Hraní her mimo Windows 10

ffef

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #60 kdy: 06. 09. 2018, 20:02:04 »
...
c) kupa noveho pc, kde snad bude podpora windows10 na 100%...
Pan je velkej naivista ... minuly tyden, jeden ze zamestnancu dorazil s dotazem, jak ma nainstalovat ovladace na win 10 na nove zakoupenem HW (zadnej spesl HW) .... kdyz mu nefunguje ... sit. Pricemz dotcenej HW ma 2x eth(realtek+intel) + 1x wifi a nefunguje z toho nic.

Reseni? Vrazil sem mu do ruky live USBcko tuxe, nastartovalo, jely sitovky vsechny, postahoval ovladace, a pak u pivka svorne nadaval na ty kokoty v M$.

Ne, to není řešení. Měl ten počítač vzít a prodejci ho jet omlátit o hlavu, protože pokud mu ho prodal nefunkční, je otázkou co dalšího posral a kdy se co vysere příště. Na práci je takový stroj neakceptovatelné riziko (a na doma taky, protože koho by bavilo se v tom neustále vrtat, jen aby to dělalo co má; porucha se stane, ale normální stav je 100% funkční).
Klidni nerv, on mluví o hw, tedy asi kompnentách. ne sestavě.


Majkl

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #61 kdy: 07. 09. 2018, 10:22:38 »
Pokud má někdo problém s Windows 10 aktualizacemi ... tak ať si místo ořezané verze koupí Pro, kde lze chování trvale změnit.
Prosím o KB nebo návod který to potvrzuje protože to NENI pravda.
To už jsem tady na nějaké diskusi viděl, že to prý nefunguje (asi mám jiné Windows Pro než všichni ostatní)
Přes gpedit v Administrative Templates, Windows Componenet, Windows Update, Configure automatic updates

Ano, volba kdy bylo možné dát zvlášť Download a pak ještě potvrdit Install po tuším květnovém velkém updatu zmizela, ale "2 = Notify before downloading and installing any updates." je tam stále a systém se podle ní chová - updaty se stahují a posléze  nainstalují až poté, co je sám potvrdím.
Jen že tohle tě pořád otavuje že si je máš nainstalovat - to neni žádná výhra. Leda že máš "jiný" Windows.
Otravuje? Jako že mi je to nabízí? No ano, objeví se zpráva v notifikačním panelu a když se to hodí (zvlášť u větších "feature" update chvíli počkám), tak je nechám nainstalovat.
Pokud vám vadí i tohle tak snad už jen jedině ta korporátní edice, kde to lze pokud vím nastavit lépe. Většina hate na Windows 10 je ale tvořena tím, že "se mi pod rukama sám aktualizuje", což v případě PRO verze zkrátka není pravda - proto jsem to takhle speciálně zmínil.

Digi

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #62 kdy: 07. 09. 2018, 13:17:05 »
Pro BFU je dobře že se aktualizují OS sami, každý systém potřebuje aktualizace. MS za Windows "ručí", je to jeho produkt a je to totální mainstream, s tím oni operují. Že to linuxákům nevyhovuje nemusí řešit, nejsou cílovka.

ttxx

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #63 kdy: 07. 09. 2018, 13:27:07 »
Pro BFU je dobře že se aktualizují OS sami, každý systém potřebuje aktualizace. MS za Windows "ručí", je to jeho produkt a je to totální mainstream, s tím oni operují. Že to linuxákům nevyhovuje nemusí řešit, nejsou cílovka.
mno i mac os se aktualizuje sam, i chrome os
ovsem instalace se povoliz az kdyz use sam povoli
a taky to nic nerozbije.... zadnej novej sw, co se smazalo je smazano

)) takze neobhajuj ms a premyslaj proc asi cpu sw navyse...jine spolecnosti to nedelaj

PetrM

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #64 kdy: 07. 09. 2018, 15:39:40 »
Pro BFU je dobře že se aktualizují OS sami, každý systém potřebuje aktualizace. MS za Windows "ručí", je to jeho produkt a je to totální mainstream, s tím oni operují. Že to linuxákům nevyhovuje nemusí řešit, nejsou cílovka.

To je sice fakt, ale zároveň Widle prezentují jako operační systém. To znamená něco, co spouští programy, poskytuje jim služby (přístup k HW, komunikační stack,...), odděluje programy navzájem a udržuje je v provozu.

Jediný důvody, proč smí v operačním systému skončit spuštěná aplikace, je rozhodnutí oprávněnýho uživatele, kritická chyba té aplikace nebo výpadek napájení. A v tom seznamu jaksi není "svévolný restart systému kvůli aktualizaci nesouvisejícího software". Sorry.

Proč to nejde třeba jako na Fedoře, kde je
- vyskakovací upozornění na aktualizace (dá se vypnout) s možností aktualizace přes SW samoobsluhu,
- možnost hodit "dnf -y update" do cronu
- spustit dnf update ručně,
- nebo při vypnutí v potvrzovacím dialogu zaškrtnout instalaci aktualizací během vypínání s náběhem, jako by se nic nestalo
- pokud se neaktualizuje kernel, stačí jenom restartovat službu nebo program (do restartu běží původní verze) a ostatních aplikací se to nijak nedotkne?


LarryLin

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #65 kdy: 12. 09. 2018, 00:13:47 »
@Linquerin
Když jsme se kdysi bavili, tak jsi říkal, že dotaz na rootu nikdy pokládat nebudeš. Vidíš, nikdy neříkej nikdy. :)

Pokud bys chtěl úplně zahodit Win a hrát jen na linuxu, tak jelikož tipuji, že hraješ celkem dost tak spokojený nebudeš. S PlayOnLinux žádný zázrak nečekej - není tam žádná velká automatika ve smyslu, že klikneš na hru z katalogu, ona se nainstaluje a pak už jen hraješ. Nee. Občas mi hra spadne s hláškou, že ve hře nebo Wine se objevila chyba. Je to sice zřídka a jen u některých her, ale stává se. Proton ti také nezajistí 100% hratelnost na linuxu. Na áčkové hry bys musel zapomenout.

Pokud konzoli nechceš, tak ti zbývá jediná reálná možnost a to je dolatit ty Vokna. Já mám Win 10 ve VM (VGA pass) a příliš na ně nadávat nemůžu (mj. dualboot by mě neskutečně štval). Samozřejmě bych si přál, aby prošly odtučňovací kůrou a byly štíhlejší... třeba někdy v budoucnu budou i Win 10 Light. :) Aktualizace mám nastavené na "ruční", a když se aktualizuje, tak mám Win v pozadí a během toho pracuji v linuxu. Takže doporučuji zprovoznit VM a pokud s tím nakonec nebudeš spokojený, tak se aspoň něco nového naučíš, takže zároveň budeš dělat i variantu f) ...robit nieco uzitocnejsie. ;)

Pokud jedna z tvých variant byla i koupit Mac, tak si můžeš i Mac zprovoznit ve VM ať víš co by tě čekalo.

DragonMaster

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #66 kdy: 17. 09. 2018, 07:51:58 »
Počítač je k práci. Ke hraní jsou konzole.

MasoxCZ

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #67 kdy: 17. 09. 2018, 08:18:55 »
Počítač je k práci. Ke hraní jsou konzole.

Treba takovi profesionalni hraci by asi uplne nesouhlasili...

VegexCZ

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #68 kdy: 17. 09. 2018, 08:32:45 »
Treba takovi profesionalni hraci by asi uplne nesouhlasili...

To je takovy oxymoron ze "profesionalni hraci", protoze ti casto bez WASD a mysi nedaji ani ranu. A to si priznejme je takove ovladani pro deti. Pravi profik ma gamepad a konzoli !

Hmmm

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #69 kdy: 17. 09. 2018, 08:56:36 »
Treba takovi profesionalni hraci by asi uplne nesouhlasili...

To je takovy oxymoron ze "profesionalni hraci", protoze ti casto bez WASD a mysi nedaji ani ranu. A to si priznejme je takove ovladani pro deti. Pravi profik ma gamepad a konzoli !
Oxymoron to nie je.

Profesionalni hraci su profesionalni, pretoze ich za hranie niekto plati.
Plati ich niekto, pretoze su dobri a cim su lepsi, tym ich plati viac.
Su dobri, pretoze vedia ako to hrat a vedia s akymi nastrojmi to maju hrat, aby to hrali najlepsie.
A ak tie nastroje su mys a klavesnica, tak mas zlu predstavu o tom ako ma vyzerat hrac, ktoreho hranie zivi.

e3k

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #70 kdy: 17. 09. 2018, 09:06:34 »
... sluzby okolo toho (steam, origin, gog, battle.net a pod.)

hram na archlinuxe. okrem hier v repozitaroch sa mi podarilo nainstalovat steam. klient je nativny pre linux ale nie vsetky hry (humblebundle) sa mi cez neho podarilo spustit. battle.net (heartstone) sa mi podarilo rozchodit cez wine ale bola to strasna jebacka kym som sa k tomu dostal.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #71 kdy: 17. 09. 2018, 10:45:23 »
Vůbec nechápu, jak mi mohlo tohle téma tak dlouho utíkat.

Odpovídám tedy (částečně) na původní dotaz - třeba se někdo k tomuhle příspěvku dobere a bude ho to zajímat...

Windows nemám = nemůžu soudit. Mám ale Linux, ve Steamu mám cca 270 her a více než 200 jich je pro Linux. Cca 20 her z těch 200 je navíc top kvalita (ve své době, úplné top novinky na Linux nevychází, když, tak se zpožděním). Takže na Linuxu je co hrát.

Já osobně ale poslední dobou (několik let) podlehl hraní "na cestách". Prostě něco do ruky/kapsy. Může to být mobil, tablet, PS Vita, starší Gameboy nebo Nintendo Switch (to jediné ze zmíněných nemám). Času už není tolik, abych seděl kvůli hře několik hodin u PC. Ale tu a tam se najde chvilka, ve které můžu vzít do ruky něco "mobilního" a utrousit tu a tam deset minut. A světe div se - během dvou týdnů lze takto dohrát spoustu slušných her (namátkou: World of Final Fantasy, Final Fantasy X, Borderlands 2, XCOM EU/EW, Civilization Revolution 2, ...).

Takže na hraní je dnes podle mě stále nejlepší dedikovaný přenosný zařízení pro hraní. Na druhym místě se ve mě perou domácí konzole s počítačem. Lehce navrch má asi počítač - a to i ten "pouze" s Linuxem. Zahraju si na tom dobře, lépe než na PS3 a lépe než bych si zahrál na PS4 (resp. Xbox 360 / Xbox One).

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #72 kdy: 17. 09. 2018, 23:03:08 »
@Linquerin
Když jsme se kdysi bavili, tak jsi říkal, že dotaz na rootu nikdy pokládat nebudeš. Vidíš, nikdy neříkej nikdy. :)
...
njn, :D niezeby som mal nieco proti rootu, ja to tu citam rad... ale trocha som sa obaval, ze sa tu objavi uderka od maleho-mäkkeho a spusti sa brutalny flame a skonci to pri politike alebo pri nadavkach, takze preto taka nechut ku pokladaniu otazok vo veci windows vs linux...  ::) teraz to preslo celkom v pohode, nejake nazory som dostal z jedneho aj druheho tabora, takze ok... co sa tyka toho linuxu tak nieco uz mam na nom odohrate, takze ramcovo viem co to obnasa, a je mi jasne, ze to nieje jazda po masle (ale to uz pomaly nieje ani na windowse)... co sa tyka VM + VGA pass, no uprimne sa mi do toho nechce... windows 10 mi pije krv... mozno v buducnosti ked si daju v Microsofte povedat a daju to dokopy, a az bude nova masina... ako ideovo to je celkom dobre riesenie asi aj najlepsie, ale co si pomozem ked ta 10-tka je dielo satanovo  ;D

Počítač je k práci. Ke hraní jsou konzole.
jeden starsi programator mi raz povedal taku poucku a usmieval sa pri tom popod fuz: tam kde sa daju robit programy, tam sa daju robit aj hry...   8)

... battle.net (heartstone) sa mi podarilo rozchodit cez wine ale bola to strasna jebacka kym som sa k tomu dostal.
Slo by napisat nejak obecne ako si to spojazdnil a kde bol najvacsi problem? skusal si aj ine hry? diablo 3 alebo starcraft 2?

,,,
to ja zase tych hier nativnych na linux moc nemam, a upieram svoje nadeje ku proton-u, playonlinux a wine... :D co sa tyka handheldov (a vseobecne konzol), to uz vobec nie... skratka to nieje pre mna...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

balki

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #73 kdy: 18. 09. 2018, 11:02:12 »
Zdravim,

Windows 10 mi definitivne vysal ...

Nazdar, ja to riesim tak, ze proste nie som velky gejmer. Hram proste, co je dostupne, AAA tituly proste nenahanam. Asi to budu stariny ale:
- baldurs gate I II
- serpent in staglands
- pillars of ethernity
- super meat boy
- binding of isaac
- divine divinity
- divinity original sin
- legend of grimrock I II.
Atd ...

A este stare dosovky a  to, co rozchodim pod crossover (ano mam kupeny crossover).  Ak nieco nejde, tak nejde, tak sa z toho osobne nepo ... A este mam macOS, tiez ziadna slava na hry, ale zasa tam idu ine veci, co nejdu na linuxe (A na mac-os zasa nejdu niektore veci, co idu na linuxe)

kk

Re:Hraní her mimo Windows 10
« Odpověď #74 kdy: 18. 09. 2018, 11:51:01 »
a) windows 7 - windows 7 nepodporují dx 12, takže kolikrat ti hra na dx11 pojede treba i o 40 procent pomaleji nez na dx12

b) skusit to s linuxom... linux je supr, ale treba wow v raidu - 30 fps, nativne na win 10 - 60 fps. stalman rikal ze pro svobodu je potreba prinaset obeti, ale nevim jak mas zrovna tohle nastaveny;)

c) kupa noveho pc - pokud mas nejaky noname slaby hardware tak asi dobry napad. Ja si vzdy kupuji veci ktere jsou co nejvetsi mainstream - vetsinou je zajistena dobra kompatibilita s os.

d) win 1 virtual , gpu passtrougth - no tohle jsem zkousel a udajne by mela byt near native performance. nevim jestli jsem neco delal spatne, ale v testech mi to vychazelo kolem 70ti procent native performance - ale mozna jsemto jen nedostatecne optimalizoval. Navic to znamena ze v linuxu bys pouzival shit integrovane cpu a nebo bys musel mit 2 nabusene grafiky. protoze zatim neumi prepinat gpu za behu - S tim kolik dnes stoji grafika a jak casto se mneni, jsem to zavrhl.

e) hranie starych hier... tohle je dobej napad. zabavne jsou stejne nebo i vic nez nove hry, jsou levne a nepotrebuji pocitac z nasa. akorat podpora multiplayeru uz casto nefunguje.

f) vykaslat sa na hranie hier uplne, a robit nieco uzitocnejsie - tak tady asi nebudu radit, nevim jestli behani za hokama a plozeni deti je vzhledem k vyvoji poctu obyvatel zasluznejsi. nedavno jsem to pocital a uz to vychazi pod 30 metru ctverecnich na jednoho obyvatele. (a to jsem pocital i poust, hory atd a tam by asi nikdo bydlet nechtel)