Autor David Ježek

Velky cykloturista

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #195 kdy: 16. 12. 2018, 01:06:28 »
Jak se meri "kvalita obsahu" ?
Common sense? Pokud ti na jeho clancich pridada vse ok, hledej problem u sebe.


citanus006

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #196 kdy: 16. 12. 2018, 06:20:08 »
Jak se meri "kvalita obsahu" ?
Common sense? Pokud ti na jeho clancich pridada vse ok, hledej problem u sebe.

kvalita obsahu?.. takovej google meri kvalitu obsahu uz nejakej cas a docela to umi : ) A urcite bude i nejaka metrika na normalni clanky/texty ale v tomdle pripade to snad netreba. Stacilo sem zabrousit dneska a hned na uvod jsem zjistil ze "facebooku zase unikla data".

Ok rikam si, nejak zero day zalezitost co nesla normalnima kanalama,.... ale kdyz to pak clovek pak zkusi precist.. ano a omlouvam jsem z oboru, takze opravdu jsem vylozene sel potom co to je zase za vymysl, protoze jsem o tom neslysel..... tak clovek zjisti, ze jim nic neuniklo, nikdo nic neukradl a v podstate se nekteri mohli podivat na cizi fotky, ktere ale stejne patri facebooku a useri nemaji k nim zadna prava : D

Ok, respektuji ... z rootu je blesk...


2./3 do 127.0.0.1

Jouda

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #197 kdy: 16. 12. 2018, 13:01:32 »
Kdyz uz machrujes a odvolavas se na ynteligenci a presnost, tak zacni tim ze budes sam spravne cist. Je tam napsano ze data "unikala" ne ze unikla. Sam facebook pise: this may have affected up to 6.8 million users and up to 1,500 apps built by 876 developers. Takze to neni zadna malickost, je to pruser jak vrata.

K>

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #198 kdy: 16. 12. 2018, 21:54:38 »
Jak se meri "kvalita obsahu" ?

Tak u novinaru se treba kvalita da zhodnotit tim, ze dokazou jasne oddelit svoje nazory od faktu (nebo zdrojovych dat). Jezek to opakovane nedela. Neni zrejme, co je jeho nazor a co odnekud prevzal. Idealne v novinarske zprave by nazory novinare vubec nemely co delat. Od toho jsou fejetony (moderne blogy). A jako takove by mely byt oznaceny.

A budu rad, kdyz mi nekdo z tech, co si mysli ze Jezek pise dobre, vysvetli ze se mylim (argumenty).

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #199 kdy: 25. 03. 2019, 10:26:55 »
Nemůžu si pomoct, ale kvalita příspěvků tohoto "novináře" nestoupá. Jediný důsledek povinných registrací na rootu a cenzurování příspěvků je že nelze autorovi z plných plic vynadat co to zase vymyslel za nesmysl. Můžu umírněně napsat co je v článku blbě, ale na to Ježek nereaguje a nikdy nereagoval.

A to jsem psal už někde dřív, jedinou reakci od Ježka jsem získal pouze a jen tehdy, když jsem napsal hodnocení jeho výplodu z plných plic a urážlivě. Pokud bylo hodnocení slušné, nikdy žádná reakce nebyla. A to už od dob cdr.cz.

Takže teď jsou v diskuzích všichni slušní jako prvorepublikoví gentlemani, ale k ničemu to nevede.

No a to že se má citovat Ježkovi vysvětlovala hromada lidí už na cdr.cz, ale pořád mu to nedochází.


Re:Autor David Ježek
« Odpověď #200 kdy: 25. 03. 2019, 12:43:52 »
A má smysl se tím zabývat? Redakci je jedno, jakou úroveň root má. Nicméně uvádět autora článku dřív, než jej člověk rozklikne, by bylo fajn...

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #201 kdy: 25. 03. 2019, 13:31:27 »
ze Jezek pise dobre
Píše normálně a stylem, který je pro Root osvěžující. Že ho puberťáci kritizují mu může být ze srdce jedno, magazín o IT není o sbíraní lajků od beďarů.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #202 kdy: 25. 03. 2019, 13:53:06 »
ze Jezek pise dobre
Píše normálně a stylem, který je pro Root osvěžující. Že ho puberťáci kritizují mu může být ze srdce jedno, magazín o IT není o sbíraní lajků od beďarů.

Mne to teda moc osvezujici neprijde. Mozna tak body za snahu.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #203 kdy: 25. 03. 2019, 16:09:59 »
ze Jezek pise dobre
Píše normálně a stylem, který je pro Root osvěžující. Že ho puberťáci kritizují mu může být ze srdce jedno, magazín o IT není o sbíraní lajků od beďarů.

Nepíše normálně, pokud nejde o blogy. A vůbec mi to nepřijde osvěžující.
Ta poznámka o puberťácích také o něčem hovoří... mindrák?  :)

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #204 kdy: 10. 05. 2019, 08:09:57 »
Omylem jsem precetl dnesni clanek o Denuvo. Pak jsem si prosel, jaky je vlastne obsah. A dosel jsem k tomu, ze nekdo smazal tabulku z wikipedie, protoze nepovazoval jisty zdroj informaci dostatecny. Na zaklade toho Jezek zaplacne 3/4 clanku historii pirateni, pak zmini onu tabulku a pak nadhodi naznacujici vetu, ze to mozna udelal nekdo aby to vyhovovalo Denuvu:
"vznikly snad tyto úpravy hesla o Denuvo proto, aby konvenovaly Denuvu? "

Ten clanek nema zadny poradny obsah!

Vratte mi mych ztracenych 5 minut!

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #205 kdy: 14. 05. 2019, 07:09:44 »
Si tu odložím další perlu:
"...zájem o refurbished smartphony v A kvalitě ..."

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #206 kdy: 10. 07. 2019, 22:30:16 »
Přidám další perly.
Tady:
https://www.root.cz/zpravicky/budouci-grafika-intel-xe-v-renderech
nejlepší autor ze všech si popletl slova "oficiální" a "neoficiální", dle jeho slov:
"síla zvyku psát slovo "neoficiální", je velká.". Tak snad doufejme to neznamená, že napsal významné množství článků založených na neoficiálních informacích.

A náš nejlepší autor jen na základě renderu dokázal určit TDP grafické karty s přesností na 16 % ("Obvykle se z těchto snímků usuzuje ... na TDP"), i přes to že sám tvrdí že s hodnotou TDP je to takové všelijaké ("dobře víme, jak svérázně si Intel vykládá "TDP"").
Bohužel nedokázal své tvrzení podložit jakýmikoliv fakty (neboli neodpověděl na přímý slušný dotaz).

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #207 kdy: 10. 07. 2019, 22:34:09 »
No a v dnešní perle si nejlepší autor ze všech popletl retro Playstation a retro Nintendo NES. Ověřování vlastní paměti asi nebude nejsilnější stránka našeho nejlepšího autora.

https://www.root.cz/zpravicky/retro-konzole-c64-se-objevi-pred-vanoci

Zprávička: "Připomeňme, že retro modely starších počítačů či konzolí jsou poslední dobou hitem, retro verze původní PlayStation se prakticky nestíhala vyrábět."

A informace z komentáře zprávičky od  BlackRider
"Reasons for the price drop at this time suggested a combination of overproduction of the unit, over-pricing on the original cost of the unit, or disinterest in the unit, which had been critically panned by journalists."
https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Classic#Sales

"Nintendo produced and sold about 2.3 million NES Classic Editions from November 2016 through April 2017, with shipments selling out nearly immediately."
https://en.wikipedia.org/wiki/NES_Classic_Edition

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #208 kdy: 10. 07. 2019, 22:48:15 »
Jo to s tim NES vs PS1 je klasicka "Jezkova" I don't give a fuck about details ... proste su Jezek a Krcmi me ma rad. Nechcu to dal hrotit a pod clankem to "super sef redaktor" stejne nepovoli. LOL? opravdu ne.

K_

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #209 kdy: 08. 08. 2019, 11:55:55 »
Si tu odlozim: tahle zpravicka je tak mizerne napsana, ze aspon 50 % diskuze je mimo:
https://www.root.cz/zpravicky/kdyz-je-malo-ram-linux-pracuje-mizerne/


a proc si to myslim:
https://www.root.cz/zpravicky/kdyz-je-malo-ram-linux-pracuje-mizerne/1025919/