Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?

anonym

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #60 kdy: 14. 02. 2018, 02:56:35 »
Mimochodem když druhu homo sapiens během vývoje IQ stoupalo, proč by opět nemohlo klesat.

Potiz je, ze ne ze IQ by mohlo klesat, ale ono doopravdy klesa. Jsou o tom uz i nejake vedecke studie.

Jardo, není důležité být chytrý absolutně, ale být chytrý relativně, to ví každý alfasamec 8)


Dayworker

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #61 kdy: 14. 02. 2018, 03:04:58 »
Knížka Digitální demence mi připoměla můj odvěký plán vykašlat se na IDE při programóvání. Už před dávnou dobou jsem si všiml, jak kvůli googlu a IDEčku vůbec nepoužívám paměť a v důdledku toho si, nekecám, nepamatuju pořád ani to, jak mám přečíst xmlko neho soubor na disku. Fakt. Já to tak často nedělám, ale přesto jsem to dělal v životě už tak 100x a doteď musím googlit example, když to potřebuju  :-[ ještě jsem uvažoval, že si začnu ručně psát sešit, ale u toho jsem nikdy nevydrźel.
Ono taky záleží na API, něco se dá zapamatovat, něco mnohem obtížněji. Java je v tomto mezi nejhoršími, takové Go je pak opačný případ.

Dayworker

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #62 kdy: 14. 02. 2018, 03:05:59 »
Mimochodem když druhu homo sapiens během vývoje IQ stoupalo, proč by opět nemohlo klesat.

Potiz je, ze ne ze IQ by mohlo klesat, ale ono doopravdy klesa. Jsou o tom uz i nejake vedecke studie.

Jardo, není důležité být chytrý absolutně, ale být chytrý relativně, to ví každý alfasamec 8)
To bylo vidět v té Idiokracii.

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #63 kdy: 14. 02. 2018, 07:19:21 »
neviem v akych firmach si sa pohyboval ty, ale moje zatial vsetky skusenosti nemali problem s nastupom od 7 do 9 a obed nejakym sposobom nemerali nikdy. samozrejme je stale mat veci pod kontrolou, ked to v praci hori a je clovek hodinu a pol na obede, tak to asi nesvedci o velkej oddanosti toho cloveka :)

Ja ti to neberu, ale uvedom si, jak je tvuj pohled na to omezenej. 7-9 prichod, ale hodina a pul na obed je moc? Brrr, uz nikdy vice.

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #64 kdy: 14. 02. 2018, 07:57:34 »
O náplň práce teď vůbec nejde. Byl to hrubý shit i v pohodě projekty.

Ale...

Přijdeš o chvíli pozdě a musíš "bejt potrestanej". Někde kupuješ snídaní, někde sypeš cash do prasátka, někde z tebe udělaj akorát debila. Cítím se u toho jak 5 leté díte. Někdy je prostě zácpa nebo se stane něco neočekávanýho. Proč ty český debilové pořád lpěj tak na tom, aby tam ty lidi seděli? Však co kdo udělal, je viditelný v repository.

Pracovní "vtípky". Takovej ten extrémně trapnej humor o práci, kterýmu se všichni musej smát. Příklad:
"Dáš mi odhad na ten malej bugfix?"
"Trochu jsem se v tom už hrabal, tak 4?"
"4 minuty? To beru! HAHAHAHA"

Debilové, co všechny mimopracovní činnost dělaj fakt děsně rychle, aby bylo znát, jak jsou to hardcore workeři. Oběd sežerou za 5 minut, na hajzl doslova běhaj atd.

No a pak jsou tyhle exoti na poradu a seděj tam 4 hodiny...

Už je mi z toho na blití.

Fuj, pryc.


Otrasník

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #65 kdy: 14. 02. 2018, 14:30:37 »
O náplň práce teď vůbec nejde. Byl to hrubý shit i v pohodě projekty.

Ale...

Přijdeš o chvíli pozdě a musíš "bejt potrestanej". Někde kupuješ snídaní, někde sypeš cash do prasátka, někde z tebe udělaj akorát debila. Cítím se u toho jak 5 leté díte. Někdy je prostě zácpa nebo se stane něco neočekávanýho. Proč ty český debilové pořád lpěj tak na tom, aby tam ty lidi seděli? Však co kdo udělal, je viditelný v repository.

Pracovní "vtípky". Takovej ten extrémně trapnej humor o práci, kterýmu se všichni musej smát. Příklad:
"Dáš mi odhad na ten malej bugfix?"
"Trochu jsem se v tom už hrabal, tak 4?"
"4 minuty? To beru! HAHAHAHA"

Debilové, co všechny mimopracovní činnost dělaj fakt děsně rychle, aby bylo znát, jak jsou to hardcore workeři. Oběd sežerou za 5 minut, na hajzl doslova běhaj atd.

No a pak jsou tyhle exoti na poradu a seděj tam 4 hodiny...

Už je mi z toho na blití.
Chtělo by to vědět jméno firmy, pro prevenci.

Fuj, pryc.

X

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #66 kdy: 14. 02. 2018, 16:18:40 »
neviem v akych firmach si sa pohyboval ty, ale moje zatial vsetky skusenosti nemali problem s nastupom od 7 do 9 a obed nejakym sposobom nemerali nikdy. samozrejme je stale mat veci pod kontrolou, ked to v praci hori a je clovek hodinu a pol na obede, tak to asi nesvedci o velkej oddanosti toho cloveka :)

Ja ti to neberu, ale uvedom si, jak je tvuj pohled na to omezenej. 7-9 prichod, ale hodina a pul na obed je moc? Brrr, uz nikdy vice.

Když je zrovna potřeba odvést kus práce a odvést ji co nejdříve, tak se na to přece jen tak nevykašlu a nezdejchnu se na hodinu a půl na oběd. Tohle už není ani věc loajality vůči firmě, to je věc základní spolehlivosti. Někdo takový v týmu je opravdu na přeshubu. A jestli takhle přistupuješ k práci, tak si docela dovedu představit, že to "nikdy více" bude většinou oboustranné.

cppman

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #67 kdy: 14. 02. 2018, 18:56:56 »
neviem v akych firmach si sa pohyboval ty, ale moje zatial vsetky skusenosti nemali problem s nastupom od 7 do 9 a obed nejakym sposobom nemerali nikdy. samozrejme je stale mat veci pod kontrolou, ked to v praci hori a je clovek hodinu a pol na obede, tak to asi nesvedci o velkej oddanosti toho cloveka :)

Ja ti to neberu, ale uvedom si, jak je tvuj pohled na to omezenej. 7-9 prichod, ale hodina a pul na obed je moc? Brrr, uz nikdy vice.

Když je zrovna potřeba odvést kus práce a odvést ji co nejdříve, tak se na to přece jen tak nevykašlu a nezdejchnu se na hodinu a půl na oběd. Tohle už není ani věc loajality vůči firmě, to je věc základní spolehlivosti. Někdo takový v týmu je opravdu na přeshubu. A jestli takhle přistupuješ k práci, tak si docela dovedu představit, že to "nikdy více" bude většinou oboustranné.

Spousta lidí vykazuje půl hodiny na oběd, ale ve skutečnosti tam jsou 45 minut nebo spíš déle (plus další proflákaný čas). Takže pokud někdo přizná (vykáže), že byl hodinu na obědě, tak bych to bral jako plus, protože aspoň nekecá. Za půl hodiny se dá najíst leda tak když si něco z domova ohřeješ v mikrovlnce – ale ne když jdeš na jídlo někam ven.

A málokdy je ta práce tak kritická, aby nepočkala půl hodiny (tzn. rozdíl mezi tím, když se najíš jako slušný člověk, nebo jako čuně – nepočítám to jídlo z domova, protože to musíš mít připravené předem a to si nemůžeš naplánovat, nevíš, který den ta neodkladná chyba přijde). A když něco hoří, tak se to dá řešit spíš tak, že oběd třeba o hodinu odložím místo abych ho zkrátil.

backup

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #68 kdy: 15. 02. 2018, 11:10:07 »
Citace
Když je zrovna potřeba odvést kus práce a odvést ji co nejdříve, tak se na to přece jen tak nevykašlu a nezdejchnu se na hodinu a půl na oběd. Tohle už není ani věc loajality vůči firmě, to je věc základní spolehlivosti. Někdo takový v týmu je opravdu na přeshubu. A jestli takhle přistupuješ k práci, tak si docela dovedu představit, že to "nikdy více" bude většinou oboustranné.

to je fakt sila, to jsem netusil, ze v roce 2018 budu cist takove nesmysly.

Za svych 40+ prace v nejruznejsich pozicich v soukromem sektoru jsem jeste nezazil situaci, kdy _nebylo_ zrovna potreba odvest kus prace.
Take nikdy nebylo zrovna vhodne si vzit dovolenou - jako na potvoru byly nekde prave problemy.

Yarda

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #69 kdy: 15. 02. 2018, 13:02:30 »
Když je zrovna potřeba odvést kus práce a odvést ji co nejdříve, tak se na to přece jen tak nevykašlu a nezdejchnu se na hodinu a půl na oběd. Tohle už není ani věc loajality vůči firmě, to je věc základní spolehlivosti. Někdo takový v týmu je opravdu na přeshubu. A jestli takhle přistupuješ k práci, tak si docela dovedu představit, že to "nikdy více" bude většinou oboustranné.
Nevím co děláš. IMHO pokud se někde pozná, jestli byl pracovník na obědě místo půl hodiny o hodinu déle, tak je to - ne, jak se tu píše "lopata", ale někdo kdo s tou lopatou nebo krumpáčem pracuje. Že místo toho, aby vykopal pět metrů příkopu vykope ten den jen čtyři metry. Já jsem ve svém aktivním životě pracoval ve vývoji. A tvrdil jsem, i magorům ...eee managerům, když se mne ptali, jak si plním své pracovní povinnosti, že konstruktér nejvíc pracuje, když zdánlivě nic nedělá. Protože když mlátí do klávesnice, až odskakují hmatníky a za myší je žížnivá čára, tak to znamená, že to hlavní už udělal - už ví, co má psát a kreslit. A když jsem šel na oběd, tak jsem si nevymyl mozek na tu dobu a dost užitečného mne při obědě (a třeba i pak když jsem po dobrém obědě šel na velkou) napadlo. Takže pokud někdo hodnotí práci duševního pracovníka podle toho jak dlouho sedí u počitadla a třeba i podle toho kolikrát klofne do klávesnice a ne podle toho kolik práce a v jaké kvalitě odevzdává, tak by měl jít k té lopatě, snad by tam tolik škody nenadělal.

Otrasník

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #70 kdy: 15. 02. 2018, 13:22:13 »
Když je zrovna potřeba odvést kus práce a odvést ji co nejdříve, tak se na to přece jen tak nevykašlu a nezdejchnu se na hodinu a půl na oběd. Tohle už není ani věc loajality vůči firmě, to je věc základní spolehlivosti. Někdo takový v týmu je opravdu na přeshubu. A jestli takhle přistupuješ k práci, tak si docela dovedu představit, že to "nikdy více" bude většinou oboustranné.
Nevím co děláš. IMHO pokud se někde pozná, jestli byl pracovník na obědě místo půl hodiny o hodinu déle, tak je to - ne, jak se tu píše "lopata", ale někdo kdo s tou lopatou nebo krumpáčem pracuje. Že místo toho, aby vykopal pět metrů příkopu vykope ten den jen čtyři metry. Já jsem ve svém aktivním životě pracoval ve vývoji. A tvrdil jsem, i magorům ...eee managerům, když se mne ptali, jak si plním své pracovní povinnosti, že konstruktér nejvíc pracuje, když zdánlivě nic nedělá. Protože když mlátí do klávesnice, až odskakují hmatníky a za myší je žížnivá čára, tak to znamená, že to hlavní už udělal - už ví, co má psát a kreslit. A když jsem šel na oběd, tak jsem si nevymyl mozek na tu dobu a dost užitečného mne při obědě (a třeba i pak když jsem po dobrém obědě šel na velkou) napadlo. Takže pokud někdo hodnotí práci duševního pracovníka podle toho jak dlouho sedí u počitadla a třeba i podle toho kolikrát klofne do klávesnice a ne podle toho kolik práce a v jaké kvalitě odevzdává, tak by měl jít k té lopatě, snad by tam tolik škody nenadělal.
To se man. pracovníkům (dosaďte si sami - manažerským nebo manuálním) těžko vysvětluje, protože jim chybí právě ta kognitivní schopnost pochopit podstatu duševní práce.

Ado

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #71 kdy: 15. 02. 2018, 23:00:32 »
Ser na firmy. Chod na volnu nohu. Len Ty a zakaznik. Ziaden sefinko ziaden plat ale cena za projekt. Ziadny kolegovia len obchodni partneri. Ziadne zobranie o vyssi plat ale cenova ponuka ktoru zakaznik s radostou schvali a Ty ju styrikrat zdvihnes. Robis kedy chces pre koho chces a co chces.=
Je to na nezaplatenie.

Miky

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #72 kdy: 25. 02. 2018, 10:59:21 »
Já už jsem moc starý na to, tohle nějak asertivně řešit. A dlabu na to. Hele, polovina populace má podprůměrnou inteligenci a jedna třetina má poruchu osobnosti. Ignorace. Jedním uchem a okem dovnitř, a pak ven. Je to jenom práce a doma se s ní nespí. Ani s nimi člověk nemá děti.
[Odvážné tvrzení že jedna polovina populace má podprůměrnou iq, ale je třeba zvažovat etnické aspekty vámi hodnocené populace,dále okruh vašeho výběru vaší statistiky a zároveň vaše inteligenční předpoklady, od kterých se odvíjí vaše posuzování IQ ostatních, neboť pochybuji, že jste víc jak polovinu populace přizval k vyplnění IQ testů a tak, dále by jste si měl prostudovat aspekty poruch osobností a co přesně se tímto vyjadřuje za stav člověka atd. V souhrnu že váš výzkum si nyslím vykazuje mnoho nedostatků a omylů a pokud jste o tomto psal seminární práci, tak se domnívám, že ne asi příliš úspěšnou./quote]

Labrat

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #73 kdy: 25. 02. 2018, 12:07:01 »
Odvážné tvrzení že jedna polovina populace má podprůměrnou iq, ale je třeba zvažovat etnické aspekty vámi hodnocené populace
To plyne z definice průměru. “Etnické aspekty” tady nehrají žádnou roli.

Franta <xkucf03/>

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #74 kdy: 25. 02. 2018, 13:14:45 »
Odvážné tvrzení že jedna polovina populace má podprůměrnou iq, ale je třeba zvažovat etnické aspekty vámi hodnocené populace
To plyne z definice průměru. “Etnické aspekty” tady nehrají žádnou roli.

Průměr a medián jsou dvě různé věci.