Kde sehnat levné programátory?

SDa

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #15 kdy: 15. 12. 2017, 08:09:41 »
starší aplikace ? co to znamená ? pokud je to psané v nějakem starém borlandu,
tak koho chcete sehnat ? staří jsou v důchodu a mladí to neumí, protože je to prostě staré
nikde se to neučí


anonym

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #16 kdy: 15. 12. 2017, 08:17:40 »
uz je ty fakt trapne, to je jak smyslene pribehy z Ona dnes

Karel Král

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #17 kdy: 15. 12. 2017, 08:19:13 »
Dobrý den,
potřeboval bych koupit dům.
Napsal jsem inzerát, ve kterém píši, že sháním dům a mohu za něj zaplatit zhruba 20 000 Kč.
Nikdo se mi neozval, a já nechápu proč.
Pomůžete mi takový dům sehnat?

Kit

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #18 kdy: 15. 12. 2017, 08:21:25 »
Hrajem fer a otevrene. Nabizime solidni penize (ne 100 000, to je magorina!!) za dobre odvedenou praci. Prijemny kancelare mame taky, benefity mame taky. Tak co jeste mam delat, abych ty lidi sehnal?? To firma, co nevysoli 100 000 za 1 programatora je odsouzena k zaniku?? Az na takovy dno jsme klesli??? Ze za dobry pracovni podminky lidi chtej takovejhle nesmysl a niceho si nevazi?? Loajalita k zamestnavateli zadna??? Akorat jsem se nasral zase a jdu spat, protoze zitra zas budu resit, kde ty lidi sehnat. Je to uplne nesmyslny, totalne na hlavu!!!!

Tento odstaveček je výživným materiálem pro psychologický rozbor. U takového šéfa je i 100k málo.

aa@

Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #19 kdy: 15. 12. 2017, 08:24:35 »
Pokud je pro vás problém vygenerovat zisk postačující pro zajištění si kriticky důležitých zaměstnanců, mluví zákony trhu jasně.
Zkrachujete a je to tak správně, protože pracovní síly a vaši zákazníci přejdou k někomu, kdo programátory zaplatit dokáže.


jk

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #20 kdy: 15. 12. 2017, 08:47:01 »
Si tady někdo dělá normální kozy a vy mu na to skáčete  ;D

D

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #21 kdy: 15. 12. 2017, 08:57:27 »
Vývojářů je prostě nedostatek. Ani student se základní znalostí OOP ti nebude dělat za 80Kč/hodinu. Hezké kanceláře jsou fajn ale homeoffice se občas hodí, zvlášť u studentů kteří třeba taky i studují a pracují po večerech. sám jsem takhle během studia na vš pracoval, pátek v kanceláří, zbytek homeoffice, pracoval jsem tak 60-80 hodin měsíčně.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #22 kdy: 15. 12. 2017, 09:01:11 »
starší aplikace ? co to znamená ? pokud je to psané v nějakem starém borlandu, tak koho chcete sehnat ?
Psali mu to studenti. Nevím na které škole se kdy učilo Delphi nebo Visual Basic. Jestli je to staré aspoň 25 let, tak možná Visual C++, ale spíš bych to viděl na C# a WinForms. Tedy pokud to je pro desktop. Já jsem měl na VŠ Javu už před 20 lety. Tehdy se desktop dělal v AWT, dnes ve Swingu. Weby se tehdy dělaly v jsp a aspx, dnes se rozděluje na WS ve Springu a klienta v Angularu. Mimochodem už za mojeho studia byly ORM frameworky jako Hibernate.
staří jsou v důchodu a mladí to neumí
To je jak z písničky pec nám spadla

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levny programatory??
« Odpověď #23 kdy: 15. 12. 2017, 09:04:11 »
Dobrý den,
potřeboval bych koupit dům.
Napsal jsem inzerát, ve kterém píši, že sháním dům a mohu za něj zaplatit zhruba 20 000 Kč.
Nikdo se mi neozval, a já nechápu proč.
Pomůžete mi takový dům sehnat?
Dům i ve špatné lokalitě může stát dvě mega a ty uvádíš jednu setinu této běžné částky. Pan podnikatel plat neuváděl a i minimální mzda je víc jak desetina jím uvedených sto tisíc. Možná nabíází padesát tisíc a za to by někoho sehnat mohl.

uf

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #24 kdy: 15. 12. 2017, 09:07:33 »
Jak šéf jsi opravdu ... takový divný. Nervózní, vzteklý a máš dojem, že nabízíš kdovíco a je na pováženou, že ti ostatní nejsou vděční.

No, starší aplikace není problém, ačkoliv bude naprosto zpatlaná (když ji psali studenti). To normálnímu programátorovi nevadí, s tím si poradí. Ale přece jen záleží na tom, co za obor to je (ta aplikace).
5 týdnů dovolené - budiž, to je fajn, Windows na pracovišti (myslel jsi, doufám, těmi herními konzolemi WIN) bych taky přežil (ale nevím, proč je počítáš mezi benefity). Ta "flexibilní doba" ve tvém podání, to jako že musím odpracovat každý den 8 hodin, jen si je mohu o hodinu hnout sem-tam? To tedy není nic moc. Já bych bral homeoff., ale zatím mi ho nikdo nenabídl.
Nevím, jakou nabízíš mzdu, 100 kKč opravdu nutných není (však i teď pracuji za několikrát méně), ale rozumný peníz potěší.

Za větu "Loajalita k zamestnavateli zadna???" si nafackuj! Ani nevím, čím bych popsal svůj pocit z tohoto nesmyslu. Už jen tato věta by stačila, abych u vás nenastoupil.

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #25 kdy: 15. 12. 2017, 09:35:27 »
Uz len z principu, ze vyvoj nie je o tom, sediet 8 hodin a tukat do klavesnice. 80% prace je premyslanie a analyza ako to urobit s co najmensim zasahom do uz existujuceho systemu. To len tak, ak by niekto chcel pocitat kvalitu programatora poctom commitov, alebo riadkami napisaneho kodu.
Ten tajomny Sw je pisany v akom jazyku? ja som napr. mal pred par rokmi problem najst pracu ako Delphi vyvojar (vyse 10 rokov praxe, plat mi stacil taky, aby som dokazal fungovat ako clovek, nic extra).
Home office je fajn, pretoze vela ludi programuje v noci, kedy je relativny klud. herne konzoly nie je to, co by prilakalo ludi. Skor kludne prostredie, moderne technologie a najma trocha volnosti.

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #26 kdy: 15. 12. 2017, 09:54:32 »
"Kde sehnat levné programátory
nebudu se na stary kolena ucit jeste programovat, musim resit hlavne byznys"

Já bych řekl, že je to jasné... naučit se sám, nebo holt nabídnout těch 100tisíc měsíčně.
Zkusit inda :D né do toho bych nešel oni jsou taky pěkně drahý, pokud něco umí.

Ono se hodně změnilo za posledních pár let...
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

anonym

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #27 kdy: 15. 12. 2017, 10:15:39 »
Máš na te konzoli Battlefield 4 multiplayer? Jestli jo, tak jdu k vám!

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #28 kdy: 15. 12. 2017, 10:20:20 »
kazdopadne by bylo zajimave zkusit to na https://www.upwork.com/  a podobnych serverech guru.com, freelancer.com atd..
https://alternativeto.net/software/freelancer/, https://alternativeto.net/software/upwork/

a hodit sem pak poznatky a zkusenosti jestli to je pruchozi ... ono tech indu (filipincu, bangladesanu, indonesanu..) je skoro 1,5 mld a muzou ten ukol skalovat donekonecna, muze na to nastoupit treba 100 indu najednou :)

Tomáš Roll

Re:Kde sehnat levné programátory?
« Odpověď #29 kdy: 15. 12. 2017, 10:24:12 »
O diskuzi výš si někdo stěžuje, že nemůže najít zaměstnání, protože je moc starý. Tak ho vemte. Pokud obojí není t.rolling