Kolik procent pracovní doby vlastně pracujete?

anon

Kolik procent pracovní doby vlastně pracujete?
« kdy: 14. 03. 2018, 23:06:24 »
Java vyvojar, 34% mi vyslo za tyden, co jsem to poctive meril.
« Poslední změna: 15. 03. 2018, 09:54:11 od Petr Krčmář »


Standa Rd

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2018, 23:34:54 »
záleží na čem dělám.. když je to nějaká nudná blbost tak 20%, když je to zajímavý projekt tak 90%

Trubiroh

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2018, 00:38:25 »
Cim si si to meral?

lllw

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2018, 01:26:20 »
30-50%, bavime se o vyvoji/programovani. To delat 8 hodin denne naplno proste nejde.

Soudruh lopata

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2018, 02:51:05 »
Pracuji přibližně na 120%, tzn. většinou kolem 9 hodin.
Jsem PHP programátor co se přistěhoval do Prahe, beru 25 000 Kč na HPP. Ale uvažuji o tom, že začnu programovat v pořádném programovacím jazyce.


pepa

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2018, 06:23:12 »
Nebýt nutného spánku a přísunu živin dalo by se vymačkat víc.

phpkral

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2018, 08:00:47 »
Já pracuji tak na 37 procdnt - poctivě jsem to měřil. Dávám si pozor abych nepřekročil výši platu protože beru jen asi 120k.

phpkral

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2018, 08:02:41 »
Pracuji přibližně na 120%, tzn. většinou kolem 9 hodin.
Jsem PHP programátor co se přistěhoval do Prahe, beru 25 000 Kč na HPP. Ale uvažuji o tom, že začnu programovat v pořádném programovacím jazyce.
Náplava a ještě php "programátor" ... to je ale kombinace.  Alspoň umíš česky a nejseš lůza z východu.

Yarda

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2018, 08:11:33 »
Tak to je dotaz hodný magora - eee managera. Jak se vlastně dá zjistit, kdy programátor, obecně duševní pracovník pracuje? To se dá maximálně u kopáče, že se stopne, kdy vezme do rukou krumpáč a začne kopat příkop a kdy přestane kopat a krumpáč odloží (a pak se případně zjistí, že se projektant spletl, ten příkop měl být jinde, tak se zase může stopovat, kdy kopáč má v ruce lopatu a ten příkop zasypává).

huh

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2018, 08:15:36 »
Takze programator v praci pise kod treba jen 3 hodiny z 8? A co dela ten zbytek? A co na to sef/majitel?

linux--kral

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2018, 08:25:18 »
Kedysi som pracoval 140percent pracovneho casu. Teraz cca 5 percent casu. plat bezi, plus som stihol kupit 2 byty ktore prenajimam a je mi lepsie. Venujem sa konickom a rodine.

phpkral

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2018, 08:34:26 »
Takze programator v praci pise kod treba jen 3 hodiny z 8? A co dela ten zbytek? A co na to sef/majitel?
A kolik bys chtel delat za dnesni smesne platy pod  200k????

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #12 kdy: 15. 03. 2018, 08:36:17 »
Jsou dny, kdy jen zevluju, sem tam do něčeho šťouchnu...mohlo by se říct jsem zadarmo drahej :_)
Poté jsou dny kdy mě chytne ultrus a udělám během dne zátah co by se standardně dělalo týden.
Jsem důkazem, že mám prapůvodní geny člověka :_)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Lorenz

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #13 kdy: 15. 03. 2018, 08:36:25 »
Tak to je dotaz hodný magora - eee managera. Jak se vlastně dá zjistit, kdy programátor, obecně duševní pracovník pracuje? To se dá maximálně u kopáče, že se stopne, kdy vezme do rukou krumpáč a začne kopat příkop a kdy přestane kopat a krumpáč odloží (a pak se případně zjistí, že se projektant spletl, ten příkop měl být jinde, tak se zase může stopovat, kdy kopáč má v ruce lopatu a ten příkop zasypává).

V rade pripadu lze rict, kdy nepracuje. Napriklad ja si ted ctu root a dohoda rozhodne nebyla, ze dostanu penize za cteni roota.

A co na to sef/majitel?

Nic. Nejspis si take neco cte, misto aby pracoval. Ryba smrdi od hlavy.

Yarda

Re:Kolik procent pracovni doby vlastne pracujete?
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2018, 08:59:56 »
Takze programator v praci pise kod treba jen 3 hodiny z 8? A co dela ten zbytek? A co na to sef/majitel?
Koluje historka, nevím, zda pravdivá, že v USA přestal fungovat nějaký drahý přístroj, tak zavolali odborníka, ten přišel, chvíli koukal, pak vzal šroubovák, pootočil nějakým trimrem a přístroj začal fungovat. Vystavil účet na 100$ za opravu. Firma proti té částce nic neměla, ale chtěla, aby to rozepsal na položky. Tak odborník připsal:
Pootočil trimrem...........1$
Věděl kterým..............99$

Vážně si někdo myslíte, že když programátor, obecně duševní pracovník, vstane od počítače a jde na WC nebo na oběd tak přestane pracovat?
Já jsem většinu svého profesního života pracoval ve vývoji a tvrdil jsem, i magorům ...eee managerům, že konstruktér nejvíc pracuje, když zdánlivě nic nedělá. Protože když začne mlátit do klávesnice až hmatníky lítají kolem a za myší je žížnivá čára, tak to znamená že to hlavní už je uděláno, protože konstruktér už ví, co má psát a kreslit.
Pokud šéfstvo hodnotí práci podle toho jak dlouho pracovník sedí u počítače a čumí do monitoru a ne podle množství a kvality odvedené práce, tak takové šéfstvo stojí za starou bačkoru.
Dokonce tady www.cadforum.cz lze najít dotazy, zda z výkresového souboru lze zjistit, jak dlouho na něm konstruktér pracoval.