Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?

Otrasník

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #30 kdy: 12. 02. 2018, 23:39:38 »
Idiokracie byl super film, protože přesně takhle to vypadá.

--
Nezajímá nás, že cesta do středu slunce je nereálná, na poradě jsme si schválili, že to podnikneme.
Ne nebudu mačkat "zvednout hovor" to je technická věc s tím mě neobtěžujte. Nešlo by k zelenému tlačítku napsat manuál?
Nechci tomu rozumět.
--

Nesouhlasím ani s tou specializací, protože mnoho z těch lidí neumí prostě nic. Jakože vůbec nic.
Nechtějí myslet - bolí to. Jen chtějí mačkat tlačítka a rozdávat úkoly.

V anglicky mluvících zemích se už začíná mluvit o know-nothing society. Já si občas připadám jako ve filmu Idiokracie.
To “nechci tomu rozumět” je na zabití, setkávám se s tím poslední dobou stále častěji. Fakt nechápu myšlení lidí stylu “nechci se o nic snažit, vše mi dejte”.


klokan

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #31 kdy: 12. 02. 2018, 23:43:28 »
V kontextu IT je to horší. Podle výzkumů je průměrné IQ mezi "computer scientists" 128.5, takže pod "naším" průměrem budou skoro všichni.

Jenže reálných Computer Scientists je v Česku jako šafránu. Z 99.9999% se tady nemluví o informaticích-vědcích ale o ajťácích a programátorech. A to je samozřejmě gigantický rozdíl.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #32 kdy: 12. 02. 2018, 23:52:11 »
Nezajímá nás, že cesta do středu slunce je nereálná, na poradě jsme si schválili, že to podnikneme.

Je to sice nakladne, ale pokud vedeni nechce, abyste se cesty zucastnil, tak ho nechte. Je to idealni zpusob, jak se zbavit manageru.

Kiwi

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #33 kdy: 12. 02. 2018, 23:56:33 »
Jen si zvykejte. Tohle se neomezuje jen na českou kotlinu. Tohle sem teprve proniká ze Západu.

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Kolikrát jste něco podobného už zažili? ;)

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #34 kdy: 13. 02. 2018, 00:11:33 »
Co je na tom nesmutnější, je to, že se zrovna jedná o ten jeho mikrosegment činnosti.
Já to znám a plus milión dalších věcí okolo a ten člověk drze řekne "nechci tomu rozumět".
V duchu si tedy říkám "a čemu tedy vlastně rozumíš?".

A sketch comedy je klasika, to jsem zažil už možná stokrát. Někdy i s těma barvičkama.

To “nechci tomu rozumět” je na zabití, setkávám se s tím poslední dobou stále častěji. Fakt nechápu myšlení lidí stylu “nechci se o nic snažit, vše mi dejte”.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci


Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #35 kdy: 13. 02. 2018, 00:30:50 »
Důležité je stále se usmívat, lidé pak netuší, že se nemůžete udržet smíchy.
Natrénovat reklamštinu

"trošku bych to upravil, ale je to dobrý nápad" - no celé je to blbost, udělal bych to takhle
"to bude chtít promyslet" - blbost - to je nerealizovatelné
"zkonzultoval bych to s uživateli" - debilní UI
"ta platforma není ideální" - fuj takovej humus, to nebude fungovat
"využití zdrojů nebude optimální" - bude se to plazit jak mrtvola před skokem do hrobu
"mě se to nezdá, můžete mi to popsat blíže" - lhát se nemá

a další a další obraty

Jen si zvykejte. Tohle se neomezuje jen na českou kotlinu. Tohle sem teprve proniká ze Západu.

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Kolikrát jste něco podobného už zažili? ;)
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Dayworker

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #36 kdy: 13. 02. 2018, 04:29:25 »
Jen si zvykejte. Tohle se neomezuje jen na českou kotlinu. Tohle sem teprve proniká ze Západu.

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Kolikrát jste něco podobného už zažili? ;)
To je na vraždu...

3ugeene

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #37 kdy: 13. 02. 2018, 07:53:01 »
Uff, to jsem 'rád', že nejsem sám, kdo tohle má už někde ve čtvrtý práci.

- Hele, potřebujem udělat formulář.
- A co má dělat?
- To jako přesně nevíme, ale musí bejt barevnej.


Yarda

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #38 kdy: 13. 02. 2018, 08:13:02 »
...Přijdeš o chvíli pozdě a musíš "bejt potrestanej". Někde kupuješ snídaní, někde sypeš cash do prasátka, někde z tebe udělaj akorát debila...
Takhle to chtějí šéfové nebo kolezi? Pokud kolezi, tak bych je poslal ještě dál než do háje (co to znamená "o chvíli pozdě"?).

...
https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg
Kolikrát jste něco podobného už zažili? ;)
To pokládám i u nás za víceméně normální. Přijde poptávka, obchodníci jsou rádi, že něco prodají, tak to potvrdí, akorát ti neschopní darmožrouti v konstrukci jim házejí klacky pod nohy když tvrdí, že se to ještě nikdy nedělalo a že to udělat nejde, určitě ne v tom slíbeném termínu.

...
"trošku bych to upravil, ale je to dobrý nápad" - no celé je to blbost, udělal bych to takhle
"to bude chtít promyslet" - blbost - to je nerealizovatelné
"zkonzultoval bych to s uživateli" - debilní UI
"ta platforma není ideální" - fuj takovej humus, to nebude fungovat
"využití zdrojů nebude optimální" - bude se to plazit jak mrtvola před skokem do hrobu
"mně se to nezdá, můžete mi to popsat blíže" - lhát se nemá
...
Tohle bych až tak nezavrhoval. Pokud někdo s něčím podobným přijde, je potřeba ho zapřáhnout do diskuse, aby sám uznal (a myslel si, že na to přišel sám) že je to 3,14čovina. Když po někom chci, aby ustoupil, nesmím ho předtím zahnat do rohu.

...
- Hele, potřebujem udělat formulář.
- A co má dělat?
- To jako přesně nevíme, ale musí bejt barevnej.
Tak tohle bych taky nezavrhoval. Ten co s tím přijde, přesně neví co vlastně chce. Tak je někdy dobré udělat průzkum bojem, nějaký barevný formulář mu spáchat, on zjistí co vlastně nechce a svůj požadavek upřesní.

admin lopata

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #39 kdy: 13. 02. 2018, 08:22:30 »
Idiokracie byl super film, protože přesně takhle to vypadá.

--
Nezajímá nás, že cesta do středu slunce je nereálná, na poradě jsme si schválili, že to podnikneme.
Ne nebudu mačkat "zvednout hovor" to je technická věc s tím mě neobtěžujte. Nešlo by k zelenému tlačítku napsat manuál?
Nechci tomu rozumět.
--

Nesouhlasím ani s tou specializací, protože mnoho z těch lidí neumí prostě nic. Jakože vůbec nic.
Nechtějí myslet - bolí to. Jen chtějí mačkat tlačítka a rozdávat úkoly.

V anglicky mluvících zemích se už začíná mluvit o know-nothing society. Já si občas připadám jako ve filmu Idiokracie.
To “nechci tomu rozumět” je na zabití, setkávám se s tím poslední dobou stále častěji. Fakt nechápu myšlení lidí stylu “nechci se o nic snažit, vše mi dejte”.

I Ty jednou toho stadia dosáhneš...
Podívej se třeba na mě. Býval jsem zvídavý, rád jsem řešil zapeklité problémy. Ale byvší obklopen idiokracií, zblbnul jsem a zvhnoutovatěl. Zlomili mě. Již nechci ničemu rozumět. Stala se ze mě lopata. Vlastně jsem vždycky byl lopata, ale moje lopaťáctví, pod vlivem systému, propuklo v plném rozsahu. Už jenom zvládám, podle něčích pokynů, mačkat zelená tlačítka.

Canuck

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #40 kdy: 13. 02. 2018, 12:08:01 »
Idiokracie byl super film, protože přesně takhle to vypadá.

--
Nezajímá nás, že cesta do středu slunce je nereálná, na poradě jsme si schválili, že to podnikneme.
Ne nebudu mačkat "zvednout hovor" to je technická věc s tím mě neobtěžujte. Nešlo by k zelenému tlačítku napsat manuál?
Nechci tomu rozumět.
--

Nesouhlasím ani s tou specializací, protože mnoho z těch lidí neumí prostě nic. Jakože vůbec nic.
Nechtějí myslet - bolí to. Jen chtějí mačkat tlačítka a rozdávat úkoly.

V anglicky mluvících zemích se už začíná mluvit o know-nothing society. Já si občas připadám jako ve filmu Idiokracie.
To “nechci tomu rozumět” je na zabití, setkávám se s tím poslední dobou stále častěji. Fakt nechápu myšlení lidí stylu “nechci se o nic snažit, vše mi dejte”.

I Ty jednou toho stadia dosáhneš...
Podívej se třeba na mě. Býval jsem zvídavý, rád jsem řešil zapeklité problémy. Ale byvší obklopen idiokracií, zblbnul jsem a zvhnoutovatěl. Zlomili mě. Již nechci ničemu rozumět. Stala se ze mě lopata. Vlastně jsem vždycky byl lopata, ale moje lopaťáctví, pod vlivem systému, propuklo v plném rozsahu. Už jenom zvládám, podle něčích pokynů, mačkat zelená tlačítka.
Ne, to jsi jen ty, nejspíš se u tebe rozvinula (digitální) demence. A nepoužívej přechodníky, když to neumíš.

L

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #41 kdy: 13. 02. 2018, 12:14:05 »
Jen si zvykejte. Tohle se neomezuje jen na českou kotlinu. Tohle sem teprve proniká ze Západu.

https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg

Kolikrát jste něco podobného už zažili? ;)
To je na vraždu...

Když začneš brát Dilberta, např. http://www.businessinsider.com/dilbert-comics-on-bosses-2015-10/ jako praxi a ne vtip, tak už tě toho moc nepřekvapí.

CoffeeMan

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #42 kdy: 13. 02. 2018, 12:24:52 »
Jo, digitální demence. To je něco! Musím se přiznat, že mně už plno věcí taky kuřvuřt.

admin lopata

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #43 kdy: 13. 02. 2018, 13:14:18 »

 Ne, to jsi jen ty, nejspíš se u tebe rozvinula (digitální) demence.

Dělám pro dementy, možná je to tím...
Ten stav je pro mě každopádně značně frustrující. Ale třeba se to prohloubí do té míry, že si ho přestanu uvědomovat. Musí být krásné, být vohnout a nevědět o tom.

lopatolog

Re:Po 4. jsem změnil práci, je tohle česká pracovní kultura?
« Odpověď #44 kdy: 13. 02. 2018, 13:22:50 »
Musí být krásné, být vohnout a nevědět o tom.

To je běžná korporátní lopata. A přesně jak píšeš, jak jednou přistoupíš na lopatí hru, už se toho těžko zbavuje. Ve 30 je z tebe troska, která už ani nikam nemůže, jen zase do korporace.