Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #90 kdy: 23. 07. 2018, 14:16:06 »
Je úplně jedno jestli je někdo závislý na "malém Microsoftu". Krást se prostě nemá. To, že si nelegálně rozjedeš produkt od Microsoftu je stejné, jako když číňani kopírují patenty českých firem. To se nám přece také nelíbí. Cracknutí u študáka, který má hluboko do kapsy se to ještě pochopit dá.
Spekulace... Neni zadny duvod se domnivat, ze to neni legitimni, nedomniva se to zrejme ani MS, ktery Petr Krcmar upozornil. Jedina vec, ktera je na te nabidce "zavadova" je (pro nektere) nizka cena.
Tohle nesouvisi se studaky a uz vubec ne s kopirovanim nejakych patentu...
Závadové jsou i další věci:
- firma je z HG (tudíž se na ni nemusí vztahovat rozhodnutí Evropského soudu  )
- nedostaneš COA štítek
- předpokládám, že nedostaneš ani fakturu, proto "Fernet" správně napsal, že do firmy by to nelajznul.

Souvisí to s kopírováním patentů, protože jsou to také autorské práva.

Sorry, ale od te prinosne myslenky si moc nerozumime. Vubec nechapu, proc by nekomu melo vadit, ze firma je usazena v HG. Microsoft je treba usazeny v USA...

Na co potrebujes COA stitek? COA stitek asi zajima firmu stavici pocitace s OEM licenci Windows, protoze ma s MS podepsano, ze to tam bude lepit.

Nedostanes fakturu, to je ale potom danovy delikt a takova firma nemuze na nasem trhu VUBEC pusobit (a je uplne fuk, zda prodava SW nebo ponozky).

Vymyslis hlouposti...


LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #91 kdy: 23. 07. 2018, 14:45:37 »
Doporučuji pročíst nedávnou diskuzi o druhotných licencích. Tam jsme na osmi stranách probírali, že je rozdíl mezi ponožkama a SW.  :)

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #92 kdy: 23. 07. 2018, 14:52:28 »
Doporučuji pročíst nedávnou diskuzi o druhotných licencích. Tam jsme na osmi stranách probírali, že je rozdíl mezi ponožkama a SW.  :)

Myslis jako z hlediska vystaveni obchodnich dokladu na realizovane trzby?

Lol Phirae

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #93 kdy: 23. 07. 2018, 15:29:02 »
- firma je z HG (tudíž se na ni nemusí vztahovat rozhodnutí Evropského soudu  )
- nedostaneš COA štítek
- předpokládám, že nedostaneš ani fakturu, proto "Fernet" správně napsal, že do firmy by to nelajznul.

Souvisí to s kopírováním patentů, protože jsou to také autorské práva.

Bože, to je zase zcestných blábolů...  ::)

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #94 kdy: 23. 07. 2018, 15:44:32 »
- firma je z HG (tudíž se na ni nemusí vztahovat rozhodnutí Evropského soudu  )
- nedostaneš COA štítek
- předpokládám, že nedostaneš ani fakturu, proto "Fernet" správně napsal, že do firmy by to nelajznul.
Souvisí to s kopírováním patentů, protože jsou to také autorské práva.
Bože, to je zase zcestných blábolů...  ::)
Nevím co je na tom zcestného. Když mám na výběr jestli si licenci koupím od HG firmy bez COA a zřejmě i bez faktury nebo od české firmy s COA a fakturou zhruba za stejnou cenu, tak je volba jasná.


pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #95 kdy: 23. 07. 2018, 16:02:47 »
Nevím co je na tom zcestného. Když mám na výběr jestli si licenci koupím od HG firmy bez COA a zřejmě i bez faktury nebo od české firmy s COA a fakturou zhruba za stejnou cenu, tak je volba jasná.

Win10 Pro za zhruba 320 Kc? Kde?

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #96 kdy: 23. 07. 2018, 16:10:22 »
Nevím co je na tom zcestného. Když mám na výběr jestli si licenci koupím od HG firmy bez COA a zřejmě i bez faktury nebo od české firmy s COA a fakturou zhruba za stejnou cenu, tak je volba jasná.
Win10 Pro za zhruba 320 Kc? Kde?
https://aukro.cz/operacni-systemy

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #97 kdy: 23. 07. 2018, 18:18:22 »
Nevím co je na tom zcestného. Když mám na výběr jestli si licenci koupím od HG firmy bez COA a zřejmě i bez faktury nebo od české firmy s COA a fakturou zhruba za stejnou cenu, tak je volba jasná.
Win10 Pro za zhruba 320 Kc? Kde?
https://aukro.cz/operacni-systemy

Jj, a ktera nabidka je s COA a fakturou? Nic proti, ale nakup pres Aukro nebo podobne Ebay mi pripada mene duveryhodny, tim nechci rict, ze je to nelegalni :-)

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #98 kdy: 23. 07. 2018, 19:27:06 »
Nevím co je na tom zcestného. Když mám na výběr jestli si licenci koupím od HG firmy bez COA a zřejmě i bez faktury nebo od české firmy s COA a fakturou zhruba za stejnou cenu, tak je volba jasná.
Win10 Pro za zhruba 320 Kc? Kde?
https://aukro.cz/operacni-systemy

Jj, a ktera nabidka je s COA a fakturou? Nic proti, ale nakup pres Aukro nebo podobne Ebay mi pripada mene duveryhodny, tim nechci rict, ze je to nelegalni :-)
Máš pravdu, Win 10 Pro s Coa a fakturou tam teď žádný nevidím.

Kup Win 7 Pro s Coa a fakturou: https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=windows%207%20pro%20coa&categoryId=100828&searchAll=true
Pokud vím, tak upgrade na Win 10 je pořád zdarma.

Nejen, že dostaneš fakturu, ale asi dostaneš i EET účtenku a vyhraješ od Babiše 100 Kč a to se vyplatí  :) To v Honkongu nemáš.  ;)

Pokud Aukru, Ebay a Honkongským firmám nevěříš, tak je to jedině dobře. Jak jsem psal původně - kupuješ to hlavně proto abys to měl legálně. Pak doporučuji kamenné prodejny https://ruzovka.cz/cs/1227-operacni-systemy-uta . Takových firem je v ČR víc, ale tam už to za Win7 nebude za 300 Kč, ale za 600 Kč. Prostě kupuješ bazarové zboží, tak musíš používat mozek, aby jsi nenaběhl nějakému podvodníkovi. To platí obecně u všech bazarových věcí.

pedro

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #99 kdy: 23. 07. 2018, 20:15:22 »
Ale ja s firmou z HongKongu zadny problem nemam, mozna bych mel problem s nejakym poloanonymnim inzerentem na Aukru. Nechme toho :-)

Na cele veci je konec koncu nejveselejsi, ze trzni cena licence je par desitek nebo nizke stovky korun.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #100 kdy: 23. 07. 2018, 20:37:54 »
Jestli je pro tebe nějaká neznámá firma z Honkongu důvěryhodnější než český živnostník (třeba i malý), který ti dá fakturu, EET účtenku, fyzický COA štítek, tak se nemáme šanci shodnout a diskuzi můžeme ukončit :)

Lol Phirae

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #101 kdy: 23. 07. 2018, 23:24:40 »
který ti dá fakturu, EET účtenku, fyzický COA štítek

EET účtenku si narvi do (_!_) a s COA štítkem si pak můžeš např. vytřít tamtéž.  ::)

Lael Phirae

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #102 kdy: 23. 07. 2018, 23:48:13 »
EET účtenku si narvi do (_!_) a s COA štítkem si pak můžeš např. vytřít tamtéž.  ::)

A co tak dat uctenku do loterie, vyhrajes a mas pak ten windows vlastne zadarmo  :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

Palo M.

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #103 kdy: 25. 07. 2018, 08:54:14 »
Podelim sa o cerstvu skusenost.

Prave pred par dnami som potreboval licenciu na Windoze pre dceru (kvoli softu, co je len na Win) plus bolo treba rozhranie vo viacerych jazykoch, takze z toho vypadlo ze najlepsie by bolo Windoze 7 Ultimate. Spominany HK smelinar Ultimate ani nemal.

Po troche googlenia som nasiel stranku, kde odporucaju kupit kluc cez ebay a stiahnut ISO od M$. Ten popis celkovo daval hlavu a patu. Tak som na ebay nakoniec nasiel ponuku za nieco menej nez 4 GBP alebo tak nejak (pre porovnanie, ten HK smelinar ponuka Win7Pro za 11.41 GBP, pritom Pro je "slabsia" verzia nez Ultimate, nema MUI).
Na tom ebay bolo na toho predajcu cez 1000 pozitivnych referencii a iba jedna negativna. V popise mal adresu niekde v GB a ze je to firma zaoberajuca sa repasovanim starych kompov a ze maju vela strojov s nepouzitymi klucmi, a vzdy ked kluc predaju tak dany stitok znicia, aby bolo vsetko podla pravidiel. A keby sa nahodou nejaky kluc nepodaril aktivovat, treba nafotit screen s tym nefunkcnym klucom a reklamovat. No a na tom ebay je ten obchodnik zaregistrovany uz viac nez 5 rokov... Vyzeralo to celkom uveritelne, tak som si povedal, ze za tu cenu to skusim.

Do hodiny po zaplateni mi prisla sprava, v ktorej bol link na dokument (pdfko na Google drive) a aktivacny kluc. V dokumente bol popis ako instalovat, aj s linkami na anglicke a nemecke ISO. ISO som downloadol a podla SHA1 to je OEM instalacka Win 7 Ultimate priamo od M$ (tie SHA1 sa daju najst na roznych forach, kedysi na to daval sam M$ priame linky, takze tie checksumy sa doteraz povaluju na roznych forach). Ja som mal ale medzicasom uz Win 7 Ultimate nainstalovane z ineho ISO (nie Win7Ultimate OEM, ale Win7Ultimate Retail, aj netusim, aky presne je medzi nimi rozdiel a porovnavat sa mi to nechce). Takze som do uz nainstalovaneho Windoze dal aktivovat, natukal som ten kluc co mi prisiel, chvilku to nieco robilo so sietou, potom sa mi to podakovalo, ze je to aktivovane. Po aktivacii tam este pristali nejake updaty z M$, ziadne problemy. Skratka to zafungovalo presne podla popisu, ten kluc je evidentne funkcny a podla mna aj ten popis je pravdivy, su to nejake kluce ktore M$ kedysi vypustil do sveta, ale nikto ich nepouzil.

Fakturu som samozrejme nepotreboval, tak som to neriesil. Ale ebay mi nejaku "fakturu" zaslal, mozno by sa to aj dalo zauctovat, netusim ako to je, kedze to nikde vyuctovavat nebudem. Z mojho pohladu je to uplne rovnaka "faktura", ako mi chodia za prenajaty virtual alebo aj za letenky, skratka som dostal mailom potvrdenie komu, kedy, kolko a za co som zaplatil.

LarryLin

Re:Podezřelá cena Windows v reklamě na Rootu
« Odpověď #104 kdy: 25. 07. 2018, 17:12:25 »
... Tak som na ebay nakoniec nasiel ponuku za nieco menej nez 4 GBP alebo tak nejak (pre porovnanie, ten HK smelinar ponuka Win7Pro za 11.41 GBP, pritom Pro je "slabsia" verzia nez Ultimate, nema MUI).
To je roztomilé. Téma začínalo tím, že cena 14$ je u honkongského obchodníka podezřele nízká. Teď diskuze končí ve smyslu, že cena je relativně vysoká.  :D