Jak na problémy se spaním u programátorů?

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #75 kdy: 26. 10. 2018, 17:57:13 »
Dovolim si recenzi legalnich a pololegalnich latek, s kterymi jsem nespavost zkousel resit ja. Urcite jsem neco vynechal  ;D
...

Stillnox - z cloveka se postupem doby stane slusnej degen, ale funguje to spolehlive, pokud clovek neprekroci tu sedativni dobu. Jako kratkodoby reseni v poradku.
...

Stillnox je úplně na hovno lék. Taky jsem ho jeden čas měl. Bohužel jsem musel zvyšovat dávku až do dávky na zabití slona. Jak píšete, je to fakt jenom na týden, dva.


Fwsh

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #76 kdy: 26. 10. 2018, 23:14:28 »
Jo, ja jsem pratel prasku na spani nikdy nebyl. Ale mam kolem sebe par lidi, co to berou par let a mnozstvi zvysovat nemusi. Nicmene mi prijde, ze jim klesa schopnost se soustredit a souvisle pracovat. Tenhle efekt jsem u jinejch latek nepoz oroval. No

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #77 kdy: 26. 10. 2018, 23:26:09 »
Jo, ja jsem pratel prasku na spani nikdy nebyl. Ale mam kolem sebe par lidi, co to berou par let a mnozstvi zvysovat nemusi. Nicmene mi prijde, ze jim klesa schopnost se soustredit a souvisle pracovat. Tenhle efekt jsem u jinejch latek nepoz oroval. No

Se úplně bojím zeptat, kdo jim to ty roky píše.

psych0

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #78 kdy: 27. 10. 2018, 01:03:29 »
recept je velmi jednoduchy......cervene svetlo, stiahnut podsvietenie LCD, psychedelicky trance alebo proste white noise do sluchatok, tesne pred spanim sex alebo si vyhonit....chodim spat medzi 01:00-02:00 vstavam o 06:00 a fungujem takto uz 20 rokov (mam 41 rokov), nepijem kavu, nechlastam, nehulim. Raz za 10 dni ma "vypne" a musim spat 12-14 hodin v kuse, nemam ziadne zdravotne ani psychicke problemy.

hugo chavez

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #79 kdy: 04. 11. 2018, 17:40:15 »
PS: narazil sem na zajimavej rozhovor k tematu
"Češi špatně svítí, a proto málo spí a hůř pracují"

https://video.info.cz/strunc/cesi-spatne-sviti-a-proto-malo-spi-a-hur-pracuji-vim-jak-to-zlepsit-rika-expert-na-svetlo-36922.html

Enjoy!


b

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #80 kdy: 10. 11. 2018, 09:53:38 »
PS: narazil sem na zajimavej rozhovor k tematu
"Češi špatně svítí, a proto málo spí a hůř pracují"

https://video.info.cz/strunc/cesi-spatne-sviti-a-proto-malo-spi-a-hur-pracuji-vim-jak-to-zlepsit-rika-expert-na-svetlo-36922.html

Enjoy!

Super!

st221


jpu

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #82 kdy: 10. 11. 2018, 15:11:44 »
Alebo navrhujem navstivit psychiatra

no

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #83 kdy: 10. 11. 2018, 16:31:41 »
..
nemuzu usnout pred pulnoci a v praci jsem casto nevyspany.
 ..
 a musim vstavat brzo rano, tak tentyz den proste stejne nejsem schopny usnout driv, ikdyz jsem unaveny.
..

nastav si pravidelný režim a zkus vstávat pravidelně, pokud možno i o víkendu. Já naprosto běžně neusnu, dokud neuplyne 15-16 hod od té doby co jsem se probudil. Fyzickou zátěž tady taky někdo zmiňoval. Pokud máš hluk v ložnici tak bílý šum/zvuky deště/špunty do uší.

M.

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #84 kdy: 10. 11. 2018, 18:42:41 »
Tak snad každý programátor zná singletony, takže pár objektů před spaním a spinkám jak nemlovňátko: https://www.thesingleton.com/

foobar

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #85 kdy: 10. 11. 2018, 19:15:16 »
Tak snad každý programátor zná singletony, takže pár objektů před spaním a spinkám jak nemlovňátko: https://www.thesingleton.com/
Takze spatne? Protoze metabolismus odbouravani alkoholu narusuje spankovy rytmus.

Filde

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #86 kdy: 10. 11. 2018, 20:44:20 »
Ahoj, reaguji na původní post. Fungují mi špunty do uší, vždy, za jakékoliv situace, zvyknul jsem si a doma to rodina musela přijmout. Pokud chtějí, abych i nadále kopal v Praze zlato, tak dám špunty a jsem mimo po nutnou dobu regenerace  :)

b2

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #87 kdy: 11. 11. 2018, 09:37:47 »
No takze udelal jsem to, ze tak 90 minut pred dobou, kdy mam usnout, uz zasadne nerozinam zadna svetla a mam na notebook zapnuty extra nightswitch a vypnuto osvetleni klavesnice. Nainstaloval jsem si takovou utilitku, ktera mi umoznuje postupne ztmavovat display vic, nez umoznuje stock verze. Ony ty oci se tomu stejne prizpusobi. A funguje to, opravdu na me postupne prijde unava, az nakonec zaklapnu notas a za chvili usnu.

a2d2

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #88 kdy: 11. 11. 2018, 10:24:17 »
Mne osobne pomohlo ranne vstavanie, hned ako vstanem si zacvicim a nainstalovany redshift je samozrejmost.

Na cvicenie odporucam knizku "Trening vazna" od Paul-a Wade.

Yokotashi

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #89 kdy: 11. 11. 2018, 11:34:17 »
Tady je krasne videt, jak se lidi lisi.

Me vynucene ranni vstavani zpusobi, ze usinam tak nekdy do treti az seste hodiny odpoledne a dokazu klidne pul hodiny cumet do zdi, ale drivejsi vecerni usinani nezaridi ani 15 let tohoto muceni (od skolky oz do druhaku VS, kdy uz jsem si mohl delat rozumny rozvrh cviceni).

Muj Asus EEE (stejne jako mnoho dalsich notebooku) mel nejnizsi jas, posledni stupen pred vypnutim displaye, prilis jasny na nocni cteni. Pak tam neco odeslo (naprosto nechapu co, protoze vsechny dily fungovaly, jenom to nechodilo dohromady) a prestalo chodit podsviceni. Planoval jsem udelat nejakou prasarnu, ale nakonec se ukazalo, ze tam je podsvetlovaci LEDka, ktera bez problemu funguje. Ted jde minimalni jas nastavit tak nizko, ze se obtizne cte i po nekolika hodinach ve tme. Nevyhoda je, ze z notebooka trci potenciometr, ale s trochou snahy by slo najit nejake kolecko na regulaci hlasitosti z walkmana/discmana/jineho zarizeni tesne pred-digitalni regulaci hlasitosti. http://kanal.ucw.cz/hw/EEE901_display.html

Nektere notebooky pri nizkem jasu dost neprijmne piskaji (asi PWM s nizkym cinitelem plneni), tento hack to resi take.