Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně

xxx

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #30 kdy: 14. 12. 2017, 17:54:14 »
Mám pocit, že poslední 2 měsíce se tady vrtí psem, nasává platební klima, vytěžují data o pracovním dnu & batohu v IT, zkoumá trh, vymejšlí trendy, vtlouká představu o platu, zjišťuje, na co se ptát v rozhovoru na (na věk ne ,to by byla diskriminace).
> Mám pocit, že někdo tu sbírá data do nějaké agentury nebo minimálně vyjde kniha ajeťáci v česku nebo dělá diplomku na FSV UK.


Taky bych řekl. Ale zatím to vychází poměrně jednoznačně.
Zdejší osazenstvo celkem otevřeně (a imho zcela upřímně) říká, že pokud nám někdo nebude dobře platit, nebo nás někdo bude štvát, tak se s ním prostě bavit nebudem a půjdem pracovat jinam.


hmm

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #31 kdy: 14. 12. 2017, 17:56:13 »
Přistupuji k tomu úplně jednoduše, tituly které mě zajímají vyfiltruji jednou za měsíc nejčastěji přes finviz.com, zkontroluji základní poměrové ukazatele, vývoj dividendy (měla by vykazovat dlouhodobý růst), pokud mě něco zaujme, používám dálší analytické metody, dividendu přes dividata, finanční výkazy přes morningstar, pokud mě podnik stále zajímá, projdu posledních pět až deset článku na seekingalpha, pokud to dává smysl, kupuji. Zastávám strategii buy & hold, veškeré dividendy reivnestuji, vybírám si hlavně americké společnosti, snažím se vytvořit dostatečně diverzifikované portfolio, ale stále nejsem spokojen a hlavně nestíhám někdy ani procházet finanční výkazy. Aktuálně držím nějakých cca 40 titulů. Tituly a pozice přikupuji vždy po $800 až $1200. A tak pořád dokola...

Hmm bezva. Delam to temer uplne stejne :) Dividata jsem ale neznal, diky! Misto toho cumim na dividend.com Jakeho pouzivate brokera? Fio ebroker? Ja Fio ebroker. Taky jedu jen buy & hold. Mam 22 titulu. Jinak zavidim, ze jste s tim zacal tak brzy. Fakt dobra volba! Premyslim, co ted koupit, nemate nejake tipy, co byste zfleku koupil ted?

xxx

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #32 kdy: 14. 12. 2017, 18:01:06 »
Přistupuji k tomu úplně jednoduše, tituly které mě zajímají vyfiltruji jednou za měsíc nejčastěji přes finviz.com, zkontroluji základní poměrové ukazatele, vývoj dividendy (měla by vykazovat dlouhodobý růst), pokud mě něco zaujme, používám dálší analytické metody, dividendu přes dividata, finanční výkazy přes morningstar, pokud mě podnik stále zajímá, projdu posledních pět až deset článku na seekingalpha, pokud to dává smysl, kupuji. Zastávám strategii buy & hold, veškeré dividendy reivnestuji, vybírám si hlavně americké společnosti, snažím se vytvořit dostatečně diverzifikované portfolio, ale stále nejsem spokojen a hlavně nestíhám někdy ani procházet finanční výkazy. Aktuálně držím nějakých cca 40 titulů. Tituly a pozice přikupuji vždy po $800 až $1200. A tak pořád dokola...

Hmm bezva. Delam to temer uplne stejne :) Dividata jsem ale neznal, diky! Misto toho cumim na dividend.com Jakeho pouzivate brokera? Fio ebroker? Ja Fio ebroker. Taky jedu jen buy & hold. Mam 22 titulu. Jinak zavidim, ze jste s tim zacal tak brzy. Fakt dobra volba! Premyslim, co ted koupit, nemate nejake tipy, co byste zfleku koupil ted?

Kupujte radši bitcoin.

Karel N.

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #33 kdy: 14. 12. 2017, 18:19:46 »
Už mi je z toho fakt na blití. Situace nejen u nás:

Přijde junior, dostane 25k, hoděj ho na nějakej rozjetej projekt. První den přijde, nikdo mu nic neřekne, dostane nějakou sračku a poraď si kámo. Po prvním hodnotícím pohovoru navýšení obvykle o 5k a pak je to hodně individuální, ale senioři se po těch letech dopracují třeba někam na 60-70k HPP max. MAX!

Jste full of shit. Nebereš 200k? Seš lopata, čus. Lidi, co tohle píšou, bych si tipnul, že nemaj ani 40k.

Už se proberte. Možnááá když se týpek urve a zaplní akutní prázdný místo, kde ho ponořej do takových splašek, že ho takhle vykompenzují. Ale takovej člověk by rozhodně nepsal v pracovní době na root, takže to vy asi těžko budete...

Nechápu kde to žijete...
Mě nabídli hned po škole 50 tisíc měsíčně.

královský_mrd

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #34 kdy: 14. 12. 2017, 18:20:08 »
Přistupuji k tomu úplně jednoduše, tituly které mě zajímají vyfiltruji jednou za měsíc nejčastěji přes finviz.com, zkontroluji základní poměrové ukazatele, vývoj dividendy (měla by vykazovat dlouhodobý růst), pokud mě něco zaujme, používám dálší analytické metody, dividendu přes dividata, finanční výkazy přes morningstar, pokud mě podnik stále zajímá, projdu posledních pět až deset článku na seekingalpha, pokud to dává smysl, kupuji. Zastávám strategii buy & hold, veškeré dividendy reivnestuji, vybírám si hlavně americké společnosti, snažím se vytvořit dostatečně diverzifikované portfolio, ale stále nejsem spokojen a hlavně nestíhám někdy ani procházet finanční výkazy. Aktuálně držím nějakých cca 40 titulů. Tituly a pozice přikupuji vždy po $800 až $1200. A tak pořád dokola...

Hmm bezva. Delam to temer uplne stejne :) Dividata jsem ale neznal, diky! Misto toho cumim na dividend.com Jakeho pouzivate brokera? Fio ebroker? Ja Fio ebroker. Taky jedu jen buy & hold. Mam 22 titulu. Jinak zavidim, ze jste s tim zacal tak brzy. Fakt dobra volba! Premyslim, co ted koupit, nemate nejake tipy, co byste zfleku koupil ted?

Když jsem začínal, tak Fio snad ještě ani nenabízelo akcie (nepamatuji si je), od začátku jsem používal Brokerjet, který byl katastrofa, pak chvíli Degiro a od nějakých $60000 už mám vše u Interactive Brokers.

Tento měsíc jsem otevřel UNIT za ~ $16.00 (ale počítám s vyšším rizikem), dále aktuálně uvažuji o přikoupení SPG (a vůbec celý US retail je v tuto chvíli zajímavý, ale držím se větších společností jako NNN nebo O), sleduji BABA (velký potenciál dalšího růstu - asi budu přikupovat) a AMD (levné po korekci s vysokou pravděpodobností dalšího růstu).

Kupujte radši bitcoin.
Koupil jsem, prodal jsem. Už do toho znovu nejdu. Něco jsem vydělal, ale za ty nervy to nestálo. Bitcoin není investice.


X

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #35 kdy: 14. 12. 2017, 18:24:42 »
Přistupuji k tomu úplně jednoduše, tituly které mě zajímají vyfiltruji jednou za měsíc nejčastěji přes finviz.com, zkontroluji základní poměrové ukazatele, vývoj dividendy (měla by vykazovat dlouhodobý růst), pokud mě něco zaujme, používám dálší analytické metody, dividendu přes dividata, finanční výkazy přes morningstar, pokud mě podnik stále zajímá, projdu posledních pět až deset článku na seekingalpha, pokud to dává smysl, kupuji. Zastávám strategii buy & hold, veškeré dividendy reivnestuji, vybírám si hlavně americké společnosti, snažím se vytvořit dostatečně diverzifikované portfolio, ale stále nejsem spokojen a hlavně nestíhám někdy ani procházet finanční výkazy. Aktuálně držím nějakých cca 40 titulů. Tituly a pozice přikupuji vždy po $800 až $1200. A tak pořád dokola...

Hmm bezva. Delam to temer uplne stejne :) Dividata jsem ale neznal, diky! Misto toho cumim na dividend.com Jakeho pouzivate brokera? Fio ebroker? Ja Fio ebroker. Taky jedu jen buy & hold. Mam 22 titulu. Jinak zavidim, ze jste s tim zacal tak brzy. Fakt dobra volba! Premyslim, co ted koupit, nemate nejake tipy, co byste zfleku koupil ted?

Když jsem začínal, tak Fio snad ještě ani nenabízelo akcie (nepamatuji si je), od začátku jsem používal Brokerjet, který byl katastrofa, pak chvíli Degiro a od nějakých $60000 už mám vše u Interactive Brokers.

Tento měsíc jsem otevřel UNIT za ~ $16.00 (ale počítám s vyšším rizikem), dále aktuálně uvažuji o přikoupení SPG (a vůbec celý US retail je v tuto chvíli zajímavý, ale držím se větších společností jako NNN nebo O), sleduji BABA (velký potenciál dalšího růstu - asi budu přikupovat) a AMD (levné po korekci s vysokou pravděpodobností dalšího růstu).

Kupujte radši bitcoin.
Koupil jsem, prodal jsem. Už do toho znovu nejdu. Něco jsem vydělal, ale za ty nervy to nestálo. Bitcoin není investice.

To ničemu nevadí, však vy taky nejste žádný investor...
Správný investor totiž investuje především CIZÍ peníze.

Takovým správným investorem je například pan Medoff:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Madoff

královský_mrd

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #36 kdy: 14. 12. 2017, 18:33:19 »
Hmm bezva. Delam to temer uplne stejne :) Dividata jsem ale neznal, diky! Misto toho cumim na dividend.com Jakeho pouzivate brokera? Fio ebroker? Ja Fio ebroker. Taky jedu jen buy & hold. Mam 22 titulu. Jinak zavidim, ze jste s tim zacal tak brzy. Fakt dobra volba! Premyslim, co ted koupit, nemate nejake tipy, co byste zfleku koupil ted?

Když jsem začínal, tak Fio snad ještě ani nenabízelo akcie (nepamatuji si je), od začátku jsem používal Brokerjet, který byl katastrofa, pak chvíli Degiro a od nějakých $60000 už mám vše u Interactive Brokers.

Tento měsíc jsem otevřel UNIT za ~ $16.00 (ale počítám s vyšším rizikem), dále aktuálně uvažuji o přikoupení SPG (a vůbec celý US retail je v tuto chvíli zajímavý, ale držím se větších společností jako NNN nebo O), sleduji BABA (velký potenciál dalšího růstu - asi budu přikupovat) a AMD (levné po korekci s vysokou pravděpodobností dalšího růstu).

Kupujte radši bitcoin.
Koupil jsem, prodal jsem. Už do toho znovu nejdu. Něco jsem vydělal, ale za ty nervy to nestálo. Bitcoin není investice.

To ničemu nevadí, však vy taky nejste žádný investor...
Správný investor totiž investuje především CIZÍ peníze.

Takovým správným investorem je například pan Medoff:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Madoff
An investor is any person who commits capital with the expectation of financial returns. Investors utilize investments in order to grow their money and/or provide an income during retirement, such as with an annuity. Source: Investopedia

Investor je investiční fond, banka, penzijní fond, pojišťovna nebo fyzická osoba, která vyhledává optimální způsob, jak zhodnotit své dočasně volné finanční prostředky. Source: Wikipedia

Pan Medoff se píše Madoff a je to geniální podvodník, podobně jako osob(y/a), co stojí za Bitcoinem.

X

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #37 kdy: 14. 12. 2017, 18:46:41 »
Kupujte radši bitcoin.
Koupil jsem, prodal jsem. Už do toho znovu nejdu. Něco jsem vydělal, ale za ty nervy to nestálo. Bitcoin není investice.

To ničemu nevadí, však vy taky nejste žádný investor...
Správný investor totiž investuje především CIZÍ peníze.

Takovým správným investorem je například pan Medoff:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Madoff
An investor is any person who commits capital with the expectation of financial returns. Investors utilize investments in order to grow their money and/or provide an income during retirement, such as with an annuity. Source: Investopedia

Investor je investiční fond, banka, penzijní fond, pojišťovna nebo fyzická osoba, která vyhledává optimální způsob, jak zhodnotit své dočasně volné finanční prostředky. Source: Wikipedia

Pan Medoff se píše Madoff a je to geniální podvodník, podobně jako osob(y/a), co stojí za Bitcoinem.

Takže banky podle vás nejsou investoři? Já si taky umím hledat náhodné definice pojmů na internetu:

Inwestor – osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która inwestuje wolne czasowo środki finansowe w przedsięwzięcia mogące przynieść zysk.
(Investor - fyzická osoba, právnická osoba nebo organizační jednotka bez právní subjektivity, která dočasně investuje volné finanční prostředky do projektů, které mohou přinést zisk.)
Zdroj: Wikipedia

Jak si můžete všimnout, o slovu "své" v ní není ani památky.

Pan Madoff byl předsedou burzy NASDAQ a provozoval finanční fond. Pro všechny okolo vypadal po velkou část svého života jako velmi úspěšný investor. A jistě si někdy nějakou akcii koupil. Proto bych ho za investora považoval.

A nebo jsou pro vás investoři pouze ti, kteří investovali do Madoffova fondu?

Mohl byste podložit své tvrzení ohledně bitcoinu?

královský_mrd

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #38 kdy: 14. 12. 2017, 18:52:08 »
To ničemu nevadí, však vy taky nejste žádný investor...
Správný investor totiž investuje především CIZÍ peníze.

Takovým správným investorem je například pan Medoff:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Madoff
An investor is any person who commits capital with the expectation of financial returns. Investors utilize investments in order to grow their money and/or provide an income during retirement, such as with an annuity. Source: Investopedia

Investor je investiční fond, banka, penzijní fond, pojišťovna nebo fyzická osoba, která vyhledává optimální způsob, jak zhodnotit své dočasně volné finanční prostředky. Source: Wikipedia

Pan Medoff se píše Madoff a je to geniální podvodník, podobně jako osob(y/a), co stojí za Bitcoinem.

Takže banky podle vás nejsou investoři? Já si taky umím hledat náhodné definice pojmů na internetu:

Inwestor – osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która inwestuje wolne czasowo środki finansowe w przedsięwzięcia mogące przynieść zysk.
(Investor - fyzická osoba, právnická osoba nebo organizační jednotka bez právní subjektivity, která dočasně investuje volné finanční prostředky do projektů, které mohou přinést zisk.)
Zdroj: Wikipedia

Jak si můžete všimnout, o slovu "své" v ní není ani památky.

Pan Madoff byl předsedou burzy NASDAQ a provozoval finanční fond. Pro všechny okolo vypadal po velkou část svého života jako velmi úspěšný investor. A jistě si někdy nějakou akcii koupil. Proto bych ho za investora považoval.

A nebo jsou pro vás investoři pouze ti, kteří investovali do Madoffova fondu?

Mohl byste podložit své tvrzení ohledně bitcoinu?

Ty seš slušnej troll, odhaduji dítě, mléko teče po bradě, včera jsi poprvé viděl film Wall Street a máma s tátou volí komunisty a ČSSD. Ne díky, nebudu dál reagovat na tak infantilní příspěvek.

X

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #39 kdy: 14. 12. 2017, 18:53:48 »
Ne díky, nebudu dál reagovat na tak infantilní příspěvek.
S tím jsem schopen žít.

pepikx

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #40 kdy: 14. 12. 2017, 19:42:35 »
Už mi je z toho fakt na blití. Situace nejen u nás:

Přijde junior, dostane 25k, hoděj ho na nějakej rozjetej projekt. První den přijde, nikdo mu nic neřekne, dostane nějakou sračku a poraď si kámo. Po prvním hodnotícím pohovoru navýšení obvykle o 5k a pak je to hodně individuální, ale senioři se po těch letech dopracují třeba někam na 60-70k HPP max. MAX!

Jste full of shit. Nebereš 200k? Seš lopata, čus. Lidi, co tohle píšou, bych si tipnul, že nemaj ani 40k.

Už se proberte. Možnááá když se týpek urve a zaplní akutní prázdný místo, kde ho ponořej do takových splašek, že ho takhle vykompenzují. Ale takovej člověk by rozhodně nepsal v pracovní době na root, takže to vy asi těžko budete...
Podle me jen zavidis a to je cely problem. Jako v praze za tvych 40k realne nikdo nemuze delat protoze by zobal holubum zrni. A senior, at si pod tim predstavujes co chces, za 60 v IT ... nenech se vysmat.

LR

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #41 kdy: 14. 12. 2017, 19:54:14 »
ja si obecne myslim, ze platy v IT jsou v CR podhodnocene. jsme pro zapadni firmy obycejne lopaty, kteri neco zajimaveho umi a nejsou narocni. bez ohledu na to jestli na HPP nebo na ICO. na HPP neznam nikoho z oboru (nepocitam manazery), kdo by se i v Praze dostal nad 100t hrubeho. na ICO od 150t vyse znam. ale tito se nezastavi(makaji po nocich, vikendy) a rozhodne se ve vetsine pripadu nejedna o dlouhodoby prijem (2-3-6ti mesicni projekty a potom presun na dalsi). s platy je to spatne bohuzel i tady v Nemecku - vysi platu bohuzel urcuji Indove a jini prichozi, kteri jsou schopni delat stejnou praci ze zlomek (standardni nemecke mzdy). tento stav se dle meho nazoru s dlouhodobym vyhledem urcite nezmeni. mzdu 500t po dobu dele nez par mesicu v Praze(nebo CR) neverim. mozna nekde v Nizozemi na kratkodoby projekt.

Ja mezi ty kteri maji na ICO nad 150 patrim a urcite by se o me nedalo rict, ze se nezastavim, spise naopak. Do prace chodim cca na pul 8, domu v 16. Zadne on call support nebo neco podobneho, to delaji vyhradne interni lidi (externi nemaji diky firemni politice ani pristup k produkcnim datum).

Projekt na kterem jsem jiz skoro rok take neni uplna sracka, nejedna se o zadne udrzovani prehistorickeho v Indii napsaneho zverstva ale nova backend sluzba (Java 8, JMS, JAX-RS, EJB/CDI, Git, Jenkins, Jboss, Maven, Mockito, Arquillian...)

Muzu tedy rict, ze jsem spokojen. Abych rekl pravdu, tak kdyz jsem pred 4 lety koncil skolu, az tak optimisticky jsem to nevidel  :)

lopatolog

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #42 kdy: 14. 12. 2017, 19:58:15 »
Ano, korporátní lopata se ozvala. Tak pozdravuj lopatí kolegy a užijte si open-space přes celé patro.

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #43 kdy: 14. 12. 2017, 20:03:09 »
Pravděpodobně tu opravdu sondujou nějaký rekrutéři  :)

Je 100+ měsíčně hodně nebo málo? Složitá otázka, dovedete si představit, že třeba nějaký umělec dostane hodinovou sazbu za svoje dílo? Prostě dělníku nakresli mi tu obraz a dostaneš řekněme stovku na hodinu.

Jsou prostě věci, které mají extrémní hodnotu a ano může to být i člověk z IT branže. Tudíž je irelevantní se bavit o tom jak ho srovávám s řidičem autobusu.
To je dělnická profese na zaučení, plat je nastaven tak aby se zařadil do své sociální vrstvy a moc si nevyskakoval.
Také obvykle jedou na hranu svého příjmu, který kolikrát kombinují s někým jiným.

Rutinní věci si tedy zaslouží dělnickou mzdu, cokoliv kreativního už záleží na domluvě mezi dodavatelem a odběratelem.
Pokud se dodavateli nelíbí navržená cena nebude prodávat... čím méně prodávajících tím vyšší cena.
I ten IT dělník by ale měl mít vyšší mzdu, než šroubovač ve šroubárně...

Je naprosto irelevantní, jestli to je půl miliónu měsíčně, nebo klidně milión - je to jen nabídka / poptávka.

Teď si vemte, že některý smlouvy jsou nastavené tak, odveďte práci - z toho co ušetříte dostanete provizi 10%.
Což se prakticky může rovnat několika miliónům korun.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

anonym

Re:Pro lidi, co (ne)berou 200k měsíčně
« Odpověď #44 kdy: 14. 12. 2017, 20:19:50 »
Slavnostně prohlašuji, že mám v IT mzdu 29 tisíc hrubého a jsem spokojená lopata, bydlím ve vlastním (hypo splacená), za jídlo dám tak 4 tisíce, za energie 2, za hadry tak litr, za benzín taky, zbytek jde do výnosových investic. A to nejsou vůbec špatný prachy, si to spočítejte, každý rok těch 100 až 150 talířů do aktiv s rostoucím 5 % výnosem a kapitálovým zhodnocením a za pár let jsem v předčasném důchodu.

Dneska mám po nějakých dvanáci letech cca 18 tisíc měsíčně jen z dividend, které reinvestuji, ještě to vydržím tak pět let a balím kufry. Lidi co chtějí pracovat do 60 let a potřebují k tomu 200k měsíčně jsou blázni, vždyť stačí průměrná mzda a trocha střídmosti ve spotřebě, nebydlet v Praze, nebo jiné zadeki, kde se nedá dýchat a je předražené vše od jídla po bydlení a máte vyhráno.

Tak tohle se mi opravdu líbí! Já osobně jdu stejnou cestou, ale začal jsem teprve před 3mi lety v 31 letech. Máte nějaké tipy do čeho investujete? Já převážně americké tituly. Klidně se rozepište o své strategii co nejvíce, já si to určitě přečtu moc rád. Jinak souhlasím, že stačí opravdu málo, ale pravidelně si odkládat měsíčně třeba jen 10% a člověk může jít do důchodu jako boháč. Chce to jen disciplínu a začít čím dříve, tím lépe.

Ty vole tady se vyskytuji vopravdovi blazni? Tady dneska misto modleni v kostele honi investince a rozkřikuje, jak má v IT spokojeně 29000,-? A jak si, ty vole, spokojeně bydlí v bytě 2+kk? Ty vole, nauč se počítat:

http://kalkulacky.idnes.cz/cr_sporeni.php?splatka=3+000%2C00&urok=8%2C00&rok=30&interval=12&typ=pred

I kdyby si byl jak novodoby Warren Buffet a mel bys dlouhodoby vynos akcii 10% tak za 30 let z tech tvojich vkladu 3000/mesic mas urok 3420000,- ! Ty vole za to si nekoupis ani barak ty parku jeden! Doufám, že si z výnosu odečítáš vždy 2% na inflaci. Zlí jazycy tvrdí i to, že je reálná inflace vyšší. Dále, když bys měl výnosnost jen 5%, což se klidně může stát, tak už to máš jen ze 3% a za 30 let to mas jen 700000,-! To si koupis tak leda 1+kk v Ostravě. To je vůl....