Sdílíte účet s manželkou/manželem?

qwertz

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #30 kdy: 17. 06. 2018, 23:17:16 »
Absence důvěry je jedna věc, strkání hlavy do tlamy lva druhá. Nemá smysl uplatňovat model dělení majetku z doby kdy rozvodovost byla ~0%.

Nejde o dělení hospodaření ale důvěru. Model přerozdělení penez můžete mít jaký chcete, ale není důvod ruhému něco tajit nebo rovnou lhát.


CoffeeMan

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #31 kdy: 17. 06. 2018, 23:21:04 »
Tohle vlákno překypuje tolika slovy důvěry, že jenom čekám, až na mě vyskočí někde z poza banda roztomilých koťátek ;D

andrej

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #32 kdy: 17. 06. 2018, 23:30:43 »
podla nadpisu som sa nalakal ze sa tu bude riesit zdielany ucet na pocitaci alebo dokonca na nejakom socialnom vymysle

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #33 kdy: 17. 06. 2018, 23:45:32 »
Tohle vlákno překypuje tolika slovy důvěry, že jenom čekám, až na mě vyskočí někde z poza banda roztomilých koťátek ;D

Myslím, že to chápeš nesprávně. Pokud bych své ženě nedůvěřoval, tak se nebudu ženit, a pro sex budu chodit do bordelu. Vyjde to po všech stránkách výhodněji. Jenže já od toho manželství něco očekávám. Něco, co v bordelu nenajdeš. Pokud budu ženat, ale nebudu jí důvěřovat, tak jsem idiot, který si z obou způsobů vzal to horší.

CoffeeMan

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #34 kdy: 17. 06. 2018, 23:47:50 »
Přehnaná očekávání v mezilidských vztazích, v tomto případě naprostá důvěra, většinou končí špatně.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #35 kdy: 17. 06. 2018, 23:52:03 »
Přehnaná očekávání v mezilidských vztazích, v tomto případě naprostá důvěra, většinou končí špatně.

Je to validní strategie. Ale pak je nesmysl se ženit. Nedůvěra v manželství končí špatně vždy. Buď rozvodem, nebo tím, že manželství není šťastné.

Pavel...

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #36 kdy: 18. 06. 2018, 00:04:38 »
Přehnaná očekávání v mezilidských vztazích, v tomto případě naprostá důvěra, většinou končí špatně.

Neklamat o vyske prijmov cloveku s ktorym planujem tesne kooperovat niekolko desatroci nie je nieco, co by som oznacil za "naprostu doveru" :).

Naprosta dovera by bola, keby aktiva mohla manzelka hocikedy odniest a bolo to povsimnutiahodne. Bezny pracujuci clovek ma nejake prevadzkove drobne + nehnutelnost v ktorej byva + auto. Nehnutelnost sa tak lahko nevypari a zvysok vacsinou nestoji za namahu s klamanim. Specialne ak ma bezny plat v IT (t.j. ani vela, ani malo).

TJK

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #37 kdy: 18. 06. 2018, 11:19:48 »
V CR mame sdileny ucet na provozni vydaje u mBank - oba jsme majitele uctu. Ceska vyplata jde tam.
Pokud je moc penez tak prelevame na investicni ucty. Kazdy mame vlastni kreditni kartu. Manzelka ma vlastni investicni ucet u ING ke kteremu mam pristup. Ja mam vlastni investicni ucet pro akcie, ke kteremu muze online pristoupit zena. Mame  zahranicni ucty pro prijmy v zahranici, jsem majitel pouze ja, manzelka ma debetni kartu. Pristupove udaje jsem vytiskl a dal do trezoru v bance. Kdyby se nekomu z nas neco stalo, druhy muze do trezoru a vyzvednout si pristupove udaje pro online banky, vcetne klicu ke kryptomenam.

grg

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #38 kdy: 18. 06. 2018, 11:29:45 »
podla nadpisu som sa nalakal ze sa tu bude riesit zdielany ucet na pocitaci alebo dokonca na nejakom socialnom vymysle
Taký síce nemáme (ak nerátam androidový tablet s nejakým bulšit účtom, ktorý je tam len kvôli službám Googlu), ale vždy, keď jej chcem povedať svoje heslo do svojho počítača, tak mrnčí "a ako si to mám pamätať?" (8-znakové heslo s malými a veľlými písmenami a číslami)...

A čo sa týka bankového účtu, tak máme jeden spoločný, kde je disponentom, ale akosi mala odpor volať na zákaznícku linku, tak si ani kartu k nemu neaktivovala... tak jej občas dám nejaké peniaze v hotovosti, ktoré si ani nepýta. Aj tak je väčšinou doma s deťmi a nakupujem obvykle ja cestou z práce. Ona sama míňa veľmi málo. Holt, treba si dobre vyberať.

Podľa môjho názoru je hlúposť v manželstve mať oddelené účty (a čudujem sa ženám, ktoré sú ochotné to tolerovať, a nedohodli sa o tom pred svadbou), a naopak pri spolužití bez manželstva (akokoľvek ho "z náboženských dôvodov" neodporúčam) je zas nezmyslom mať "spoločné peniaze", tam je vhodné dohodnúť sa, koľko sa treba skladať na spoločné výdavky, a so zvyškom nech si každý robí, čo chce...

Muhsoggyknee

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #39 kdy: 18. 06. 2018, 11:34:01 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry. Je to zcela vaše věc, ale jaké si to uděláte, takové to budete mít. Jaký je smysl udržování vztahu, ve kterém nemáte důvěru? Jak si mslíte, že to dopadne, až náhodou zjistí, že jí lžete?

Každá odpověď bude hodně individuální, ale osobně považuji schopnost společně hospodařit za naprostý základ. Problém je spíš technické provedení, protože spolumajitele účtu umí jen mBank a UCB, zbytek jen disponenty, což není totéž. Nejjednodušší je mít jeden provozní transakční účet kudy projdou všechny příjmy a výdaje, zbytek spořit kdekoli jinde podle vhodně zvoleného klíče. Pokud nemáte účelově rozdělen majetek (např. kvůli bezpečnosti rodinneho majetku při podnikání) nejjednodušší je hospodařit společně. Ale k tomu je teba být mentálně dospělý.
Na takeho k*okota kazda caka. V dnesnej dobe doverovat vaginalnemu monstru je priznak totalnej mentalnej retardacie. Zenskej neverim ani nos medzi ocami nieto este zalezitosti ohladom majetkov.

Syrova susenka

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #40 kdy: 18. 06. 2018, 12:12:27 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry. Je to zcela vaše věc, ale jaké si to uděláte, takové to budete mít. Jaký je smysl udržování vztahu, ve kterém nemáte důvěru? Jak si mslíte, že to dopadne, až náhodou zjistí, že jí lžete?

Každá odpověď bude hodně individuální, ale osobně považuji schopnost společně hospodařit za naprostý základ. Problém je spíš technické provedení, protože spolumajitele účtu umí jen mBank a UCB, zbytek jen disponenty, což není totéž. Nejjednodušší je mít jeden provozní transakční účet kudy projdou všechny příjmy a výdaje, zbytek spořit kdekoli jinde podle vhodně zvoleného klíče. Pokud nemáte účelově rozdělen majetek (např. kvůli bezpečnosti rodinneho majetku při podnikání) nejjednodušší je hospodařit společně. Ale k tomu je teba být mentálně dospělý.
Na takeho k*okota kazda caka. V dnesnej dobe doverovat vaginalnemu monstru je priznak totalnej mentalnej retardacie. Zenskej neverim ani nos medzi ocami nieto este zalezitosti ohladom majetkov.

Nějaké trauma z dětství ?

Beru pětinásobek výplaty manželky. Máme společný účet, k němu dvě karty, manželka má veškerý přístup. Nikdy by mě nenapadlo to řešit jinak.

Pokud to takhle chcete mít, tak ale ta ženská nesmí být první kravka co šla okolo a způsobila akorát bouli v rozkroku.

Hmmm

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #41 kdy: 18. 06. 2018, 12:58:48 »
My to mame tak, ze kazdy ma svoj ucet a k tomu mame jeden spolocny, ku ktoremu su dve platobne karty a na ktory kazdy mesiac posleme rovnaku ciastku - z toho sa platia nakupy. Ostatne dohodou.

boháč

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #42 kdy: 18. 06. 2018, 13:06:23 »
Když jsem si vybíral manželku, jedno z důležitých kritérií (kromě koz ;) apod.) byl její přístup k penězům. Tedy jak dobře bude hospodařit s MÝMI penězi. Pokud nemám jistotu, že je nebude chtít utrácet za nesmysly, neberu si ji za manželku!

K tomuto účelu doporučuji vybírat manželky z ne zrovna chudých rodin: je to samozřejmě kus od kusu, ale podle mých zkušeností si ženy z chudých poměrů, jak přijdou k penězům, potřebují něco dokazovat a začnou rozhazovat za nesmysly – šperky, nesmysly co nikdy nevyužijí… Protože po tom vždycky toužily a nikdy to neměly. Teď můžou a co kdyby zítra zas nemohly. Bohaté ženy takovou potřebu nemají a budou se spíše chovat zodpovědněji (ale zase mají samy od sebe vyšší nároky). Žena z chudých poměrů sice umí udělat oběd za 30 Kč, ale když má efektivně využít třeba několik mega, je bezradná.

Společný účet je zrádný, a to nejen kvůli důvěře. Jakmile jeden z manželů zemře, společný účet bude zablokován až do vyrovnání dědictví, tj. klidně i několik měsíců! Do té doby se budete pást. Z toho důvodu máme s manželkou účty dva – já mám hlavní, ze kterého odcházejí všechny pravidelné i občasné výdaje, manželka jen nějaký svůj se svým příjmem (můj příjem je mnohonásobně vyšší), víceméně jen jako její rezervu. Na účty si vzájemně nesaháme, přístupy ani nemáme.

Společný účet se mi nelíbí i z důvodu nějakého finančního soukromí. Prostě ať už zrovna koupím manželce dárek, nebo sobě nějakou hovadinu, nechci, aby ten druhý ihned věděl, co, kde, za kolik. Platební karty jsou z tohoto hlediska šílené. Z toho důvodu (a i z důvodu, že i bance je h**no po tom, kde utrácím) máme doma neustále dostatečnou zásobu hotovosti (z mého účtu), ze které si oba bereme podle uvážení.

Pokud by se mi zdálo, že hotovost mizí příliš rychle, utáhnu kohoutek, ale ještě se mi to nestalo (viz výběr manželky výše).

Jinak k rozvodům – žena má nárok na polovinu toho, co oba manželé vydělali ZA DOBU MANŽELSTVÍ. Tedy jen z toho, jak moc dobré mi dělala žena zázemí, zatímco já jsem vydělával. Na peníze vydělané před vznikem manželství právo nemá. To mi přijde fér.

uuuuu

Re:Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« Odpověď #43 kdy: 18. 06. 2018, 13:15:36 »
Společný účet je zrádný, a to nejen kvůli důvěře. Jakmile jeden z manželů zemře, společný účet bude zablokován až do vyrovnání dědictví, tj. klidně i několik měsíců! Do té doby se budete pást.

otec nam umrel doma, takze mamka chytre rychle rekla at se jde rychle ten ucet vybrat na nulu.
takze nasledne zablokovani uz nic nezpusobilo.

xxx

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #44 kdy: 18. 06. 2018, 14:08:32 »
A to ses chtěl pochlubit, že vyděláš 120 tisíc za měsíc nebo že jsi totální kokot marinovaný?

sa spamataj co pises, na tom neni nic chvalihodne, je to priemerny seniorsky plat pri praci na zivnost

IMHO,já nejsem ten, kdo by se měl vzpamatovat. Vlastně manželce říkáš, že jsi vyděláváš polovinu průměrné mzdy ve svém oboru. To taky o něčem svědčí...