Jak na problémy se spaním u programátorů?

TomBA

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #90 kdy: 12. 11. 2018, 13:35:57 »
Kúp si psa. Ale poriadneho, loveckého.
Mesačne so psom nachodím po lese cca. 150-200km. Chôdza, čas pre seba, čerstvý vzduch..... Spím ako batoľa


Trupik

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #91 kdy: 12. 11. 2018, 13:57:03 »
Mne osobne pomohlo ranne vstavanie, hned ako vstanem si zacvicim a nainstalovany redshift je samozrejmost.

Na cvicenie odporucam knizku "Trening vazna" od Paul-a Wade.
Toto, bez srandy, jedno aj druhé (red shift aj tréning väzňa).

Tady je krasne videt, jak se lidi lisi.
...
Áno, niektorí ľudia nedokážu spolunažívať s ostatnými, preto buntošia do tretej v noci, aby sa s nimi míňali. A potom nevedia ráno vstať.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #92 kdy: 12. 11. 2018, 14:02:26 »
chce to najít pořádnou rajdu a často s ní divočit...to je absolutně nejlepší řešení
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Biolog

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #93 kdy: 12. 11. 2018, 14:14:28 »
Nevím, co je špatného na tom chodit spát o půlnoci (kdybych šel dřív, připadal bych si jako slepice), ale na spaní spolehlivě funguje sex (pro stereotypní ajťáky bez přistupu k sexu postačí silikonová panna) nebo sport,.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #94 kdy: 12. 11. 2018, 14:30:15 »
Nevím, co je špatného na tom chodit spát o půlnoci (kdybych šel dřív, připadal bych si jako slepice), ale na spaní spolehlivě funguje sex (pro stereotypní ajťáky bez přistupu k sexu postačí silikonová panna) nebo sport,.
dá se i nějaká kurtizána za 1500,-Kč pokud není co
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Yokotashi

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #95 kdy: 12. 11. 2018, 16:45:10 »

Tady je krasne videt, jak se lidi lisi.
...
Áno, niektorí ľudia nedokážu spolunažívať s ostatnými, preto buntošia do tretej v noci, aby sa s nimi míňali. A potom nevedia ráno vstať.
[/quote]

A nekteri lide maji zase problem s pochopenim psaneho textu. Kdyz pujdu spat v deset vecer, tak neusnu. A pokud usnu, tak se stejne vzbudim druhy den v poledne. A jestli by nepomohlo, kdybych to delal pravidelne delsi dobu? Ve druhaku VS jsem to byl nucen delat pravidelne asi 80% zivota a nepomohlo to.

Jano7

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #96 kdy: 12. 11. 2018, 17:37:55 »
Citace
A nejhorsi jsou ty sny. Vrchol byl, kdyz se me zdal sen v assembleru. Chapete to, a assembleru?!
V ASM jsem napsal asi 1% kodu v zivote a tohle byla narocna specialita, kde to jinak neslo.

Sny sú poslovia, to si všimli ľudia už v staroveku. Tipol by som si, že si preťažený a sen
ti naznačuje, že máš zvolniť.

Citace
Většinou to tedy udělám tak, že si dané řešení zapíšu, ale NEUDĚLÁM ho. Ulevím mozku (můžeš zapomenout),
ale nebudu se tím rozptylovat víc než je nutné.

Skvelý postreh.

Citace
Změnit rytmus večer tak, abys měl klidněji, mozkově nenáročnou činnost, četbu, starat se o domácí zvěř,
sledovat chvíli hvězdy třeba. Zpomalit rytmus, metabolismus, studená sprcha, teplé mlíko, houpání
v houpacím křesle třeba. Něco co uklimbá. Mít klidnou hlavu, neřešit závažné otázky hodinu před
usnutím, nehádat se, nehonit

Veľa ľudí vie, kde je pes zakopaný. V povedomí ľudí sa dá nájsť kopec múdrosti. Podľa môjho názoru
je nespavosť energetický problém. Insomniac je úzkostlivý, nervózny človek, ktorému v hlave
neustále lietajú myšlienky. Riešenie je *relaxácia* - utíšenie, spomalenie energetických tokov
v človeku. (Myšlienky sú formou energie.)

Citace
Rekl jsem si, ze to se prece musi zvladnout i bez nich a zacal jsem pravidelne meditovat, zbavovat
se veci co mne stresovaly (projekt bokem jsem ukoncil) a vic myslet na 'vnitrni ja'. Dale jsem zacal
chodit na psychoterapie a pravidelne (3,4x tydne) cvicit. Trvalo par mesicu se dat do pouzitelneho
stavu a pak asi rok a kus nez se veci vratily do stavu pred depresi, ale diky bohu za to.

Ďalší bojovník. Páni, čítajte pozorne tieto príspevky, viaceré tnú do živého.

Citace
P.S. jibak doporučuju spát nahej, je to lepší na udržení schopnoati termoregulace. Termostat na noc
na 16, max 18, na den max 21.

Chlad utišuje nabujnenú energiu v organizme, preto pomáha v spánku.

Citace
Ja som si všimol, že keď čokoľvek čítam tesne pred spaním (papierová kniha nemá až také zlé účinky ako tablet/mobil, ale mierne tiež)

Podľa tradičnej čínskej medicíny, sú elektromagnetické vlnenia jednou z foriem energie, ktorej
keď sme príliš vystavený dôjde k nerovnováhe. Tá je podľa TČM príčinou nespavosti.
An ancient Chinese physician, Zhang Jing-Yue, wrote: “Sleep is yin and ruled by the spirit.
If the spirit is quiet there will be sleep. If the spirit is not quiet there is no sleep”.

Trupik

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #97 kdy: 12. 11. 2018, 19:18:55 »
A nekteri lide maji zase problem s pochopenim psaneho textu. Kdyz pujdu spat v deset vecer, tak neusnu. A pokud usnu, tak se stejne vzbudim druhy den v poledne. A jestli by nepomohlo, kdybych to delal pravidelne delsi dobu? Ve druhaku VS jsem to byl nucen delat pravidelne asi 80% zivota a nepomohlo to.
Tak, hlavne, že to máš zdôvodnené. Až Ťa v štyridsiatke klepne pepka, povieš to potom najvyššiemu, možno Ti dovolí sa ešte vrátiť na zem.
Ja som tiež ponocoval a vstával na obed. Ale zmenil som to. Nebolo to ľahké, ale z osobnej skúsenosti môžem povedať, že mi to veľmi prospelo.

a2d2

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #98 kdy: 12. 11. 2018, 21:22:24 »
A nekteri lide maji zase problem s pochopenim psaneho textu. Kdyz pujdu spat v deset vecer, tak neusnu. A pokud usnu, tak se stejne vzbudim druhy den v poledne. A jestli by nepomohlo, kdybych to delal pravidelne delsi dobu? Ve druhaku VS jsem to byl nucen delat pravidelne asi 80% zivota a nepomohlo to.
Tak, hlavne, že to máš zdôvodnené. Až Ťa v štyridsiatke klepne pepka, povieš to potom najvyššiemu, možno Ti dovolí sa ešte vrátiť na zem.
Ja som tiež ponocoval a vstával na obed. Ale zmenil som to. Nebolo to ľahké, ale z osobnej skúsenosti môžem povedať, že mi to veľmi prospelo.

Tiez som ponocoval a vstaval neskoro. Teraz ked vstavam skoro tak mam pocit, ze mam viac casu, samozrejme nie som taky lenivy, citim sa dobre...

jpu

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #99 kdy: 12. 11. 2018, 21:47:25 »
chce to najít pořádnou rajdu a často s ní divočit...to je absolutně nejlepší řešení
Kde sa da najst riadna rajda?

grg

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #100 kdy: 12. 11. 2018, 22:58:49 »
Kde sa da najst riadna rajda?
Tak nájsť ešte hej, ale ako spraviť, aby mala záujem o programátora s poruchou osobnosti, že?

Yokotashi

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #101 kdy: 13. 11. 2018, 00:21:30 »
A nekteri lide maji zase problem s pochopenim psaneho textu. Kdyz pujdu spat v deset vecer, tak neusnu. A pokud usnu, tak se stejne vzbudim druhy den v poledne. A jestli by nepomohlo, kdybych to delal pravidelne delsi dobu? Ve druhaku VS jsem to byl nucen delat pravidelne asi 80% zivota a nepomohlo to.
Tak, hlavne, že to máš zdôvodnené. Až Ťa v štyridsiatke klepne pepka, povieš to potom najvyššiemu, možno Ti dovolí sa ešte vrátiť na zem.
Ja som tiež ponocoval a vstával na obed. Ale zmenil som to. Nebolo to ľahké, ale z osobnej skúsenosti môžem povedať, že mi to veľmi prospelo.

V dobe, kdy jsem musel nekam chodit na pul osmou az osmou, tak jsem v sobotu vstaval nejdriv k obedu, ktery jsme mivali okolo druhe hodiny odpoledni. Jednou jsem zaspal na veceri, ktera byla v sest. Bezne jsem zaspaval na brigadu, ktera zacinala v pul treti. V nedeli a o prazdninach uz jsem vstaval v poledne, jako dnes. Jednou jsem ve ctvrtek dorazil domu asi v pul ctvrte odpoledne a z unavy si na chvili lehnul. Nenaridil jsem si budika a vzbudil se v patek v poledne.

Celou tu dobu jsem mel kocovinu. 15 let kocoviny s vyjimkou prazdnin. Divim se, ze jsem se nestal alkoholikem. Stav, ve kterem jsem se probouzel po 12 pivech se moc nelisil od stavu, ve kterem jsem se probouzel, kdyz jsem predtim nic nepil. Nastesti me po par letech prestalo bavit pit.

V dobe, kdy jsem byl pul roku nucen vstavat v pul jedenacte jsem cestou do prace dvakrat lehce naboural autem a nekolikrat nedal prednost, coz se mi opravdu bezne nestava. Byl jsem tak mimo, ze mi nedelalo problem pul hodiny cumet do zdi. Byl jsem porad unaveny, pry velmi neprijemny a zpruzeny. Pak jsem mel svoji prvni (a posledni) neschopenku v zivote. Bolelo me bricho a doktorka nedokazala prijit na to cim to je i kdyz me poslala na nekolik vysetreni.

Delal jsem cim dal tim vetsi hovadiny - kratce po te neschopence jsem malem chytil za behu rotujici univerzalu soustruhu proto, abych prisunul obrobek k nozi (ano to je samozrejme naprosty nesmysl, ktery nejde udelat - univerzala se neposouva, posouva se nuz). Co to delam za hovadinu mi doslo vcas jenom proto, ze jsem to chtel prisunout jenom o kousek, takze jemne a opatrne a jak jsem se pomalu priblizoval rukou k te rotujici univerzale, tak mi ji zacal ovivat vzduch, ktery s sebou strhavala. Ucuknul jsem a vydesil se, co jsem to prave malem udelal za hovadinu - pri tom by se dalo prijit o par prstu.

Nasledovalo hluboke zamysleni se nad svou situaci. Prave jsem udelal nesmysl hodny chovance Jedlickova ustavu. Memu zdravi to take zjevne neprospiva. Blizi se zima a budu v tomhle stavu jezdit do prace na snehu. Nacez jsem dal sefovi vypoved, coz bylo jedno z nejlepsich rozhodnuti meho zivota. Mimochodem z teamu o ctyrech lidech odeslo za rok sest lidi. Byvaly kolega pak psal, ze sefa chteli pote vyhodit a on je presvedcil, at ho nevyhazuji a vrati ho zpet do teamu. Takze ho "ponizili" (jako opak od povyseni).

Mezi VS a temito zazitky i po techto zazitcich muzu nastesti vstavat v dobe, kdy se prirozene vzbudim. Jsem uplne v pohode, takoveto hovadiny nedelam, nebouram, davam prednost v jizde a kdyz mam nekde pet minut cekat ve fronte, tak vyndavam knizku, ctecku, nebo notebooka. Vzbouzim se odpocaty mezi jedenactou a druhou, vetsinou mezi pul dvanactou a jednou.

Myslim, ze mam vyrazne vyssi riziko infarktu, kdyz se budu nutit vstavat brzy. Nehlede na riziko vyhozeni z prace pro neschopnost a riziko zabiti se v aute.

Kdybych dostal na vyber rok v kriminalu a pak mit zarucene, ze me do konce zivota nebude nikdo budit pred polednem, nebo muset do konce zivota chodit do fabriky na osmou, tak nastoupim do toho kriminalu (v realnem svete je nastesti jeste treti a ctvrta cesta - do konce zivota na socialnich davkach a prace na zivnostnak).

Mozna pro vas je tezke si to priznat, ale lide jsou ruzni. Nekdo neji cokoladu, jinemu neudelate radost karbanatkem, nebo kurecim prsem. Nekdo vstava bez budika ve ctyri rano a v osm vecer uz ziva, jiny vstava v poledne, ale nema problem to v pripade potreby tahnout do sedmi rano. Nekdo vypije litr vodky a dojde domu po svych, jineho po ctyrech pivech dva nesou a treti pred nim drzi pytlik na zvraceni. Nekdo nedokaze v aute za jizdy telefonovat, druhy s tim nema problem, ale zabil by se, kdyby se pokusil nastavit za jizdy neco na dotykovem displayi navigace (i kdyz to je narozdil od telefonovani zcela legalni).

m.

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #102 kdy: 13. 11. 2018, 08:04:04 »
Na problemy se spanim potrebujes mit disciplinu. Vlastne, na to aby ses stal dobrym programatorem potrebujes disciplinu taky. Takze staci pouzit jen to, co vlastne uz davno umis.

mtd

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #103 kdy: 13. 11. 2018, 15:51:05 »
co funguje mě:
* dávat si pozor na cirkadiánní rytmy (modré světlo v noci apod.)
* nejíst několik hodin před spánkem
* nepít nic s kofeinem aspoň 6 hodin před spánkem.
* při stresu se nějak zbavit stresu (aspoň se jít projít, nebo zacvičit nebo, pokud se člověku nechce vstávat od kompu, nějaké hry jsou dobré na odreagování stresu taky - pro mě třeba conan exiles, nebo hry, kde jde střílet  zombáky do hlavy)
* zatemnit, aby byla v místnosti opravdu tma.
* čistička a zvlhčovač vzduchu (vlhkost by měla být někde mezi 40 a 60% relativní vlhkosti)
* aromalampa + olej, co uklidňuje - třeba litsea cubeba

Standa82

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #104 kdy: 14. 11. 2018, 08:55:14 »
A zkousel jsi low-level format? (Ozrat se a zhulit naplech)