Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu

Palo M.

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #105 kdy: 26. 07. 2018, 04:41:16 »
To je roztomilé. Téma začínalo tím, že cena 14$ je u honkongského obchodníka podezřele nízká. Teď diskuze končí ve smyslu, že cena je relativně vysoká.  :D
Ved prave o to vysvetlenie, akym sposobom ta cena moze byt taka nizka, v tejto diskusii islo, nie?

Cena sa zdala podozriva tym ludom, ktori zjavne predpokladali, ze nejaka cast ceny by (teraz) mala byt odvedena Microsoftu. Za licenciu ale Microsoftu uz (predtym) zaplatil ten, co si kupil ten povodny pocitac. Takze vlastne ziadna cena nie je prinizka (lepsie povedane: nizka cena neindikuje, ci ide o legalnu zalezitost alebo nie).

A ze je cena u HK obchodnika (ktory minimalne zaplatil plateny PR clanok na root-e, ale da sa predpokladat, ze omnoho viac investoval do reklamy inde, ma vlastne stranky na vlastnej domene, atd.) vyssia, nez cena u predajcu na ebay (ktory evidentne hlavne vyuziva potencial ebay platformy a pravdepodobne nema vedlajsie naklady)?
No... tebe sa to mozno zda roztomile, pre mna je to hlavne logicke.


soriako

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #106 kdy: 26. 07. 2018, 09:56:10 »
Mne vsechny zakoupene klice fungovali. Odkud je maji neresim, proc bych mel.
Protože ty kliče kupuješ, abys to měl legálně.

Nevím jak kolega, ale mě je úplně jedno jestli je to legální nebo ne, kupuju to proto, aby mi vpravo dole zmizel ten otravnej watermark.  ;)

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #107 kdy: 26. 07. 2018, 12:35:36 »
Mne vsechny zakoupene klice fungovali. Odkud je maji neresim, proc bych mel.
Protože ty kliče kupuješ, abys to měl legálně.
Nevím jak kolega, ale mě je úplně jedno jestli je to legální nebo ne, kupuju to proto, aby mi vpravo dole zmizel ten otravnej watermark.  ;)
Pokud vůbec neřešíš legálnost, tak se ti může stát, že při nějakém dalším updatu se ti watermark objeví znovu. To pak budeš kupovat další nelegální key? To už zrovna můžeš cracknout.  ;)

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #108 kdy: 26. 07. 2018, 12:38:08 »
Jen podle cenoveho srovnani si muzu dovolit koupit nekolik "nelegalnich" klicu za cenu jednoho "legalniho"

Jak poznam, ktery z nich je legalni a ktery nelegalni?

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #109 kdy: 26. 07. 2018, 12:50:41 »
To je roztomilé. Téma začínalo tím, že cena 14$ je u honkongského obchodníka podezřele nízká. Teď diskuze končí ve smyslu, že cena je relativně vysoká.  :D
Ved prave o to vysvetlenie, akym sposobom ta cena moze byt taka nizka, v tejto diskusii islo, nie?

Cena sa zdala podozriva tym ludom, ktori zjavne predpokladali, ze nejaka cast ceny by (teraz) mala byt odvedena Microsoftu. Za licenciu ale Microsoftu uz (predtym) zaplatil ten, co si kupil ten povodny pocitac. Takze vlastne ziadna cena nie je prinizka (lepsie povedane: nizka cena neindikuje, ci ide o legalnu zalezitost alebo nie).

A ze je cena u HK obchodnika (ktory minimalne zaplatil plateny PR clanok na root-e, ale da sa predpokladat, ze omnoho viac investoval do reklamy inde, ma vlastne stranky na vlastnej domene, atd.) vyssia, nez cena u predajcu na ebay (ktory evidentne hlavne vyuziva potencial ebay platformy a pravdepodobne nema vedlajsie naklady)?
No... tebe sa to mozno zda roztomile, pre mna je to hlavne logicke.
Jo, mně to také přijde logické. Nebylo to myšleno, že tě kritizuji. Jen mě přišlo vtipné jak se diskuze otočila o 180 stupňů. Z podezřele nízké ceny za Windows se vyklubala celkem vysoká cena ve srovnání s konkurencí. :)

Mimochodem Win 7 Ultimate jsem na Aukru zahlídl za 99 Kč. Pokud tedy nechceš COA a fakturu. Všechny komentáře kupujících byly pozitivní. Takže ani ty 4 Libry nejsou extra nízká cena. Je to prostě bazar.  :)


LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #110 kdy: 26. 07. 2018, 12:54:13 »
Jen podle cenoveho srovnani si muzu dovolit koupit nekolik "nelegalnich" klicu za cenu jednoho "legalniho"
Jak poznam, ktery z nich je legalni a ktery nelegalni?
Nepoznáš: https://forum.root.cz/index.php?topic=18239.msg261851#msg261851

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #111 kdy: 26. 07. 2018, 13:02:21 »
Takze jednoduchy zaver - nijak nepoznam, ktera licence je legalni.

Pokud to chci "risknout" a usetrit - co mi brani tuto licenci legalne pouzivat? Prikazuje mi neco nebo nekdo tuto licenci nepouzit? Ja o nicem takovem nevim...

kk

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #112 kdy: 26. 07. 2018, 13:10:32 »
Tak jsem zkusil koupit licenci na ebayi, dosel mi odkaz na ktery jsem klikl a napsalo  mi to ze klice uz dosly. dal jsem okamzite obchodnikovi negativni hodnoceni, stormoval jsem obednavku i platbu a napsal obchodnikovi. ten mi asi po hodine odpovedel, ze to mam zkusit znovu ze klice uz zase jsou, nicmene po kliknuti na odkaz s klicem mi to psalo ze obednavka byla zrusena. kdyz jsem se obchodnika ptal jestli si to mam u nej obednat znovu tak uz me (dost nevrle) poslal jinam, asi si vsiml toho negativniho hodnoceni.  Po asi tydenich peripetiich odobneho razu se mi podarilo splasit klic za 150 kc na aukru win 10 pro. dnes to budu instalovat tak dam vedet jestli funguje;)


v praci jsem se vsadil z it oddelenim, oni tvrdi ze za min jak 600 se legalni windows 10 nedaji sehnat;)

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #113 kdy: 26. 07. 2018, 13:11:19 »
Takze jednoduchy zaver - nijak nepoznam, ktera licence je legalni.
Pokud to chci "risknout" a usetrit - co mi brani tuto licenci legalne pouzivat? Prikazuje mi neco nebo nekdo tuto licenci nepouzit? Ja o nicem takovem nevim...
Zakazuje ti to Autorský zákon. Pokud to máš na domácí použítí, tak je téměř nulová šance, že půjdeš do basy nebo zaplatíš nějakou sankci.
Licenci do firmy by si ale člověk hlídat měl a alespoň ten COA štítek a fakturu by měl vyžadovat.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #114 kdy: 26. 07. 2018, 13:18:04 »
v praci jsem se vsadil z it oddelenim, oni tvrdi ze za min jak 600 se legalni windows 10 nedaji sehnat;)
V tom případě jste ve slepé uličce, protože (jak jsem psal výše) nikdo nepozná jestli ten klíč je právně legální nebo ne.  :)

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #115 kdy: 26. 07. 2018, 13:19:46 »
Autorsky zakon mi zakazuje koupit licencni klic napr. na ebay.com? A kde, prosim?

COA stitek nepotrebuji - nezajima mne. Nebo by mel? Na zaklade jakeho zakona/narizeni?

Dulezity je pro mne danovy doklad/faktura - a to prece mam

Tak kde a co porusuji, prosim?

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #116 kdy: 26. 07. 2018, 13:38:28 »
Autorsky zakon mi zakazuje koupit licencni klic napr. na ebay.com? A kde, prosim?

COA stitek nepotrebuji - nezajima mne. Nebo by mel? Na zaklade jakeho zakona/narizeni?

Dulezity je pro mne danovy doklad/faktura - a to prece mam

Tak kde a co porusuji, prosim?
Nechci to znovu rozebírat, protože přesně o tomhle jsme diskutovali v té diskuzi o druhotných licencích.

Pokud chceš aspoň nějakou odpověď tak:
Koupit licenční klíč z Ebay ti nikdo nezakazuje a není to nic nelegálního. Ovšem ten licenční klíč je jen technický prostředek. To o co tady jde je SW licence, která má jasná pravidla specifikovaná v licenční smlouvě (EULA) a také v zákoně. Pokud se bavíme o druhotných licencích tak tam zákon (rozhodnutí EU soudu) "přebil" licenční podmínky Microsoftu a dalších firem. Pak se ve výše uvedené diskuzi debatovalo o aplikování rozsudku Evropského soudu na české zákony, o COA štítku, smlouvě u notáře a dalších věcech. Jestli tě to opravdu zajímá tak si tu diskuzi přečti.
COA štítek podle zákona mít nemusíš, ale je to jedna z věcí, kterou se utvrzuješ v tom, že licence, kterou kupuješ je opravdu legální.