Proč ten hype okolo Go?

aaaaaa

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #75 kdy: 27. 08. 2018, 22:20:18 »
Go nema ambiciu nahradit Javu, takze porovnavanie je nezmyselne. V Google ma kopu dalsich pomocnych kniznic, takze tam nie je citit problem s nacitavanim externych kniznic z Githubu.
Vynucovanie osetrovania chyb je uzitocne. Len vdaka nemu je nahodna kniznica v Go z Githubu vacsinou robustnejsia ako v lubovolnom inom jazyku. To je asi hlavny dovod, preco sa pouziva v Googli.

List comprehensions chybaju, generika idu len cez WTF hacky.

- Optional sémantika, protože psát pořád dokola něco jako if data != null and data.element != null and data.element.key != null and data.element.key.value != null je strašlivě otravné (tolik k tomu super zpracování struktur v Go ve spojení s pointery..),
Ak mate pointer v pointeri v pointeri v pointeri, tak to tak bude vyzerat v kazdom jazyku. Je treba overit, ci ten optional obsahuje hodnotu. Takze to donuti pisat kod, kde zistite ne-nullovost skor a dalej predate iba potrebnu cast struktury. A tiez to nebude mat vsetko po ceste optional.


Kit

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #76 kdy: 27. 08. 2018, 22:49:06 »
Kite, kdy tedy pouzijes go? Na takove to domaci lepeni kodu? Nebo na takove to “nic lepsiho neumime” lepeni kodu? Zajima me to z pohledu investora, nevidel jsem zatim zadny realny projekt v go (pro zakaznika).

Go bych použil například jako internetového démona pro mikroslužby až po střední služby tam, kde potřebuji nízkou latenci.

Inkvizitor

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #77 kdy: 27. 08. 2018, 23:43:07 »
V normalnych jazkoch suna spracovanie chyb vynimky alebo maybe, predsa nikoho normalneho nemoze byvit po kazdom volani funkcie kontrolovat ci nastala chyba.
Jestli má někdo problémy s tím, že ho nebaví řešit chybové stavy programu, asi by se měl věnovat něčemu, nač mentálně stačí - třeba okopávání brambor nebo točení popelnic - a ne programování. Nad zmršeným kódem různých prasat už jsem musel ztratit tolik času a nervů, že to ani nejde spočítat.

Promiň, ale neznám v CS lepší definici pojmu "lopata", než programátor, který namísto inteligentního návrhu jazyka dá přednost nekonečnému opakování if err != nil.

MarSik

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #78 kdy: 27. 08. 2018, 23:50:41 »
Ak mate pointer v pointeri v pointeri v pointeri, tak to tak bude vyzerat v kazdom jazyku. Je treba overit, ci ten optional obsahuje hodnotu. Takze to donuti pisat kod, kde zistite ne-nullovost skor a dalej predate iba potrebnu cast struktury. A tiez to nebude mat vsetko po ceste optional.

Nebude. V Pythonu mám na getattr s None napsaný wrapper :) Takže provedu jen root.x.y.z.or_else(1) a funguje to vždy a "samo".
V Javě je to trošku ošklivější kvůli typování: root.map(Root::getX).map(X::getY).map(Y::getZ).orElse(1)

MarSik

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #79 kdy: 27. 08. 2018, 23:53:53 »
V Go taky můžeš mít goto error.

Nojo, pravda, google našel. Ale z nějakého důvodu to nikde nikdo nezmiňuje v žádné diskusi o chybách. Zajímavé..


tt

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #80 kdy: 28. 08. 2018, 00:54:38 »
Zajima me to z pohledu investora, nevidel jsem zatim zadny realny projekt v go (pro zakaznika).
Info pre investorov: https://github.com/golang/go/wiki/GoUsers
Z mojho okruhu znamych: Monzo (digitalna banka, btw: 1 milion £ z crowdfundingu za 96 sekund), Sixt (pozicovna aut), VW, Shell Digital Ventures, Hailo (taxi app), ...


Kit

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #81 kdy: 28. 08. 2018, 01:37:00 »
Ak mate pointer v pointeri v pointeri v pointeri, tak to tak bude vyzerat v kazdom jazyku. Je treba overit, ci ten optional obsahuje hodnotu. Takze to donuti pisat kod, kde zistite ne-nullovost skor a dalej predate iba potrebnu cast struktury. A tiez to nebude mat vsetko po ceste optional.

Nebude. V Pythonu mám na getattr s None napsaný wrapper :) Takže provedu jen root.x.y.z.or_else(1) a funguje to vždy a "samo".
V Javě je to trošku ošklivější kvůli typování: root.map(Root::getX).map(X::getY).map(Y::getZ).orElse(1)

Vypadá to strašně, ale ve funkcionálních jazycích se to asi snese. V objektových to nemá co pohledávat.

ffef

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #82 kdy: 28. 08. 2018, 03:29:11 »
Zajima me to z pohledu investora, nevidel jsem zatim zadny realny projekt v go (pro zakaznika).
Info pre investorov: https://github.com/golang/go/wiki/GoUsers
Z mojho okruhu znamych: Monzo (digitalna banka, btw: 1 milion £ z crowdfundingu za 96 sekund), Sixt (pozicovna aut), VW, Shell Digital Ventures, Hailo (taxi app), ...
To je naprostej nesmysl ... .

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #83 kdy: 28. 08. 2018, 08:00:01 »
Tt, diky za link, ale to ze nejaka spolecnost ma go nekde nasazene bych nepovazoval za indikator toho ze je to v produkci. Spousta firem si s go hraje, experimentuje a do produkce jsem nikde nevidel go nasazeny. Nekdo psal tady seznam, kiwi, tam by mi to treba smysl davalo, ale v prostredi ve kterem se bezne pohybuji proste go neni. Rad bych nejaky projekt, firmu, kde nekdo vi jak je go pouzite. Psat v tom sitoveho demona kdyz je to 4x pomalejsi nez C? Proc?

godev

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #84 kdy: 28. 08. 2018, 08:12:47 »
Rad bych nejaky projekt, firmu, kde nekdo vi jak je go pouzite. Psat v tom sitoveho demona kdyz je to 4x pomalejsi nez C? Proc?
Protože to v go napíšeš 10x rychleji než v C a nebudeš tam mít security bugy spojené s chybným přístupem do paměti. Výkon go je dostatečný, horizontálně naškáluješ potřebný počet instancí.

oss

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #85 kdy: 28. 08. 2018, 08:30:25 »
Rad bych nejaky projekt, firmu, kde nekdo vi jak je go pouzite. Psat v tom sitoveho demona kdyz je to 4x pomalejsi nez C? Proc?
Protože to v go napíšeš 10x rychleji než v C a nebudeš tam mít security bugy spojené s chybným přístupem do paměti. Výkon go je dostatečný, horizontálně naškáluješ potřebný počet instancí.
Napisem to v C#, mam rovnaku horizontalnu skalovatelnost, vysiu bezpecnost (lebo v kniznici, ktoru som pouzil mi nik nezabudol ostrit chybu ako navratovu hodnotu co je v Go knizniciach uplne bezne) a este to budem mat richlejsie napisane.

avc

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #86 kdy: 28. 08. 2018, 08:38:16 »
Rad bych nejaky projekt, firmu, kde nekdo vi jak je go pouzite. Psat v tom sitoveho demona kdyz je to 4x pomalejsi nez C? Proc?
Protože to v go napíšeš 10x rychleji než v C a nebudeš tam mít security bugy spojené s chybným přístupem do paměti. Výkon go je dostatečný, horizontálně naškáluješ potřebný počet instancí.
Napisem to v C#, mam rovnaku horizontalnu skalovatelnost, vysiu bezpecnost (lebo v kniznici, ktoru som pouzil mi nik nezabudol ostrit chybu ako navratovu hodnotu co je v Go knizniciach uplne bezne) a este to budem mat richlejsie napisane.

S tvojou urovnou materinskeho jazyka o tom dost pochybujem. Chlapce skus absolvovat ZS este raz.

oss

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #87 kdy: 28. 08. 2018, 08:39:57 »
Rad bych nejaky projekt, firmu, kde nekdo vi jak je go pouzite. Psat v tom sitoveho demona kdyz je to 4x pomalejsi nez C? Proc?
Protože to v go napíšeš 10x rychleji než v C a nebudeš tam mít security bugy spojené s chybným přístupem do paměti. Výkon go je dostatečný, horizontálně naškáluješ potřebný počet instancí.
Napisem to v C#, mam rovnaku horizontalnu skalovatelnost, vysiu bezpecnost (lebo v kniznici, ktoru som pouzil mi nik nezabudol ostrit chybu ako navratovu hodnotu co je v Go knizniciach uplne bezne) a este to budem mat richlejsie napisane.

S tvojou urovnou materinskeho jazyka o tom dost pochybujem. Chlapce skus absolvovat ZS este raz.
Zas super argument k veci.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #88 kdy: 28. 08. 2018, 08:51:03 »
Kdyz dojdou argumenty, objevi se gramar nazi, nadavky atd. Jakkoliv se snazim videt neco pozitivniho na go, tak nic neobjevuji. Takove nove PHP pro bastlice a lepice.

oss

Re:Proč ten hype okolo Go?
« Odpověď #89 kdy: 28. 08. 2018, 08:55:44 »
Ono pozitivne veci Go ma, ale tie iste maju aj mnohe jeho alternativy. Prave pre to nechapem ten hype.