Nezapadnutí do pracovního kolektivu

Kamil

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #45 kdy: 10. 01. 2018, 21:50:59 »
Podle tveho projevu budes patrne introvert bez soft skills. Vubec se tedy ostatnim nedivim, ze se s tebou nebavi. Radeji drz usta a soupej nohama. Bud rad, ze mas jakozto introvert nejakou praci.


Lama

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #46 kdy: 11. 01. 2018, 14:14:49 »
Podle tveho projevu budes patrne introvert bez soft skills. Vubec se tedy ostatnim nedivim, ze se s tebou nebavi. Radeji drz usta a soupej nohama. Bud rad, ze mas jakozto introvert nejakou praci.

Ale když je tam víceméně novej a ostatní ho pořádně neznaj, tak mi to příde kapku neslušný hned jej "stirat" aniž bych mu dal šanci zapadnout do kolektivu a poznat jej.

Cek

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #47 kdy: 11. 01. 2018, 14:26:22 »


Ale když je tam víceméně novej a ostatní ho pořádně neznaj, tak mi to příde kapku neslušný hned jej "stirat" aniž bych mu dal šanci zapadnout do kolektivu a poznat jej.

...a taky je otazka co introvert bez soft skills povazuje za stirani, ze.....
taky to muze byt neco, co by normalni clovek vubec neregistroval, max se tomu zasmal a vratil to.

Inkvizitor

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #48 kdy: 11. 01. 2018, 16:37:23 »


Ale když je tam víceméně novej a ostatní ho pořádně neznaj, tak mi to příde kapku neslušný hned jej "stirat" aniž bych mu dal šanci zapadnout do kolektivu a poznat jej.

...a taky je otazka co introvert bez soft skills povazuje za stirani, ze.....
taky to muze byt neco, co by normalni clovek vubec neregistroval, max se tomu zasmal a vratil to.

Mne spis prijde jako mamanek/jedinacek, ktery se poprve dostal ze skleniku do normalniho prostredi.

mhi_

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #49 kdy: 11. 01. 2018, 18:26:33 »
A mne treba udivuje nedostatek empatie prispevatelu v tomto threadu, vlastne ale obecne na rootu (ale chapu to).

Pisatel napise, ze ma problemy v socialni rovine a reakce? V podstate mu jeste nalozite, odsoudite ho. Pritom je evidentni, ze se situaci snazi resit. Sice je anonymni, ale kdyz to O SOBE pise, tak musi prekrocit kus sveho ega.

Kdysi davno jsem objevil docela zajimave forum: http://personalitycafe.com/nts-temperament-forum-intellects/

Nekteri ctenari roota se jiste velmi pobavi nad ruznymi osobnostmi typu ESFP a jejich problemy (je potreba jit o level vys v odkazu). A nekteri z toho fora mohou pochopit, proc ublizuji jinym lidem "ala Sheldon Cooper".


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #50 kdy: 11. 01. 2018, 18:37:44 »
A mne treba udivuje nedostatek empatie prispevatelu v tomto threadu, vlastne ale obecne na rootu (ale chapu to).

O to tady jde. Na zdejsim foru tazateli pomuzou tim, ze ho uvrhnou do deprese a nasledne se zasebevrazdi. Kremace vyresi i ty nejzapeklitejsi psychicke problemy.

gll

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #51 kdy: 11. 01. 2018, 19:04:18 »
A mne treba udivuje nedostatek empatie prispevatelu v tomto threadu, vlastne ale obecne na rootu (ale chapu to).

O to tady jde. Na zdejsim foru tazateli pomuzou tim, ze ho uvrhnou do deprese a nasledne se zasebevrazdi. Kremace vyresi i ty nejzapeklitejsi psychicke problemy.

tohle forum neni psychologická poradna. Poslední dobou se tu řeší jen vztahy na pracovišti. Technické dotazy téměř vymizely.

jpu

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #52 kdy: 11. 01. 2018, 19:12:08 »
pretoze technicky ti tu nikto nepomoze. Na roote sa da uz diskutovat len na takej urovni ako na modrykonik (mimibazar).

mhi_

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #53 kdy: 11. 01. 2018, 19:36:25 »
Treba pod aktualnimi problemy se spekulativnim vyhodnocovanim jsou misty videt docela odborne komentare a pomerne vysoka znalost prispevatelu o ISA x86/x64.

Na druhou stranu tam je i videt, ze spousta ctenaru ma vselijak pochroumane nebo nedovybudovane ego. Na rozdil od "Nezapadnouciho" s tim ale asi moc delat nechteji.

Inkvizitor

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #54 kdy: 11. 01. 2018, 20:19:16 »
A mne treba udivuje nedostatek empatie prispevatelu v tomto threadu, vlastne ale obecne na rootu (ale chapu to).

Pisatel napise, ze ma problemy v socialni rovine a reakce? V podstate mu jeste nalozite, odsoudite ho. Pritom je evidentni, ze se situaci snazi resit. Sice je anonymni, ale kdyz to O SOBE pise, tak musi prekrocit kus sveho ega.

Že jsme na něho "zlí" ještě neznamená, že ho odsuzujeme. Mám dojem, že to je i generační problém. Dříve se nikdo s nikým moc nemazal a když měl někdo problém, měl on problém. Novější generace často nic nemusí, ani doma pomáhat, nějaká vojna nehrozí, za každým rohem čeká nějaký psychologický asistent a učitel se na žáka nesmí ani zle podívat, ať dělá co dělá. A náš "nezapadnoucí" v tomto tématu zjistil, že je génius, prozradil na sebe, že byl nejoblíbenější ve třídě a z toho mu pravděpodobně vyjde, že chyba je v těch ostatních. To Ti to fakt nepřijde zvláštní?

fewfwf

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #55 kdy: 11. 01. 2018, 20:48:16 »
A mne treba udivuje nedostatek empatie prispevatelu v tomto threadu, vlastne ale obecne na rootu ...
Jako když je tu každý druhý ňouma nebo panic tak co s nima? pak ještě přišli maďaři a je hotovo.

To na co se ptá je otázka pro psychologa nebo maminku tak co čeká?

Lama

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #56 kdy: 12. 01. 2018, 00:00:20 »


Ale když je tam víceméně novej a ostatní ho pořádně neznaj, tak mi to příde kapku neslušný hned jej "stirat" aniž bych mu dal šanci zapadnout do kolektivu a poznat jej.

...a taky je otazka co introvert bez soft skills povazuje za stirani, ze.....
taky to muze byt neco, co by normalni clovek vubec neregistroval, max se tomu zasmal a vratil to.

+1 To taky může být problém. Když si vzpomenu na sebe před 15 lety, jak jsem si hrozně bral všelijaký kecy a názory a narážky, dnes si říkám, že mi každej může vlézt na hrb. Nemá cenu si dělat vrásky. A když se mnou někdo nechce kamarádit, fajn. Asi by mi za to ani nestál. Krom toho vim, že jsou jiní, kteří mi za to stojí a jsme vzájemně v pohodě.
I kdyby to měli být třeba jen 2 lidi na celým světě. To je jedno. Ti dva klidně mohou vydat za milion ostatních. Takže žádný depky. V klidu. Časem si určitě najde nějakou spřízněnou duši.

starej Vajtyngr

Re:Nezapadnuti.
« Odpověď #57 kdy: 12. 01. 2018, 10:01:02 »

Neni to nahodu tak, ze tam chodis prave proto, aby ses venoval praci, a ne se vybavoval s kolegy?
Jojo, to by tak hrálo, aby někoho bavila jeho práce

Již delší dobu sleduji, že dnešní mládež by se chtěla v práci bavit a né makat...

sova

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #58 kdy: 12. 01. 2018, 11:21:36 »
Takze https://www.16personalities.com/cs/intp-osobnost ?
...
Zdravi INTJ ;-).

Len si davajte pozor, aby ste s tym kategorizovanim nedopadli ako tento chudak, skopiroval som to z fora ktore tu niekto odporucil dalej v diskusii:

So... I am seeing this INTP girl, and we both really like each other... we have been on 5 or 6 dates... (both by ourselves and with 2 really close friends of mine (INTP male ENFJ female))... but now... I don't really know what to do for contact... kiss... etc... I mean... my past relationships have been with INFJs who have always ended up making the first move... and I just don't know what to do/how to do it... and I feel like a bumbling idiot!

I should also add that we have actually had MSN convo about how we both wanted to hold hands, but yet again... when in person... neither of us does it... it feels clumsy!

mhi_

Re:Nezapadnutí do pracovního kolektivu
« Odpověď #59 kdy: 12. 01. 2018, 12:30:00 »
Ano, ja svoje vlastnosti myslim znam a odkaz na to forum jsem daval sam :-). Skutecne to kopiruje to co tam pisou lide. Samozrejme v ruzne mire. Pocinaje tim, ze citim, ze mi to je cizi a musim si uvedomit, ze bych to mel delat (a pak to delam na rozumove bazi, nikoliv emocni), konce tim, ze to jednoduse nedelam. Je to vcetne me znamosti s INFP/INTP, ten pocit kdo udela prvni-druhy-treti krok, to si presne pamatuju :-). Nicmene i ESFP cekala "na muj prvni krok", po nem prevzala rizeni vztahu ona. Sla by o tom napsat asi docela zabavna knizka "Zivot schizoida".

Treba dalsi typicky jev podobne skupiny lidi - malo pratel (je to o par postu vyse):

...I kdyby to měli být třeba jen 2 lidi na celým světě. To je jedno. Ti dva klidně mohou vydat za milion ostatních...

Takhle extravert nikdy nebude premyslet.

Pro mladsi generace co uz neumi cist je i spousta videi :-)
https://www.youtube.com/watch?v=XlA4OuSvMlc
https://www.youtube.com/watch?v=P8fXM7T88CA (tato holka ma jeste jedno velmi dobre o schizoidni poruse)