Sdílíte účet s manželkou/manželem?

xavier

Sdílíte účet s manželkou/manželem?
« kdy: 17. 06. 2018, 16:26:20 »
Ahojte, mam trocha nezvycajny netechnicky dotaz. Ako mate doma poriesene financie? Presuvate zarobene peniaze na spolocny ucet s vasou polovickou, alebo si ich nechavate u seba? Ak ich mate zvlast na svojom ucte, ako potom riesite platenie spolocnych veci ako hypoteka atd...?

My napriklad fungujeme tak, ze kazdy si z vyplaty necha 10k, a zvysok posle na spolocny kde mame hypoteku, platime z neho ucty atd.

Manzelke som povedal ze zarabam 60k, cize kazdy mesiac poslem na spolocny ucet 50k. Realita je taka, ze mesacne zarobim okolo 120k (ICO). Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne. Ako to mate poriesene vy? Dik za odpovede :)
« Poslední změna: 17. 06. 2018, 22:26:30 od Petr Krčmář »


soriako

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2018, 16:40:05 »
samozřejmě že tě oškube a zdrhne, ženský jsou tak nastavený, nedávej jí nic a hlavně se proboha nežeň.

uuuuuuuu

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2018, 16:41:00 »
Nekdy mam vetsi plat ja, nekdy zena.
Kazdy mame vlastni ucet, ja splacim auto, zena rekonstrukci bytu.
Prvni pulku mesice platim nakupy ja a kdyz jsem dutej, tak plati nakupy zena.

qwertz

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2018, 16:42:23 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry. Je to zcela vaše věc, ale jaké si to uděláte, takové to budete mít. Jaký je smysl udržování vztahu, ve kterém nemáte důvěru? Jak si mslíte, že to dopadne, až náhodou zjistí, že jí lžete?

Každá odpověď bude hodně individuální, ale osobně považuji schopnost společně hospodařit za naprostý základ. Problém je spíš technické provedení, protože spolumajitele účtu umí jen mBank a UCB, zbytek jen disponenty, což není totéž. Nejjednodušší je mít jeden provozní transakční účet kudy projdou všechny příjmy a výdaje, zbytek spořit kdekoli jinde podle vhodně zvoleného klíče. Pokud nemáte účelově rozdělen majetek (např. kvůli bezpečnosti rodinneho majetku při podnikání) nejjednodušší je hospodařit společně. Ale k tomu je teba být mentálně dospělý.

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #4 kdy: 17. 06. 2018, 16:53:03 »
... Realita je taka, ze mesacne zarobim okolo 120k (ICO). Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne. Ako to mate poriesene vy? Dik za odpovede :)
:o
Za 120k jeden ani nesleze z postele, jak můžeš být ženat?


Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #5 kdy: 17. 06. 2018, 16:53:36 »
... Ale k tomu je teba být mentálně dospělý.
+1

CoffeeMan

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #6 kdy: 17. 06. 2018, 17:04:59 »
Občas nemá prachy manželka. Občas nemám prachy já. Tak si vždycky vysvětlíme kratší hádkou, že neumíme hospodařit a vykešujeme to. Mít společný účet? Psychiatrii si nechávám na jiné věci.

lkdze

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #7 kdy: 17. 06. 2018, 17:15:48 »
Tak to udělejte opačně ne? Každý tam měsíčně posílejte 50k (nebo jakoukoli jinou domluvenou částku, aby pokryla společné výdaje) a zbytek si každý nechejte a dělejte si s tím co chcete.

CoffeeMan

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #8 kdy: 17. 06. 2018, 17:20:01 »
Společné výdaje. Hmmm. Tak když se na těch společných výdajích lidi domluví, co že to všechno je a co už to není  :o

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #9 kdy: 17. 06. 2018, 17:20:40 »
Ahojte, mam trocha nezvycajny netechnicky dotaz. Ako mate doma poriesene financie? Presuvate zarobene peniaze na spolocny ucet s vasou polovickou, alebo si ich nechavate u seba? Ak ich mate zvlast na svojom ucte, ako potom riesite platenie spolocnych veci ako hypoteka atd...?

My napriklad fungujeme tak, ze kazdy si z vyplaty necha 10k, a zvysok posle na spolocny kde mame hypoteku, platime z neho ucty atd.

Manzelke som povedal ze zarabam 60k, cize kazdy mesiac poslem na spolocny ucet 50k. Realita je taka, ze mesacne zarobim okolo 120k (ICO). Nie ze by som bol lakomy a preto ich tam nechcel poslat, len sa bojim ze ak vacsinu penazi dam na spolocny ucet, tak mi s nimi jedneho dna zdrhne. Ako to mate poriesene vy? Dik za odpovede :)
Proc jsi se pro Boha zenil se zenou vuci ktere nemas duveru? Moje zena ma karty ke 2 uctum, platby za ptakoviny chodi z jednoho uctu, k ostatnim penezum pristup nema a netusi o nich. Smlouvy mame takove ze kdyby se mi neco stalo muze nakladat se vsim neomezene a vsechny potrebne informace dostane od pravnika ktery vi tyhle detaily. Jestli si nekam odklada prachy co vybere nebo ne neresim. Svuj ucet zena mela jednou, uz ho nema. Vyhovuje nam to.

CoffeeMan

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #10 kdy: 17. 06. 2018, 17:23:10 »
"Proc jsi se pro Boha zenil se zenou vuci ktere nemas duveru? Moje zena ma karty ke 2 uctum, platby za ptakoviny chodi z jednoho uctu, k ostatnim penezum pristup nema a netusi o nich."

Jste tomu teda dal s tou důvěrou ;D

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #11 kdy: 17. 06. 2018, 19:02:48 »
"Proc jsi se pro Boha zenil se zenou vuci ktere nemas duveru? Moje zena ma karty ke 2 uctum, platby za ptakoviny chodi z jednoho uctu, k ostatnim penezum pristup nema a netusi o nich."

Jste tomu teda dal s tou důvěrou ;D
to neni o duvere, ale ucty vznikaji a zanikaji a resit se zenou dispozicni pravo po kazdem uctu je nesmysl. mame to vyresene jinak, tudiz nemusi vedet o uctech do doby kdy se neco nestane.

xxx

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #12 kdy: 17. 06. 2018, 19:24:54 »
A to ses chtěl pochlubit, že vyděláš 120 tisíc za měsíc nebo že jsi totální kokot marinovaný?

cppman

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #13 kdy: 17. 06. 2018, 19:25:30 »
Ty vole to je zas dotaz.... Jeden by řekl, že manželka je nejbližší osoba na světě a vy nejste schopen elementární důvěry.

Taky bych řekl, že by to měla být nejbližší osoba. Na druhou stranu: podle statistik končí rozvodem cca polovina manželství. Co ti dává jistotu, že zrovna tobě se to nestane?



xavier

Re:Zdielate ucet s manzelkou / manzelom?
« Odpověď #14 kdy: 17. 06. 2018, 19:27:26 »
A to ses chtěl pochlubit, že vyděláš 120 tisíc za měsíc nebo že jsi totální kokot marinovaný?

sa spamataj co pises, na tom neni nic chvalihodne, je to priemerny seniorsky plat pri praci na zivnost