Kde sehnat levné programátory?

Buff

Kde sehnat levné programátory?
« kdy: 15. 12. 2017, 03:53:28 »
U nas ve firme mame starsi aplikaci a nedari se mi nikoho sehnat na jeji udrzbu a dalsi vyvoj. Zakaznici chteji nove feature nebo opravit bugy, kterych uz se za tu dobu par nahromadilo.

Potrebuju nekoho, kdo by to delal. Jsme firma postavena na studentech a aplikaci delali taky studenti, tak by nemel bejt problem, ale nikdo se nehlasi, ani studenti se nehlasi. Za pul roku, co ten inzerat pravidelne tocime se prihlasili 3 lidi. Jeden nevedel, co je OOP a zbyli 2 chteli naprosto nesmyslny penize, ktery nemam ani ja jako jednatel.

Ja se nebudu na stary kolena ucit jeste programovat, musim resit hlavne byznys. Co teda mam delat? Mame myslim dost benefitu jako 5 tydnu dovolene, herni konzole primo na pracovisti a flexibilni pracovni doba (muzete prijit o hodinu driv nebo pozdeji, jak kazdymu vyhovuje). Tak co mam jeste nabidnout vic???? Uz to zacina bejt dost horak. Vim, ze ted je oblibenej dost ten home offis, ale mne to prijde jako nesmysl. Clovek se prece v kancelari lip soustredi a doma ho porad neco rozptyluje. Myslim, ze by to hodne lidi zneuzivalo. Vetsinou to stejne jen davaj do inzeratu ale vzdycky z toho nakonec sejde (potvrzeno od znamych).

Ja nebudu platit 100 000 mesicne cloveku, co se bude starat o starsi aplikaci. Co to je za nesmysl??? Ani nebudu nacinat, kolik me kontaktovalo personalek a kolik chtej za jednoho uchazece, to se o me pokousel infarkt, ty lidi snad zijou v jiny dimenzi.

Hrajem fer a otevrene. Nabizime solidni penize (ne 100 000, to je magorina!!) za dobre odvedenou praci. Prijemny kancelare mame taky, benefity mame taky. Tak co jeste mam delat, abych ty lidi sehnal?? To firma, co nevysoli 100 000 za 1 programatora je odsouzena k zaniku?? Az na takovy dno jsme klesli??? Ze za dobry pracovni podminky lidi chtej takovejhle nesmysl a niceho si nevazi?? Loajalita k zamestnavateli zadna??? Akorat jsem se nasral zase a jdu spat, protoze zitra zas budu resit, kde ty lidi sehnat. Je to uplne nesmyslny, totalne na hlavu!!!!
« Poslední změna: 15. 12. 2017, 08:32:17 od Petr Krčmář »


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #1 kdy: 15. 12. 2017, 04:25:31 »
Jé to je krásný příspěvek!

Pravidla jsou jasný, a jsou dvě: ekonomie a hloupí umřou.

zsdfaefasdfa

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #2 kdy: 15. 12. 2017, 05:23:47 »
herni konsole jako bonus je kravina.
nemit home office je kravina.
kolik byste nabidli?

technomaniak

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #3 kdy: 15. 12. 2017, 05:26:47 »
...Loajalita k zamestnavateli zadna??? Akorat jsem se nasral zase a jdu spat, protoze zitra zas budu resit, kde ty lidi sehnat. Je to uplne nesmyslny, totalne na hlavu!!!!

Ježíši-kriste ovládej se. Faktem je že zjevně máš problém a jsi dospělý, tak se snaž si ho vyřešit. Kdyby stejně fňukal Henry Ford nikdy by pásová výroba nebyla vynalezena. Taky podnikám a že bych fňukal kvůli každému problému tak to bych brzo skončil. Pokud to nezvládáš tak ji prodej nebo vyhlas bankrot, aspoň se očistí  trh o ty co to nezvládají. Fakt nedávám proč si každý myslí, že podnikatelem může být kdokoliv i když prostě na to nemá ( schopnostně, psychicky, apod..).

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #4 kdy: 15. 12. 2017, 06:04:42 »
Pro případ, že to není fake mám poznámku k home officu: pokud chceš levné lidi, musíš nabídnout 100% home office, abys sehnal lidi z nějakých zapadlých míst s vysokou nezaměstnaností. Na dálku musí probíhat i veškerá komunikace.


Hilderbert

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #5 kdy: 15. 12. 2017, 06:21:54 »
Ukaž inzeráty, kterými sháníš lidi, pokud vůbec existují, a možná se ukáže, proč nikoho nemůžeš sehnat.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #6 kdy: 15. 12. 2017, 06:22:57 »
Ja se nebudu na stary kolena ucit jeste programovat.
Ono jde podnikat v oblasti, které nerozumím ? Jak zkonstroluji podřízené, jak vím, co od nich chtít ?
Vetsinou to stejne jen davaj do inzeratu ale vzdycky z toho nakonec sejde (potvrzeno od znamych).
Já mám téměr 100% homeoffice, tj. pět dní v týdnu s výjimkou porad.
Myslim, ze by to hodne lidi zneuzivalo.
No jo, když neumíte programovat, tak jediná možnost kontroly práce je stát lidem za zadkem.
Ja nebudu platit 100 000 mesicne cloveku, co se bude starat o starsi aplikaci.
Myslím, že lidi na starší technologie budou právě dražší. Jednak jich je míň  zaplatíš a druhak budou mít horší možnost uplatnění jinde.
« Poslední změna: 15. 12. 2017, 06:25:39 od borekz »

tdvorak

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #7 kdy: 15. 12. 2017, 06:26:41 »
Starsi aplikace, na kterou delsi dobu nikdo nesahl, psana studenty, kteri uz ve firme nejsou - to samo o sobe znaci, ze se nejedna o zadnej dreamjob. Neni nikdo, kdo by se v tom vyznal, aplikace asi nebude zadnej zazracnej kus kodu (kdyz si vybavim, co jsem ve studentskych letech sam psal). Projekt nevoni novejma a zajimavejma technologiema. To uz je dost na to, aby to odradilo spoustu zajemcu. 

> Ja nebudu platit 100 000 mesicne cloveku, co se bude starat o starsi aplikaci. Co to je za nesmysl???

Proc by udrzba starsi aplikace mela byt levnejsi, nez vyvoj nove? To je nesmysl.

K tomu "benefity" jako 5 tydnu dovolene a "muzete prijit o hodinu driv nebo pozdeji", prace z domova v zadnem pripade. Co prihodit neperlivou vodu ve ctvrtek a patek zdarma?

Popravde, takova nabidka zni jako odstrasujici pripad, neni divu, ze se vam nikdo nehlasi a kdyz uz jo, chce tolik penez (=kdyz uz je prace na pytel, at je aspon dobre placena).

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #8 kdy: 15. 12. 2017, 06:49:16 »
Možná bude levnější napsat aplikaci znovu než starou reverse engineerovat. Jde to rychle, pokud se nevymýšlí nové funkce a pokud jsou původní požadavky řádně zdokumentovány.

Kit

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #9 kdy: 15. 12. 2017, 07:03:55 »
Možná bude levnější napsat aplikaci znovu než starou reverse engineerovat. Jde to rychle, pokud se nevymýšlí nové funkce a pokud jsou původní požadavky řádně zdokumentovány.

Dokumentace? Kde by ji vzal? Ty studenty přece neplatil za psaní dokumentace, ale aplikace.

Empatický rekruta

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #10 kdy: 15. 12. 2017, 07:06:13 »
U nas ve firme mame starsi aplikaci a nedari se mi nikoho sehnat na jeji udrzbu a dalsi vyvoj. Zakaznici chteji nove feature nebo opravit bugy, kterych uz se za tu dobu par nahromadilo.

Potrebuju nekoho, kdo by to delal. Jsme firma postavena na studentech a aplikaci delali taky studenti, tak by nemel bejt problem, ale nikdo se nehlasi, ani studenti se nehlasi. Za pul roku, co ten inzerat pravidelne tocime se prihlasili 3 lidi. Jeden nevedel, co je OOP a zbyli 2 chteli naprosto nesmyslny penize, ktery nemam ani ja jako jednatel.

Ja se nebudu na stary kolena ucit jeste programovat, musim resit hlavne byznys. Co teda mam delat? Mame myslim dost benefitu jako 5 tydnu dovolene, herni konzole primo na pracovisti a flexibilni pracovni doba (muzete prijit o hodinu driv nebo pozdeji, jak kazdymu vyhovuje). Tak co mam jeste nabidnout vic???? Uz to zacina bejt dost horak. Vim, ze ted je oblibenej dost ten home offis, ale mne to prijde jako nesmysl. Clovek se prece v kancelari lip soustredi a doma ho porad neco rozptyluje. Myslim, ze by to hodne lidi zneuzivalo. Vetsinou to stejne jen davaj do inzeratu ale vzdycky z toho nakonec sejde (potvrzeno od znamych).

Ja nebudu platit 100 000 mesicne cloveku, co se bude starat o starsi aplikaci. Co to je za nesmysl??? Ani nebudu nacinat, kolik me kontaktovalo personalek a kolik chtej za jednoho uchazece, to se o me pokousel infarkt, ty lidi snad zijou v jiny dimenzi.

Hrajem fer a otevrene. Nabizime solidni penize (ne 100 000, to je magorina!!) za dobre odvedenou praci. Prijemny kancelare mame taky, benefity mame taky. Tak co jeste mam delat, abych ty lidi sehnal?? To firma, co nevysoli 100 000 za 1 programatora je odsouzena k zaniku?? Az na takovy dno jsme klesli??? Ze za dobry pracovni podminky lidi chtej takovejhle nesmysl a niceho si nevazi?? Loajalita k zamestnavateli zadna??? Akorat jsem se nasral zase a jdu spat, protoze zitra zas budu resit, kde ty lidi sehnat. Je to uplne nesmyslny, totalne na hlavu!!!!

...pobavil.  Předpokládám, že to není provokace poblbaných personalistů nebo generátorů diskuze, kteří už neví co by kde by...
Hele Baffe, na appku se vyprdni pokud nemáš na údržbu nebo pokud to neumíš vyřešit jinak. Přenechej to schopnějším a přesťaň fňukat. Raději se nech zaměstnant pod někým úspěšnějším a budeš mít klid, solidní prachy,5 týdnů dovolené, žádné starosti a zaplacené sociálko...
V podnikání uspěje 5-10% nejschopnějších, dalších 10% se ještě rozumně uživí a zbytek je odsouzen k pomalé smrti.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #11 kdy: 15. 12. 2017, 07:08:46 »
Dokumentace? Kde by ji vzal? Ty studenty přece neplatil za psaní dokumentace, ale aplikace.
Proto navrhuju celou aplikaci zahodit. Psal jsem o dokumentaci požadavků, tzn. to co pan podnikatel chtěl po studentech. Ono jde snadno okoukat, co aplikace dělá, ale je užitečné znát i využití. U nás máme spousty funkcí, které překaží, ale nevíme, jestli je některý zákazník potřebuje.

Honza

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #12 kdy: 15. 12. 2017, 07:33:01 »
Já si sice myslím, že to je fake, ale tazatel buď někoho takového opravdu zná, a stěžuje si tady za něj, nebo možná je on ten student, který takovou aplikaci píše, nebo právě jemu odmítli dát tolik. Co myslíte? :-)

XXX

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #13 kdy: 15. 12. 2017, 07:58:16 »
Sice je mi jasne ze to je dalsi trolli prispevek ale kdyby fakt nahodou ne tak tobe bych fakt doporucil najmout si na to nejakeho levneho neschopneho Inda

Preji mnoho utrpeni

jablon

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #14 kdy: 15. 12. 2017, 08:03:24 »
Nemáte na zaplacení programátorů? Tak to prosím zabalte. S takovým přístupem bych se vám vyhnul obloukem. Hádat se s někým každý měsíc, že chci moc peněz, by mě nebavilo. A tyhle benfity nikoho nezajímají. Každého zajímá především plat. 5 týdnů dovolené? To znamená, že bych měl být zaměstnancem, a na to se vám 3/5 programátorů vykašle. Herní konzole, homeoffice, to nikdo jako benefit nepobere. Zkuste nabídnout 5 týdnů dovolené v Turecku, hrazenou firmou - to se pak někomu možná vyplatí s tím ztratit nervy a kus zdraví.