Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #45 kdy: 11. 01. 2019, 18:15:22 »
V kazdem pripade nam mistr Prymek jiste objasni, jak mam rozlousknout obsah ssl komunikace s facebookem [...] Pokud je to tak lehky, tak hod link
No kdyby ses zeptal trochu slušněji, s trochu větší pokorou a nebo bys před dotazem udělal aspoň to minimum, že bys svůj dotaz zadal do googlu, tak bych ti s tím rád pomohl. Takhle to ale asi neklapne.

--
BTW, to nebyla urážka. Tohle je bohužel jeden z rysů téhle generace: mají pocit, že celý svět je tady jenom kvůli nim a na všechno mají "právo".

Hochu, za mých mladých let, když chtěl člověk něco zjistit, musel si to zjistit sám, což obvykle znamenalo zajít do knihovny a trávit tam hodiny. Vám stačí do Googlu zadat tři slova a ani to neuděláte.


Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #46 kdy: 11. 01. 2019, 18:44:19 »
No kdyby ses zeptal trochu slušněji, s trochu větší pokorou

...

Hochu, za mých mladých let, když chtěl člověk něco zjistit, musel si to zjistit sám, což obvykle znamenalo zajít do knihovny a trávit tam hodiny. Vám stačí do Googlu zadat tři slova a ani to neuděláte.
Ty budes dobrej exot, jak rozpoznas podle dotazu i vek. Nic sasku, mej se.

phpmistr

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #47 kdy: 11. 01. 2019, 18:52:26 »
No kdyby ses zeptal trochu slušněji, s trochu větší pokorou

...

Hochu, za mých mladých let, když chtěl člověk něco zjistit, musel si to zjistit sám, což obvykle znamenalo zajít do knihovny a trávit tam hodiny. Vám stačí do Googlu zadat tři slova a ani to neuděláte.
Ty budes dobrej exot, jak rozpoznas podle dotazu i vek. Nic sasku, mej se.
Blbý dotazy maji děti a hlupáci ... on tipnul věk a má to 50 na 50.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #48 kdy: 11. 01. 2019, 18:56:53 »
Blbý dotazy maji děti a hlupáci ... on tipnul věk a má to 50 na 50.
Když k tomu přidáš to, že jakmile nedostane odpověď takovou, jakou chtěl (tj. svět si dovolil neplnit jeho tužby), začne nadávat, seš z 50 minimálně na 75. K tomu řešení speciálně Facebooku: 85.

xxxxx

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #49 kdy: 11. 01. 2019, 18:59:33 »
@Seamonker
Je to appka.
1) fungující i pod docela starými verzemi androida (testnuto nedávno i na 4.1 -  tedy 7 let starý, 6 major verzí starý /beru i 4.4 KitKat/)
2) je na Androidu, což vzhledem k bodu 1) a faktu, že se očekává pravidelná možnost aktualizace appky jako takové, klidně může znamenat, že mají svůj seznam autorit (či jinak zadrátované) a jiný certifikát jim nepodstrčíš.

Ostatně, máš to i v tom článku, který odkazoval @Dan. Půjde hodně blbě či vůbec (nepočítáme-li možnost změny aplikace jako takové, ale pak může být její chování jiné, někdy i úmyslně - i když, tady nejde o vir, takže by projít mohlo i jednodušším způsobem):
Citace
Trochu obtížnější je analýza komunikace mobilních aplikací na systému Android. Novější verze sice obsahují globální nastavení proxy serveru, aplikace však mají možnost toto nastavení nerespektovat a komunikovat přímo. Pak nezbývá než používat mitmproxy v transparentním režimu. Některé aplikace také zjevně používají nějaký certificate pinning, takže i s importovaným kořenovým certifikátem odmítnou podvržený certifikát přijmout. Analýza takového provozu by tedy nepochybně vyžadovala úpravu kódu dotyčné aplikace.
Nic, co by stálo za to si s tím extra doma hrát. Proto jsem se také přimlouval za ten článek - vyloženě lhát, pokud by byla přesnější odpověď /pokud by root tlačil a požadoval přesnější věci/, by si firma IMHO moc nedovolila /vzhledem k GDPR/


Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #50 kdy: 11. 01. 2019, 19:15:56 »
@xxxxx dik, zkusim a dam vedet. Proxy snad nebude problem, protoze muzu pouzit https://github.com/M66B/NetGuard kterej udela lokalni VPN a pres nej pak pujde proxy.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #51 kdy: 11. 01. 2019, 19:18:47 »
klidně může znamenat, že mají svůj seznam autorit (či jinak zadrátované) a jiný certifikát jim nepodstrčíš.
Položme se na otázku, jak je asi pravděpodobné, že aplikace Seznamu má pinovaný certifikát Facebooku...

---
Za tu dobu, co to tady řešíte, a vymýšlíte důvody, jak zaměstnat někoho jinýho, jste už tu komunikaci mohl mít desetkrát dumpnutou  ::)

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #52 kdy: 12. 01. 2019, 12:02:40 »
BTW, to nebyla urážka. Tohle je bohužel jeden z rysů téhle generace: mají pocit, že celý svět je tady jenom kvůli nim a na všechno mají "právo".

Opravdu? Tak pro takové tvrzení budeš mít určitě relevantní data, nebo je to zase jen tvůj dojem?

Hochu, za mých mladých let, když chtěl člověk něco zjistit, musel si to zjistit sám, což obvykle znamenalo zajít do knihovny a trávit tam hodiny. Vám stačí do Googlu zadat tři slova a ani to neuděláte.

Tak! A předcházející generace třeba do té knihovny musely jezdit (a to třeba i poměrně dlouho). Ty předtím tu možnost třeba pořádně ani neměly. A stejně, kolika z "generace Prýmka" stačilo zajít do knihovny, a přesto ani to neudělali?

Hlavně že z ostatních děláš blby a říkáš jim "hochu". Přitom úplně zbytečně.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #53 kdy: 12. 01. 2019, 13:16:51 »
Opravdu? Tak pro takové tvrzení budeš mít určitě relevantní data, nebo je to zase jen tvůj dojem?
Výborně! Děkuju za tuhle reflexi. Než jsem to napsal, tak jsem se na to i lehce kouknul (pochopitelně žádná velká rešerše). Vypadá to, že existují tvrdá data pro to, že "generace Y" dává větší důraz na zábavu, cestování, ale i podnikání. Tímpádem např. vyžadují flexibilnější práci a míň se se zaměstnáním (a zaměstnavatelem) identifikují.

Takže abych ti odpověděl: tak, jak jsem to napsal, je to můj dojem (opakovaně potvrzený). Tvrdá data existují pro jevy, které s tím souvisejí, ale přímo to tak, jak jsem to napsal, nepotvrzují.

Tak! A předcházející generace třeba do té knihovny musely jezdit (a to třeba i poměrně dlouho). Ty předtím tu možnost třeba pořádně ani neměly. A stejně, kolika z "generace Prýmka" stačilo zajít do knihovny, a přesto ani to neudělali?
Nepochybně takoví existovali, netvrdil jsem, že ne.

Hlavně že z ostatních děláš blby a říkáš jim "hochu". Přitom úplně zbytečně.
Jsem držka. Nikdy jsem ze sebe nedělal diplomata. Možná je to kontraproduktivní, ale je mi to jedno, jsem takovej a nedělá mi to problém.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #54 kdy: 12. 01. 2019, 13:59:47 »
Výborně! Děkuju za tuhle reflexi. Než jsem to napsal, tak jsem se na to i lehce kouknul (pochopitelně žádná velká rešerše). Vypadá to, že existují tvrdá data pro to, že "generace Y" dává větší důraz na zábavu, cestování, ale i podnikání. Tímpádem např. vyžadují flexibilnější práci a míň se se zaměstnáním (a zaměstnavatelem) identifikují.

"Vypadá to" => "faktické tvrzení". ;)

Takže abych ti odpověděl: tak, jak jsem to napsal, je to můj dojem (opakovaně potvrzený). Tvrdá data existují pro jevy, které s tím souvisejí, ale přímo to tak, jak jsem to napsal, nepotvrzují.

- Opakovaně potvrzený kým/čím? Opět dojem.
- Ukaž ta data a prokaž souvislost. Problém často bývá, že se posouvá celá společnost, ne jen a pouze jedna generace.
- Nejvtipnější je ten rozpor: "můj dojem (opakovaně potvrzený)" a "data to nepotvrzují".


Nepochybně takoví existovali, netvrdil jsem, že ne.

Ne, ale kategorizuješ na základě dojmu celou generaci.

Hlavně že z ostatních děláš blby a říkáš jim "hochu". Přitom úplně zbytečně.
Jsem držka. Nikdy jsem ze sebe nedělal diplomata. Možná je to kontraproduktivní, ale je mi to jedno, jsem takovej a nedělá mi to problém.

Jo, to jsme si všimli. Ale dokud to budeš stáčet do osobní roviny, tak nemá moc smysl s tebou diskutovat. Úcta k člověku je základ. Paradoxně jsi z nejhlasitějších, když je někdo "držka" na tebe. (viz diskuze o JavaScriptu a další)

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #55 kdy: 12. 01. 2019, 19:37:34 »
"Vypadá to" => "faktické tvrzení". ;)
Ne. Obrat "vypadá to" si přelož spíš jako "podle toho, co jsem zatím viděl, jsem nabyl dojmu ...", jestli ti to tak bude srozumitelnější.

- Opakovaně potvrzený kým/čím? Opět dojem.
Ano, samozřejmě. Napsal jsem svůj dojem, otevřeně to přiznávám a nevydávám svůj dojem za faktum. Naopak, nedělalo by mi vůbec problém názor změnit, pokud bych k tomu měl dostatečný důvod.

- Ukaž ta data a prokaž souvislost.
Data o čem? Co by tě zajímalo?

Problém často bývá, že se posouvá celá společnost, ne jen a pouze jedna generace.
Ani ne. Běžně se pracuje s označením "generace 60. let" apod. a rozhodně se tím nemyslí "oni a jejich rodiče v 60. letech", ale "ti, kdo byli v 60. letech mladí".

- Nejvtipnější je ten rozpor: "můj dojem (opakovaně potvrzený)" a "data to nepotvrzují".
Já v tom žádný rozpor nevidím. Mně se několikrát potvrdila subjektivní zkušenost, že X. Zároveň jsem zatím neviděl žádný výzkum, který by X potvrzoval na tvrdých datech. To neznamená ani, že takový výzkum neexistuje, ani, že to není pravda.

Ne, ale kategorizuješ na základě dojmu celou generaci.
Souhlasím. A stojím si za tím, že v generaci, která jde do dospělosti teď, je spousta trendů, které v takové míře nebyly přítomné např. v generaci, která šla do dospělosti v 70. letech. Například míra závislosti na mobilních telefonech je doslova neporovnatelná.

Jo, to jsme si všimli. Ale dokud to budeš stáčet do osobní roviny, tak nemá moc smysl s tebou diskutovat.
Tady se ale o ničem nediskutovalo (ve smyslu "různé strany předkládají argumenty"). Nebo máš pocit, že ano?

Paradoxně jsi z nejhlasitějších, když je někdo "držka" na tebe. (viz diskuze o JavaScriptu a další)
Ale houby s voctem. Nejhlasitější jsem, když má někdo slepou skvrnu a neumí poctivě přiznat, co je očividné (viz fakt, že Javascript je shit, kde se zvoralo co se dalo)

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #56 kdy: 12. 01. 2019, 20:32:20 »
"Vypadá to" => "faktické tvrzení". ;)
Ne. Obrat "vypadá to" si přelož spíš jako "podle toho, co jsem zatím viděl, jsem nabyl dojmu ...", jestli ti to tak bude srozumitelnější.

Ne, slova mají jakýsi význam. Zkus ho dodržovat. Nebo kompilátoru taky říkáš "int" si přelož spíš jako "int*"?


- Opakovaně potvrzený kým/čím? Opět dojem.
Ano, samozřejmě. Napsal jsem svůj dojem, otevřeně to přiznávám a nevydávám svůj dojem za faktum. Naopak, nedělalo by mi vůbec problém názor změnit, pokud bych k tomu měl dostatečný důvod.

Opakovaně potvrzený dojem dojmem? Že je to dojem, ses přiznal až po tom, co jsem se zeptal, odkud to máš. Mimo to "Tohle je jeden z rysů..." nevypadá jako vyjádření dojmu.

- Ukaž ta data a prokaž souvislost.
Data o čem? Co by tě zajímalo?

Je to v příspěvku, na který reaguješ.

Problém často bývá, že se posouvá celá společnost, ne jen a pouze jedna generace.
Ani ne. Běžně se pracuje s označením "generace 60. let" apod. a rozhodně se tím nemyslí "oni a jejich rodiče v 60. letech", ale "ti, kdo byli v 60. letech mladí".

Akorát každý mluvíme o něčem jiném.

- Nejvtipnější je ten rozpor: "můj dojem (opakovaně potvrzený)" a "data to nepotvrzují".
Já v tom žádný rozpor nevidím. Mně se několikrát potvrdila subjektivní zkušenost, že X. Zároveň jsem zatím neviděl žádný výzkum, který by X potvrzoval na tvrdých datech. To neznamená ani, že takový výzkum neexistuje, ani, že to není pravda.

Pak jsi spíš chtěl napsat "opakovaně utvrzený". Jinak tam ten rozpor opravdu je.

Ne, ale kategorizuješ na základě dojmu celou generaci.
Souhlasím. A stojím si za tím, že v generaci, která jde do dospělosti teď, je spousta trendů, které v takové míře nebyly přítomné např. v generaci, která šla do dospělosti v 70. letech. Například míra závislosti na mobilních telefonech je doslova neporovnatelná.

Jistě, ale zaprvé porovnáváš neporovnatelné*, zadruhé tvůj příklad neodpovídá tomu, co jsi napsal předtím. Ale to je ti předpokládám jasné.

* - Ono to není neporovnatelné, je to absurdní a nesmyslné.

Jo, to jsme si všimli. Ale dokud to budeš stáčet do osobní roviny, tak nemá moc smysl s tebou diskutovat.
Tady se ale o ničem nediskutovalo (ve smyslu "různé strany předkládají argumenty"). Nebo máš pocit, že ano?

Minimálně se diskutovalo o tom, zdali je to námět k rozhovoru, nebo není. Takže ano, mám.

Paradoxně jsi z nejhlasitějších, když je někdo "držka" na tebe. (viz diskuze o JavaScriptu a další)
Ale houby s voctem. Nejhlasitější jsem, když má někdo slepou skvrnu a neumí poctivě přiznat, co je očividné (viz fakt, že Javascript je shit, kde se zvoralo co se dalo)

Velice civilizované. :)

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #57 kdy: 12. 01. 2019, 22:18:11 »
Sorry,  na mobilu se tady neda poradne citovat...

> Ne, slova mají jakýsi význam. Zkus ho dodržovat. Nebo kompilátoru taky říkáš "int" si přelož spíš jako "int*"?

To je sice pravda,  ale ten vyznam je dan konsensem.  Nemame zadny "urad pro vyznam slov.  Pokud si A a B nerozumi,  tak se A zepta a B mu rekne,  jak to myslel.  To se presne stalo.

> Opakovaně potvrzený dojem dojmem?

Ano,  to je presne zpusob,  jak lidska zkusenost vznika.

> Že je to dojem, ses přiznal až po tom, co jsem se zeptal, odkud to máš.

Zeptal ses,  odkud to mam a ja jsem po pravde priznal,  ze je to subjektivni dojem.  Nevidim zadny problem.

> Je to v příspěvku, na který reaguješ.

Je tam toho vic.  O cem presne bys chtel data videt?

> Pak jsi spíš chtěl napsat "opakovaně utvrzený".

Kdybych to chtel napsat,  tak bych to napsal.

> tvůj příklad neodpovídá tomu, co jsi napsal předtím. Ale to je ti předpokládám jasné.

Neni a potreboval bych to vysvetlit.

> * - Ono to není neporovnatelné, je to absurdní a nesmyslné.

Jiste.  Protoze nektere veci se nejlepe vyjadri pomoci absurdit.  Bohuzel ne vzdy a ne kazdemu je to pak srozumitelne.

> Minimálně se diskutovalo o tom, zdali je to námět k rozhovoru, nebo není. Takže ano, mám.

Coz se velmi rychle vyresilo vyjadrenim sefredaktora "je to bezne,  neni tema,  neni clanek"  (volne) Timpadem Roma locuta,  causa finita a nasleduje volne plkani na ruzna temata.


Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #58 kdy: 12. 01. 2019, 22:32:49 »
Coz se velmi rychle vyresilo vyjadrenim sefredaktora "je to bezne,  neni tema,  neni clanek"  (volne) Timpadem Roma locuta,  causa finita a nasleduje volne plkani na ruzna temata.
8 dnu.

a za dalsi dva dny Prymek 10 prispevku a vetsina zbytecnych.

Vratme se k tematu rozlousknuti komunikace. https://mitmproxy.org/ je opravdu trivialni pri pouziti localhost a pocitac.

Pro Android nastava problem, kterej uz zminil xxxx a to, ze

- systemovou proxy proste applikace mapy.cz ignoruje
- Netguard se socks proxy taky nebezi

Bude treba nejspis udela VPN na notasu, kterej dal posle data mitmproxy, nak jak tady ten typek https://www.abc.net.au/news/2018-10-25/my-phone-is-spying-on-me-so-i-decided-to-spy-on-my-phone/10306586 + https://github.com/abcnews/data-life/tree/master/server az bude nakej skaredej den, zkusim zas dal.

Pripadne se podlete o poznatky, pokud tu nekdo opravdu ma zajem o diskuzi. Pokud ne, plevelte si jinde.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #59 kdy: 12. 01. 2019, 22:52:24 »
To je sice pravda,  ale ten vyznam je dan konsensem.  Nemame zadny "urad pro vyznam slov.  Pokud si A a B nerozumi,  tak se A zepta a B mu rekne,  jak to myslel.  To se presne stalo.

Ne, toto není pravda. Existuje něco jako Slovník spisovné češtiny, který je normou. A překvapuje mě, že to člověk s maturitním vzděláním neví.

Na zbytek, vyjma posledního případu, nemá smysl reagovat, dokud si toto neujasníš. Zvlášť my, informatici, bychom měli chápat, jak moc je toto důležité.

> Minimálně se diskutovalo o tom, zdali je to námět k rozhovoru, nebo není. Takže ano, mám.

Coz se velmi rychle vyresilo vyjadrenim sefredaktora "je to bezne,  neni tema,  neni clanek"  (volne) Timpadem Roma locuta,  causa finita a nasleduje volne plkani na ruzna temata.

Což zaprvé neznamená, že se nediskutovalo (respektive sám jsi teď uznal, že ano), tudíž opět nevalidní argument. Zadruhé vyjádřením šéfredaktora nekončí diskuze.
(A na rozdíl od Římanů máme Listinu ;) )


--------------------------

@Seamonker - Pokud se ti to povede, tak se pak určitě pochlub (třeba to *potom* bude námět na rozhovor, ač to osobně nečekám :) ).
« Poslední změna: 12. 01. 2019, 22:55:21 od Cikáda »