Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?

jpu

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #30 kdy: 20. 02. 2018, 12:16:37 »
jj je to tak, je to scifi, ja davam bezne faktury na 6000 euro mesacne, tento rok planujem mat po odcitani nakladov a dani cisteho asi 900k, mam 29 rokov a chcel by som si kupit do roka az dvoch byt bez hypa.
To je zvlastna matematika. Ake ze to naklady ma ITckar? :) Tolko ti neostane ani ked by si isiel cez pausal 60% (max. 20 000e). Jedine, ze by si vedel dobre optimalizovat. Takze?


sadsad

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #31 kdy: 20. 02. 2018, 12:31:00 »
jj je to tak, je to scifi, ja davam bezne faktury na 6000 euro mesacne, tento rok planujem mat po odcitani nakladov a dani cisteho asi 900k, mam 29 rokov a chcel by som si kupit do roka az dvoch byt bez hypa.
To je zvlastna matematika. Ake ze to naklady ma ITckar? :) Tolko ti neostane ani ked by si isiel cez pausal 60% (max. 20 000e). Jedine, ze by si vedel dobre optimalizovat. Takze?

pre zjednodusenie pocitajme s 5000 eurovymi fakturami 12 krat do roka to je 60k, naklady mam take ze som si kupil auto za 20k na firmu a kazdy rok po styri roky si ho odpisujem 5k euro rocne, takze bum, 55, potom to auto musi aj na nieco jazdit, ostatne byrokraticke naklady, obcas notas atd, a mas naklady do 10k takze zo 60 je 50. Z toho zaplatis 21% dane, pre zjednodusenie patina, 50k / 5 = 10 takze ti zostane 40k po daniach a nakladoch - nech este ostatne veci zaberu 5k, vsetky dane a odvody a vsetka rezia okolo (a ze jej je :D) takze 35-36k euro. 36000 eur je 910k CZK. Co sa ti na tom nezda?

jpu

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #32 kdy: 20. 02. 2018, 12:42:11 »
opat zle pocitas. Ak si SZCO, neplatis socialku ani zdravotku? Vychadzajme z toho ze tvoj zaklad dane je 40 000e. Pocitajme, ze neplatis socialku prvy rok a zdravotku len minimalne (63,84e). Takze len na odvodoch zaplatis viac ako 10 000e. Pri obrate 72000e rocne nemozu byt odvody 5k. Kamo to zle pocitas, alebo ako pisem, dobre optimalizujes :)...

jpu

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #33 kdy: 20. 02. 2018, 12:44:22 »
A neviem ci si zaspal dobu, ale oplati sa viac pausal, ako tych tvojich 15000e vydajov. Hlavne ze fakturujes 6000e :D

Lama

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #34 kdy: 20. 02. 2018, 12:45:09 »
Nebo kdyz je splatka hypo zlomek ceny pronajmu. U me 43%.

Splátka hypo je jen cash flow položka. Zároveň máte v nemovitosti zazděné peníze, které by mohly být činné jinak.
...............

Co to je za kecy. Ty prachy do toho bydlení musím vrážet tak jako tak a třeba pro mě je lepší než cálovat nájem nějakýmu vyžírkovi ty stejný ne-li nižší peníze vrazit do pořízení vlastního bydlení, přičemž to nemusí být byt, třeba malá chaloupka.
Jo, je to cash flow položka, a co? Zároveň máte v nemovitosti zazděné peníze - jo mám, radši je "zazdím" do své nemovitosti, než je zazdít do nájmu a živit nějakýho vyžírku. Co je lepší, zazdít ty prachy do nájmu nebo do VLASTNÍ nemovitosti?
...které by mohly být činné jinak - To samý můžu říct o nájemným, že jo. Místo toho, abych rval prachy nájemci, můžou být činné jinak. Jenže bydlet musim.

Velká výhoda vlastního bydlení je v tom, že mě jen tak někdo nevyhodí, když se dostanu do platební neschopnosti. Když přestanu platit nájem, protože sem třeba přišel o práci, skončím na ulici.


prahadef

Re:Kolik si vydelate a kolik mesicne usetrite?
« Odpověď #35 kdy: 20. 02. 2018, 12:48:03 »
Fakturuji tak 150 az 170k mesicne a moc se nenadru. Za rok usetrim tak milionek.

Kazdej si musi uvedomit, ze za min nes sto delaj lopaty co se nedokazou uzivit.
+1

sadsad

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #36 kdy: 20. 02. 2018, 12:52:14 »
A neviem ci si zaspal dobu, ale oplati sa viac pausal, ako tych tvojich 15000e vydajov. Hlavne ze fakturujes 6000e :D

to by som musel byt zivnostnik aka fyzicka osoba ty zaspata doba, ja mam sro, tam to funguje inak

jpu

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #37 kdy: 20. 02. 2018, 12:54:09 »
no takze z sro treba tie peniaze tiez nejak vytiahnut. vela legalnych ciest nie je a aj z toho sa platia dane.

sadsad

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #38 kdy: 20. 02. 2018, 12:59:42 »
moznost cislo jedna, robis ako konatel, nemas rok prijem a vyplatis si zisk, nevyhoda je ze sa ti nezaratava roky do dochodku, socialka a podobne, moznost cislo dva, zamestnas sam seba ako zamestnanca v tvojej vlastnej firme a das si minimalku alebo polovicky uvazok -> uz si hned v systeme, dostavas vyplatu, stravenky a podobne, a rovnako si na konci roka vyplatis zisk.

uf

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #39 kdy: 20. 02. 2018, 13:13:51 »
Příjmy se tu probíraly už mockrát. Mezi zdejší nesmysly 100k-200k měsíčně nemá cenu psát pravdivý údaj.

jk

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #40 kdy: 20. 02. 2018, 13:30:27 »
vedouci inzenyr, zahranicni firma, praha
~$10k mesicne na ico, kdyz se snazim tak usetrim 2/3. koupi bytu planuju na pristi rok.
momentalne resim rozdeleni fakturace mezi ico a firmu kvuli omezeni pausalu v 2018.

wagecuck

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #41 kdy: 20. 02. 2018, 14:09:26 »
V praze mam 45 000/33 075 na hpp jako java dev s pres rok a pul + 2 roky jako QA/tester.
Neusetrim nic a kdybych nemohl i nadale bydlet u rodicu tak jsem na ulici...

anonym

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #42 kdy: 20. 02. 2018, 14:10:38 »
S byty pro mladé je to tragedie a pokud bydlíte v Praze nebo Brně, tak buďte rádi  :-[ V Praze jsou třeba byty podle mě úplně super, když to srovnám s Ostravou. Já kvůli bytům třeba zdrhám do Prahy, protože v Ostravě se slušně bydlet nedá jinak, než postavit si RD. Nechtěl jsem se stěhovat nikam, ale prostě pud sebezáchovy mě dohnal, když jsem viděl, jaký hrozný byt bych si tak tady mohl dovolit. V Praze sice jsou tak 3x dražší byty, ale to jednak dorovná vyšší mzda (alespoň teda pro nás v IT těch 10k čistého navíc rozhodně dorovná dražší bydlení) a ty byty jsou krásné. V Ostravě kdybych chtěl normální pěkný byt v pěné oblasti, ne komunistické sídliště, tak mě bude stát tak minimálně 2000000,- , kdežto v Praze jsou takové byty naprosto běžné a stojí okolo 3500000,- . Rozdíl je, že s ostravskýma penězma na ten byt za 2M nedosáhnu, s těma pražskýma ale jo. Je mi 28.

Nicmnéně ani za peníze v IT se nepovažuju za moc úspěšnho občana ČR. Nejúspěšnější je u mě člověk, kterému se podařilo odstěhovat se pryč z jakéhokolov velkého města, ideálně někam úplně na venkov, a tam si dovede vydělat sluyšné peníze. Mě by tak 30tis. čistého na venkově stačilo ke štěstí bohatě. Podívejte se, kolik v různých zapadákovech u lesíka stojí rodinné domy, to je nádhera. Na takovém místě bych chtěl žít, ne ve městech  :(

hu

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #43 kdy: 20. 02. 2018, 14:26:38 »
Praze jsou takové byty naprosto běžné a stojí okolo 3500000,- . Rozdíl je, že s ostravskýma penězma na ten byt za 2M nedosáhnu, s těma pražskýma ale jo. Je mi 28.
Tos trochu zaspal, za 3.5M si koupíš tak garsonku na sídlišti.

anonym

Re:Kolik si vyděláte a kolik měsíčně ušetříte?
« Odpověď #44 kdy: 20. 02. 2018, 14:29:54 »
Praze jsou takové byty naprosto běžné a stojí okolo 3500000,- . Rozdíl je, že s ostravskýma penězma na ten byt za 2M nedosáhnu, s těma pražskýma ale jo. Je mi 28.
Tos trochu zaspal, za 3.5M si koupíš tak garsonku na sídlišti.

Dej si idnes reality, 50-60m2 a podívej se do té relace. Tohle by v Ostravě stálo tak 2500000,- :

https://reality.idnes.cz/detail/prodej/byt/2+kk/praha-hloubetin-slevacska/8386801?sh=e73775a3e7

Možná máme jiný standard, ale ten byt v odkazu je lepší, než 90% nabídek bytů co najdeš v Ostravě.