Práce v IT

Oooo

Re:Práce v IT
« Odpověď #15 kdy: 07. 11. 2018, 19:36:53 »
Velká poptávka je akorát po nekvalifikované a nejméně placené pracovní síle. Všude jinde pořád rozhoduje praxe.

Naopak, hledaji spise zkusene lidi.


Re:Práce v IT
« Odpověď #16 kdy: 07. 11. 2018, 19:55:02 »
Pohovor probíhal stylem, že jsem řekl, co umím, vyzkoušeli mě, pak na mě vybalili asi 100 technologií a na závěr řekli "no, sice neumíte x, y, z, ale zkusíme to s vámi a časem se to doučíte, zatím Vám nabízím XXX Kč za měsíc, berete?"
No sak to je dobre, ne ?
A co zobral si to ?
 :)

xhamsterr

Re:Práce v IT
« Odpověď #17 kdy: 07. 11. 2018, 20:05:36 »
Taky jste si všimli, že dnes je údajně obrovská poptávka po pracovnících v IT, ale když jde člověk na pohovor, podusí ho a pak oznámí, že na pozici nemá?
To je tim, ze do IT se s vidinou vslkych penez hlasi kdejakej jouda bez sebereflexe.

xhamsterr

Re:Práce v IT
« Odpověď #18 kdy: 07. 11. 2018, 20:08:09 »
Robotnicke(delnicke) prace idu platovo hore, praca za pokladnou (za kasou) ide platovo hore len IT stagnuje. Zaujimave.
To mozna nekde u vas za Dunajem. U nas si pokladni pomohla za posledni roky o nekolik tisic, ale IT odbornici tak o nekolik desitdk tiscic.

DragonMaster

Re:Práce v IT
« Odpověď #19 kdy: 07. 11. 2018, 20:10:14 »
Pohovor probíhal stylem, že jsem řekl, co umím, vyzkoušeli mě, pak na mě vybalili asi 100 technologií a na závěr řekli "no, sice neumíte x, y, z, ale zkusíme to s vámi a časem se to doučíte, zatím Vám nabízím XXX Kč za měsíc, berete?"
No sak to je dobre, ne ?
A co zobral si to ?
 :)

těch xxx je ale podprůměrný plat, to nechceš...


UF

Re:Práce v IT
« Odpověď #20 kdy: 07. 11. 2018, 20:40:22 »
... Ze ti nechaju omrvinky aby si mal iluziu slobody ...

co je to "omrvinka"?

Re:Práce v IT
« Odpověď #21 kdy: 07. 11. 2018, 20:45:19 »
Co umim, co neumim, casom sa doucim.
Ja nie som programator ani ziadny IT pracovnik, som clovek, ktory sa o IT zaujma (hlavne ma bavi linux).
Nie je napr. dolezite si pamatat nejake dlhe skripty s regexpom, ale dolezite je vediet, kde ich najst a ako funguju.
Keby sa ma pytal na pohovore niekto ako funguje diff, cp, mv, dd, tar .... tak mu poviem ze neviem, ale viem si to dohladat a pouzit.

Lotr

Re:Práce v IT
« Odpověď #22 kdy: 07. 11. 2018, 21:05:28 »
... Ze ti nechaju omrvinky aby si mal iluziu slobody ...
co je to "omrvinka"?

Drobky

Bacsa

Re:Práce v IT
« Odpověď #23 kdy: 07. 11. 2018, 21:35:30 »
Velká poptávka je akorát po nekvalifikované a nejméně placené pracovní síle.
Naopak, hledaji spise zkusene lidi.
Těch je jako šafránu.

xhamsterr

Re:Práce v IT
« Odpověď #24 kdy: 07. 11. 2018, 22:29:45 »
Co umim, co neumim, casom sa doucim.
Ja nie som programator ani ziadny IT pracovnik, som clovek, ktory sa o IT zaujma (hlavne ma bavi linux).
Nie je napr. dolezite si pamatat nejake dlhe skripty s regexpom, ale dolezite je vediet, kde ich najst a ako funguju.
Keby sa ma pytal na pohovore niekto ako funguje diff, cp, mv, dd, tar .... tak mu poviem ze neviem, ale viem si to dohladat a pouzit.
Tak ze devecka pro vsechno co vlastnen nic neumi ale ma google.

Jenda

Re:Práce v IT
« Odpověď #25 kdy: 07. 11. 2018, 23:39:58 »
Keby sa ma pytal na pohovore niekto ako funguje diff, cp, mv, dd, tar .... tak mu poviem ze neviem, ale viem si to dohladat a pouzit.

To ale pro zaměstnavatele znamená, že tvoje produktivita asi bude nic moc, když musíš hledat i základy.

L.

Re:Práce v IT
« Odpověď #26 kdy: 08. 11. 2018, 08:55:38 »
Keby sa ma pytal na pohovore niekto ako funguje diff, cp, mv, dd, tar .... tak mu poviem ze neviem, ale viem si to dohladat a pouzit.

To ale pro zaměstnavatele znamená, že tvoje produktivita asi bude nic moc, když musíš hledat i základy.

Hlavně když neví, jak daný nástroj funguje, tak ho ani nenapadne, že by ho na tu věc mohl použít.

tralala

Re:Práce v IT
« Odpověď #27 kdy: 08. 11. 2018, 10:04:14 »
Tohle se poslední roky fakt dělá. Vyzkouší tě a řeknou, že to není úplně ono, ale že se časem třeba chytneš. Pak ti nabídnou 60 tisíc, abys jako byl ještě rád :D Se mi stalo několikrát v různých firmách. Škoda, že jinde nebyl problém 100+. Takže ano, v ČR je to oblíbené a blbci na to asi slyší. Nechápu to, ale dnes je IT velký bordel a dobré firmy hledat jako tu jehlu.
Open space je skvele kriterium na oddelenie zrna od pliev. open space = sracko/hovno/zmrdo/skurvo firma. Zaujimalo by ma, ci open space pri intelektualnej cinnosti nenaplna definiciu prekaziek na strane zamestnavatela, kto sa v takom nehumannom prostredi ma koncentrovat na jednu vec povedzme hodinu bez prestavky, bez vyrusovania? Najebat 8 ludi na plochu kupelky je moderna obdoba koncentracnych taborov.

preto netreba lopatit, v korporate zostat co najkratsie za poriadne man day-e a najst si zahranicnu firmu a pracovat pre nich remote z nejakej lacnoty aka slovensko / cesko a zijes si jak prasa v zite :D ked toto nemas do tridsiatky tak si definicia lopaty.

Ted

Re:Práce v IT
« Odpověď #28 kdy: 08. 11. 2018, 10:30:50 »
Tohle se poslední roky fakt dělá. Vyzkouší tě a řeknou, že to není úplně ono, ale že se časem třeba chytneš. Pak ti nabídnou 60 tisíc, abys jako byl ještě rád :D Se mi stalo několikrát v různých firmách. Škoda, že jinde nebyl problém 100+. Takže ano, v ČR je to oblíbené a blbci na to asi slyší. Nechápu to, ale dnes je IT velký bordel a dobré firmy hledat jako tu jehlu.
Open space je skvele kriterium na oddelenie zrna od pliev. open space = sracko/hovno/zmrdo/skurvo firma. Zaujimalo by ma, ci open space pri intelektualnej cinnosti nenaplna definiciu prekaziek na strane zamestnavatela, kto sa v takom nehumannom prostredi ma koncentrovat na jednu vec povedzme hodinu bez prestavky, bez vyrusovania? Najebat 8 ludi na plochu kupelky je moderna obdoba koncentracnych taborov.

preto netreba lopatit, v korporate zostat co najkratsie za poriadne man day-e a najst si zahranicnu firmu a pracovat pre nich remote z nejakej lacnoty aka slovensko / cesko a zijes si jak prasa v zite :D ked toto nemas do tridsiatky tak si definicia lopaty.
o kurwa! uz len dva roky mam

tralala

Re:Práce v IT
« Odpověď #29 kdy: 08. 11. 2018, 10:51:12 »
Tohle se poslední roky fakt dělá. Vyzkouší tě a řeknou, že to není úplně ono, ale že se časem třeba chytneš. Pak ti nabídnou 60 tisíc, abys jako byl ještě rád :D Se mi stalo několikrát v různých firmách. Škoda, že jinde nebyl problém 100+. Takže ano, v ČR je to oblíbené a blbci na to asi slyší. Nechápu to, ale dnes je IT velký bordel a dobré firmy hledat jako tu jehlu.
Open space je skvele kriterium na oddelenie zrna od pliev. open space = sracko/hovno/zmrdo/skurvo firma. Zaujimalo by ma, ci open space pri intelektualnej cinnosti nenaplna definiciu prekaziek na strane zamestnavatela, kto sa v takom nehumannom prostredi ma koncentrovat na jednu vec povedzme hodinu bez prestavky, bez vyrusovania? Najebat 8 ludi na plochu kupelky je moderna obdoba koncentracnych taborov.

preto netreba lopatit, v korporate zostat co najkratsie za poriadne man day-e a najst si zahranicnu firmu a pracovat pre nich remote z nejakej lacnoty aka slovensko / cesko a zijes si jak prasa v zite :D ked toto nemas do tridsiatky tak si definicia lopaty.
o kurwa! uz len dva roky mam

uprimne gratulujem