Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?

Zelenohlav

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #60 kdy: 30. 09. 2018, 23:32:44 »
Vite nekdo o jine bance, ktera ma autentizaci kryptografickym tokenem, nez je Unicredit?

To, ze Unicredit ma naprosto absurdni bankovnictvi bych nejak prekousnul. Treba za pomoci xdotoolu, ktery me od tech zhovadilosti odstini: http://punktopia.cz/navod-na-poslani-platby-z-unicredit-bank/

Ale trosku mi vadi, ze nevidim autentizovane platby a navic jsem slysel nejake zkazky o tom, jaky v tom maji chaos, ktere jsou docela konzistentni s kretenismem toho rozhranni IB.


qwertz

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #61 kdy: 05. 10. 2018, 13:59:16 »
Nedělá tu někdo ve Spořce? Tady musí být něco hodně špatně. Na každém rohu se dočtete, jak je všechno super a klienti si chrochtají blahem, zatím co mezi známými nebo na internetu na to nadává úplně každý.

https://finance.idnes.cz/internetove-bankovnictvi-servis24-george-ceska-sporitelna-presun-rozhovor-filip-zeman-g59-/sporeni.aspx?c=A180927_112842_sporeni_sov
https://finance.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180927_112842_sporeni_sov&razeni=vlakno
https://pavelvavra1.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A181001_681315_blogidnes

To je jak kdyby byli klienti z úplně jiné planety než ti co řídí spořitelnu  ;D

Yokotashi

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #62 kdy: 05. 10. 2018, 14:28:38 »
Kamarad dela ve sporce a pribehy, ktere vypravi jsou neco mezi dadaistickou performanci a kafkou. Ohledne toho George neco rikal, ale pamatuju si z toho jen sprosta slova.

Lojzik

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #63 kdy: 05. 10. 2018, 17:15:15 »
Aplikace george? Jo tak tu používám k jediný věci, když potřebuju dohledat nějakou platbu zpětně a nejsem u PC.. + zůstatek jako bonus.

Vždyť to ani neumí SEPA platby nebo minimálně když jsem to před měsícem zkoušel, tak jsem stejně musel na plnoutučnou verzi na webu...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #64 kdy: 05. 10. 2018, 17:31:22 »
Včerejší zážitek z aplikace Mojebanka (Komeční Banka).
Řekl jsem si, že si vyfiltruji za určité období všechny odchozí platby(platební karta) na jednu restauraci kde často chodím.
Důvod, proč jsem to chtěl vyfiltrovat teď neřešme, ale bylo to nutné.
Restaurace v celém ebankingu figurovala pouze Jménem! žádným způsobem nelze zobrazit/dohledat číslo účtu.
Filtry na platby neumí filtrovat na základě jména.
Celá mise dopadla neúspěšně a nepomohla ani technická podpora.
Výsledek = OTŘESNÉ!

Od posledního upgradu Komeční Banky je tam podobných nefunkčních věcí více. Začínamá mě vážně hodně štvát!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


qwertz

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #65 kdy: 05. 10. 2018, 17:46:31 »
Ona je to ted taková dementní vlna. Uplne totez je v SERVIS 24. Nastavite si filtr na typ transakce, kam, rozsah, vyjede vam sestava. Jen pokud jste skutecne nevedel co hledate, bylo treba vyjet CSV a hledat fulltextem. S novým Georgem to je naopak. Zadnou setsavu udelat nelze, protoze parametricke hledani neexistuje. Takze super, máte fulltext a jednou za rok, kdyz nevíte co presne hledáte, George vám to najde. Na vsechno ostatní musíte data vyvalit ven a tridit si to v tabulkovam procesoru nebo databazi sám.

Nejhorsi je ta beznadej. ČS můžete s Dzordzem kopnout do zadeke a poslat nekam. Jenze ono neni kam zbehout... >:(

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #66 kdy: 05. 10. 2018, 17:55:15 »
Ona je to ted taková dementní vlna. ......
a to není jen ebanking, všechny ty updaty a upgrady(OS, Aplikace) stojej za starou belu!
kurFIX proč ti pazgřivici neustále měněj něco co již parádně fungovalo?!!!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Lojzik

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #67 kdy: 05. 10. 2018, 18:05:07 »
Ona je to ted taková dementní vlna. ......
a to není jen ebanking, všechny ty updaty a upgrady(OS, Aplikace) stojej za starou belu!
kurFIX proč ti pazgřivici neustále měněj něco co již parádně fungovalo?!!!


Protože to každej buzerant teď považuje za moderní a přece evoluce..

L.

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #68 kdy: 05. 10. 2018, 21:52:13 »
Restaurace v celém ebankingu figurovala pouze Jménem! žádným způsobem nelze zobrazit/dohledat číslo účtu.

To je ale logické. Platba kartou rozhodně není běžný převod mezi účty.

JmJ

  • ****
  • 322
    • Zobrazit profil
Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #69 kdy: 06. 10. 2018, 08:07:52 »
S tim, ze spousta aplikaci, ktere v minulosti kladly duraz na funkcionalitu pred vzhledem a dojmem, se pokazila musim bohuzel souhlasit. V it oblasti je to bohuzel zrejme dano tim, ze se it siri mezi vsechny vrstvy obyvatelstva. Autori aplikaci se asi snazi se prizpusobit. Pro ne hloupeho uzivatele je to ale cesta do pekel. Pripadne jde o to, vykazat nejakou cinnost, vymyslet jak lidi na neco nachytat, nebo cert vi co za kulisarny.

Zazil jsem bankovnictvi postovni spor potazmo csob. Bylo to me prvni ib. Dalo s s nim domluvit. Pak prisla zmena. Sice prestaly fungovat nejtere operace a muselo se prepinat na starou verzi, ale mel jsem kolacovy graf, kolik penez sem utratil za jidlo a kolik ve vykricenych domech. Nikdy me to nezajimalo a bylo mi to k nicemu a nevylepsilo to ani to, ze mezi jidlo pocital i benzin. Vice lidi kolem me koulelo ocima a prepinalo vzdy rovnou na starou verzi. Toto trvalo vice jak rok, bez zlepseni stavu. Pak sem odesel k fio.

U fio zatim dobry, platbu odeslu pres jeden formular, vyznam se v tom, je to strohe, jasne, celkem prehledne. Desim se, ze to brzo nekdo znici.

Mam hypo ucet u unicreditu. Po prihlasni do ib vidim tri barevne plochy, ktere asi znazornuji me ucty. U nich nejake divne udaje. U detailu uctu je par informaci zobrazeno tak, ze se nevejdou na monitor a musi se scrollovat. Tak si rikam, asi to maji pro starsi lidi, at je to velke a prehledne. Proc mi tedy starsi pani, ucitelka jazyka ze zs, sama zacne vykladat, ze ib u unicreditu je hruza, ze driv to bylo prehledne, ted tam informace kolik ze nasetrila, ale zjistit kolik ma na uctu je problem. Proc pouziva starou verzi dokud muze? Jina znama se nechala slyset: mam tam pracovni ucet, protoze musim, okamzite prepinam na starou verzi. Takze tri lide ruzneho stari, ze trech ruznych profesi s tim maji problem. V bance vam sami reknou, ze vi, ze je to opruz. Presto vam ti banka uz dva roky nuti.

A tak by se dalo pokracovat dal a dal. Bohuzel neznam ucinny zpusob, jak se tomuto branit. Jak nekomu vysvetlit, ze ib neni hracka pro deti, ze to nejsou ani letni saty a ani damska kabelka a ze to tedy rozhodne nepodleha kazdorocnim modnim vlnam, ale ze to je PRACOVNI NASTROJ, ktery chci dlouhodobe rychle a efektivne uzivat a chci tezit z toho, ze jsem s nim jednou naucil dobre zachazet.

Citim se vsemi, kterym nejaky blbec znicil dobre fungujici ib a jeste se jim banka vysmiva holedbanim se, co za genialni pocin to neudelala. Pokud muzete, jdete jinam.

Dqte

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #70 kdy: 06. 10. 2018, 09:30:03 »
Další velká sranda je implementace kreditních karet. Nejen, že George nezobrazuje karetní/úvěrový účet (každá kreditka je samostatný produkt, i když jsou k jednomu účtu s jedním úvěrovým rámcem), ale v novém IB se vůbec nedozvíte, odkdy dokdy je stanoveno účetní období - tzn. klient nepozná, kdy je vystveno vyúčtpvání ani kdy mu končí bezúročné období. U kreditky docela bezvýznamný detail.  ;D
Klient nemá co vědět a zkoumat. Klient má platit jak mourovatý. Nedej bože ještě aby zaplatail částku v bezúročném období. Tak tohle jsme si nedomluvili.
Tak tak. Zkuste si dohledávat, kdy je splatný dluh a v jaké částce na kreditní kartě u Citi Bank (korporát). Kolegové obvykle při první výhružce naslepo pošlou peníze, dokud to bankovní automat neuklidní. Analyzovat nesrozumitelné výpisy za několik měsíců a porovnávat to s tím, co člověk vyúčtoval a co tam nakonec zaměstnavatel uhradil, nikdo nemá sílu. Jsou tací, že raději používají soukromou kartu a následně si to nechávají proplatit... (A poslouchají výhružky, jak okrádají zaměstnavatele na benefitech od banky...)

j

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #71 kdy: 06. 10. 2018, 09:52:03 »
...
Tohle se deje vsude a nadavaji na to uplne vsichni. A zase, je to dany tim, ze v bankach delaj dementi (ve vsech). Protoze je porad lepsi blby ale aspon porad stejne blby bankovnicvi, nez to co nekteri delaj, ze je to kazdyho 1/2 roku blby jinak.

RB sem kvuli tomu zrusil, uz me prestalo bavit co 3 mesice resit co zas kde zdrazili, a navic jeste zapichli funkcni bankovnictvi a nahradili ho srackou. Tak sem si rek, ze kdyz sracku, tak aspon zadarmo.

xhamsterr

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #72 kdy: 06. 10. 2018, 13:56:01 »
Nedělá tu někdo ve Spořce? Tady musí být něco hodně špatně. Na každém rohu se dočtete, jak je všechno super a klienti si chrochtají blahem, zatím co mezi známými nebo na internetu na to nadává úplně každý.

....

To je jak kdyby byli klienti z úplně jiné planety než ti co řídí spořitelnu  ;D
Realne je to tak, ze cs maji hlavne ducodci a vesnicani kterym je vsechno uplne jedno. Tak ze na tech mozna milion klientu kteri to nerezi je tech nekolik jedincu na internetu. ;)

qwertz

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #73 kdy: 06. 10. 2018, 14:18:47 »
Realne je to tak, ze cs maji hlavne ducodci a vesnicani kterym je vsechno uplne jedno. Tak ze na tech mozna milion klientu kteri to nerezi je tech nekolik jedincu na internetu. ;)

To je takový oblíbený žvást. ČS patří ještě  k tomu lepšímu, na co lze v té české bankovní žumpě narazit. Netvrdím, že je to super banka, spíš že jsou tu i mnohem horší (včetně lowcostu).

ČS rozhodně nemají jenom důchodci, rozšířená je i mezi studenty (btw pro děti mladší 15 let účet + kartu nabízí málokdo), prodají taky hodně hypoték, protože prostě zrovna dali nejlepší nabídku.

Zelenohlav

Re:Nabízí ještě nějaká banka normální internetbanking?
« Odpověď #74 kdy: 06. 10. 2018, 14:19:48 »
jmj: na imbecilni IB Unicredit jsem napsal hack.

http://punktopia.cz/navod-na-poslani-platby-z-unicredit-bank/

V zasade zadate castku, cislo uctu, klavesovou zkratkou odpalite skript, ktery proskace zkrz 2 okna hovadin a nakrmi je odpadky, zadate variabilni symbol a autentizujete tokenem.

Vynucuje to zadat jmeno prijemce, to je vzdy "x". Netusim, k cemu banka potrebuje znat jmeno prijemce, ale ja k nicemu. Upozornuji, ze jedine (zcela doslova) co s IB delam je poslani penez na jiny ucet. Nikdy jsem v zadne bance nemel trvaly prikaz, specialni sporici ucet, ani zadne funkce, ktere by mi mely ukazovat, jestli jsem utratil vic za ethanol, nebo za toluen (a to uz jsem nekolikrat v zivote kartou platil - asi 5x).

Presto Unicredit dokazala skryt i funkce, ktere jsem povazoval za zcela samozrejme. Treba nevidim odeslane a autentizovane platby dokud se neprovedou.

Kdyby se objevila banka, ktera by umoznovala ovladat IB z radky (treba po ssh s klicem) a autentizovat tokenem, tak k ni prechazim okamzite.