C# pro linuxového uživatele

Kit

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #15 kdy: 07. 10. 2018, 22:14:10 »
Skoda ze MS VS nebezi pod Wine, to bych mel odpoved. Ale VS Code i presto, ze je to nejlepsi IDE pod linuxem (snad s vyjimkou QTCreator pro C++), nemuze se s MS VS vubec srovnavat.

Nejlepším IDE pod Linuxem je skoro každá linuxová distribuce.


balki

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #16 kdy: 07. 10. 2018, 22:46:35 »
Skoda ze MS VS nebezi pod Wine, to bych mel odpoved. Ale VS Code i presto, ze je to nejlepsi IDE pod linuxem (snad s vyjimkou QTCreator pro C++), nemuze se s MS VS vubec srovnavat.

Nejlepším IDE pod Linuxem je skoro každá linuxová distribuce.

Najlepsie IDE su na pocudovanie IDE. Da sa programovat vo vselijak, ale IDE dost ulahcuju robotu. Ak by som robil taku zhovadilost, ze .net pod linuxom, asi by som skusil Rider od Jetbrains. Idea a PyCharm su dost podarene.  (Ale ja nemam problem ani napriklad s netbeans, eclipse atd ... )

oss

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #17 kdy: 08. 10. 2018, 07:21:26 »
No rozhodně se s ním nemůže srovnávat v zabraném prostoru na disku. ;)

Jo taky mne to stvalo, ale nesrovnaval jsem to. Vyresil jsem to. Rano jsem objednal vetsi disk a ted uz je mi to jedno :-).

Co mne prudilo pod Windows u VS Code v kontextu C#:

Nase reseni obsahuje moznost dynamicky za behu spoustet a uzivatelsky 'programovat/skriptovat' jednoduche C# skripty. Uzivatel dostal editor, kde si mohl sam 'kodit' pouzitim naseho API. Hledali jsme editor s doplnovanim a prestoze VSCode to pomerne hezky umi, musi se tezkopadne instalovat (a vyzaduje specificke verze .net, registrace, atp.). Nakonec zvitezil Notepad++.

VS Code nevyzaduje .Net, ved je napsany v elektrone.

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #18 kdy: 08. 10. 2018, 08:53:56 »
A nevyžaduje ani registraci...

Re:C# pre Linux uzivatela
« Odpověď #19 kdy: 08. 10. 2018, 10:28:41 »
Samozrejme ze sa da. Mame tu .net core. Ale ci vyuzijes komplet potencial C# tazko povedat. Ruky prec od javy

C# je len microsofťácka "odpoveď" na obľúbenosť Javy. Navyše je multiplatformová a nemal by s ňou takéto otázky, ako má s C#. Prečo teda ruky preč od Javy?


Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #20 kdy: 08. 10. 2018, 10:30:57 »
Ma zmysel pokracovat v C# aj ked nepozivam Windows a nemam ho rad?
Mimo windows C# zmysel nema.
Ale ak uz vies C# nemoze byt pre teba problem naucit sa aj Javu.

Zrovna na linuxe je .net core veľmi slušná záležitosť. Ale aj ja by som, minimálne v zmysle lepšieho uplatnenia sa na trhu práce, radšej preferoval Javu.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #21 kdy: 08. 10. 2018, 13:06:11 »
........
Zmíněný VS Code je postavený na frameworku Electron, jedná se tedy o embedovaný webový prohlížeč + hromada JavaScriptu (TypeScriptu). Výsledkem je IDE, které je pomalé a těžkopádné na cokoliv většího než školní/domácí projektíky. A ano, je to horší jak Java aplikace jak rychlostí, tak spotřebou paměti :) . Tak a teď se do mě pusťte :-D
.......

je vidět, že jsi nikdy VS Code nikdy nevyzkoušel. Takový dlouhý příspěvek o věcech, které znáš jen z doslechu ....

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #22 kdy: 08. 10. 2018, 16:11:58 »
No rozhodně se s ním nemůže srovnávat v zabraném prostoru na disku. ;)

Jo taky mne to stvalo, ale nesrovnaval jsem to. Vyresil jsem to. Rano jsem objednal vetsi disk a ted uz je mi to jedno :-).

Co mne prudilo pod Windows u VS Code v kontextu C#:

Nase reseni obsahuje moznost dynamicky za behu spoustet a uzivatelsky 'programovat/skriptovat' jednoduche C# skripty. Uzivatel dostal editor, kde si mohl sam 'kodit' pouzitim naseho API. Hledali jsme editor s doplnovanim a prestoze VSCode to pomerne hezky umi, musi se tezkopadne instalovat (a vyzaduje specificke verze .net, registrace, atp.). Nakonec zvitezil Notepad++.

VS Code nevyzaduje .Net, ved je napsany v elektrone.

VS Code samotný ne, některé pluginy pro podporu jazyků ano.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #23 kdy: 08. 10. 2018, 16:25:59 »
........
Zmíněný VS Code je postavený na frameworku Electron, jedná se tedy o embedovaný webový prohlížeč + hromada JavaScriptu (TypeScriptu). Výsledkem je IDE, které je pomalé a těžkopádné na cokoliv většího než školní/domácí projektíky. A ano, je to horší jak Java aplikace jak rychlostí, tak spotřebou paměti :) . Tak a teď se do mě pusťte :-D
.......

je vidět, že jsi nikdy VS Code nikdy nevyzkoušel. Takový dlouhý příspěvek o věcech, které znáš jen z doslechu ....

Můj "doslech" ohledně Javy a C# trvá již 11 let (počítám zaměstnání na plný úvazek, do toho po večerech škola). Sorry, ale osobní útoky od lidí, kteří mají jiný názor, rozhodně neberu.

Na jak velké projekty VS Code používáš? Teď jsem otevřel pracovní projekt, který má (dle statistik ve VS) 35882 řádků (IL) kódu, mix C# a F#. Tedy nic šíleně velkého. Nicméně reakce na otevření souboru, vyhledávání, intellisense, dokonce trvá o 0,5s déle, než se obarví syntaxe nově otevřeného (většího - 1.5k řádků) souboru.

nok

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #24 kdy: 08. 10. 2018, 16:48:22 »
Otevřel jsem teď na zkoušku ve VSCode JS projekt, na kterém dělám(taky něco pod 40000 LOC) a všechno lítá jak blesk. Na tvojem místě bych asi zkusil vypnout pluginy - jeden špatně napsaný plugin dokáže poslat do kopru výkon celého IDE.

nok

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #25 kdy: 08. 10. 2018, 16:52:38 »
Citace
než se obarví syntaxe nově otevřeného (většího - 1.5k řádků) souboru

Nechci být hnusný, ale... přijde ti 1.5k řádků v souboru ok?

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #26 kdy: 08. 10. 2018, 17:13:54 »
Můj názor na 1.5k řádků v C# třídě bych nechal stranou, slušné by to nebylo. Já jsem to nepsal a mám bohužel jiné věci na práci, než to refaktorovat. Za ty roky jsem byl i na projektu, kde si týpek všiml, že Visual Studio (tehdy super nová cool and sexy verze 2010 - první verze postavená na WPF) moc nedává třídy, které mají více, než 50k řádků. Proto vzal třídu a rozdělil ji jako partial class na 3 části po cca 45k řádcích, aby se tam dalo přidávat. :D

Jo, bylo by fajn žít ve světě, kde je čistý kód, vše je zadokumentované, kde Daily Scrum Stand Up Meetings™ netrvají hodinu a půl... bohužel realita dnešních dní není vždy růžová. Prostě do práce se chodí pro prachy a pokud někdo "nemá v pyči", špatně skončí.

Jinak 40k LOC u JavaScriptu? Wow... To bych šel raději zpět do ostravského Tieta nebo jiné korporace, kde dávají pozice architekta za rektální alpinismus spíše než za znalosti a zkušenosti. Fakt, že jeden plugin dokáže zabít VS Code není nic překvapivého stejně jako to, že pro JS projekty se chová jinak než pro C#. Původní otázka byla na .Net pod linuxem, proto jsem napsal zkušenost s těžkopádností a utahaností VS Code pro větší .Net projekty na linuxu.

nok

Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #27 kdy: 08. 10. 2018, 17:29:45 »
Citace
Já jsem to nepsal...

To chápu, taky se občas musím hrabat v solidním hnoji.

Citace
Jinak 40k LOC u JavaScriptu? Wow... To bych šel raději...

Mě tahle práce celkem baví, nikam se zatím nechystám. Po deseti letech v JS mě jen tak něco nerozhodí ;-)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #28 kdy: 08. 10. 2018, 17:59:20 »
Po deseti letech v JS mě jen tak něco nerozhodí ;-)

Takže jsi zažil dobu, kdy Mootools, Protoype a jQuery byly super cool nové věci. To potom chápu, že s Tvými zkušenostmi Tě jen tak něco nerozhodí :) .

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C# pro linuxového uživatele
« Odpověď #29 kdy: 08. 10. 2018, 21:17:41 »
Teď jsem otevřel pracovní projekt, který má (dle statistik ve VS) 35882 řádků (IL) kódu, mix C# a F#. Tedy nic šíleně velkého. Nicméně reakce na otevření souboru, vyhledávání, intellisense, dokonce trvá o 0,5s déle, než se obarví syntaxe nově otevřeného (většího - 1.5k řádků) souboru.

to je pomalost omnisharp a ne VS Code. Už vůbec ne pomalost Elektronu. VS Code je oproti IDE od Jetbrains opravdu rychlé a nenáročné na paměť.