Práce v IT

Anonym

Re:Práce v IT
« Odpověď #45 kdy: 08. 11. 2018, 15:46:16 »
Mě by se zajímalo proč když se na rootu baví o práci v IT, tak si všichni myslí, že v IT jsou jen programátoři :D
Jsou nejvíc vidět a lezou sem v kvantech ;)

Já mám právě pocit, že programátor v IT je spíš ten neviditelnej :D

Ale je pravda, že si občas řeknu "kterej dement tehle program vytvářel" :D

Na první ráně spíš vidím kluky z helpdesku, potom nějakej L2 support, server support, síťaři, architekti, analysti a programátora bych na ráně viděl jako posledního :D


tralala

Re:Práce v IT
« Odpověď #46 kdy: 08. 11. 2018, 15:58:32 »
Mě by se zajímalo proč když se na rootu baví o práci v IT, tak si všichni myslí, že v IT jsou jen programátoři :D
Jsou nejvíc vidět a lezou sem v kvantech ;)

Já mám právě pocit, že programátor v IT je spíš ten neviditelnej :D

Ale je pravda, že si občas řeknu "kterej dement tehle program vytvářel" :D

Na první ráně spíš vidím kluky z helpdesku, potom nějakej L2 support, server support, síťaři, architekti, analysti a programátora bych na ráně viděl jako posledního :D

to je inak vyhoda, lepsie ked sa o teba nikto nestara, prdis si tam svoje veci a mas u riti, ja chcem byt prave neviditelny

Lama

Re:Práce v IT
« Odpověď #47 kdy: 08. 11. 2018, 16:09:57 »
Mě by se zajímalo proč když se na rootu baví o práci v IT, tak si všichni myslí, že v IT jsou jen programátoři :D

Tak jasně, že i v IT jsou i uklízečky  ;D

xhamsterr

Re:Práce v IT
« Odpověď #48 kdy: 08. 11. 2018, 18:44:41 »
Tak ja som asi definicia lopaty. Mam 35 a kodim po firmach full time uz cez 10 rokov. Poslednych 3-4 roky som si to ale trochu spestril. Kazdy rok totiz striedam inu firmu, a tak sa mi nestihne nic zunovat :) Pri vyjednavani mzdy pouzivam takzvany 'salamisticky' pristup. Pridem na pohovor, kde na mna vybafnu furu technologii. Kazdy rok vide nieco nove, o com  neviem nic. Ja im na to poviem, ze to neviem, ale viem sa to doucit, ak potrebuju. Zabijem svoj rate a hotovo. A asi je to naozaj o tych skusenostiach, lebo zatial moc ludi nezjednavalo.. Ak sa im nepacilo, na druhy den bol dalsi pohovor. Prvych 7 rokov som bol v jednej firme ako zamestnanec, a musim povedat= bola to najvacsia chyba v zivote. Myslim teda z pohladu skusenosti a prace. Odvtedy 3 dalsie firmy (jedna bola 2x po pauze v inej, na vyziadanie) a nemam problem.
PS: Teda neviem ako vy, ale ja som pracoval v tychto 4 firmach + som bol na pohovore v mnohych dalsich, ale open space je vsade. Niekde vacsi (napr teraz asi 40 ludi), a niekde mensi (4-5 ludi). A nemozem povedat, ze by to bolo kriterium na kvalitu firmy. Aj ked, jasne, mat vlastny kancel je omnoho lepsie..
Lopata

nie si lopata, si na tom velmi dobre, tych 7 rokov sa ti asi zda ako zabitych ale ludia robia omnoho "horsie" chyby.
Je to lopatak, mozna ne na dunajske pomery, ale je to lopata.

agent

Re:Práce v IT
« Odpověď #49 kdy: 08. 11. 2018, 19:48:17 »
My všichni jsme lopata  ;D


Frantisek

Re:Práce v IT
« Odpověď #50 kdy: 08. 11. 2018, 20:02:24 »
Je sranda, jak tady lopaty nadávají jiným lopatám do lopat a přitom by většina pracujících lidí v ČR byli za to naše lopatění rádi, třeba i za nižší mzdu, než bereme :)

HUFU

Re:Práce v IT
« Odpověď #51 kdy: 08. 11. 2018, 20:10:50 »
Jj, sociální bubliny jsou legrační. Vždy když z ní na chvilku vylezu při diskusi s některým z  tzv. Obyčejných lidí,  tak si uvědomím,  že být lopata
za nekolikanasobek průměrné mzdy není zas tak zlé.

Jinak sám jednou za čas zajdu na pár pohovorů,  abych aktualizoval svou cenu na trhu práce. A vždy se najde spousta prestižních firem co se vymlouvaji na tabulky mezd a podobně. V ale vzdy se take najde nekdo, kdo je ochoten zaplatit. Je to prostě vzájemná dohoda.

Lorenz

Re:Práce v IT
« Odpověď #52 kdy: 08. 11. 2018, 22:23:50 »
Openspace reseni - Bose Quiet Control

https://www.alza.cz/bose-quietcomfort-35-ii-cerna-d5169103.htm?kampan=adpla_vyrobci_Audio_sluchatka_c_1o1_BOS310k9bc_9062886&gclid=Cj0KCQiA2o_fBRC8ARIsAIOyQ-kUeMmOQnKujImcYEfLyPbPRKlArC1MTztlVdkY9iQ2KOFAQ8bkYawaAsN5EALw_wcB
A preplati mi to zamestnavatel? Ci ja zo svojich sukromnych penazi (zdanenych) si mam kupovat nieco aby som mohol vobec pracovat? Co bude dalej? Budem ja musiet platit aby som mohol chodit do prace?

Nektere firmy nabizely neplacene staze. Ted mozna ne, ale az hospodarsky cyklus zamiri dolu, treba zase zacnou.

xffefef

Re:Práce v IT
« Odpověď #53 kdy: 11. 11. 2018, 19:56:20 »
... nevím jak u vás, ale u nás si při stěhování každý v nové kanceláři dal stůl a židli jak chtě ...
No ve většině kancelářských budov se dávaji stoly podle projektu protože jsou dělané na míru. Myslím, že bude jen velmi málo kanceláří kde si zaměstnanci stěhují nábytek podle svého.

xffefef

Re:Práce v IT
« Odpověď #54 kdy: 11. 11. 2018, 19:56:52 »
My všichni jsme lopata  ;D
Já ne socko.

agent

Re:Práce v IT
« Odpověď #55 kdy: 11. 11. 2018, 21:54:38 »
Jo, ty jsi Gogo  ;D

xhamsterr

Re:Práce v IT
« Odpověď #56 kdy: 12. 11. 2018, 07:13:47 »
Jo, ty jsi Gogo  ;D
Co je Gogo?

agent

Re:Práce v IT
« Odpověď #57 kdy: 12. 11. 2018, 07:51:52 »

chodipesekokolo

Re:Práce v IT
« Odpověď #58 kdy: 12. 11. 2018, 08:08:24 »

Jej

Re:Práce v IT
« Odpověď #59 kdy: 13. 11. 2018, 15:51:15 »
Stalo sa vam, ze ste v skusobnej dobe odisli a vratili sa do svojej starej prace? Menili ste niekedy pracu po menej ako roku?