Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #75 kdy: 13. 01. 2019, 13:35:57 »
Zkus to znovu.

Nic nebudu znovu zkoušet. Pokud jsi to myslel jinak, řekni jak.

Pak jedině tak? Citation needed, protože to je velice silné tvrzení.

Co a proč bys chtěl citovat? Pokud se norma může měnit, znamená to, že se do ní nostane něco, co v ní předtím nebylo. Dostane se to tam proto, že to mluvčí toho jazyka tak používají. Čili v době, kdy to tak používají a v normě to ještě není, pak to podle tebe používají "špatně". To byl smysl toho, co jsem psal o zavináči.

Takže když někdo bude myslet "bagr" jako "letadlo", "půjčit" jako "ukrást", apod. tak je to podle tebe v pořádku? Velice snadné, vskutku. ;)

Nevím, co znamená "v pořádku". Používal by ta slova v rozporu s konsensem, to je celé.

Proč opět lžeš?

... víme, jaký je rozdíl mezi umělými, striktně definovanými jazyky a jazyky přirozenými...
Ty jsi tvrdil "čeština je striktně definována". A já se ptám, co tím slovem "striktně" v téhle větě myslíš, jaký to slovo má mít v tomhle tvrzení význam.


Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #76 kdy: 13. 01. 2019, 14:02:58 »
Zkus to znovu.

Nic nebudu znovu zkoušet. Pokud jsi to myslel jinak, řekni jak.

Abys to, co se ti nehodí, opět ignoroval, protože "už se to moc větví"?

Pak jedině tak? Citation needed, protože to je velice silné tvrzení.

Co a proč bys chtěl citovat? Pokud se norma může měnit, znamená to, že se do ní nostane něco, co v ní předtím nebylo. Dostane se to tam proto, že to mluvčí toho jazyka tak používají. Čili v době, kdy to tak používají a v normě to ještě není, pak to podle tebe používají "špatně". To byl smysl toho, co jsem psal o zavináči.

Ne, nepoužívají to podle mě špatně. Ještě jednou si přečti, co jsem psal.

Takže když někdo bude myslet "bagr" jako "letadlo", "půjčit" jako "ukrást", apod. tak je to podle tebe v pořádku? Velice snadné, vskutku. ;)

Nevím, co znamená "v pořádku". Používal by ta slova v rozporu s konsensem, to je celé.



Proč opět lžeš?

... víme, jaký je rozdíl mezi umělými, striktně definovanými jazyky a jazyky přirozenými...
Ty jsi tvrdil "čeština je striktně definována". A já se ptám, co tím slovem "striktně" v téhle větě myslíš, jaký to slovo má mít v tomhle tvrzení význam.

Ne, neptáš, tvrdil jsi, že jsem ho použil první, což je lež. Kdybys četl, co píšu, a nedával slovům význam, který nemají, tak to nejen víš, ale znáš i odpověď.


------

Pokud prostě máš potřebu všechno překrucovat, relativizovat a záměrně ignorovat argumenty, tak se s tebou nemá smysl dál bavit. Nemám rád lháře.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #77 kdy: 13. 01. 2019, 14:12:23 »
Abys to, co se ti nehodí, opět ignoroval, protože "už se to moc větví"?

Ne. Pokud máš potřebu se k něčemu vrátit, nikdo ti v tom nebrání. Stačí slušně požádat.

Ne, nepoužívají to podle mě špatně.

SSJČ říká:

Citace
zavináč, -e m. (4. j. -e, řidč. -č, 1. mn. -e, -i) zavinutý marinovaný plátek ze sledě, plněný naloženou zeleninou

Pokud slovem "zavináč" budu označovat znak "@", tak je to tedy zjevně v rozporu s normou. To teda podle tebe není "špatně"? Začínám se v tom nějak ztrácet.

Ne, neptáš, tvrdil jsi, že jsem ho použil první, což je lež.
Ano, to byla chyba, za kterou se omlouvám. Měl jsem napsat přesněji: použil jsi ho první ve spojení s češtinou.

Takže ať se vrátíme k podstatě: v jakém smyslu je čeština "striktně" definována? Co to tvrzení znamená?

Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #78 kdy: 13. 01. 2019, 14:16:23 »
Ach jo. Těšil jsem se, že někdo tu komunikaci louskl a ono je to tady jak na fóru právníků, když se hádají o uzákonění české gramatiky...
Pokud to nekdy rozjedu, tak zalozim novy vlakno nebo spis blognu na abc, ponevadz ten posuk, co si mysli, ze pomalu vlastni root, kdyz prispiva kilco mesicne, je zcela evidentne nemocnej, viz -
O tom, jak tu muzeme plevelit, s dovolenim, nerozhodujes ty. Rozhoduje o tom ten, kdo tenhle server plati. A neni uplne nerelevantni, ze ja na provoz tohodle serveru nejakou (spis symbolickou) castkou prispivam. Takze "plevelit" přestanu, až mě o to požádá někdo, kdo k tomu má nějaký puvoár :) Do té doby si to tady budu užívat, jak já uznám za vhodné :)

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #79 kdy: 13. 01. 2019, 14:22:36 »
Pokud to nekdy rozjedu, tak zalozim novy vlakno nebo spis blognu na abc, ponevadz ten posuk, co si mysli, ze pomalu vlastni root, kdyz prispiva kilco mesicne, je zcela evidentne nemocnej, viz -
Až tady budeš dýl, tak pochopíš, že to tady tak funguje: jakmile se původní téma vyčerpá, rozjede se diskuse na jakékoliv jiné téma. Tvoje původní téma se vyčerpalo: chtěl ses redakce zeptat, jestli nemají chuť napsat článek o X a šéfredaktor ti odpověděl, že nemají.


Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #80 kdy: 13. 01. 2019, 14:25:54 »
Abys to, co se ti nehodí, opět ignoroval, protože "už se to moc větví"?

Ne. Pokud máš potřebu se k něčemu vrátit, nikdo ti v tom nebrání. Stačí slušně požádat.

Slušné je, nevynechávat.

Ne, nepoužívají to podle mě špatně.

SSJČ říká:

Citace
zavináč, -e m. (4. j. -e, řidč. -č, 1. mn. -e, -i) zavinutý marinovaný plátek ze sledě, plněný naloženou zeleninou

Pokud slovem "zavináč" budu označovat znak "@", tak je to tedy zjevně v rozporu s normou. To teda podle tebe není "špatně"? Začínám se v tom nějak ztrácet.

Zaprvé norma je SSČ, ne komunistický SSJČ.
Zadruhé to s normou není, viz příklady.
Zatřetí pohledej si něco ke značkám, myslelo se i na toto.
Začtvrté ztrácíš se v tom celou dobu a stejně jako ve vedlejší diskuzi argumentuješ úplně jinými případy.

Ne, neptáš, tvrdil jsi, že jsem ho použil první, což je lež.
Ano, to byla chyba, za kterou se omlouvám. Měl jsem napsat přesněji: použil jsi ho první ve spojení s češtinou.

Takže ať se vrátíme k podstatě: v jakém smyslu je čeština "striktně" definována? Co to tvrzení znamená?

Ve stejném jako jiné jazyky. Včetně matematiky. Osm není devět a potvrdit není utvrdit.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #81 kdy: 13. 01. 2019, 14:33:11 »
Slušné je, nevynechávat.

Tento tvůj názor nesdílím.

Zaprvé norma je SSČ, ne komunistický SSJČ.

SSČ
zavináč, -e m (živ./než., 4. j. -č, -če, 1. mn. -e, -i) zavinutý marinovaný plátek sledě (se zeleninou)


a potvrdit není utvrdit.
Napsal jsem:

je to můj dojem (opakovaně potvrzený).

Prosím o důkaz, že takové použití slova "potvrzený" je v rozporu s normou.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #82 kdy: 13. 01. 2019, 14:54:40 »
Slušné je, nevynechávat.

Tento tvůj názor nesdílím.

V pořádku.

Zaprvé norma je SSČ, ne komunistický SSJČ.

SSČ
zavináč, -e m (živ./než., 4. j. -č, -če, 1. mn. -e, -i) zavinutý marinovaný plátek sledě (se zeleninou)

Ano, v příkladech

Citace
příklady: salát se zavináči; e-mailová adresa se skládá z části před zavináčem a části za zavináčem; zavináči mi nikdy nechutnali; zavináče mi nikdy nechutnaly

Ve značkách si to najdeš i s vysvětlením.

a potvrdit není utvrdit.
Napsal jsem:

je to můj dojem (opakovaně potvrzený).

Prosím o důkaz, že takové použití slova "potvrzený" je v rozporu s normou.

Tak dívej

Takže abych ti odpověděl: tak, jak jsem to napsal, je to můj dojem (opakovaně potvrzený). Tvrdá data existují pro jevy, které s tím souvisejí, ale přímo to tak, jak jsem to napsal, nepotvrzují.

SSČ
Citace
1 - dosvědčit správnost, pravdivost něčeho
2 - pravoplatně uznat, schválit 1, stvrdit

Pokud je potvrzený, tak je správný || prokázaný || pravdivý || právoplatně uznaný. Takže buď máš nějaká fakta, která správnost potvrzují (což jsi přiznal, že nemáš), nebo jsi to použil špatně. Schválně, najdi si utvrdit a třeba pochopíš rozdíl.

kouřová clona

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party? odpuzovač témat
« Odpověď #83 kdy: 13. 01. 2019, 14:58:57 »
Pokud to nekdy rozjedu, tak zalozim novy vlakno nebo spis blognu na abc, ponevadz ten posuk, co si mysli, ze pomalu vlastni root, kdyz prispiva kilco mesicne, je zcela evidentne nemocnej, viz -
Až tady budeš dýl, tak pochopíš, že to tady tak funguje: jakmile se původní téma vyčerpá, rozjede se diskuse na jakékoliv jiné téma. Tvoje původní téma se vyčerpalo: chtěl ses redakce zeptat, jestli nemají chuť napsat článek o X a šéfredaktor ti odpověděl, že nemají.
takže ty seš takovej agent v jejich službách....

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #84 kdy: 13. 01. 2019, 15:05:46 »
Citace
1 - dosvědčit správnost, pravdivost něčeho
2 - pravoplatně uznat, schválit 1, stvrdit

Pokud je potvrzený, tak je správný || prokázaný || pravdivý || právoplatně uznaný. Takže buď máš nějaká fakta, která správnost potvrzují (což jsi přiznal, že nemáš), nebo jsi to použil špatně. Schválně, najdi si utvrdit a třeba pochopíš rozdíl.
Podle mě z toho vyvozuješ něco, co tam není.

Podle mě jeden z významů slova "potvrdit" je "definitivně potvrdit":

Od teď víme, že to tak je, bylo to potvrzeno Ústavním soudem.

A jiný význam je "být v souladu s", ale bez definitivnosti:

Tři svědkové potvrdili jeho verzi, dva svědkové popsali události jinak.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party? odpuzovač témat
« Odpověď #85 kdy: 13. 01. 2019, 15:06:50 »
takže ty seš takovej agent v jejich službách....
Ne.

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #86 kdy: 13. 01. 2019, 15:16:55 »
Citace
1 - dosvědčit správnost, pravdivost něčeho
2 - pravoplatně uznat, schválit 1, stvrdit

Pokud je potvrzený, tak je správný || prokázaný || pravdivý || právoplatně uznaný. Takže buď máš nějaká fakta, která správnost potvrzují (což jsi přiznal, že nemáš), nebo jsi to použil špatně. Schválně, najdi si utvrdit a třeba pochopíš rozdíl.
Podle mě z toho vyvozuješ něco, co tam není.

Podle mě jeden z významů slova "potvrdit" je "definitivně potvrdit":

Od teď víme, že to tak je, bylo to potvrzeno Ústavním soudem.

A jiný význam je "být v souladu s", ale bez definitivnosti:

Tři svědkové potvrdili jeho verzi, dva svědkové popsali události jinak.

Ne, ohýbáš si to, jak se ti to hodí.

Ten druhý příklad kulhá. Zaprvé "být v souladu s" není ekvivalentní k "potvrdit". Zadruhé to potvrdit je v první větě je úplně stejně "definitivní", jako je to první.

Tahle diskuze očividně nemá smysl, když zpochybňuješ normu jakýmsi ohýbáním slov "podle tebe".

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #87 kdy: 13. 01. 2019, 15:41:15 »
Ne, ohýbáš si to, jak se ti to hodí.
To můžu stejně tak tvrdit já o tobě.

A proč? Protože význam slov není definován striktně (tedy mj. jednoznačně a nepopiratelně).

Ten druhý příklad kulhá. Zaprvé "být v souladu s" není ekvivalentní k "potvrdit".
Netvrdil jsem, že je to ekvivalent. Je to přiblížení toho druhého významu.

Zadruhé to potvrdit je v první větě je úplně stejně "definitivní", jako je to první.
Není v žádném smyslu. Ti svědci můžou lhát a můžou i změnit výpověď.

zpochybňuješ normu jakýmsi ohýbáním slov "podle tebe".
To můžu stejně tak tvrdit já o tobě.

A proč? Protože význam slov není definován striktně (tedy mj. jednoznačně a nepopiratelně).

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #88 kdy: 13. 01. 2019, 15:57:20 »
Ne, ohýbáš si to, jak se ti to hodí.
To můžu stejně tak tvrdit já o tobě.

A proč? Protože význam slov není definován striktně (tedy mj. jednoznačně a nepopiratelně).

Ještě jednou. Je norma, se kterou jsi v rozporu. Tady nestavím svou interpretaci slova proti tvojí, tady stavím normu proti tvé interpretaci.

Jinak striktní != jednoznačné, nepopiratelné. Opět, viz norma.

Ten druhý příklad kulhá. Zaprvé "být v souladu s" není ekvivalentní k "potvrdit".
Netvrdil jsem, že je to ekvivalent. Je to přiblížení toho druhého významu.

Ne, není. Jsi v rozporu s normou.

Zadruhé to potvrdit je v první větě je úplně stejně "definitivní", jako je to první.
Není v žádném smyslu. Ti svědci můžou lhát a můžou i změnit výpověď.

Jistě že je. Zaprvé se bavíme o "potvrdit" ne "definitivně potvrdit", ač se snažíš mlžit.

A ne, ani podle tvého (chybného) tvrzení - ÚS může rozhodnout v rozporu s Listinou nebo Ústavou, takže to rozhodnutí bude nicotné.

Nelži.

zpochybňuješ normu jakýmsi ohýbáním slov "podle tebe".
To můžu stejně tak tvrdit já o tobě.

A proč? Protože význam slov není definován striktně (tedy mj. jednoznačně a nepopiratelně).

Můžeš, ale já odkazuji na normu, ty to zakládáš na dojmech - každý argument, na kterém stavíš, začíná "podle mě".
Stejně jako tvá definice striktnosti - striktní není jednoznačný ani nepopiratelný, ani zčásti. Nelži.


Uvědom si, že zpochybňuješ Matematické, fyzikální a chemické tabulky češtiny.

JardaK

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #89 kdy: 13. 01. 2019, 16:49:32 »
Cikáda, svými příspěvky v tomto vláknu, mi několikrát potvrdila moji domněnku, že se jedná o Trola.

https://forum.root.cz/Smileys/default/smiley.gif