Autor David Ježek

PetrM

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #30 kdy: 28. 02. 2018, 12:56:50 »
Je tady hned několik věcí. To, že autor má na něco svůj názor, je úplně normální a je vlastně dobře, pokud tento názor pronikne do jeho tvorby. Jiný autor může mít jiný pohled a může se to skvěle doplňovat. Opravdu nechtějme, aby každý psal stejně, k ničemu se nevyjadřoval a psal jen konformní články.

Ono to, co dnešním médiím chybí, je kritický pohled. Částečně kvůli reklamám (kdo by si chtěl rozházet zadavatele reklamy a ohrozit si příjmy) a částečně proto, že není politicky korektní na plnou hubu pojmenovávat věci tak, jak jsou.

Stačí se podívat na Lupu a jejich vyzdvihování lokálních firem (někdy z toho stříkají reklamní bláboly i když tam není nálepka "komerční sdělení") a před termínama jako "AI", "IoT", "LoRaWAN",... padají na zadek, jako kdyby se bez nich do týdne Měsíc zřítil z oblohy. To si kolikrát člověk říká, jak tlustou asi musel dostat redaktor obálku, aby se pod takový kydy podepsal.

Vítám každýho autora, který se nebojí napsat svůj pohled na věc a každý médium, který ho za to nevykopne.


Re:Autor David Ježek
« Odpověď #31 kdy: 28. 02. 2018, 12:58:50 »
Neremcej, když platíš 8 ředitelů, tak holt na autory už normální prachy nezbydou. Totéž viz tzv. programátoři téhle celé matlaniny.

Hmmm. +1

To mě připomnělo firmu, kde bylo pro asi 25 lidí vymyšleno 70 funkcí a z toho 60 vedoucích. A vedení (tedy to skutečné  ;) ) na tom neshledalo nic divného.

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #32 kdy: 28. 02. 2018, 13:21:42 »
Ono to, co dnešním médiím chybí, je kritický pohled.

To je na delší diskusi. Já si myslím, že je to takové to klasické české usnadňování si práce. Veřejné zakázky se soutěží jen na peníze, přestože je možné tam dát i jiná kritéria, ale kdo by se s tím na straně zadavatele (tedy úřadu) zalamoval, že.

V novinách platí nutnost vyváženého zpravodajství, což si mnozí vykládají jako 10 minut pro vraha, 10 minut pro zavražděného a "nezávislý" (čti blbý) redaktor z toho udělá závěr: vážení posluchači, pravda, jak to tak bývá, je někde uprostřed.

K čemu to vede potom můžeme sledovat třeba zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3965940

Což není vůbec jediný případ, ale je asi za poslední dobu nejvíc ikonický. Jedna strana stolu vědec, druhá strana "člověk s názorem".

Krásně na to reagoval Moravec někdy od 18 minuty

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-nemoderoval-prezidentskou-debatu-mohl-za-to-milos-zeman-moderator-vaclav-moravec-odpovida-na-seznamu-42533?seq-no=28&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Labrat

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #33 kdy: 28. 02. 2018, 13:25:10 »
Ono to, co dnešním médiím chybí, je kritický pohled.
V novinách platí nutnost vyváženého zpravodajství, což si mnozí vykládají jako 10 minut pro vraha, 10 minut pro zavražděného
Nejlepší by bylo vzít zavražděného na kameru, ať víme, jak to prožívá.

Labrat

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #34 kdy: 28. 02. 2018, 13:28:13 »
Jedna strana stolu vědec, druhá strana "člověk s názorem".
To si žádá dnešní společnost, která radši zvolí polodementního alkoholika, co je jednou nohou v hrobě, než vědce, který vystupuje slušně a hodně toho dokázal na mezinárodní vědecké scéně. Holt profesor versus názor čtenáře aeronetu...


asembleruut

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #35 kdy: 28. 02. 2018, 13:30:55 »
Kdyby v té době někdo napsal zprávičku, že nějaký nadšenec zkouší slepit OS pro foťáky  Linuxu a Javy, taky bys prskal... A při tom by to bylo na poměrně zásadní téma, který hodilo Linux na mobily a tablety. Takže asi tak...

Keby napisal o alternativnom firmware pre .. tusim pre Canon to existuju, tak si to precitam. Keby pisal o reverznom inzinierstve originalneho sw, to by bol tiez nazer :-D
Spravicky o Firefox OS, Salwish etc. som tiez cital.

Mne ide o temu, "fotak" = zly, "firmware fotaku" = dobry. Nazory, ak su podlozene, su pre mna OK.

Labrat

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #36 kdy: 28. 02. 2018, 13:49:43 »
Ponevadz ani autor, ani redakce nereaguji pod jeho clanky
Nikdo nemá povinnost reagovat, zvlášť na nekonstruktivní kritiku (útoky).

xxxxx

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #37 kdy: 28. 02. 2018, 15:11:19 »
Takže se vlastně ukazuje, že vám nevadí jeden autor, ale vadí vám diskuse a články o fototechnice.
Ano a ne. Opět se omlouvám, ale má reakce bude hodně dlouhá, sorry, krátce neumím (proto nerad píši články, jsou špatné). Ale pak už dám pokoj:

Jde hlavně o přístup, jakým autor informuje. To, že je to o cizím oboru -fototechnice- jen zvýrazní (zhorší) onen přístup. Pokusím se přiblížit na příkladech:

-------

Jako AFOL (už spíše pasivní) bych možná i uvítal tu číst i článek o Mindstorms. Občas. Možná bych i, ve své době, zkousl bitvy mezi RCX a Mindstorms. Ale už by mi sem vůbec nesedlo věnovat třetinu novinek jak je studless ohavný, jen proto, že RCX měl study a nové Mindstorms jsou studless a mně se studless nelíbí. Od toho je forum kostky.org

Obdobně, třeba by se mi i (občas) líbilo si něco přečísto o problémech komunikace za použití Delphi DS150 a novějších. Ale už mi na root vůbec nesedne psát hlouběji o daném průmyslu a třetinu novinek věnovat offtopic možnému zákazu dieselů v částech Německa. Pokud už bych chtěl, šel bych na web tomu specializovaný.

Stejně tak si občas rád počtu něco o nějakém snímači (či jak se to jmenuje). Ale už mne tolik nebaví sledovat přitom na rootu osobní pocity, že kinofilm býval lepší (příklad stylu, ne konkrétní zde). A už vůbec bych zde nečekal, že se bude třetina novinek věnovat nějakému dalekému zákazu nástroje pro držení hw který (částečně, přeneseně možná) souvisí se zdejší technikou atd. ... Tedy zákazu selfie tyčí na náměstí Nebeského klidu či stojánků v parku v tramtárii. Jen proto, že jeden z redaktorů je fanda do focení. ... Informace je to i zajímavá, ale když jdu na root, čekám něco jiného. Jinak techničtějšího, jinak podaného.

-----

Úmyslně jsem se nerozepisoval co jednotlivé názvy a zkratky znamenají. A kterých oborů se týkají. Právě pro ukázku toho divného přístupu, stylu.

Člověk v oboru (tom cizím) hned ví, o čem je řeč a proč se o tom píše. Ale spoustě jiných to bude celkem neznámé. Ale jen proto, že já se těmi obory zajímám, tak si nemyslím, že bych to měl hned tlačit na root. Od toho mám jiná fóra a jiné weby.  Navíc - a to HLAVNĚ:

Navíc tlačit určitým divně angažovaným stylem, který z toho čiší - že si hned mám myslet co je dobré a co špatné.  Taková subjektivita autora se mi může líbit akorát tam, kde už mám opravdu hluboké znalosti cizího oboru a kde mohu autora zařadit do škatulky fanatiků jednoho z táborů. A neztrácím čas čtením, protože už sám tuším, co už je extrém a která z informací v textu je informací a která je zavádějící silně subjektivní názor - a tedy co je zajímavá novinka o které asi měl být text. A co balast, který mám zahodit.

Sem na root mi tyto (příliš) cizí obory s moc sugestivními názory autora, kde musím předem hledat objektivní pohled jinde (protože v tom oboru nejsem honěný) abych věděl o čem je řeč, navíc často úplně offtopic (jen z toho cizího oboru), prostě nesednou.

Zena

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #38 kdy: 28. 02. 2018, 15:56:18 »
Peter Krcmar : Vas som mal vzdy za taky etalon kvality tu na root-e ale uplne ma zabilo ze ste fanusik Jezka.
Ako uprimne som si myslel ze toto je technicky web kde ide viac o fakty ako o "pocity autora".
Sledoval som DIIT aj CDR kde Jezko posobil a doslova som mal pocit ze sa priam vyziva v tom aby bolo co najviac flame pod jeho clankom. Ako neberiem ze kazdy ma svoj nazor ale podsuvat citatelovy veci v style : "Ale lepsia ja I5 ako I7 lebo ja mam I5" je trosku cez ciaru. Ak chcete bulvar prosim. Ak chcete mix web kde sa bude prepierat foto,video technika prosim. Je tak nazvazenie preco si Jezko na diit zobral "volno" (zeby uz toho refakcia mala dost lebo v poslednej dobe to boly 80% jezkove pocity a zvysok normalnejsie clanky a diskusia bola uz len flame-war?) a tu sa zazracne rozbehol.
Za mna velmi velke sklamanie. A aj ked viem ze Vas jednen uzivatel s Adblockom nezabije tak si ho spet aktivujem. Nechcem prispievat na to ze za pol roka to tu bude smetisko len preto ze pan Krcmar preferuje svoje osobne pocity (Jezko fanusik) pred racionalitou. Menej je niekedy viac.

Oleg

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #39 kdy: 28. 02. 2018, 16:00:36 »
A co takto doplnit ALL-STAR team o legendu cz/sk internetu A.K.A vie najviac - Radka Hulana.
Toho by bolo oslovit do redakcie!
Pripadne ak ma Krcmar gule moze skusit oslovit inu entitu. Mgr Radovan Kaluza.
Autorov by sa naslo aj viac ale Jezko to je JACKPOT. Uplne terno. Legenda. A tych skvelych odbornych clankov co napisal... Aha pockat on len tak pise suhrny a vlastne pocity bez faktov... aj tak dobre.

Ataman

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #40 kdy: 28. 02. 2018, 16:04:04 »
Kazdy spravi chybu ale Jezek v redakcii je priekak ako svina.
Krcmar za toto palec dole. Sebereflexia nic? Alebo kolko ludi musi pixovat aby to redakcia brala?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor David Ježek
« Odpověď #41 kdy: 28. 02. 2018, 16:40:39 »
A co takto doplnit ALL-STAR team o legendu cz/sk internetu A.K.A vie najviac - Radka Hulana.

Nestraste s Hulanem nebo nakonec jeste zavolaji zpatky Bendu.

alshajmr

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #42 kdy: 28. 02. 2018, 16:57:01 »
Ponevadz ani autor, ani redakce nereaguji pod jeho clanky, chtel bych se takto zeptat na oficialni nazor.

Tento autor velice casto ve svych souhrnech ulitava k odstavcum adorujicim sve oblibence (Pentax) pripadne zcela popira logiku veci (prekodovani ripu na lepsi kodek). Jako nemam nic proti na svym blogisku, ale z Diitu nedavno odesel, aby si pry odpocinul, a ted to pere na rootu dal. Dava sefredaktor Davidovi zpetnou vazbu, kde je treba na sobe pracovat?
Z diit ho vysoupli protoze ma nazory urvaneho pubertaka tak je tady kdde zapadne.

jk

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #43 kdy: 28. 02. 2018, 16:59:41 »
A co takto doplnit ALL-STAR team o legendu cz/sk internetu A.K.A vie najviac - Radka Hulana.

Nestraste s Hulanem nebo nakonec jeste zavolaji zpatky Bendu.
Bendu? Bednar byl zdejsi protekcni pisalek.

Inkvizitor

Re:Autor David Ježek
« Odpověď #44 kdy: 28. 02. 2018, 17:04:53 »
A co takto doplnit ALL-STAR team o legendu cz/sk internetu A.K.A vie najviac - Radka Hulana.
Toho by bolo oslovit do redakcie!
Pripadne ak ma Krcmar gule moze skusit oslovit inu entitu. Mgr Radovan Kaluza.
Autorov by sa naslo aj viac ale Jezko to je JACKPOT. Uplne terno. Legenda. A tych skvelych odbornych clankov co napisal... Aha pockat on len tak pise suhrny a vlastne pocity bez faktov... aj tak dobre.

Nahodou, Radkuv clanek o tom, jak zkompilovat Apache, byl mastrstyk. To musi uznat i takovy znalec Linuxu, jako je treba JXD.