Proč ten hype okolo Go?

avc

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #90 kdy: 28. 08. 2018, 09:06:56 »
Rad bych nejaky projekt, firmu, kde nekdo vi jak je go pouzite. Psat v tom sitoveho demona kdyz je to 4x pomalejsi nez C? Proc?
Protože to v go napíšeš 10x rychleji než v C a nebudeš tam mít security bugy spojené s chybným přístupem do paměti. Výkon go je dostatečný, horizontálně naškáluješ potřebný počet instancí.
Napisem to v C#, mam rovnaku horizontalnu skalovatelnost, vysiu bezpecnost (lebo v kniznici, ktoru som pouzil mi nik nezabudol ostrit chybu ako navratovu hodnotu co je v Go knizniciach uplne bezne) a este to budem mat richlejsie napisane.

S tvojou urovnou materinskeho jazyka o tom dost pochybujem. Chlapce skus absolvovat ZS este raz.
Zas super argument k veci.

Pretoze tvoj argument je o knizniciach. Ked najdem 5 kniznic v C# kde nebude osetrena navratova hodnota, tak budem tvrdit, ze C# je nebezpecne? Alebo, ake je to magicke cislo, ktore hovori, ze pocet kniznic, ktore nemaju osetrene navratove hodnoty robia z jazyka nebezpecne? Vidis, aku sprostost si napisal...


Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #91 kdy: 28. 08. 2018, 09:19:25 »
Ono pozitivne veci Go ma, ale tie iste maju aj mnohe jeho alternativy. Prave pre to nechapem ten hype.
Je to relativně jednoduchý pragmatický jazyk, kde je filozofií psát jednoduché věci jednoduše. Je za tím velká firma, kolektiv autorů, kteří ve svém věku už nemají potřebu machrovat. Vůči Javě a Javě ekosystému, jehož zvládnutí je na roky (a musíte akceptovat OOP), a C#, který je chca nechca stále spojen primárně s windows - je to příjemná změna.




Kit

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #92 kdy: 28. 08. 2018, 13:03:28 »
Jakkoliv se snazim videt neco pozitivniho na go, tak nic neobjevuji. Takove nove PHP pro bastlice a lepice.

Pozitivem je právě ta jednoduchost vhodná i pro bastliče a lepiče. Nikdo nechce komplikovaný programovací jazyk.

anonym

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #93 kdy: 28. 08. 2018, 13:39:57 »
Me na Jave sere to, ze tam nemam moznost napsat neco ad-hoc, proste neco maleho, co nikdo nebude cist. Static metody jsou otravne a zapovezene kvuli testovani. Taky paradigma frameworku v Jave je mit hned robustni sestiocasou dvanactihlavou drakomrdku a to me sere tez, ten otravny overhead :D Nejvic ze vseho me mrda Spring, ktery strasne dlouho startuje, a jeho alternativy stoji za hovno:

Servlety - 20 let stary na hovno design ktery kazdy framework obchazi jak jen muze
Java EE - pomale starty, obrovske aplikacni servery, Oracle fuj
Spring - ok, ale do korporatu a na velke robustni projekty, kde se znacne vice premysli nez programuje
Jersey - referenci implementace JAX-RS neskutecny kram, prida 3 vteriny init time do aplikace i presto ze tam mam jedinou classu pro rest
Spark - ten je zase moc jednoduchy, neumi deklarativni zpusob zapisu RESTu a jeste navic ten jejich jednoduchy zapis se inicializuje, tzn. tim uplne zbytecne zabily schopnost JVM delat hotswap, protoze co nainicializuje, uz nejde Hotswapovat. Fuck off.
Play - to ma  byt WTF jako co, spousti se mi tu maly example dele nez Sprign Boot navic to ma nejakou dalsi tucnou nadstavbu
Tapestry - wtf, zkusil jsem si maly example jakysik hotel booking, start s jetty pomaly, horsi nez Spring Boot, podivne filozofie, ani se mi tim nechtelo zabyvat

Ale maji se dobre v JRebel, ktery stoji 10k rocne, ktery ten init time pro zname frameworky resi, jenze neresi ho pro integracni testy, kde se to za kazdym spustenim musi cela ta mrdka framework je-jedno-jaky nastartovat.

Nemusel bych to vubec resit, mohl bych dal chodit do prace, delat na obrim projektu integracniho programatora, brat za to slusne penize, delat to ve Springu a mit se fajn, ale doma me to fakt sere. Uz to v podstate vzdavam a hledam nejaky jinaci jazyk. Budto Python, nebo Go, nebo Node.js.

Chtel jsem ten Node.js, protoze stejne bych se mel ten javascript pomalu zacit poradneji ucit, ale sorry jako, to se proste neda. Pokazde zapnu nejaky example a chce se mi blejt co je to za shit platformu. Funcke treba bere jako parametr fixni String "onError", chces se podivat jake jsou vlastne mozne jine parametry tohoto enumu, a nenajdes nic, ani po rozkliknuti v komentech, proste nic. At si to strci do pici tady ten bordel, to uz muzu rovnou psat radeji v Cecku a hledat si k funkcim dokumentaci na webu.

Tak zvazuju jeste ten Python a Go. U Pythonu se mi libi, ze je to vhodne i pro psani konzolovych skriptu, Go je zase rychlejsi.

Nakonec to asi udelam tak, ze se na to vyseru, budu si dal kodit ve Springu v praci, a doma zadne projekty delat nebudu. A pockam si, az neco poradneho nahradi javascript a zacne se to psat poradne. A pak na to prejdu.

anonym

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #94 kdy: 28. 08. 2018, 13:42:48 »
Jeste se podivam jak to maji hosi v .NET Core


Xxxxxx

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #95 kdy: 28. 08. 2018, 13:49:26 »
V go bych se zacal zdokonalovat, jednou prijde jeho doba.

mmm

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #96 kdy: 28. 08. 2018, 13:54:17 »
Chtel jsem ten Node.js
Funcke treba bere jako parametr fixni String "onError"

píšete o node.js nebo o javascriptu v prohlížeči před 20 lety? Doufám, že vás tu nikdo nebere vážně.

anonym

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #97 kdy: 28. 08. 2018, 14:00:10 »
Chtel jsem ten Node.js
Funcke treba bere jako parametr fixni String "onError"

píšete o node.js nebo o javascriptu v prohlížeči před 20 lety? Doufám, že vás tu nikdo nebere vážně.

Tady to máš, hňupe. A nevykej mi.

Kód: [Vybrat]
var app = require('../app');
var debug = require('debug')('nodejobstats:server');
var http = require('http');

/**
 * Get port from environment and store in Express.
 */

var port = normalizePort(process.env.PORT || '3000');
app.set('port', port);

/**
 * Create HTTP server.
 */

var server = http.createServer(app);

/**
 * Listen on provided port, on all network interfaces.
 */

server.listen(port);
server.on('error', onError);
server.on('listening', onListening);


tralala

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #98 kdy: 28. 08. 2018, 14:06:16 »
.....

no popravde zdielam tvoju frustraciu ale je to dan za tu komplexitu, nic nie je jednoduche ked to ma robit vsetko. Je to strasne komplikovane vsetko uz ...

Nie ze by som tu komplexnost obhajoval, ale podla mna to robis trochu neefektivne. Napriklad ja za moju karieru som si odzaciatku robil na vsetko nejaky template-y a skripty a ked teraz chces "command line aplikaciu co bude jeden fat jar a bude to pouzivat Maven a chcem programovat v Scale" tak ti na to odniekial vytiahnem nejaky template projekt ktory mi to uz 100x vyriesil.

Co chcem povedat je, ze je jasne ze tu komplexitu nemozes zrusit, tak to aspon zautomatizuj, sprav si "vlastny framework", ja mam napr. repozitar kde mam cisto asi 20 Dockerfiles na vsetko mozne a ked idem nieco vyvijat tak si ten boilerplate len polepim dokopy ...

Podla mna je znak neefektivity programatora ked musis furt na vsetko vymyslat odznova koleso.

mmm

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #99 kdy: 28. 08. 2018, 14:08:46 »
Chtel jsem ten Node.js
Funcke treba bere jako parametr fixni String "onError"

píšete o node.js nebo o javascriptu v prohlížeči před 20 lety? Doufám, že vás tu nikdo nebere vážně.

Tady to máš, hňupe. A nevykej mi.

Kód: [Vybrat]
var app = require('../app');
var debug = require('debug')('nodejobstats:server');
var http = require('http');

/**
 * Get port from environment and store in Express.
 */

var port = normalizePort(process.env.PORT || '3000');
app.set('port', port);

/**
 * Create HTTP server.
 */

var server = http.createServer(app);

/**
 * Listen on provided port, on all network interfaces.
 */

server.listen(port);
server.on('error', onError);
server.on('listening', onListening);


nevidím tam "onerror". Tak se psalo v node.js někdy v roce 2010 (nebo možná nikdy, nejsem pamětník).

mmm

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #100 kdy: 28. 08. 2018, 14:21:29 »
nevím, o co se snažíš, ale jestli chceš vytvořit server side renderovanou aplikaci, tak next.js . Na jednoduché věci je express. Modul http je nízkoúrovňový a není určen k přímému použití.

Bacsa

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #101 kdy: 28. 08. 2018, 14:24:58 »
Chtel jsem ten Node.js, protoze stejne bych se mel ten javascript pomalu zacit poradneji ucit, ale sorry jako, to se proste neda. Pokazde zapnu nejaky example a chce se mi blejt co je to za shit platformu. Funcke treba bere jako parametr fixni String "onError"
Takhle to vypadá, když něco navrhuje teoretický matematik. Algebraičtí topologové (jako autor node.js) jsou vůbec "nejlepší".

Bacsa

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #102 kdy: 28. 08. 2018, 14:26:23 »
Uz to v podstate vzdavam a hledam nejaky jinaci jazyk. Budto Python, nebo Go, nebo Node.js.
Nebo Haskell. Ten je vlastně moc málo abstraktní, radší Idris ;)

Inkvizitor

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #103 kdy: 28. 08. 2018, 14:55:04 »
Tak zvazuju jeste ten Python a Go. U Pythonu se mi libi, ze je to vhodne i pro psani konzolovych skriptu, Go je zase rychlejsi.

Pojd delat v Pythonu. Pokud budes potrebovat neco zrychlit, budes mit spoustu jinych a snad i lepsich moznosti nez ten googli bastl (pocinaje Cythonem a konce treba Rustem).

muflon

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #104 kdy: 28. 08. 2018, 15:06:11 »
Uz to v podstate vzdavam a hledam nejaky jinaci jazyk. Budto Python, nebo Go, nebo Node.js.
Nebo Haskell. Ten je vlastně moc málo abstraktní, radší Idris ;)
A zase ten zboj!