Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně

Nox

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #45 kdy: 14. 12. 2017, 20:26:16 »
Jan Forman. Otazka je, kdo se k takovym smlouvam dostane, v soucasnosti mam pocit, ze velke firmy si jedou podle sebe a napady jinych je nezajimaji, neb z plytvani byvaji  casto provize.

anonym: 3000Kc mesicne asi neda rocne 100 000-150 000Kc. A bydleni podle textu uz ma, cili ho spise bude zajima inflace potravin a spotrebnich veci.


lopatolog

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #46 kdy: 14. 12. 2017, 20:30:22 »
To je vůl....

Asi nebude náhoda kolik bere ;D

CoffeeMan

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #47 kdy: 14. 12. 2017, 20:32:05 »
Chocholoušek na vás startuje chalani 8)

hmm

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #48 kdy: 14. 12. 2017, 20:34:29 »
Když jsem začínal, tak Fio snad ještě ani nenabízelo akcie (nepamatuji si je), od začátku jsem používal Brokerjet, který byl katastrofa, pak chvíli Degiro a od nějakých $60000 už mám vše u Interactive Brokers.

Tento měsíc jsem otevřel UNIT za ~ $16.00 (ale počítám s vyšším rizikem), dále aktuálně uvažuji o přikoupení SPG (a vůbec celý US retail je v tuto chvíli zajímavý, ale držím se větších společností jako NNN nebo O), sleduji BABA (velký potenciál dalšího růstu - asi budu přikupovat) a AMD (levné po korekci s vysokou pravděpodobností dalšího růstu).

Zajímavé, díky. O sleduju už pomalu rok, ale pořád se mi do něj nechce, chtěl bych O s 5% dividendou, ale ono pořád ne a ne klesnout k 50$ :( . UNIT jsem také koupil nedávno. Také počítám s tím vyšším rizikem. Na ty ostatní mrknu, díky za tipy!
Jinak nad Interactive Brokers hodně uvažuju, Fio mě poslední dobou pěkně se*e  >:( . Ideálně bych chtěl všechno přesunout do IB ale mám pocit, že je to hodně drahé :( (přesunovat akcie).

lopatolog

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #49 kdy: 14. 12. 2017, 20:42:54 »
Sice beru míň jak vrátnej, ale místo učení se budu kupovat nesmysly a za pár let budu jak k ničemu, tak bez peněz 8)

Brát málo a utrácet málo umí každej, ale utrácet hodně a brát ještě víc, to už není pro každého, pánové. Šetření je pro lopaty.


Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #50 kdy: 14. 12. 2017, 20:50:09 »
Netvrdil jsem, že je to zcela normální, jen jsem chtěl nastínit ten rozdíl mezi dělníkem ve fabrice a někým s přidanou hodnotou.

Pokud těm lidem co mají tak nízké platy přijdou vysoké určitě není problém zajít za tím, kdo je platí a chtít to snížit, protože hranice je jen minimální mzda. Pak se tu můžou zlobit, jak je nemorální, když někdo bere víc jak minimálku.
Konkurovat ale dělníkovi u pásu to je fakt divoký... to je lepší zvolit jiný job. Dělají to pro zábavu?

Vysoké platy lidí pracující pro banky (korporáty) a podobně vyplývají hlavně z toho, že pracují s obskurníma technologiema, nikdo to nechce dělat, cena pak logicky letí nahoru. A přeučený horník (nic proti nim) na to fakt nestačí.

Jan Forman. Otazka je, kdo se k takovym smlouvam dostane, v soucasnosti mam pocit, ze velke firmy si jedou podle sebe a napady jinych je nezajimaji, neb z plytvani byvaji  casto provize.

anonym: 3000Kc mesicne asi neda rocne 100 000-150 000Kc. A bydleni podle textu uz ma, cili ho spise bude zajima inflace potravin a spotrebnich veci.
« Poslední změna: 14. 12. 2017, 20:55:11 od Jan Forman »
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

anonym

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #51 kdy: 14. 12. 2017, 21:08:11 »
Jan Forman. Otazka je, kdo se k takovym smlouvam dostane, v soucasnosti mam pocit, ze velke firmy si jedou podle sebe a napady jinych je nezajimaji, neb z plytvani byvaji  casto provize.

anonym: 3000Kc mesicne asi neda rocne 100 000-150 000Kc. A bydleni podle textu uz ma, cili ho spise bude zajima inflace potravin a spotrebnich veci.

A do kalkulátoru to dát umíš? Ty vole, co tě to doma naučili, běž a dej si facku. Ten borec bere nejakych 21000,- čistého a kdyby dával 100k ročně, tak měsíčně dává 8000,-. Zbyde mu 13000,- , kde:

4000,- dá za jídlo (pokud si vůl ráno nemaže chleba se salámem do práce, investor jeden),
2000,- dá za služby,
1500,- dá za fond oprav
1000,- dá za svou vlastní údržbu domácnosti (koupelna, Internet, nábytek....)
500,- dá za nějaké ošacení hygienické pomůcky (pokud nemá doma zásobu Jelena a tepláků po dědovi, který byl taky velký investor)

Zůstanou mu 4000,- ... pokud se mu vysere notebook, je dlouhodobě bez peněz. Auto samozřejmě nemá. A to ještě nepočítám, že ten dotyčný zcela jistě nemá ženu a děti. Nehledě na to, že o ty své vklady 8000,-/měsíc může přijít.

Hochu, ty máš těch 29000,- v IT naprosto po zásluze.

anonym

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #52 kdy: 14. 12. 2017, 21:10:44 »
pzn., já němám jako junior o moc víc, ale aspoň tady kur*a nerozkřikuju jaký jsem boháč s průměrnu mzdou v ČŘ.

Nox

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #53 kdy: 14. 12. 2017, 21:20:15 »
Facku by spise mel dostat nekdo, kdo vas ucil cist a ten hovezi dobytek si taky odpustte. Dotycny tu svoje vydaje uvadi, tohle jste si jen vymyslel. Nehlede na vasi matematiku, kdy na notebook se po 4000 mesicne setri patrne nekolik let, ci kolik je u vas "dlouhodobe".
Ne bohac neni, jen narozdil od vetsiny populace mysli do budoucna a snazi ses neco delat. Jasne, muze o to prijit, to uz je riziko investic.

královský_mrd

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #54 kdy: 14. 12. 2017, 21:20:28 »
Jan Forman. Otazka je, kdo se k takovym smlouvam dostane, v soucasnosti mam pocit, ze velke firmy si jedou podle sebe a napady jinych je nezajimaji, neb z plytvani byvaji  casto provize.

anonym: 3000Kc mesicne asi neda rocne 100 000-150 000Kc. A bydleni podle textu uz ma, cili ho spise bude zajima inflace potravin a spotrebnich veci.

A do kalkulátoru to dát umíš? Ty vole, co tě to doma naučili, běž a dej si facku. Ten borec bere nejakych 21000,- čistého a kdyby dával 100k ročně, tak měsíčně dává 8000,-. Zbyde mu 13000,- , kde:

4000,- dá za jídlo (pokud si vůl ráno nemaže chleba se salámem do práce, investor jeden),
2000,- dá za služby,
1500,- dá za fond oprav
1000,- dá za svou vlastní údržbu domácnosti (koupelna, Internet, nábytek....)
500,- dá za nějaké ošacení hygienické pomůcky (pokud nemá doma zásobu Jelena a tepláků po dědovi, který byl taky velký investor)

Zůstanou mu 4000,- ... pokud se mu vysere notebook, je dlouhodobě bez peněz. Auto samozřejmě nemá. A to ještě nepočítám, že ten dotyčný zcela jistě nemá ženu a děti. Nehledě na to, že o ty své vklady 8000,-/měsíc může přijít.

Hochu, ty máš těch 29000,- v IT naprosto po zásluze.

Milý anonyme, většina dividend je vyplacena kvartálně, letošní průměrná výše kvartálních dividend u mně přesáhla $2400 USD (netto), tzn. vzhledem k aktuálnímu kurzu cca 18 tisíc měsíčně po zdanění. Z toho 100 % reinvestuji do nákupu dalších akcií a z vlastní mzdy přidávám podle možností a těch 100 tisíc ročně to každý rok udělá (jsem velmi skromný), loni se podařilo 140 tisíc, rok předtím dokonce 150. Životní náklady u mě opravdu dlouhodobě nepřesáhnou 8 tisíc měsíčně, nejezdím na dovolenou, mám ojeté auto a nové boty si kupuji až, když začne odpadávat podrážka. 300 a více tisíc tedy ročně nacpu do investic, jejichž průměrný výnos vzhledem k původní investici je v čase rostoucí. Nezapočítávej tedy pouze výši dividendy, ale také její růst v čase, reinvestování prostředků a nerealizované kapitálové zhodnocení. Cenovou hladinu si narvy do zadeke, s mým spotřebním košem příliš nekoreluje.

X

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #55 kdy: 14. 12. 2017, 21:23:33 »
Jan Forman. Otazka je, kdo se k takovym smlouvam dostane, v soucasnosti mam pocit, ze velke firmy si jedou podle sebe a napady jinych je nezajimaji, neb z plytvani byvaji  casto provize.

anonym: 3000Kc mesicne asi neda rocne 100 000-150 000Kc. A bydleni podle textu uz ma, cili ho spise bude zajima inflace potravin a spotrebnich veci.

A do kalkulátoru to dát umíš? Ty vole, co tě to doma naučili, běž a dej si facku. Ten borec bere nejakych 21000,- čistého a kdyby dával 100k ročně, tak měsíčně dává 8000,-. Zbyde mu 13000,- , kde:

4000,- dá za jídlo (pokud si vůl ráno nemaže chleba se salámem do práce, investor jeden),
2000,- dá za služby,
1500,- dá za fond oprav
1000,- dá za svou vlastní údržbu domácnosti (koupelna, Internet, nábytek....)
500,- dá za nějaké ošacení hygienické pomůcky (pokud nemá doma zásobu Jelena a tepláků po dědovi, který byl taky velký investor)

Zůstanou mu 4000,- ... pokud se mu vysere notebook, je dlouhodobě bez peněz. Auto samozřejmě nemá. A to ještě nepočítám, že ten dotyčný zcela jistě nemá ženu a děti. Nehledě na to, že o ty své vklady 8000,-/měsíc může přijít.

Hochu, ty máš těch 29000,- v IT naprosto po zásluze.

Milý anonyme, většina dividend je vyplacena kvartálně, letošní průměrná výše kvartálních dividend u mně přesáhla $2400 USD (netto), tzn. vzhledem k aktuálnímu kurzu cca 18 tisíc měsíčně po zdanění. Z toho 100 % reinvestuji do nákupu dalších akcií a z vlastní mzdy přidávám podle možností a těch 100 tisíc ročně to každý rok udělá (jsem velmi skromný), loni se podařilo 140 tisíc, rok předtím dokonce 150. Životní náklady u mě opravdu dlouhodobě nepřesáhnou 8 tisíc měsíčně, nejezdím na dovolenou, mám ojeté auto a nové boty si kupuji až, když začne odpadávat podrážka. 300 a více tisíc tedy ročně nacpu do investic, jejichž průměrný výnos vzhledem k původní investici je v čase rostoucí. Nezapočítávej tedy pouze výši dividendy, ale také její růst v čase, reinvestování prostředků a nerealizované kapitálové zhodnocení. Cenovou hladinu si narvy do zadeke, s mým spotřebním košem příliš nekoreluje.

Papír snese všecko.

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #56 kdy: 14. 12. 2017, 21:30:43 »
No hlavně berte taky v potaz, že zatímco se tu jistí jedinci dohadují jestli 30tisíc není moc. Ve státech se v některých firmách rozdělovali akcie mezi zaměstnance a z nich dostávají dividendy.

Příbuzný si pořídili balík akcií AT&T před mnoha desítkami let, prý dobrá investice :D
Ten problém je prostě v hlavě místních lidí, kteří si umí i vysvětlit, proč mají mít nízkou mzdu a za ní i bojovat.

Pokud by jste chtěli být střední třída = dům, dvě auta, zahradník, hlídací služba, restaurace, divadlo, ... další bejkárny.
Vše pod tím se už bere jako nízko-příjmové... jakože socka.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Karel Král

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #57 kdy: 14. 12. 2017, 21:33:05 »
Já investuju do bitcoinů. Jenom za poslední rok mi to investici zdesetinásobilo...
Půlku zisku jsem vybral a jsem teď dost za vodou. Ne že bych do smrti nemusel pracovat, ale mám byt, auto, ženu, děti a Macbook... ..To mi vcelku stačí. Jen teda plánuju brzo vybrat i ten zbytek, než to spadne.
Naproti tomu kolega šel podobnou cestou jako vy a přišel o těžký prachy... Snad dvě stě tisíc...
Nu což.. Nebude mít auto.

krůt

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #58 kdy: 14. 12. 2017, 21:59:42 »
Už mi je z toho fakt na blití. Situace nejen u nás:

Přijde junior, dostane 25k, hoděj ho na nějakej rozjetej projekt. První den přijde, nikdo mu nic neřekne, dostane nějakou sračku a poraď si kámo. Po prvním hodnotícím pohovoru navýšení obvykle o 5k a pak je to hodně individuální, ale senioři se po těch letech dopracují třeba někam na 60-70k HPP max. MAX!

Jste full of shit. Nebereš 200k? Seš lopata, čus. Lidi, co tohle píšou, bych si tipnul, že nemaj ani 40k.

Už se proberte. Možnááá když se týpek urve a zaplní akutní prázdný místo, kde ho ponořej do takových splašek, že ho takhle vykompenzují. Ale takovej člověk by rozhodně nepsal v pracovní době na root, takže to vy asi těžko budete...
Fakt nevim odkud si taháš taková čísla (asi děláš v Německu), ale senioři u nás (Brno) nemají víc než 35k, bonusy žádné, nástupák IT juniora, je jedno jestli absolventa, nebo při škole, určitě nejde přes 25k, spíš níž (hrubého). 40k+ mají jen manažeři a obchodní zástupci.

Jestli chceš jako lopata 60 až 70k, tak musíš do zahraničí.

V IT je lopat 99 %, jen 1 % IT zaměstnanců dělá něco kreativního.

anonym

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #59 kdy: 14. 12. 2017, 22:26:35 »
Facku by spise mel dostat nekdo, kdo vas ucil cist a ten hovezi dobytek si taky odpustte. Dotycny tu svoje vydaje uvadi, tohle jste si jen vymyslel. Nehlede na vasi matematiku, kdy na notebook se po 4000 mesicne setri patrne nekolik let, ci kolik je u vas "dlouhodobe".
Ne bohac neni, jen narozdil od vetsiny populace mysli do budoucna a snazi ses neco delat. Jasne, muze o to prijit, to uz je riziko investic.

Boha jeho ty seš fakt pitomý. Ukaž mi, co jsem si vymyslel. Dal jsem tady normalní minimální měsíční výdaje, které normální člověk s bytem má, tak se nauč číst (politicky korektně řečeno, protože nekorektně, vrať na ZŠ), a řekl jsem, že 4000,- zbydou, a to v tom nejsou započtené věci, jako jízdné, kolo, dovolená, elektronika atd. Reguju tady na člověka, co si chrochtá, jak z průměrného platu dá přes 8k měsíčně do investic a libuje si tu, jak je spokojený a jaký bude boháč (bude tak leda hovno). Nemůže si dovolit děti, auto, nějakou dovolenou na oddych, prostě nic. Sedí doma na zadku a čumí do zdi, aby ve svých 60ti letech neměl ze svých skvělých úspor vyděláno ani barák.