Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu

Alex

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #75 kdy: 29. 06. 2018, 18:59:28 »
Mne vsechny zakoupene klice fungovali. Odkud je maji neresim, proc bych mel.


LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #76 kdy: 30. 06. 2018, 15:17:34 »
Mne vsechny zakoupene klice fungovali. Odkud je maji neresim, proc bych mel.
Protože ty kliče kupuješ, abys to měl legálně.

shemale01

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #77 kdy: 30. 06. 2018, 21:38:43 »
kam se tento národ ubírá... :-( Prostě se bude stále udávat a bude. A to skoro 30 let po komanči. Ach jo :-(

Si ty vidle nekupuj, ne? Když se Ti zdají móóóóóc levné ;-)

tupec

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #78 kdy: 05. 07. 2018, 18:03:29 »
Zrovna od tebe bych čekal, "že máš pod čepicí" a víš, jak se čelní představitelé staví na reklamu na rootu.

Vase

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #79 kdy: 22. 07. 2018, 14:36:07 »
Zkusil jsem pres koupit ty office a slo to v pohode. Dost jsem cekal,ze to bude podvod, ale nedalo mi to. Ozivil jsem sto let starej paypal. Zaplatil pres to. Za pul hodky prislo serial do mailu. Zaroven odkaz na stazeni office na strankach microsoftu. Takze to jsem se uklidnil. Pres klik jsem se dostal nekam na microsoft download s predvybranym produktem office. Musel jsem zadat cislo, ktery jsem dostal v tom mailu. Dostal jsem hlasku, ze vse ok, takze klid byl jeste vetsi.
Pak mi to stahlo soubor, kde uz v nazvu byl ten serial. Ten sem hodil na domaci notas. Poklikal a zaclo se stahovat. Teda aspon jsem myslel, ze teprve stahuju. Po skonceni to napsalo, ze uz je nainstalovano. A bylo. Po zapnuti excelu vyskocila hlaska na aktivaci. Dal jsem net. A tim to skoncilo. Vsechno slape. Spokojenost. Jen to byla verze pro domaci pouziti, coz ten obchodnik nikde nepise. Co se tyka legal a ilegal, tak predpokladam, ze to je legal, protoze ten serial se zadaval primo u microsoftu a ten vse potvrdil jako right.
Takze asi jeste koupim par officu do zalohy. Protoze za 600 Kc je to mazec. Tedka tusim obyc verze office 2016 pro studaky na mc strankach za 4K.
Windowsy sem jeste nezkousel, ale chystam se na to :)


Fernet

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #80 kdy: 22. 07. 2018, 14:41:57 »
Co se tyka legal a ilegal, tak predpokladam, ze to je legal, protoze ten serial se zadaval primo u microsoftu a ten vse potvrdil jako right.

To, že se ti Office zaktivují nemá s legálnosti/ilegálnosti licence nic společného.
Ale jo, na domácí použití asi OK, tam to nikdo řešit nebude, ale ve firmě bych si to nelajznul.

Vase

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #81 kdy: 22. 07. 2018, 15:11:20 »
no cekal bych, ze to budou mit dotazeny, kdyz uz fungujou naky serialy, ktery se u nich pri downloadu musej zadavat, to samy ta aktivace. Takze mam cislo, ktery nekdo ma a pouziva, melo by to vyhodit - tohle cislo uz nekdo ma, mas smulu - nelze aktivovat. Nebo tohle cislo nekdo uz mel (koupil drive) sice nepouziva, ale vzhledem k podminkam licence uz nelze znova pouzit protoze treba nelze preprodat atd. Pokud teda pri aktivaci nezjisti, ze je shodnej hw a jedna se tim padem jen o preinstalaci. Pokud lze takto nainstalovat office a mit ho nelegal, i kdyz to vsechno MS potvrdi a projde to, tak mi neni jasny, proc s tema serial cislama tolik let otravujou a proc naky aktivace vubec existujou :O).

aa

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #82 kdy: 22. 07. 2018, 17:57:44 »
Co se tyka legal a ilegal, tak predpokladam, ze to je legal, protoze ten serial se zadaval primo u microsoftu a ten vse potvrdil jako right.

To, že se ti Office zaktivují nemá s legálnosti/ilegálnosti licence nic společného.
Ale jo, na domácí použití asi OK, tam to nikdo řešit nebude, ale ve firmě bych si to nelajznul.


Především je otázka, čí problém ta legálnost je.
Pokud si koupím v obchodě notebook s windows, tak taky _musím_ věřit, že je vše OK, a pokud ta licence náhodou nebyla OK, tak by to mělo znamenat problém pro prodejce a ne pro mě.

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #83 kdy: 23. 07. 2018, 10:09:41 »
Microsoft se ozval, ale sami evidentně netuší, co si s tím počít. Toto je jejich kompletní odpověď:

Citace
Děkuji vám za váš odpovědný přístup ke zveřejňování komerčního obsahu na vašich webových stránkách, ale bez bližších informací, jako je produktové číslo nebo certifikát pravosti, nedokážeme původ softwaru ověřit, a nemůžeme se proto ani vyjádřit k zaslané nabídce.

Pokud byste měli od zadavatele konkrétnější informace o původu licencí a chtěli je s námi konzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Dovolte mi s vámi ještě nasdílet link, kde vaši čtenáři mohou najít informace (v angličtině), které jim mohou pomoci vyhnout se nákupu nelegálního SW.

Pekne vas poslali o haje, neco takovyho jsem cekal :-D

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #84 kdy: 23. 07. 2018, 10:23:13 »
Protože ty kliče kupuješ, abys to měl legálně.

Urcite? Ja bych si to treba i koupil, aby system prosel aktivaci, mel oficialni podporu a nemusel jsem se otravovat se shanenim nejake piratske verze. Ma to jednu chybu - neverim Microsoftu a nechci OS od teto firmy.

Co se tyka legal a ilegal, tak predpokladam, ze to je legal, protoze ten serial se zadaval primo u microsoftu a ten vse potvrdil jako right.

To, že se ti Office zaktivují nemá s legálnosti/ilegálnosti licence nic společného.
Ale jo, na domácí použití asi OK, tam to nikdo řešit nebude, ale ve firmě bych si to nelajznul.

Tohle je take pekne hloupe. A jak ma uzivatel poznat, jestli to je legalni, kdyz to nepozna sam MS? Proc bych si to nemel "lajznout ve firme"? Dulezite je, jestli na to mam fakturu a jestli to je spravna licence, ale o tom tady ta diskuse preci neni.

Proc ma tolik lidi potrebu hajit cizi byznys?

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #85 kdy: 23. 07. 2018, 11:13:56 »
Proc ma tolik lidi potrebu hajit cizi byznys?
Ze stejného důvodu proč se hájí jakákoliv jiná práva. Až budeš mít firmu a někdo ti bude nelegálně kopírovat (krást) patenty, tak to pochopíš.

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #86 kdy: 23. 07. 2018, 11:32:54 »
Proc ma tolik lidi potrebu hajit cizi byznys?
Ze stejného důvodu proč se hájí jakákoliv jiná práva. Až budeš mít firmu a někdo ti bude nelegálně kopírovat (krást) patenty, tak to pochopíš.

Jj, diky, tenhle aspekt mi nedosel. Hodne lidi tady bude existecne zavislych na nejakem "malem Microsoftu", tak to proste budou hajit do roztrhani tela bez ohledu na cokoliv.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #87 kdy: 23. 07. 2018, 12:26:37 »
Proc ma tolik lidi potrebu hajit cizi byznys?
Ze stejného důvodu proč se hájí jakákoliv jiná práva. Až budeš mít firmu a někdo ti bude nelegálně kopírovat (krást) patenty, tak to pochopíš.
Jj, diky, tenhle aspekt mi nedosel. Hodne lidi tady bude existecne zavislych na nejakem "malem Microsoftu", tak to proste budou hajit do roztrhani tela bez ohledu na cokoliv.
Je úplně jedno jestli je někdo závislý na "malém Microsoftu". Krást se prostě nemá. To, že si nelegálně rozjedeš produkt od Microsoftu je stejné, jako když číňani kopírují patenty českých firem. To se nám přece také nelíbí. Cracknutí u študáka, který má hluboko do kapsy se to ještě pochopit dá.

@Vase: Přišla ti do emailu i faktura?

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #88 kdy: 23. 07. 2018, 12:42:13 »
Je úplně jedno jestli je někdo závislý na "malém Microsoftu". Krást se prostě nemá. To, že si nelegálně rozjedeš produkt od Microsoftu je stejné, jako když číňani kopírují patenty českých firem. To se nám přece také nelíbí. Cracknutí u študáka, který má hluboko do kapsy se to ještě pochopit dá.

Spekulace... Neni zadny duvod se domnivat, ze to neni legitimni, nedomniva se to zrejme ani MS, ktery Petr Krcmar upozornil. Jedina vec, ktera je na te nabidce "zavadova" je (pro nektere) nizka cena.

Tohle nesouvisi se studaky a uz vubec ne s kopirovanim nejakych patentu...

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #89 kdy: 23. 07. 2018, 13:37:17 »
Je úplně jedno jestli je někdo závislý na "malém Microsoftu". Krást se prostě nemá. To, že si nelegálně rozjedeš produkt od Microsoftu je stejné, jako když číňani kopírují patenty českých firem. To se nám přece také nelíbí. Cracknutí u študáka, který má hluboko do kapsy se to ještě pochopit dá.
Spekulace... Neni zadny duvod se domnivat, ze to neni legitimni, nedomniva se to zrejme ani MS, ktery Petr Krcmar upozornil. Jedina vec, ktera je na te nabidce "zavadova" je (pro nektere) nizka cena.
Tohle nesouvisi se studaky a uz vubec ne s kopirovanim nejakych patentu...
Závadové jsou i další věci:
- firma je z HG (tudíž se na ni nemusí vztahovat rozhodnutí Evropského soudu  )
- nedostaneš COA štítek
- předpokládám, že nedostaneš ani fakturu, proto "Fernet" správně napsal, že do firmy by to nelajznul.

Souvisí to s kopírováním patentů, protože jsou to také autorské práva.