Zkušeností s prací na dálku

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #30 kdy: 02. 01. 2019, 09:15:09 »
V dnesnej dobe sa da bezproblemovo zucastnovat porady na dialku. A keby sa aj nezucastnis, preco by mal byt z teba len busic?


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #31 kdy: 02. 01. 2019, 09:15:48 »
Jen udrzet krok s tim, co se kresli na tabuli stoji hrozne moc sil a stejne ti spousta detailu unikne.
Já zas mám špatnou zkušenost s kreslením na tabuli: obtížné mazání, vyschlé fixy, nedostatek prostoru, nemožnost posunout část kresby. Pokud by se kreslilo na PC pomocí grafického tabletu a všichni by to viděli v reálném čase, produktivita by byla vyšší. A ještě vyšší by byla s použitím specializovaného CASE nástroje místo ruční kresby. Hovor by se mohl přenášet v režimu konference, ale uživatelé by museli mít kvalitní mikrofony.
Čili problém s poradou na dálku je pouze ve špatném SW a HW vybavení.

jja

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #32 kdy: 02. 01. 2019, 09:53:55 »
Po třech letech co jsem dochazel do kanclu, jsem presel na praci na dalku (pro tu samou firmu). Hlavnim duvodem teto zmeny bylo stehovani. Vydrzel jsem to neco pres rok. Ac jsem mel vice svobody a volneho casu, tak me to prestalo postupne bavit. Asi nejvice mi vadilo, ze jsme postupne ztracel moznost se aktivne podilet na poradach, kde se resili dulezite veci a staval se ze me jen bušič kódu.

Moje zkušenost je, že pracovat na dálku a neztratit kontakt s teamem je možné jen v případě, že většina nebo celý team pracuje na dálku. Když budeš na dálku jen ty, nebo pár dalších, tak budeš mít vždy velký nedostatek informací oproti ostatním.
Ohledně schůzek, kde se má něco vymyslet, ty jsou o dost efektivnější osobně, ale taky jsou možné. Mně se osvědčilo být na začátku projektu týden nebo dva na místě, a na dálku pracovat, až jsou se projekt vyjasní a rozběhne. Ze začátku ve stavu, kdy ani nevíš co se ptát, jsi na dálku ztracený.

dfasdfasdf

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #33 kdy: 02. 01. 2019, 10:04:50 »
Po třech letech co jsem dochazel do kanclu, jsem presel na praci na dalku (pro tu samou firmu). Hlavnim duvodem teto zmeny bylo stehovani. Vydrzel jsem to neco pres rok. Ac jsem mel vice svobody a volneho casu, tak me to prestalo postupne bavit. Asi nejvice mi vadilo, ze jsme postupne ztracel moznost se aktivne podilet na poradach, kde se resili dulezite veci a staval se ze me jen bušič kódu.

Moje zkušenost je, že pracovat na dálku a neztratit kontakt s teamem je možné jen v případě, že většina nebo celý team pracuje na dálku. Když budeš na dálku jen ty, nebo pár dalších, tak budeš mít vždy velký nedostatek informací oproti ostatním.
Ohledně schůzek, kde se má něco vymyslet, ty jsou o dost efektivnější osobně, ale taky jsou možné. Mně se osvědčilo být na začátku projektu týden nebo dva na místě, a na dálku pracovat, až jsou se projekt vyjasní a rozběhne. Ze začátku ve stavu, kdy ani nevíš co se ptát, jsi na dálku ztracený.

a to jsi na ty porady nemohl jednou za tyden zajet?!

agent

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #34 kdy: 02. 01. 2019, 10:16:01 »
U nás standardně jedeme v režimu 1+4 (kancelář+HO) s tím, že ten jeden den je vyhrazený na schůzky a porady. Stejně se tam někteří připojují vzdáleně přes Skype. Jiní zase z domova dělají neradi, tak jsou v kanceláři většinu týdne.
A co se týká neformálních diskuzí ve 2-3 lidech, tak tam je Skype standard s tím, že když je potřeba i něco vidět, tak jeden z diskutujících prezentuje obrazovku a případně něco píše/kreslí nebo předává ovládání.


tomasss

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #35 kdy: 02. 01. 2019, 10:48:24 »
Moje zkušenost je, že pracovat na dálku a neztratit kontakt s teamem je možné jen v případě, že většina nebo celý team pracuje na dálku. Když budeš na dálku jen ty, nebo pár dalších, tak budeš mít vždy velký nedostatek informací oproti ostatním.

Jo, tak s tímhle souhlasím a taky jsem si udělal takový závěr. Hodně se toho upeče i mimo ofiko porady... na obědech, kafíčku atd.
 
a to jsi na ty porady nemohl jednou za tyden zajet?!

Tak ne každému se chce sedět 14hodin v aute kvuli 3hodinové poradě.

Marek

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #36 kdy: 02. 01. 2019, 11:33:14 »
Pracuji na dálku posledních asi 7 let. Osobně bych to neměnil. S komunikací problém nemám, kominukuji dost a kdykoli je to potřeba. Tým, který mám na starosti tak pracuje, jsme rozlezlí po celém světě. A ve firmě, pro kterou dělám, tak dělá většina lidí (určítě několik stovel lidí vzdáleně). Je pravda, že jednou za rok/dva se sjedeme na pár dní.

Celé je to samozřejmě o tom, pro koho a s kým člověk dělá. Dělat sólo pro jednoho člověka a s nikým nekomunikovat může být trochu na palici. Naopak najít dobře placený dlouhodobý kontrakt s dobrým týmem lidí je supr. Cesta z postele do práce trvá asi 2-4s, pokud člověk dělá pro USA firmu, vyhne se platbě DPH, pokud má co nabídnout, dočká se dobrého jednání a dobrých peněz, což lokálně v ČR není vždycky pravda.

Osobně dělám poslední možná 4 roky přes/pro https://www.upwork.com , takže nejsem nezaujatý.

Zdenek Henek nereg

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #37 kdy: 02. 01. 2019, 11:44:31 »
Pracujem ako developer a momentalne ako zivnostnik ale je to v podstate tpp. Rad by som casom presiel na homeoffice (prestahovanie sa niekam mimo hlavneho mesta => menej ponuk, volnost), ale to moc firiem nepovoluje, preto ma zaujali stranky ako weworkremotely, remoteok, ai. Mate niekto nejake skusenkosti s takymito strankami, alebo podarilo sa vam najst takto pracu na remote? Popr. ak mate nejake tipy, budem rad.
Dakujem

Zacinam jako jediny remote clen on site teamu uz 9 rok. Pred tim jsem pracoval s prakticky stejnyma lidma skoro 5 let ve stejne kancelari. Vse funguje docela normalne. Musim davat vetsi usili do cteni commitu, diky tomu mam velmi dobry prehled. Vetsinou dostavam tasky, kde moc na ostatnich nezavisim, ale to jsem mel i kdyz jsem byl ve stejne kancelari.

Vyhoda je i pro ten tym, ze ja se sice neucastnim tech jejich diskuzi mimo porady, ale zase nejsem ovlivnen tim spolecnym nazorem jak co resit a delam jim u dulezitych veci takovou "oponenturu".

Je dulezite se sam ucit, platit si i vlastni vzdelavani. Ucit se od ostatnich jde pouze ctenim jejis zdrojaku a sem tam se na neco zeptat.

Pokud ty lidi znas a jsi schopen se sam ucit, navrhujes bezne zmeny systemu, nejsi jen pasivni clen tymu, tak si myslim, ze ti to muze vyjit. Obrovska vyhoda je pokud ty lidi uz znas.

Nemuzes sice pocitat s nejakym kariernim rustem, ale pokud je struktura firmy plocha, tak stejne neni kam rust :). Vyhodou je, ze se timto docela dobre odstinis od byrokracie a muzes se soustredit na technicke tasky. Budes dostavat casteji nez ostatni tasky, do kterych se ostatnim moc nechce, nebo uz par lidi nevi co stim a ty to nadavani tech lidi neslysis, takze nejsi tak rezistivni na tom zacit delat jako ostatni, co jsou s nima v kanclu :). Tim si ale vytvoris i trochu unikatni pozici.

Je super, ze kdyz je potreba, tak jsem porad doma. Dalsi nevyhoda je, ze zacnes byt asi trochu vic uzvaneny, kdyz uz nekoho potkas.

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #38 kdy: 02. 01. 2019, 12:22:19 »
Tak ne každému se chce sedět 14hodin v aute kvuli 3hodinové poradě.
Premyslim odkud kam bys mel dojizdet v tyhle republice 7 hodin... A jeste tak, aby to neslo poresit rozumne vlakem.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

peter

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #39 kdy: 02. 01. 2019, 12:22:37 »
No bol by som velmi rad, keby sa aj mne nieco taketo podarilo, ale neviem ci v aktualnej firme to je mozne, nakolko HO tam nemavame, resp. neviem o nikom, ze by robil na HO. Ak by to nevyslo, tak budem musiet hladat inde.
A ako to myslite s tym neplatenim DPH z USA? Vacsinou ponuky z USA vyzaduju, aby ste boli obcanom USA. Neviem ci z nejakych legislativnych obmedzeni. Tam by mohol byt aj celkom problem s casovym posunom. Pracovat pre firmu v San Franciscu, kde casovy posun je -9h, to by asi nefungovalo

dfasdfasdf

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #40 kdy: 02. 01. 2019, 12:30:17 »
Tak ne každému se chce sedět 14hodin v aute kvuli 3hodinové poradě.
Premyslim odkud kam bys mel dojizdet v tyhle republice 7 hodin... A jeste tak, aby to neslo poresit rozumne vlakem.

mozna byl v cizine.

pako

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #41 kdy: 02. 01. 2019, 14:55:33 »
A ako to myslite s tym neplatenim DPH z USA?

Obrat s místem plnění v USA se OSVČ se sídlem v Česku (počítám že je to stejně v celé EU) nepočítá do limitu obratu pro povinné přihlášení k DPH.

Neboli člověk na živnosťáku fakturující do USA ušetří nervy a byrokracii kolem DPH.

abc

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #42 kdy: 02. 01. 2019, 16:44:40 »
A ako to myslite s tym neplatenim DPH z USA?

Obrat s místem plnění v USA se OSVČ se sídlem v Česku (počítám že je to stejně v celé EU) nepočítá do limitu obratu pro povinné přihlášení k DPH.

Neboli člověk na živnosťáku fakturující do USA ušetří nervy a byrokracii kolem DPH.

Rekl bych, ze nepodnikate, jinak by jste tu nemohl napsat takovou vec ... Proc by se nulova sazba nemela uvadet do prehledu na FU?

Yokotashi

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #43 kdy: 02. 01. 2019, 16:55:00 »
Pracuju nekolikatym rokem remote pro firmu sidlici v USA. Papirovani se resi pres ceskou pobocku, zbytek po IRC, mailu a videokonferencich. Nemenil bych a pokud budu nucen menit, tak uz budu hledat jenom homeoffice. Mimo jine usetrim jedno auto (kdyz je auto v servisu, nebo rozbite, tak nikam nejezdim, protoze nikam nemusim). A diky casovemu posunu se pred praci muzu i vyspat, s cimz meli moji predesli zamestvatele tak trosku problem.

abc

Re:Zkušeností s prací na dálku
« Odpověď #44 kdy: 02. 01. 2019, 17:37:03 »
na zacatku debaty jsem videl, ze remote nekdo dela pres upwork.com

pred casem jsem to zkousel, ale ty odmeny to je tragedie, to se mozna oplati pouze indianum ....
Dnes jsem opet checknul nabidky a stejna hruza :)