Autor David Ježek

Inkvizitor

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #45 kdy: 28. 02. 2018, 17:05:50 »
Nahodou, Radkuv clanek o tom, jak zkompilovat Apache, byl mastrstyk. To musi uznat i takovy znalec Linuxu, jako je treba JXD.

Majstrstyk, sorry.


Pako

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #46 kdy: 28. 02. 2018, 17:29:38 »
A co takto doplnit ALL-STAR team o legendu cz/sk internetu A.K.A vie najviac - Radka Hulana.

Nestraste s Hulanem nebo nakonec jeste zavolaji zpatky Bendu.
Bendu? Bednar byl zdejsi protekcni pisalek.

Myslíte snad “Podnikového sociologa™“?!

MD

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #47 kdy: 28. 02. 2018, 17:52:22 »
Citace
A co takto doplnit ALL-STAR team o legendu cz/sk internetu A.K.A vie najviac - Radka Hulana
Ten se snad zaměřoval hlavně na OS Windows, ne? Sice Root není zaměřený čistě jen na Linux, ale zdá se mi, že (implicitně) by tady články ze světa Windows (pokud se nejedná o WSL) publikem moc vítány nebyly.

Lama

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #48 kdy: 28. 02. 2018, 18:11:32 »
Jedna strana stolu vědec, druhá strana "člověk s názorem".
To si žádá dnešní společnost, která radši zvolí polodementního alkoholika, co je jednou nohou v hrobě, než vědce, který vystupuje slušně a hodně toho dokázal na mezinárodní vědecké scéně. Holt profesor versus názor čtenáře aeronetu...

Prej vystupuje slušně...  :o Sorryjako, ale asi máme dost rozdílný pohled na to, co je to slušnost. - https://youtu.be/Mu1udSjOPJI - Nikdo nás nemusí podepírat... - to je D. Bill.
Havel byl taky jednou nohou v hrobě a bylo to v pohodě, nikdo se za to do něj nenavážel.

(BTW, nejsem příznivec ani jednoho.)

Lama

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #49 kdy: 28. 02. 2018, 18:17:14 »
Další věc je to neúčastnění se diskuse.
Vzhledem k tomu, že 90% procent komentářů píšou retardi s komplexem méněcennosti, není se čemu divit. Ono vůbec psát kvalitní články na českých odborných webech je házení perel sviním, takže pokud nějaký autor píše s entusiasmem a zapálením, tak ho to brzy přejde. Čest a obdiv výjimkám.

Moc nesouhlasím. Jak mi vysvětlíš, že autory jako pan Tišnovský, kteří píší opravdu odborné technické věci, (téměř) nikdo nehejtuje? Co já jsem si všiml, tak když se objeví kvaitní odborný článek, tak se pod ním v diskusi většinou trollové nevyskytují.
Pod články autorů jako pan Ježek se hejtuje často a IMHO je to proto, že tam chybí větší odbornost a občas sklouzává do bulváru a k doměnkám. I když netvrdím, že by ničemu nerozuměl, to zas ne, ale Tišnovský to prostě neni.


alshajmr

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #50 kdy: 28. 02. 2018, 18:24:27 »
Další věc je to neúčastnění se diskuse.
Vzhledem k tomu, že 90% procent komentářů píšou retardi s komplexem méněcennosti, není se čemu divit. Ono vůbec psát kvalitní články na českých odborných webech je házení perel sviním, takže pokud nějaký autor píše s entusiasmem a zapálením, tak ho to brzy přejde. Čest a obdiv výjimkám.

Moc nesouhlasím. Jak mi vysvětlíš, že autory jako pan Tišnovský, kteří píší opravdu odborné technické věci, (téměř) nikdo nehejtuje? Co já jsem si všiml, tak když se objeví kvaitní odborný článek, tak se pod ním v diskusi většinou trollové nevyskytují.
Pod články autorů jako pan Ježek se hejtuje často a IMHO je to proto, že tam chybí větší odbornost a občas sklouzává do bulváru a k doměnkám. I když netvrdím, že by ničemu nerozuměl, to zas ne, ale Tišnovský to prostě neni.
Presne tak. Vrana k vrane seda. On pise o povrchnich nesmyslech pubertalnim zpusobem a tak je to pastva pro trolly. Ale root je ziveny z reklam a seriozni clanky a forum by ho proste neuzivily.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #51 kdy: 28. 02. 2018, 18:33:25 »
Tak už tu padlo magické slovíčko "majnstrým", hned jsem si myslel, že tato debata má reálný základ.
 :D

Foto moc nemusím, ale rád si přečtu cokoli nového odevšad, pro zběžný přehled mi to stačí a šetří mi to čas.
Nehledě k tomu, že pořád mám možnost volby, nikdo mne tu něco číst nenutí.

PS: A že si někdo dovolí vložit svůj vlastní názor do jinak "suchého výčtu informací a faktů", no a co? Však to nejsou vš skripta.
PPS: A Země je placatá, to už bylo dávno prokázáno a jen majnstrýmová média nám tuto zřejmou alternativní pravdu tají...

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #52 kdy: 28. 02. 2018, 18:33:46 »
Presne tak. Vrana k vrane seda. On pise o povrchnich nesmyslech pubertalnim zpusobem a tak je to pastva pro trolly. Ale root je ziveny z reklam a seriozni clanky a forum by ho proste neuzivily.

povrchními nesmysly to tu zasíráš ty javamane.

Ivan Nový

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #53 kdy: 28. 02. 2018, 19:19:22 »
Ono to, co dnešním médiím chybí, je kritický pohled.

To je na delší diskusi. Já si myslím, že je to takové to klasické české usnadňování si práce. Veřejné zakázky se soutěží jen na peníze, přestože je možné tam dát i jiná kritéria, ale kdo by se s tím na straně zadavatele (tedy úřadu) zalamoval, že.

V novinách platí nutnost vyváženého zpravodajství, což si mnozí vykládají jako 10 minut pro vraha, 10 minut pro zavražděného a "nezávislý" (čti blbý) redaktor z toho udělá závěr: vážení posluchači, pravda, jak to tak bývá, je někde uprostřed.

K čemu to vede potom můžeme sledovat třeba zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3965940

Což není vůbec jediný případ, ale je asi za poslední dobu nejvíc ikonický. Jedna strana stolu vědec, druhá strana "člověk s názorem".

Krásně na to reagoval Moravec někdy od 18 minuty

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-nemoderoval-prezidentskou-debatu-mohl-za-to-milos-zeman-moderator-vaclav-moravec-odpovida-na-seznamu-42533?seq-no=28&dop-ab-variant=&source=clanky-home
Vtip je v tom, že i vědec má často jen názor, 90% vědeckých teorií se časem ukáže jako nesmysl a platí jen dočasně.

Labrat

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #54 kdy: 28. 02. 2018, 19:29:00 »
Ono to, co dnešním médiím chybí, je kritický pohled.

To je na delší diskusi. Já si myslím, že je to takové to klasické české usnadňování si práce. Veřejné zakázky se soutěží jen na peníze, přestože je možné tam dát i jiná kritéria, ale kdo by se s tím na straně zadavatele (tedy úřadu) zalamoval, že.

V novinách platí nutnost vyváženého zpravodajství, což si mnozí vykládají jako 10 minut pro vraha, 10 minut pro zavražděného a "nezávislý" (čti blbý) redaktor z toho udělá závěr: vážení posluchači, pravda, jak to tak bývá, je někde uprostřed.

K čemu to vede potom můžeme sledovat třeba zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3965940

Což není vůbec jediný případ, ale je asi za poslední dobu nejvíc ikonický. Jedna strana stolu vědec, druhá strana "člověk s názorem".

Krásně na to reagoval Moravec někdy od 18 minuty

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-nemoderoval-prezidentskou-debatu-mohl-za-to-milos-zeman-moderator-vaclav-moravec-odpovida-na-seznamu-42533?seq-no=28&dop-ab-variant=&source=clanky-home
Vtip je v tom, že i vědec má často jen názor, 90% vědeckých teorií se časem ukáže jako nesmysl a platí jen dočasně.
Jo, ale názor podložený.

Labrat

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #55 kdy: 28. 02. 2018, 19:32:51 »
PPS: A Země je placatá, to už bylo dávno prokázáno a jen majnstrýmová média nám tuto zřejmou alternativní pravdu tají...
Ta stránka je super. Jeden kamarád kdysi jako student psychologie pro diplomku sesmolil něco podobného a dělal různé ankety, aby zjistil, čemu jsou lidi ochtoni uvěřit. Jeho vedoucí mu to pak v podstatě zakázal použít, protože oponent by ho s tím prý poslal někam, že si to vycucal z prstu.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #56 kdy: 28. 02. 2018, 19:35:58 »
Ono to, co dnešním médiím chybí, je kritický pohled.

To je na delší diskusi. Já si myslím, že je to takové to klasické české usnadňování si práce. Veřejné zakázky se soutěží jen na peníze, přestože je možné tam dát i jiná kritéria, ale kdo by se s tím na straně zadavatele (tedy úřadu) zalamoval, že.

V novinách platí nutnost vyváženého zpravodajství, což si mnozí vykládají jako 10 minut pro vraha, 10 minut pro zavražděného a "nezávislý" (čti blbý) redaktor z toho udělá závěr: vážení posluchači, pravda, jak to tak bývá, je někde uprostřed.

K čemu to vede potom můžeme sledovat třeba zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3965940

Což není vůbec jediný případ, ale je asi za poslední dobu nejvíc ikonický. Jedna strana stolu vědec, druhá strana "člověk s názorem".

Krásně na to reagoval Moravec někdy od 18 minuty

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-nemoderoval-prezidentskou-debatu-mohl-za-to-milos-zeman-moderator-vaclav-moravec-odpovida-na-seznamu-42533?seq-no=28&dop-ab-variant=&source=clanky-home
Vtip je v tom, že i vědec má často jen názor, 90% vědeckých teorií se časem ukáže jako nesmysl a platí jen dočasně.
Vědci pracují s hypotézami, a ověřují nebo zamítají hypotézy VĚDECKÝM způsobem - oproti tomu názor většinou nejde vyvrátit, nejde potvrdit, prostě je to pouhý názor .. Aby hypotéza byla hypotézou, a dalo se s ní pracovat vědecky (nikoliv pseudovědecky) musí mít určité parametry. Je velký rozdíl mezi pseudovědou (např. teorie o mimozemských návštěvnících) a vědou (např. teorie genetiky, ...). Bohužel ne každý to pozná!

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #57 kdy: 28. 02. 2018, 19:53:30 »
Vtip je v tom, že i vědec má často jen názor, 90% vědeckých teorií se časem ukáže jako nesmysl a platí jen dočasně.

Nemá. Věda má svá pravidla, hypotézy se musí potvrzovat experimenty, teorie musí splňovat mnoho náležitostí, dělá se peer review, experimenty musejí být na sobě nezávislé a pokud možno používat zcela jiný přístup a tak dále. Prostě vědecká metoda, nemá smysl to tady vypisovat.

To, že je nějaká teorie překonaná ještě neznamená, že je špatně (nebo nesmysl). To, že dneska známe Einsteinovu teorii gravitace (obecnou relativitu) vůbec neznamená, že nemůžeme létat po Sluneční soustavě pomocí Newtonovi mechaniky. Ve skutečnosti se to tak totiž dělá. Jen díky OTR víme, kde má newton limity a proč. Stejně tak je stále možnost vypočítat polohu planet pomocí Keplerových zákonů (což ani není teorie, jen popis pohybu). My dokonce i víme, že OTR není konečnou teorií, ale ani to nám nebrání ji používat při výpočtech pro GPS a další navigační systémy nebo zkoumat gravitační vlny (přičemž například toto nás může posunout ve vědění a třeba to jednou pomůže najít obecnější teorii a třeba spojení mezi otr a kvantovkou).

Zkrátka, je obrovský rozdíl mezi názorem a vědou. Problém je, že se za vědu občas prezentuje i to, co nemá s vědou naprosto nic společného. Nelze se potom divit, že je z toho veřejnost občas zmatená.

Stepan

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #58 kdy: 28. 02. 2018, 19:54:56 »
Pan Jezek tu primo osocuje filmovou produkci poslednich let jako za zoufalou. Co samozrejme objektivni neni.

Rekl bych, ze to naopak je velice objektivni. Suche konstatovani situace.

Ale neni objektivni pokud neni podlozeno fakty. A tohle byl vyvuc z jeho prstu, resp. vkusu ktery nejde s dobou ale zustal jasne nekde u starsi kinematografie, kterou povazuje za nezoufalou. Kdyby byl opravdovej filmovej fanousek s poradnym rozhedem tak by takovy nesmysl napsat nemohl. To mas podobny jako tvuj neobjektivni nazor na systemd, ktery povazujes za zoufaly a pritom ho ani neprovozujes a varis/trolis z vody.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #59 kdy: 28. 02. 2018, 20:07:41 »
PPS: A Země je placatá, to už bylo dávno prokázáno a jen majnstrýmová média nám tuto zřejmou alternativní pravdu tají...
Ta stránka je super. Jeden kamarád kdysi jako student psychologie pro diplomku sesmolil něco podobného a dělal různé ankety, aby zjistil, čemu jsou lidi ochtoni uvěřit. Jeho vedoucí mu to pak v podstatě zakázal použít, protože oponent by ho s tím prý poslal někam, že si to vycucal z prstu.

pravděpodobně i tuhle stránku vytvořil humanitní vědec za účelem sociologického výzkumu  a zesměšnění neexistující skupiny lidí.