváku mohl doučovat ostatní a tím si vydělávat aniž bych musel pracovat a zároveň jsem navazoval kontakty a kafíčka s pěknýma holkama :) To nejcennější co mě ale Ječná naučila je ojebávat systém a to je něco z čeho pak člověk těží celej život.

Samozřejmě má Ječná i plno mínusů... jeden z nich je třeba výbava v učebnách. Na akcích vystavují roboty a ukazují jak jezdí ale během studia je neuvidíte protože jsou zavřený v krabici :D 95% studentů tvoří kluci... ale to přece nevadí. V Praze je na každém rohu tolik teen holek že je to opravdu fuk.

reklama