Autor David Ježek

Niemand

Re:Autor Jezek
« Odpověď #135 kdy: 20. 04. 2018, 13:35:53 »
Matička Rus možná působí ironicky, ale určitě je méně nepatřičná než "Strýček Sam", natožpak "žabožrouti". Na rozdíl od "Matičky Rusi" je dotyčným národům nalepil někdo zvenku a znamenají ještě něco jiného.
Strýček sam je vlastní personifikace ... https://en.wikipedia.org/wiki/Uncle_Sam
Uznávám, že "žabožrouti" je vnější označení, ale můžu uvést jiný příklad zprávy.

"Kolébka fotbalu, Galský kohout a Helvéti uzavřeli dohodu o hospodářské spolupráci."


xxxxx

Re:Autor Jezek
« Odpověď #136 kdy: 20. 04. 2018, 13:43:50 »
Tak co je špatně? Četl jste vůbec někdy nějakou hrůzu jako třeba Rudé právo, že to přirovnáváte?
Četl. Občas, výjimečně, ale četl. Mírně čitelnější byly lidovky (Lidová demokracie? už nevím oficiální název) či Mladá fronta (myslím ty noviny). Sice to také byla síla, ale nic jiného prostě nebylo (pokud člověk neposlochal Svobodnou Evropu, tam to bylo lepší tam si dávali pozor, z Hlasu Ameriky bylo také občas cítit to jejich zaujetí, byť opačné, přestože fakta skoro nepřekrucovali)

Není problém spíš v tom, že se pan Ježek vyjadřuje ke činnosti strany a vlády jedné země, které tu někteří lidé nekriticky fandí?
Dle stylu psaní jste starší generace a dotaz se týká politiky, tak tomu přizpůsobím odpověď:
Njn. S tím je obecně problém. Ze strany proruských trolů (v posledních letech) a užitečných idiotů (pokud si pamatujete, co ten termín znamenal). Je pak na každém jednom aby rozpoznal, kdy jde o kritiku jen z důvodů nesouhlasu s popisovanými fakty a kdy když někdo říká, že proces se Slánským byl zmanipulovaný, že to nemusí znamenat, že by tehdy nejraději neviděl viset všechny až po Gottwalda, ale že ten způsob soudu je účelový a to chování státu (v rukou bolševiků) postihne i spoustu normálních.

Zbytek dotazu:
Jak sám píšete, jednotlivé napsané věci nejsou nepravda a samostatně některé ani nemají pejorativní nádech. Ale tak nějak postavené za sebe, určitým stylem, z toho prostě cítím ten stejný nádech jako tenkrát. Také to nebývaly úplné lži (někdy ano, ale vesměs ne, jen "vhodně" upravené). Jen se tu ubralo, tu přidalo, správně zacílilo, aby bylo jasné, jak to musí politicky vyznít.

Člověk tehdy musel číst mezi řádky, aby z toho vyzobal fakta. A to ještě bylo jasné, že to nejde vždy. Spíše skoro nikdy. Jen odhady. Proto mi vadí, když podobný styl najdu jinde, nově, zase. Bez ohledu, zda s popisovanými fakty nesouhlasím či bych to naopak nenapsal ještě "řízněji" (a až možná za čas si uvědomil co jsem vyplodil za zaujatou hrůzu a že to může vyznít opačně - proto nikam nepíši, protože psát se musí umět a já vím že to nijak jednoduše neumím).

Sorry, nedokáži lépe popsat., co mi na tom stylu (nejenom této zprávičce) vadí.

Turi

Re:Autor Jezek
« Odpověď #137 kdy: 20. 04. 2018, 15:36:37 »
Tak co je špatně? Četl jste vůbec někdy nějakou hrůzu jako třeba Rudé právo, že to přirovnáváte?
Četl. Občas, výjimečně, ale četl. Mírně čitelnější byly lidovky (Lidová demokracie? už nevím oficiální název) či Mladá fronta (myslím ty noviny). Sice to také byla síla, ale nic jiného prostě nebylo (pokud člověk neposlochal Svobodnou Evropu, tam to bylo lepší tam si dávali pozor, z Hlasu Ameriky bylo také občas cítit to jejich zaujetí, byť opačné, přestože fakta skoro nepřekrucovali)

Není problém spíš v tom, že se pan Ježek vyjadřuje ke činnosti strany a vlády jedné země, které tu někteří lidé nekriticky fandí?
Dle stylu psaní jste starší generace a dotaz se týká politiky, tak tomu přizpůsobím odpověď:
Njn. S tím je obecně problém. Ze strany proruských trolů (v posledních letech) a užitečných idiotů (pokud si pamatujete, co ten termín znamenal). Je pak na každém jednom aby rozpoznal, kdy jde o kritiku jen z důvodů nesouhlasu s popisovanými fakty a kdy když někdo říká, že proces se Slánským byl zmanipulovaný, že to nemusí znamenat, že by tehdy nejraději neviděl viset všechny až po Gottwalda, ale že ten způsob soudu je účelový a to chování státu (v rukou bolševiků) postihne i spoustu normálních.

Zbytek dotazu:
Jak sám píšete, jednotlivé napsané věci nejsou nepravda a samostatně některé ani nemají pejorativní nádech. Ale tak nějak postavené za sebe, určitým stylem, z toho prostě cítím ten stejný nádech jako tenkrát. Také to nebývaly úplné lži (někdy ano, ale vesměs ne, jen "vhodně" upravené). Jen se tu ubralo, tu přidalo, správně zacílilo, aby bylo jasné, jak to musí politicky vyznít.

Člověk tehdy musel číst mezi řádky, aby z toho vyzobal fakta. A to ještě bylo jasné, že to nejde vždy. Spíše skoro nikdy. Jen odhady. Proto mi vadí, když podobný styl najdu jinde, nově, zase. Bez ohledu, zda s popisovanými fakty nesouhlasím či bych to naopak nenapsal ještě "řízněji" (a až možná za čas si uvědomil co jsem vyplodil za zaujatou hrůzu a že to může vyznít opačně - proto nikam nepíši, protože psát se musí umět a já vím že to nijak jednoduše neumím).

Sorry, nedokáži lépe popsat., co mi na tom stylu (nejenom této zprávičce) vadí.

Myslím, že si rozumíme.

Extrakoder

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #138 kdy: 02. 11. 2018, 12:02:48 »
Chapu, ze redakce asi neodpovi, nicmene:

Opravdu dva posledni clanky plny nesmyslnych fabulaci a autorovych smyslenek povazuje za kvalitni? Prvni evokuje rozhovor s Linusem, misto toho je to jakasi pseudo-uvaha. Ten dnesni si dovolim jen odkaz na komentar, ktery to shrnul lip, nez bych zvladl ja https://www.root.cz/clanky/flatpak-snap-modularity-pocatek-konce-ery-balickovacich-systemu/nazory/1002572/

dik.

Lol Phirae

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #139 kdy: 02. 11. 2018, 12:12:29 »
Chapu, ze redakce asi neodpovi

Můžeš se na to "lukrativní místo" příště přihlásit sám. (Pro info - pokladní v Lidlu vydělává víc.)


Re:Autor David Ježek
« Odpověď #140 kdy: 02. 11. 2018, 12:39:03 »
To dokonce ani nemusí. Stačí napsat mnohem lepší článek a poslat ho. My ho moc rádi vydáme a autor si pak může přečíst diskusi pod ním.

Božkov

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #141 kdy: 02. 11. 2018, 13:32:31 »
Pan Jezek proste at ventiluje svoji subjektivni grafomanii nekde na blogu, tady chceme objektivni novinarsky styl. To chceme az tak moc?

Extrakoder

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #142 kdy: 02. 11. 2018, 13:46:28 »
To dokonce ani nemusí. Stačí napsat mnohem lepší článek a poslat ho. My ho moc rádi vydáme a autor si pak může přečíst diskusi pod ním.
Nicmene jste se vyhl prime odpovedi.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #143 kdy: 02. 11. 2018, 14:02:08 »
Pan Jezek proste at ventiluje svoji subjektivni grafomanii nekde na blogu, tady chceme objektivni novinarsky styl. To chceme az tak moc?

+1

xxxxx

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #144 kdy: 02. 11. 2018, 14:38:56 »
... Prvni evokuje rozhovor s Linusem, misto toho je to jakasi pseudo-uvaha.
Také jsem se nachytal a hned od začátku jsem si říkal, že Linus na té dovolené úplně zblbnul. A po pár odstavcích jsem začal hledat odkaz na originál, že to musel dokopat překladatel ... a zjistil jsem,  že článek je jen clickbait + podvod (na blogu by bylo mírně lepší, s jiným titulkem, ale tady je to prostě chucpe).

U toho dnešního článku už jsem si dal na autora pozor a ani neotevíral. Chjo. Už i tady na rootu musím předem kontrolovat autory a dávat si pozor. Škoda :-/

Digi

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #145 kdy: 02. 11. 2018, 23:10:37 »
Kvůli Ježkovi jsem přestal číst diit. Vím přesně proč, jeho články se opakovaly - koupím levnej šmejd, napíšu blog jak si to ospravedlním, a po nějaké době prozřu že to je šmejd, napíšu opět blog.
Důkaz že nekecám: https://diit.cz/blog/tak-si-tak-rikam-ze-muj-pristi-smartphone-bude-od-apple

U článku s Linusem a desktopem to stejné, clickbait, nějaké prázdné zamyšlení postrádající hlavu patu. U ježka platí, méně je více. Ale nechci nikomu škodit, antipatie nemám, jen tohle snižuje kvalitu .

Velky cykloturista

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #146 kdy: 11. 11. 2018, 13:50:55 »
Takze si to shrneme, redakce k clanku o Linusovi mlci, vyborne, takovy clanky tady presne chci :/

A dnes to je psano pro materskou skolku nebo chovance ustavu?

Citace
Nejnovějším hitem je to, že vás Opera na Androidu automaticky zbaví otravného upozorňování na použití cookies, „vynikající“ to funkcionalitu nařízenou ve „čtvrté říši“. Mnoho uživatelů se nechává slyšet, že děkuje.
Citace
Classic a Super NES Classic se prodalo již 10 miliónů kusů, což činí projekt velmi úspěšným. Na druhou stranu, jen samotných Japonců je téměř 130 miliónů…
Citace
Poznámky k nové verzi jistě obsahují podobné množství Ctrl-C + Ctrl-V jako samotný systém.
Citace
Vyšel Debian 9.6, který přináší vedle aktualizace jádra a mikrokódu procesorů Intel také například aktualizace balíčků Chromium, FFmpeg, OpenJDK, VLC, Blender, CUPS, VirtualBox, i3, Firefox a mnoha dalších. Mnoha.
mi ho vyndej.

 
 

maoam

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #147 kdy: 11. 11. 2018, 14:04:11 »
Tak si už konečně zvykni, však už pro root piše tak rok

Takze si to shrneme, redakce k clanku o Linusovi mlci, vyborne, takovy clanky tady presne chci :/

A dnes to je psano pro materskou skolku nebo chovance ustavu?

Citace
Nejnovějším hitem je to, že vás Opera na Androidu automaticky zbaví otravného upozorňování na použití cookies, „vynikající“ to funkcionalitu nařízenou ve „čtvrté říši“. Mnoho uživatelů se nechává slyšet, že děkuje.
Citace
Classic a Super NES Classic se prodalo již 10 miliónů kusů, což činí projekt velmi úspěšným. Na druhou stranu, jen samotných Japonců je téměř 130 miliónů…
Citace
Poznámky k nové verzi jistě obsahují podobné množství Ctrl-C + Ctrl-V jako samotný systém.
Citace
Vyšel Debian 9.6, který přináší vedle aktualizace jádra a mikrokódu procesorů Intel také například aktualizace balíčků Chromium, FFmpeg, OpenJDK, VLC, Blender, CUPS, VirtualBox, i3, Firefox a mnoha dalších. Mnoha.
mi ho vyndej.

Bacsa

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #148 kdy: 11. 11. 2018, 14:39:50 »
Takze si to shrneme, redakce k clanku o Linusovi mlci, vyborne, takovy clanky tady presne chci :/

A dnes to je psano pro materskou skolku nebo chovance ustavu?

Citace
Nejnovějším hitem je to, že vás Opera na Androidu automaticky zbaví otravného upozorňování na použití cookies, „vynikající“ to funkcionalitu nařízenou ve „čtvrté říši“. Mnoho uživatelů se nechává slyšet, že děkuje.
Citace
Classic a Super NES Classic se prodalo již 10 miliónů kusů, což činí projekt velmi úspěšným. Na druhou stranu, jen samotných Japonců je téměř 130 miliónů…
Citace
Poznámky k nové verzi jistě obsahují podobné množství Ctrl-C + Ctrl-V jako samotný systém.
Citace
Vyšel Debian 9.6, který přináší vedle aktualizace jádra a mikrokódu procesorů Intel také například aktualizace balíčků Chromium, FFmpeg, OpenJDK, VLC, Blender, CUPS, VirtualBox, i3, Firefox a mnoha dalších. Mnoha.
mi ho vyndej.
No co, tak má svůj specifický styl. Vždyť ho nemusíš číst. Občas ulítnout může každý, prostě to přejdi s nadhledem.

maoam

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #149 kdy: 11. 11. 2018, 15:50:40 »
máš nevalidní závěr, správně je to: prostě piše jak pro časopis ABC.

Takze si to shrneme, redakce k clanku o Linusovi mlci, vyborne, takovy clanky tady presne chci :/

A dnes to je psano pro materskou skolku nebo chovance ustavu?

Citace
Nejnovějším hitem je to, že vás Opera na Androidu automaticky zbaví otravného upozorňování na použití cookies, „vynikající“ to funkcionalitu nařízenou ve „čtvrté říši“. Mnoho uživatelů se nechává slyšet, že děkuje.
Citace
Classic a Super NES Classic se prodalo již 10 miliónů kusů, což činí projekt velmi úspěšným. Na druhou stranu, jen samotných Japonců je téměř 130 miliónů…
Citace
Poznámky k nové verzi jistě obsahují podobné množství Ctrl-C + Ctrl-V jako samotný systém.
Citace
Vyšel Debian 9.6, který přináší vedle aktualizace jádra a mikrokódu procesorů Intel také například aktualizace balíčků Chromium, FFmpeg, OpenJDK, VLC, Blender, CUPS, VirtualBox, i3, Firefox a mnoha dalších. Mnoha.
mi ho vyndej.
No co, tak má svůj specifický styl. Vždyť ho nemusíš číst. Občas ulítnout může každý, prostě to přejdi s nadhledem.